در این مقاله به بررسی و معرفی قطعات آسانسور کارگاهی می پردازیم. ابزار مختلفی برای کار در صنایع وجود دارد. هر کدام از این ابزار و ماشین آلات کاربرد های خاص خود را دارند و می توانند با کارایی های مختلف پیش روند. به طور مثال می توان به تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی و آسانسور های کارگاهی اشاره نمود. آسانسور های کارگاهی دارای کارایی بسیار زیادی هستند. آسانسور های کارگاهی خصوصا در ساختمان سازی کاربرد های بسیار زیادی دارند.

وجود این وسیل باعث سرعت بیشتر و سهولت در کار ها می شود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که آسانسور های کارگاهی انواع بسیاری دارند و در برند های مختلفی عرضه می شوند. هر کدام از این آسانسور های کارگاهی در جایگاه خود دارای مزایای مختلفی هستند و برای کاربرد های گوناگونی ارائه می شوند.

 برای این که بتوانیم در این زمینه پیش برویم و در ارتباط با آسانسور های کارگاهی اطلاعات مناسبی کسب کنیم لازم است تا به متخصصان در این زمینه مراجعه نماییم. دقت کنید که باید به مرکزی معتبر و با متخصصان کارآزموده مراجعه نمود. از این رو شما می توانید به مرکز یگانه کرین مراجعه نمایید. یگانه کرین با حضور متخصصان کارآزموده برای خرید و اجاره آسانسور های کارگاهی خدمات بسیاری را ارائه می دهد.

مقدمه

آسانسور های کارگاهی یکی از ابزار و وسایل کاربردی خصوصا در سایت های ساختمان سازی هستند. البته از این وسیله در پروژه های مختلف دیگری هم استفاده می شود. با استفاده از آسانسور های کارگاهی هم می توان به جهت جا به جایی افراد و هم می توان برای جا به جایی ابزار و وسایل استفاده نمود. از این رو می توان گفت که این وسیله در هر سایت و پروژه ای می تواند موجب آسان شده کار ها شود و در عین حال به کار نیز سرعت بخشد.

نصب آسانسور کارگاهی

به همین دلیل است که باید به آن توجه ویژه داشت. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که امنیت آسانسور های کارگاهی هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. آسانسور های کارگاهی با توجه به شرایطی که دارند در هر سایت و پروژه ای می توانند متفاوت ظاهر شوند. در واقع انواع مختلفی از آسانسور های کارگاهی وجود دارند که هر کدام از آن ها برای کار در سایت های خاصی ارائه می شوند. آسانسور های کارگاهی هر کدام نیز از قطعات مختلفی تشکیل شده اند و هر قطعه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

یقیقنا زمانی که شما قصد می کنید برای خرید یا اجاره آسانسور های کارگاهی اقدام نمایید، داشتن اطلاعات درباره این وسیله می تواند به شما کمک کند تا آسانسور را با دقت بیشتری انتخاب کنید. در این راستا نیز می توانید از متخصصان هم کمک بگیرید. به همین دلیل مراجعه به متخصصان یگانه کرین انتخابی مناسب در این زمینه می باشد.

قطعات آسانسور های کارگاهی

همان طور که گفتیم آسانسور های کارگاهی یکی از مهم ترین ابزار و ماشین آلات در پروژه های مختلف و خصوصا پروژه های ساختمانی می باشد. البته باید به این نکته توجه کرد که از این وسیله در پروژه های دیگری هم استفاده می شود. آسانسور های کارگاهی قطعات مختلفی دارند که هر کدام از آن ها نقشی بسیار مهم در میزان کارایی و امنیت این وسیله خواهد داشت.

دقت داشته باشید که آسانسور های کارگاهی دارای انواع مختلفی هستند و هر کدام از آن ها می توانند با کارایی های خاص خود عرضه شوند. اما عموما قطعات اصلی و اساسی تمام این آسانسور ها با هم یکی هستند یا شباهت زیادی به هم دارند. از این رو در ادامه این مقاله به معرفی قطعات اصلی آسانسور کارگاهی می پردازیم.

تفاوت آسانسور کارگاهی و مسکونی در چیست؟

دقت داشته باشید که شما می توانید برای خرید یا اجاره انواع آسانسور های کارگاهی به مرکز یگانه کرین مراجعه نمایید. اما ببینم قطعات مهم این وسیله چه هستند؟!

موتور آسانسور کارگاهی

آسانسور های کارگاهی برای این که بتوانند فعالیت خود را به خوبی انجام دهند نیاز به نیروی محرکه قوی ای دارند. این نیروی محرکه برای جا به جایی و بالا یا پایین رفتن آسانسور های کارگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع تامین کننده این نیرو موتور آسانسور کارگاهی می باشد که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

موتور های آسانسور های کارگاهی در دو مدل وجود دارند: موتور های گیربکس دار و موتور های بدون گیربکس. موتور آسانسور کارگاهی عموما با توجه به ظرفیت آسانسور دارای دو یا سه بخش اصلی می باشد. معمولا موتور ها را در بالای آسانسور یا بالای کابین نصب می کنند. اهمیت به بخش موتور آسانسور بسیار حیاتی و مهم است.

دقت داشته باشید که در آسانسور ها و موتور آن ها گیربکس قطعه ای بسیار مهم و حیاتی است. در واقع آن قطعه به عنوان اصل آسانسور شناخته می شود. گیربکس ها خود نیز عموما از چهار بخش مختلف تشکیل می شوند. این بخش ها عبارتند از: ترمز الکترونیکی، فلکه، گیربکس و موتور الکترونیکی.

سکشن آسانسور کارگاهی

یکی از مهم ترین قطعاتی که در آسانسور های کارگاهی شناخته می شود، سکشن آن است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. سکشن ها بر اساس مولفه های بسیاری می توانند با هم متفاوت باشند.

از این رو برای هر آسانسور کارگاهی لازم است تا سکشن خاصی خریداری شود. این قطعه در ابعاد و اندازه های مختلفی وجود دارد و اندازه یا تعداد آن به نکات بسیاری بستگی دارد. در کنار سکشن قطعه مهم دیگری وجود دارد که با عنوان پایه تثبیت شناخته می شود. این بخش نیز بر روی فونداسیون قرار می گیرد و سکشن ها بر روی آن قرار می گیرند.

10 نکته برای اطمینان از ایمنی آسانسور کارگاهی

سوئیچ ایمنی آسانسور کارگاهی

یکی از قطعاتی که در آسانسور های کارگاهی وجود دارند و از اهمیت بسیار بالای برخورداند سوئیچ های ایمنی هستند. در واقع به دلیل حساسیت استفاده از آسانسور های کارگاهی، ایمنی نقش اساسی در این وسیله دارد. سوئیچ ها نیز در ابتدا و  انتهای حرکت آسانسور نصب می شوند. وجود این وسیله نقش  مهمی در ایمنی دارد و از خطراتی مانند سقوط جلوگیری می نماید.

پاراشوت آسانسور کارگاهی

پاراشوت نیز وسیله ای برای حفظ ایمنی هر چه بیشتر آسانسور های گارگاهی است و از خطر سقوط جلوگیری می کند. این وسیله نوعی فنر است که در داخل محفظه اس فلزی قرار دارد و قلابی در بیرون آن نیز وجود دارد. این فنر در زمان سقوط آزاد از جایگاه خود خارج می شود و باعث امنیت دستگاه خواهد شد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