تعمیر تاور کرین در تهران

تاور کرین ها ممکن است به علل و دلایل مختلفی دچار آسیب و خرابی شوند و نیاز به تعمیر پیدا کنند. برای تعمیر تاور کرین ها در تهران، باید به نکات مختلفی توجه کرد. از جمله این نکات می توان به قیمت تعمیر آن ها اشاره کرد. قیمت تعمیر تاور کرین در تهران بر اساس فاکتور ها و عوامل مختلفی تعیین می شود.

قیمت تعمیر تاور کرین در تهران بر اساس این که خرابی این دستگاه از کدام بخش و از چه نوعی است، دستمزد کارشناس و تعمیرکار چه مقدار است، هزینه های رفت و آمد به محل چقدر است، قطعاتی که نیاز به تعویض دارند دارای چه قیمت هایی هستند و همچنین عوامل مختلف دیگری تعیین می شود. از این رو، در زمان تعمیر همه این عوامل باید در نظر گرفته شوند و سپس قیمت نهایی تعیین شود. از این رو، در تعمیر تاور کرین ها قیمت مشخص و ثابتی وجود ندارد.

شایع ترین علل نیاز به تعمیر تاور کرین در تهران:

اگر تاور کرین ها را به صورت روزانه، ماهیانه و سالانه طبق دستورالعمل های استاندارد مورد بازرسی قرار دهند، می توان از تعداد زیادی حوادث ناگوار و دلخراش که تلفات جانی و مالی به همراه دارند، جلوگیری کرد.

در این زمینه معمولاً از یک بازرس حرفه ایی کمک گرفته می شود تا عملکرد دستگاه و میزان سلامت آن را چک کند.

شایع ترین دلایل و علت های وقوع اتفاقات ناگوار در پروژه های ساختمانی به علت مشکل در تاور کرین، معمولاً 3 علت زیر هستند:

 • عدم توجه کافی به نکات ایمنی و دستورالعمل های استاندارد هنگام نصب و مونتاژ تاور کرین در محل
 • عدم داشتن تخصص و تجربه کافی اپراتور تاور کرین
 • عدم تعمیر صحیح و اصولی تاور کرین در زمان لازم

نگهداری و تعمیر پیچ های تاور کرین

آزمایش ترک خوردگی و خرابی پیچ ها برای اطمینان از امنیت تاور کرین ها انجام می شود.

یکپارچگی پیچ ها بسیار مهم است. پس از بررسی و در صورت مشاهده مشکل پیچ های حلقه ایی آویز باید تعویض شوند مگر این که دستورالعمل سازنده اعلام کند که پیچ ها می توانند دوباره مورد استفاده قرار گیرند. آزمایش ترک های پیچ و مهره قسمت مهمی از بازرسی و تعمیر تاور کرین در تهران می باشد.

اگر وزن وارد شده بر تاور کرین بیش از حد باشد و طبق مقررات کار صورت نگیرد، پیچ ها و پین ها به راحتی و سرعت زیاد آسیب می بینند و عمر موثر آن ها کاهش پیدا می کند.

نکات مهم برای نگهداری و تعمیر تاور کرین در تهران

 • سوئیچ های کاهش سرعت، عملکرد خوب و قابل قبولی داشته باشند.
 • پمپ های هیدرولیکی به درستی کار کنند.
 • سیستم هیدرولیک فاقد نشتی باشند.
 • شفت ها سالم باشند.
 • طناب های سیم اصلی و کمکی به خوبی روغن کاری شده باشند و هیچ نقصی در آن ها مشاهده نشود.
 • قلاب تاور کرین دارای یک قلاب ایمنی جدا برای جلوگیری از جابجایی بار باشد.
 • پین های پاشنه دار به درستی کار کنند و سالم باشند.
 • دستگاه های ایمنی و عملیاتی نشانگر شعاع بار دارای زنگ هشدار باشند.
 • دکمه توقف اضطراری در کابین نصب شده باشد و به درستی کار کند.
 • هشدار دهنده آب و هوا به خوبی کار کنند.
 • مکانیسم ترمز به خوبی کار کند.
 • سوئیچ های محدودی برای جلوگیری از لرزش بیش از حد و بالا رفتن بیش از حد تعبیه شده باشد.
 • تاسیسات برقی کارایی موثری را ارائه دهند.
 • محدود کننده اضافه بار برای جلوگیری از مشکلات اضافه بار به درستی کار کند.
 • مخازن نشتی نداشته باشند.
 • دستگاه ضد برخورد برای متوقف کردن عملکرد تاور کرین به درستی کار کند.
 • بادسنج تاور کرین نصب شده باشد و در شرایط خوبی نیز قرار داشته باشد.
 • اتصالات و نگهدارنده ها وضعیت خوبی داشته باشند.
 • تاور کرین باید دارای یک برنامه نگهداری منظم باشد که مطابق با مشخصات سازنده آن است.
 • کار تعمیر و نگهداری تاور کرین باید توسط اشخاص متخصص و سرویسکارهای تاور کرین انجام شود.
 • وضعیت گیربکس حلقوی دستگیره، رینگ های کنترل کننده هوا و دریچه های مرتبط و همچنین وضعیت طناب ها بررسی شده باشند.
 • کابل تغذیه سالم باشد.

