اینورتر کردن آسانسور کارگاهی

یکی از مهم ترین و اصلی ترین تجهیزاتی که امروزه در بسیاری از کارخانه ها و محیط های کارگاهی استفاده می شود، آسانسور کارگاهی است. آسانسور کارگاهی که به آن بالابر نیز گفته می شود، برای جا به جایی، حمل نیرو، بار و مصالح استفاده می شود. با اینورتر کردن آسانسورهای کارگاهی می توان مزیت ها و کاربری های آن را چند برابر افزایش داد.

اینورتر آسانسور کارگاهی

آسانسورهای کارگاهی و یا همان بالابرهای ساختمانی ها از جمله ابزارهای و تجهیزات ساختمانی هستند که به دو دسته کلی تقسیم می شوند. دسته اول آسانسورهایی هستند که بر روی نمای ساختمان نصب می شوند و دارای قطعات سه متری جدا جداست که بر روی هم سوار می شوند. اساس حرکت این دسته از آسانسورها معمولا کششی است ولی با این وجود برخی از آن ها دنده و یا از چرخ دنده استفاده می کنند. دسته دوم، آسانسورهایی هستند، نیاز به چاهک دارند، این آسانسورها معمولا دارای ریل های استاندارد می باشد و که بر روی آن حرکت می کنند. از این دسته از آسانسورها علاوه بر حمل بار و نیرو می توان برای گودبرداری و یا حفاری نیز استفاده کرد.

هر دو دسته این نوع از آسانسورها نیاز به اینورتر کردن دارند. با اینورتر کردن می توان ایمنی و همچنین سلامت آن را افزایش داد و علاوه بر این سرعت کار را بالا برد. اما وقتی صحبت از اینورتر کردن آسانسورکارگاهی می شود، یکی از مهم ترین و اصلی ترین سوالاتی که برای بسیاری از کافرمایان و پیمانکاران به وجود می آید، چیستی اینور کردن آسانسور کارگاهی می باشد؟ چرا که بسیاری از ما با وجود شنیدن نام اینورتر، از آن و نحوه انجام و مراحل آن اطلاعات کافی و لازم را نداریم.

اینورتر چیست؟

برای آشنایی با اینورتر کردن آسانسور کارگاهی بهتر است، ابتدا در مورد اینورتر اطلاعاتی داشته باشیم. اینورتر آسانسور کارگاهی دستگاهی است، که الکترونیکی می باشد. این دستگاه جریان مستقیم دی سی (DC) را به جریان متناوب ای سی (AC) تبدیل می کند. جریان تبدیل شده الکتریکی می تواند بر اساس نیاز هر ولتاژ و فرکانس باشد. به این صورت ولتاژ و فرکانس مناسب برای ترانسفورماتورهای مناسب در مدارهای کنترل قرار می گیرد.

در واقع اینورتر دستگاهی است، که به کمک آن می توان سرعت یک موتور ای سی (AC) سه فار را کنترل کند بدون این که قدرت و گشتاور موتور کاهش پیدا کند. اینورترها در ظرفیت های مختلف امروزه تولید و به بازار برای فروش عرضه می شوند.

مزیت های اینورتر کردن آسانسور کارگاهی

اینورتر کردن آسانسورکارگاهی می تواند مزیت های زیای را به دنبال داشته باشد. از جمله این مزیت ها می توان به کاهش مصرف انرژی، کنترل گشتاور یا دور موتور متناسب، بی نیازی از شبکه بانک خازنی، تعمیر و نگهداری راحت تر، شرعت واکنش های بسیار عالی و عملکرد کنترل گشتاور و غیره … از جمله این مزیت ها می باشد. با اینورتر کردن آسانسور کارگاهی می توان آن را به روز کرد و از مزیت های بیشماری که اینورتر کردن دارد، استفاده نمود. از دیگر مزیت هایی که اینورتر کردن آسانسور کارگاهی دارد، می توان به این موارد اشاره کرد:

– مدیریت حرکت های سرتاسری

مکان مدیریت حرکت های سرتاسری از جمله مزیت های اینورتر کردن آسانسورهای کارگاهی می باشد. اینورتر در آسانسور کارگاهی سیگنال های مربوط به سوئیچ حد در مورد هر عملیات را کنترل می کند و بر این اساس فعال می گردد. از طرف دیگر با استفاده از آن می توان پیش از توقف آسانسور کارگاهی سرعت آن را کاهش داد.

