با پیشرفت دنیای صنعت، تاور کرین ها از نیاز های اولیه صاحبان پروژه شده اند. تا به حال از خود پرسیده اید که چگونه برج ها و ساختمان هایی که سر به اسمان ها برده اند، ساخته می شوند؟ چه دستگاهی است که قابلیت جابجایی ابزار های ساختمانی، اهن، بتن، فولاد و … را در ارتفاعاتی چنین زیاد دارد؟  تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی هستند که نمایی از طبقه چهاردهم یک برج را به شما هدیه می دهند. وقتی به یکی از این جرثقیل ها نگاه می کنید، کاری که می تواند انجام دهد تقریبا غیرممکن به نظر می رسد. از خود می پرسید، چرا سر و ته نمی شود؟ چطور می شود چنین دستگاهی با ایمنی بالا اینقدر بار با وزن های زیاد را بالا برد؟ تیم مجرب یگانه کربن، پاسخگو تمامی سوالات شما خواهد بود.

به طور کلی، جرثقیل ها به وجود امده اند تا بار ها در سطحی که فراتر از توانایی طبیعی انسان است، جابجا کنند. جرثقیل ها انواع بسیار متنوعی دارند. همچنین در عین گوناگی هر کدام برای عملکردی خاص تعبیه شده اند. برای مثال می توانیم از کوچک ترین نوع ان که جرثقیل لبه ای است و مخصوص استفاده در کارگاه ها است نامبرد تا بزرگترین جرثقیل ها که جرثقیل های برجی یا تاور کرین ها هستند. حال که به ضرورت وجود تاور کرین در زندگی مدرن امروزی پی بردیم. بی شک داشتن این اطلاعات برای هر سازنده ای الزامی است. زیرا به داشتن انتخابی بهتر و استراتژی اگاهانه کمک می کند. تیم تخصصی یگانه کرین، شما را به توضیح جامعی از تاور کرین و انواع ان دعوت می کند.

مهمترین وظایف اپراتور تاور کرین

تاور کرین چیست؟

تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی، جرثقیل هایی با قابلیت جابجایی در محور عمودی و افقی، با قابلیت کنترل 360 درجه محل ساخت است. ویژگی فوق العاده ان ها بالابری ظرفیت بار های بالا در فواصل طولانی است.  از تاور کرین در ساخت و ساز های گوناگونی استفاده می شود. از قبیل، سد سازی، پل سازی، ساخت تاسیسات، نیروگاه ها، پل سازی، راه اهن، ساخت و ساز های دریایی، مجتمعات مسکونی، اتوماسیون ها و کارخانه ها استفاده می شود. در این قسمت منظور از ساخت و ساز های دریایی، کشتی سازی ها و در مواردی بارگیری بار های سنگین از کشتی ها است.

کاربرد وسیعی در مدرن سازی جهان امروز دارد. به طور کلی جرثقیل های برجی دو نوع ثابت و متحرک دارند. از انوع تاور کرین ها نیز می توان به جرثقیل های برجی Libing Jib Tower ، تاور کرین ها با برج پشتیبانی خودکار،تاور کرین های چکشی و تاور کرین های در حال سفر را نام برد. هر کدام از این تاور کرین ها بر اساس ویژگی های خاص سان عملکردی متفاوت دارند. شما به نسبت پروزه تان می توانید هر یک از ان ها را خریده یا اجاره کنید. در ادامه با قطعات اصلی تاور کرین اشنا خواهیم شد.

قطعات تاور کرین

از قطعات تاور کرین ها پایه، دکل، لبه، بازو، کابین اپراتور و بالاست جرثقیل برجی را نام برد. قسمت بلندی که ارتفاع بسیاری گاهی تا 265 فوت را دارد را دکل می نامند. واحد کرکره ای بالا دکل را در صنعت لبه می نامند. در قسمت پایه از لنت بتونی عظیمی استفاده می کنند که استحکام لازم را برای سوار شدن قطعات بر روی ان داشته باشد. منظور از بازو تاور کرین بازو کوتاه تری در خلاف جهت لبه است که در زمان حمل ظرفیت های سنگین در امتداد لبه تعادل را به وجود می اورد. در قسمت کابین اپراتور نیز ما تسلط 360 درجه بر تمامی حرکات تاور کرین خواهیم داششت. این بخش در ایمنی بسیار اهمیت دارد. بالاست نیز همانند بازو در تعادل جرثقیل برجی نقش دارد. حال به بررسی بحث اصلی، تاثیر انتخابات امریکا بر بازار تاور کرین در ایران خواهیم رسید.

مونتاژ و دمونتاژ تاور کرین

 انتخابات امریکا و تاثیر ان بر بازار تاور کرین ایران

انتخابات امریکا به طور کل تاثیر جامعی بر اقتصاد جهان دارد. نتیجه این انتخابات بر اقتصاد تمامی کشور ها از جمله ایران تاثیر می گذارد. نتیجه این انتخابات وضعیت فعلی ارز، بورس، طلا و صادرات و واردات را در کشور مشخص می کند. از ان جایی که کشور ما برای تهیه تاور کرین ها و سایر وسایل ساختمان سازی از جمله اسانسور های کارگاهی از واردات استفاده می کند. همچنین قطعات و تجهیزات ان ها نیز به صورت واردات از سایر کشور ها مانند چین و هند در دسترس ایرانیان قرار می گیرد.

نکته قابل توجه دیگر، این است که اسیا و اقیانوسیه بازار جرثقیل های جهان را رهبری می کنند. به همین جهت، انتخابات امریکا تاثیر مستقیمی بر قیمت تاور کرین چه برای خرید و چه اجاره از شرکت های اجاره تاور کرین دارد. اگر انتخابات امریکا به سمتی پیش برود که صعود ارز را در پیش داشته باشد. وارد کنندگان تاور کرین در سطح کشور نیز ان را با قیمت بالاتری خریداری و به فروش می رسانند. اما در صورت افت ارز، قیمت ها به همان میزان پایین امده و با قیمت کمتری و بهتری به فروش می رسد. نکته مهم دیگر در این مسئله زمان خرید وارد کننده است. ممکن است او تاور کرین را در زمان صعود قیمت ها خریده باشد که در این صورت با قیمت بالاتری نیز به فروش می رساند.

یگانه کرین

البته در کنار تمامی این نکات، کیفیت، کارایی و خرید از هلدینگی معتبر را نیز در نظر بگیرید تا در عملکرد تاور کرین و هزینه ها سود کرده باشید. همچنین در صورت قصد خرید تاور کرین دست دوم به کارکرد تاور کرین و سن استفاده از ان دقت داشته باشید. در این زمینه تیم مجرب یگانه کرین در کنار شما خواهد بود. ما اعتبار و کیفیت این محصولات صنعتی را تامین می کنیم. در تمامی این مسیر، تیم ما برای تمامی سوالات شما پاسخ گو خواهند بود. تیم یگانه کرین به شما کمک خواهد کرد به صرفه ترین انتخاب را همراه با بهترین کارایی داشته باشید.

قیمت آسانسور کارگاهی دست دوم

در نهایت، شما با یادگیری و رعایت نکات بالا با همراهی تیم یگانه تاور می توانید موفق ترین انتخاب ها را در زمینه خرید و یا اجاره تاور کرین داشته باشید.

منابع:

https://machinethug.com/manitowoc-introduced-new-telescopic-crawler-crane-ghc140/

https://www.cnstrctr.com/blog/a-guide-to-construction-tower-cranes/

https://www.mordorintelligence.com/industry-reports/crane-market

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