تعمیر تاور کرین در تهران

مشاوره فنی و استعلام قیمت

شرکت یگانه کرین با فراهم نمودن بستری مناسب و آسان برای ارتباط با تیم فنی شما کارفرمایان محترم را تکریم نموده است. کافیست برای مشاوره و استعلام قیمت در هر کدام از موارد ذکر شده در این صفحه با ما تماس حصل فرمایید.

10 نکته حیاتی در ایمنی تاور کرین در تهران:

با رعایت نکات زیر می توانید شاهد کاهش خرابی تاور کرین ها و در نتیجه کاهش نیاز به تعمیر آن ها باشید:

1- تاور کرین ها فقط باید توسط اشخاص دارای صلاحیت مونتاژ و دمونتاژ شوند و همچنین فقط توسط افراد متخصص مورد بازدید و بازرسی قرار گیرند. باید در صورت لزوم آموزش های لازم جهت مونتاژ و دمونتاژ صحیح به افراد درگیر در این کار داده شود.

2- در جایی که اپراتور جهت جابجایی بار، نیاز به کنترل و راهنمایی شخص دیگری داشته باشد، می بایست فردی متبحر و باتجربه برای برقراری ارتباط با اپراتور توسط بی سیم ( سیگنال های رادیویی) یا حرکات دست در نظر گرفته شود.

3- تاور کرین ها باید توسط اپراتورهای دارای صلاحیت و آموزش دیده کنترل شوند. اپراتورها می بایست از سلامتی جسمی و روحی لازم برخوردار بوده و مشکلات بینایی و شنوایی نداشته باشند. هم چنین اپراتورها می بایست قادر به کنار آمدن با شرایط مختلف در سایت های عملیاتی مختلف باشند و همچنین توانایی مدیریت کردن شرایط های مختلف را داشته باشند.

4- اپراتور تاور کرین می بایست به سرعت باد، حین بلند کردن و جابجایی بار توجه کافی داشته باشد و از اختیارات لازم برای متوقف کردن باربرداری به علت وزش باد شدید، برخوردار باشد.

5- همواره می بایست تاور کرین فضای کافی جهت چرخش داشته باشد.

6- اپراتور تاور کرین و سایر اشخاص دارای صلاحیت می بایست بازرسی های روزانه و هفتگی از دستگاه را انجام دهند و زمان کافی برای این بازرسی ها را در نظر بگیرند. گزارش این بازرسی ها باید به صورت مکتوب تهیه شده و نگهداری شوند.

7- هنگامی که دو یا چند تاور کرین در یک سایت مشغول به کار هستند باید ارتفاع مجاز کاری هر یک از آن ها برای جلوگیری از هرگونه برخورد مشخص شود.

موارد ایمنی جهت کار در شرایط خاص

8- گاهی تاور کرین ها شرایط خاص و غیر معمولی برای انجام کار دارند که در آن شرایط باید توجهات کافی جهت رعایت نکات ایمنی در نظر گرفته شود.

برای مثال به برخی موارد ایمنی جهت کار در شرایط خاص اشاره می کنیم:

 • به محدوده کاری و عملیاتی تاور کرین توجه شود.
 • ارتفاع ساختمان ها در نظر گرفته شود.
 • سرعت مناسب جهت بالا بردن بار در آن شرایط در نظرگرفته شود.
 • به وزن بارهای حساس و بحرانی توجه کافی شود.
 • به نوع پایه های تاور کرین ها و نحوه نصب آن دقت کافی شود.
 • به شرایط زمینی که تاور کرین بر روی آن قرار می گیرد توجه شود.
 • ارتفاع استاندارد کاری تاور کرین باید با توجه به دستورالعمل های شرکت سازنده مورد توجه قرار گیرد.