– کنترل بهتر و دقیق تر ترمز

از دیگر مزیت ها و ویژگی هایی که اینورتر کردن آسانسورکارگاهی دارد، کنترل بهتر و دقیق ترین ترمز آسانسور کارگاهی است. اینورتر دارای پارامترهایی است، که به تنظیم یکپارچه آسانسور کارگاهی می پردازند، تا به این صورت توقف و حرکت دقیق تری داشته باشد.

– کنترل سطح و اضافه بار

از دیگر مزیت های مهمی که اینورتر کردن آسانسورکارگاهی دارد، هماهنگ سازی موتورهاست که بار متعادل را تضمین نماید. علاوه بر آن برای حمل بار را نیز تضمین می کند و به این صورت اطمینان می دهد، که بار آسانسور کارگاهی اضافی بر ظرفیت نیست.

از دیگر مزیت ها و ویژگی هایی که می توان برای اینورتر کردن آسانسور کارگاهی بر شمرده، امکان کنترل و تنظیم سرعت موتور، تغییر دهنده جهت دور به راحتی و بدون نیاز به كنتاكتور، روشن و خاموش نمودن موتور بدون نیاز به قطع و وصل برق اصلی، کاهش ضربه های مكانیكی و در نتیجه افزایش طول عمر مفید قسمت مكانیكی، حفاظت موتور در مقابل افزایش ولتاژ و جلوگیری از آسیب دیدن موتور، راه اندازی نرم موتور بدون هیچگونه ضربه به قسمت های مكانیكی مثل كوپلینگها، گیربكس ها، تسمه ها، زنجیرها و… در نتیجه افزایش طول عمر مفید موتور و سایر قسمت های مكانیكی را به دنبال خواهد داشت.

مشاوره فنی و استعلام قیمت

شرکت یگانه کرین با فراهم نمودن بستری مناسب و آسان برای ارتباط با تیم فنی شما کارفرمایان محترم را تکریم نموده است. کافیست برای مشاوره و استعلام قیمت در هر کدام از موارد ذکر شده در این صفحه با ما تماس حصل فرمایید.

مراحل اینورتر کردن آسانسور کارگاهی

اینورتر کردن آسانسورهای کارگاهی بسیار مهم و ضروری است. با اینورتر کردن دقیق و درست آن می توان از مزیت های بسیاری که اینورتر کردن دارد، بهره مند شد. ولی با این حال، به دلیل این که اینورتر کردن کاری بسیاری پیچیده و دشوار است، به همین دلیل برای اینورتر کردن باید مراحل مختلفی را طی کرد. تا به این صورت بهترین و مناسب ترین نتیجه را به دست آورد. از جمله مراحلی که برای اینورتر کردن آسانسورهای کارگاهی باید طی کرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

– تماس با کارشناسان و متخصصان ما

اولین و مهم ترین مرحله برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی تماس گرفتن با متخصصان و کارشناسان مرکز می باشد. بعد از این که با متخصصان و کارشناسان ما تماس گرفتید، مشاوره های لازم ارائه شده و اطلاعات لازم در مورد پروژه و آسانسور کارگاهی دریافت می گردد. اطلاعاتی مانند برند آسانسور کارگاهی، مدت زمانی که آسانسور کارگاهی در حال کار می باشد، تناژ مربوط به آن و غیره … اشاره کرد.

– مراجعه کارشناسان و متخصصان به محل

بعد از تماس اولیه و مشاوره ها و صحبت های انجام شده، کارشناسان و متخصصان ما به محل پروژه مراجعه می کنند و به بررسی آسانسور کارگاهی پرداخته و نحوه و چگونگی اینورتر آن را بررسی می کنند. بعد از انجام بررسی های اولیه هزینه مربوط به اینورتر کردن را به صورت دقیق بر آورد کرده و به کارفرما اعلام می کنند. در صورتی که کافرما رضایت کامل داشته باشد، شروع به کار می کنند. اینورتر کردن آسانسور کارگاهی با استفاده از به روزترین و مدرن ترین دستگاه ها انجام می شود.

– تست و تحویل

بعد از این که اینورتر کردن آسانسور کارگاهی به پایان رسید و با موفقیت انجام شد، کارشناسان و متخصصان به تست کردن و بررسی دقیق آن پرداخته و بعد از انجام تست ها لازم آن را راه اندازی نمود و تحویل مشتری می دهند. با انجام تست و آزمایش های اولیه می توان از کیفیت و درستی اینورتر کردن آسانسورکارگاهی اطمینان حاصل کرد و به این صورت بهترین و مناسب ترین اینورتر را به دست آورد.

قیمت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی

در زمان اینورتر کردن آسانسور کارگاهی یکی از مهم ترین و اصلی ترین دغدغه های بسیاری از افراد، قیمت اینورتر کردن می باشد. قیمت اینور تر کردن آسانسور کارگاهی می توان بر اساس فاکتورها و پارامترهای مختلف تعیین شود.

از این رو، امروزه نرخ و قیمت مشخصی را برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی نمی تواند بر شمرد. از جمله پارامترهایی که بر روی قیمت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی تاثیر می گذارد، می توان به دستمزد متخصص و کارشناسان، برند و نوع آسانسور کارگاهی، هزینه های مربوط به ایاب و ذهاب، مواد و وسایلی که برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی مورد نیاز است و همچنین نرخ تورم و شرایط اقتصادی جامعه که سبب افزایش قیمت قطعات و لوازم مورد نیاز می شود، اشاره کرد. همه این پارامترها می توانند بر روی قیمت اینورتر کردن آسانسورکارگاهی تاثیر بگذارند.

ولی با این وجود کارشناسان و متخصصان ما می توانند با کمترین قیمت و در اسرع وقت انواع برندهای مختلف آسانسور کارگاهی را اینورتر کرده و آن را تحویل مشتری دهند.

اینورتر کردن آسانسور کارگاهی در تهران

اینورتر کردن آسانسور کارگاهی در تهران می تواند در نگاه اول کمی گیج کننده به نظر برسد. چرا که تعدد و تنوع بالا در مراکز ارائه خدمات مربوط به آسانسور کارگاهی موجب می شود، که بسیاری از افراد برای یافتن بهترین و مناسب ترین مرکز دچار سر درگمی شوند.

ولی با این وجود می توان با کمی بررسی و جستجو بهترین و مناسب ترین مرکز را برای اینورتر کردن آسانسور کارگاهی پیدا کرد. برای این منظور کافی است، که عبارت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی را در اینترنت سرچ کنید و یا از دوستان و آشنایان خود در مورد بهترین و مناسب ترین مرکز برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی پرس و جو کنید.

اینورتر آسانسورکارگاهی در یگانه کرین

تا به این صورت بهترین و مناسب ترین مکان و مرکز را برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی پیدا کنید. این مرکز با داشتن بهترین و مجرب ترین افراد و تکنسین ها می تواند انواع آسانسورهای کارگاهی را با قیمت بسیار پایین و در عین حال با کیفیت و دقت بالا انجام دهد. با مراجعه به این مرکز، اینورتر کردن آسانسورکارگاهی خود را به دست افراد توانمند و متخصص می سپارید و از این بابت خیال آسوده و راحتی دارید.