9- تاور کرین های بزرگتر با ظرفیت باربرداری بیشتر معمولاً برای پروژه هایی استفاده می شوند که از قطعات پیش ساخته برای ساخت و ساز استفاده می کنند و برای جابجایی این قطعات نیاز به تاور کرین هایی با ظرفیت بالا است.

10- تاور کرین های کوچکتر با ظرفیت باربرداری سبکتر معمولاً برای پروژه هایی مناسب هستند که از روش های سنتی (با آجر، بتن و…) در ساخت و ساز استفاده می کنند. البته در این شرایط معمولا از تاور کرین های نصب شده بر روی کامیون (متحرک و کارگاهی) استفاده می شود.

تعمیر تاور کرین در تهران

سخن آخر:

یکی از مهم ترین موضوعات مربوط به تاور کرین تعمیر و نگهداری آن ها است.

شرکت یگانه کرین یکی از باتجربه ترین شرکت ها در زمینه تاور کرین و به خصوص تعمیر تاور کرین در تهران است.

تاور کرین ها به دلایل مختلفی دچار مشکل و خرابی می شوند، از این رو و برای مطمئن شدن از کارکرد صحیح تاور کرین ها، تیم کارشناسان یگانه کرین بازرسی های جامع و کاملی را روی تاور کرین ها انجام می دهند.

تیم کارشناسان یگانه کرین، در صورتی که قسمتی از تاور کرین دچار مشکل شده باشد و نیاز به سرویس داشته باشدف به بهترین روش آن را تعمیر می کنند. اگر تاور کرینی را از شرکت یگانه کرین خریداری کنید، در این صورت آن ها به شما اطمینان می دهند که در صورت به وجود آمدن هر گونه مشکل و خرابی یا ایرادی به بهترین صورت آن را تعمیر کنند و حتی اگر تاور کرین نیاز به تعویض قطعه نیز داشته باشد، آن ها با استفاده از قطعات فابریک و اورجینال و درجه یک که مختص شرکت تولید کننده تاور کرین است، آن قطعات را تعویض می کنند و از بهترین وسایل در تعمیر تاور کرین استفاده می کنند.

تیم کارشناسان یگانه کرین بهترین تعمیر تاور کرین در تهران را با مناسب ترین قیمت برای کارفرمایان و مالکان انجام می دهند. با تعمیر تاور کرین در تهران به دست تیم کارشناسان و متخصصان یگانه کرین، از یک تعمیر دقیق و مناسب بهره مند شوید و متحمل هزینه زیادی نیز نشوید.

خدمات شرکت یگانه کرین

شرکت یگانه کرین در زمینه خرید و فروش تاور کرین، اجاره تاور کرین، تعمیر تاور کرین، اورهال تاور کرین، سرویس نگهداری ماهانه و سالانه تاور کرین، خرید تاور کرین دست دوم، نصب و پیاده سازی تاور کرین، اینورتر کردن تاور کرین و صدور سرتیفیکیت تاور کرین فعالیت می کند و دارای تجربه ی بسیاری در تمام این زمینه ها است.

شرکت یگانه کرین بستری مناسب را برای ارتباط با کارفرمایان و پیمانکاران فراهم کرده است. برای مشاوره درباره تعمیر تاور کرین و قیمت های آن کافیست با شرکت یگانه کرین تماس حاصل فرمایید.


منابع:

https://www.nbmcw.com/report/cranes-material-handling-equipment/35919-crane-repair-rehabilitation-a-highly-potential-business-avenue.html

اطلاعات بیشتر

هدف از تاسیس این مجموعه، ارائه تمامی خدمات در حوزه تاور کرین و آسانسور کارگاهی است. لذا به منظور ارائه خدمات واردات و سرویس ماشین آلات ساختمانی مانند تاور کرین، آسانسور کارگاهی و جرثقیل کارگاهی این مجموعه تاسیس شد.

تکیه بر توان بالای تخصص، واردات و تولید ماشین آلات با کیفیت ساختمانی با بهره گیری و استفاده از کادر فنی مجرب کاری بود که مجموعه انجام داد. بنابراین خرید و فروش تاور کرین و آسانسور کارگاهی، نصب و سرویس و نگهداری از تاور کرین و سایر ماشین آلات ساختمانی با اخذ تاییدیه نصب و راه اندازی از جمله تخصص ها و کارکردهای مجموعه است.

ارتباط با تیم یگانه کرین در خصوص پروژه

  Call Now Buttonاستعلام قیمت فوری