معایب اینورتر کردن آسانسور کارگاهی

برای این که بدانیم، معایب اینورتر کردن آسانسور کارگاهی چیست، لازم است تا در ارتباط با اینورتر کردن اطلاعاتی کسب کنیم. یکی از اصلی ترین نکاتی که باید در ارتباط با شرایط برق در نظر داشته باشیم، جریان های ورودی یا خروجی می باشد. اینورتر کردن با این جریان ها در ارتباط است. اینورتر در واقع به معنی معکوس کننده است. پس می توان گفت، اینورتر دستگاهی است که جریان برق موسوم به DC را تبدیل به جریان برق AC می کند. دقت داشته باشید که در جربان ای سی، با تغییر پی در پی قطب های مثبت و منفی مواجه خواهیم شد. مزیت این مدل جریان این است که تلفات برقی و مشکلات ناشی از آن بسیار کم تر خواهد شد. برق شهری با جریان AC کار می کند. اینورتر می تواند این جریان را بگیرد، تبدیل به مدل دی سی کند و آن را در باتری ذخیره نماید. سپس در زمان نیاز دستگاه آن را به جریان ای سی تبدلی می کند.

پس می توان گفت این وسیله همراه با مزایای بسیار زیادی است. با این حال معایب اینورتر کردن آسانسور کارگاهی نیز دیده می شود. در واقع اینور تر در کنار مزایای خود، دارای معایبی هم می باشد. اولین عیبی که برای این وسیله دیده می شود، هزینه بالا است. دستگاه های اینورتر در ایران هزینه های بسیار زیادی دارند. از این رو می توان آن را به عنوان یکی از اصلی ترین معایب استفاده از اینورتر ها دانست. در عین حال یکی دیگر از معایب اینورتر کردن آسانسور کارگاهی، هزینه های مربوط به تعمیر این وسیله می باشد. در واقع به دلیل خاص بودن دستگاه، تعمیر آن نیز با هزینه های بسیار زیادی همراه خواهد بود. عیب دیگری که در استفاده از اینورتر ها دیده می شود، عدم وجود متخصصان کافی در ارتباط با اینورتر ها می باشد. البته در این زمینه می توانید با متخصصان یگانه کرین در تماس باشید.

بهترین برند های اینورتر در بازار

دنیای فناوری و نوآوری به سرعت در اطراف ما در حال حرکت است. با این منطق، هر یک از اعضای دنیای کار و پروژه ها باید بهترین لوازم جانبی را بیشتر در زمینه نیرو، انرژی الکتریکی و حوزه آسانسور های کارگاهی یا سایر ماشین های صنعتی به دست آورد. یکی از محصولات جدید و بسیار کارآمد دستگاه های اینورتر می باشد. دستگاه های اینورتر مزایای بسیار زیادی دارند و از آن ها در صنایع مختلف استفاده می شود. این وسیله کاربرد های بسیار زیادی را از خود ارائه می دهد. کار دستگاه اینورتر تغییر جریان می باشد. در واقع اینورتر می تواند جریان DC برق را تبدیل به جریان AC کند. از این رو در موارد بسیاری مورد استفاده خواهد بود. برند های بسیار زیادی در زمینه اینورتر ها فعالیت می کنند. اما همه آن ها نمی توانند در رسته بهترین برند ها قرار بگیرند. ما قصد داریم برخی از بهترین برند های اینورتر در بازار را برای شما معرفی کنیم. با توجه به مزایای بسیار زیادی که این دستگاه دارد، معرفی این برند ها به کارفرمایان کمک می کند تا بتوانند فعالیت های کاری خود را به بهترین نحو برنامه ریزی کنند.

بهترین برند های اینورتر عبارتند از:

  • اینورتر های Omron: این مدل از اینورتر ها تکنولوژی پیشرفته ای دارند. در واقع در ساخت آن ها از سیستم های پیشرفته یاسکاوا استفاده می شود. اینورتر ها دارای مدل های مختلفی هستند. به طور مثال می توان به مدل های توان پایین و توان بالای اینورتر های امرون اشاره کرد. اینورتر های این برند به عنوان یکی از بهترین برند های اینورتر در بازار، دارای ویژگی های خاصی مانند درجه حفاظت بالا و فیلتر های داخلی می باشد.
  •  اینورتر های Yaskawa: یکی دیگر از اینورتر های معروف در بازار، مربوط به برند یاسکاوا می باشد. این شرکت ژاپنی به گونه ای پیشرفت کرده است که در زمانی نه چندان دور می توان آن را به عنوان بزرگ ترین تولید کننده در جهان شناخت. اینورتر های یاسکاوا دارای قابلیت های خاصی هستند. به طور مثال نصب آن ها بسیار آسان می باشد و کوچک ترین درایور های دنیا را دارند.
  • اینورتر های برند میتسوبیشی: یکی دیگر از بهترین برند های اینورتر در بازار، مربوط به میتسوبیشی است. این برند در بیش از ۳۵ کشور جهان دارای نمایندگی است و متنوع ترین و با کیفیت ترین اینورتر ها را تولید می کند.
  • اینورتر های برند LS: این مارک نیز یکی از بهترین برند های اینورتر می باشد. ال اس مدل های مختلفی از اینورتر ها را با شرایط بسیاری ارائه می دهد. به همین دلیل می توان با کاربرد های مختلف از این وسیله استفاده نمود.

مهمترین نکات اینورتر کردن آسانسور کارگاهی

اینورتر کردن آسانسور های کارگاهی یکی از مهم ترین مواردی است که برای این وسیله مورد نیاز می باشد. در این راستا متخصصان یگانه کرین می توانند راهنمای خوبی برای شما باشند. با این حال در زمینه اینورتر کردن آسانسور های کارگاهی نکات بسیار مهمی مورد توجه است. زمانی که شما برای اینورتر کردن بالابر های صنعتی اقدام می کنید، می توانید برای کنترل بیشتر دستگاه و سرعت آن اقداماتی را صورت دهید. از این رو وسیله شما بهتر از قبل می تواند عملکرد خود را نشان دهد. نکته مهم دیگر این است که هر آسانسور کارگاهی یا بالابر صنعتی تناژ‌مخصوص به خود را دارند. این مطلب به دلیل کاربرد های اساسی وسیله است.

با اینورتر کردن آسانسور کارگاهی به عنوان یکی از مهم ترین نکات اینورتر کردن آسانسور کارگاهی می تواند امنیت وسیله را افزایش داد. یکی دیگر از مهم ترین نکات در ارتباط با اینورتر کردن این است که این کار، باعث افزایش طول عمر بالابر های صنعتی می شود. مزیت و نکته اصلی دیگر این است که اینورتر کردن باعث می شود تا مدار های برق در آسانسور های کارگاهی بهتر از قبل کنترل می شود. دیگر نکته مهم در زمینه کاهش هزینه ها است. به عبارتی اینورتر کردن باعث می شود تا هزینه های برق بسیار کاهش پیدا کند. البته می توان گفت یکی از مهم ترین نکات اینورتر کردن آسانسور های کارگاهی این است که عیب یابی آن ها با سرعت بیشتری صورت می گیرد.

اطلاعات بیشتر

هدف از تاسیس این مجموعه، ارائه تمامی خدمات در حوزه تاور کرین و آسانسور کارگاهی است. لذا به منظور ارائه خدمات واردات و سرویس ماشین آلات ساختمانی مانند تاور کرین، آسانسور کارگاهی و جرثقیل کارگاهی این مجموعه تاسیس شد.

تکیه بر توان بالای تخصص، واردات و تولید ماشین آلات با کیفیت ساختمانی با بهره گیری و استفاده از کادر فنی مجرب کاری بود که مجموعه انجام داد. بنابراین خرید و فروش تاور کرین و آسانسور کارگاهی، نصب و سرویس و نگهداری از تاور کرین و سایر ماشین آلات ساختمانی با اخذ تاییدیه نصب و راه اندازی از جمله تخصص ها و کارکردهای مجموعه است.

ارتباط با تیم یگانه کرین در خصوص پروژه

    Call Now Buttonمشاوره و استعلام قیمت
    مشاوره و استعلام قیمت
    Send via WhatsApp