تا به حال به ساختمان های در حال ساخت اطراف تان دقت کرده اید؟ که چطور چیدمان ان ها شکل می گیرد. چگونه به مجتمعاتی با این همه شکوه و ارتفاع هایی که سر به اسمان برده اند، تبدیل می شود؟ تیم تخصصی یگانه کرین با مجمع کاملی از اطلاعات در خدمت شما است. با انقلاب مدرن سازی شهر ها ورود دستگاه هایی برای تحصیل امور خصوصا در حوزه صنعت افزایش پیدا کرده است. یکی از این دستگاه ها آسانسور کارگاهی است. این اسانسور ها با ورود به صنعت ساخت و ساز روند کار سازندگان را به طرزی شگفت اسا تغییر دادند.

اسانسور ها به طور کل برای تسهیل جابجایی ابزار و رفت و امد انسان ها به وجود امدند. مهم ترین مرحله فناوری در اسانسور ها به دوران باستان بر می گردد که موجب به وجود امدن اسانسور های مسافربری مدرن شد. اسانسور ها انواعی مختلف در عین عملکردی خاص دارند. از اسانسور های کشش و هیدرولیک گرفته تا اسانسور های کارگاهی که کار امد ترین نوع آنها است. زیرا درمرحله ساخت یک ساختمان و یا برج نقش داد. به همین جهت اگر اسانسور های کارگاهی نباشند، وجود برج ها تقریبا نا ممکن می شود. در ادامه با تیم یگانه کرین همراه باشید تا به اطلاعات دقیق و نکته های کاربردی در ارتباط با اسانسور های کارگاهی پی ببرید. حال قصد داریم، شناختی از آسانسور های کارگاهی و انواع ان داشته باشیم.

چیستی آسانسور های کارگاهی

در تعریف کلی، به اسانسوری که با حمل بار و افراد مکمل موجب تسریع روند برج سازی می شود را اسانسور کارگاهی می گویند. این گونه اسانسور ها با حمل بار با ظرفیت های بالا و در مواردی برای رفت و امد پرسنل ها و یا مدیر پروژه به طبقات بالای ساختمان به ما کمک می کنند. همچنین در مواردی که هنوز ساختمان در حالت پیش ساخته و اولیه است، کاربرد بسیار زیادی دارد.

برای حمل بار با ظرفیتی که انسان قادر به حمل ان نیست در ارتفاعاتی بسیار بلند کاربرد دارند. ظرفیت ان ها معمولا بین 1 تا دو تن است. میانگین ارتفاع ای که می توانند تا ان جا قابلیت کار داشته باشند، 100 فوت است. البته این را نیز بدانید که اسانسور های کارگاهی محدودیت ارتفاع ندارند. ظرفیت قابل حمل این اسانسور ها معمولا ذبیش از 1500 کیلوگرم است. این گونه اسانسور ها بازده عملکرد پروژه را تا درصد زیادی افزایش می دهند.

نکاتی در مورد آسانسور های کارگاهی

اسانسور های کارگاهی، همانند سایر دستگاه ها از پیچیدگی خاصی برخوردار است. به طور قطع، قطعات به طور منظم در کنار هم قرار گرفته اند تا این اسانسور ها در حین کیفیت بالا نهایت ایمنی را نیز داشته باشند. اسانسور های کارگاهی از قطعات بسیاری تشکیل شده اند. از جمله ان ها می توان به نرده امگا، سوییچ های ایمنی، پروشات، قطعا محدود کننده اتاق اصلی اسانسور است. در این دستگاه از کنترلر های بسیاری برای رعایت پارامتر های ایمنی استفاده شده است. کنترلر های دستی و خارجی دو نمونه از ان ها هستند.

از انواع آسانسور های کارگاهی نیز می توان به اسانسور های کارگاهی صنعتی، اسانسور های کارگاهی حمل و نقل، اسانسور های کارگاهی ضد انفجار و اسانسور های کارگاهی ساختمانی اشاره کرد. البته، مدل های زیل از نظر انواع کاربرد و به طور کل بررسی شده اند. انواعی نام برده شده در بالا در مواردی مانند برج انتقال ذغال سنگ، پل ها، تونل ها، نیروگاه ها، دکل ها، برج های ارتباطی، برج های انتقال و برج های مرتفع مسکونی استفاده می شوند. اما استفاده اسانسور های کارگاهی به طور عمده در زمینه معدن، کشتی ساز و بنادر، ساخت نیروگاه ها و پالایشگاه های نفتی و مجتمعات است. حال یگانه کرین شما را به ادامه مقاله مرتبط با تاثیرات انتخابات امریکا بر بازار اسانسور های کارگاهی دعوت می کند. شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از تیم تخصصی گروه یگانه کرین کمک بگیرید. همکارین ما تمام تلاش خود را در ارائه جامع ترین و بروز ترین اطلاعات به شما می کنند.

تاثیرات انتخابات امریکا بر بازار آسانسور کارگاهی ایران

امروزه با ورود دستگاه هایی مانند تاور کرین ها و اسانسور های کارگاهی مدرن سازی شهر ها ممکن و با پیشرفت این صنعت به مراتب اسان تر شد. خرید ان ها نیز برای سازندگان و صاحبان پروژه اهمیت بیشتری پیدا کرد. به علاوه قیمت این صنایع اهمیت زیادی پیدا می کند. زیرا کوچک ترین تغییرات در قیمت ان می تواند برنامه ریزی سازنده را برای بودجه پروژه مورد نظر بهم بریزد. انتخابات امریکا از عواملی است که تاثیر مستقیم بر بازار جهان و ایران دارد. این انتخابات سرنوشت ساز تعیین کننده قیمت ارض، بورس، وسایل نقلیه، قطعات وسایل صنعتی و واردات و صادرات در کشور است.

این محصولات صنعتی و قطعات ان ها توسط کشور های دیگر تولید می شوند. سپس به ایران وارد می شوند. نکته مهم این است که اسیا دارنده بهترین محصولات صنعتی و بهترین کیفیت ها است. ایران نیز از کشور های اسیایی معمولا این صنایع را وارد می کند. نتیجه این انتخابات برای کشور سه حالت دارد. قیمت ها روند افزاینده داشته باشند. وارد کنندگان نیز به قیمت بالاتری خریده و با قیمتی بالاتر به فروش می رسانند. در حالت بعد قیمت ها روند کاهنده ای دارند و واردکنندگان به تبع قیمت خرید به قیمت کمتری می فروشند. در حالت سوم قیمت ها تغییر چشم گیر و محسوسی ندارند. روند بازار دارای ثبات خواهد بود. البته شما باید زمان خرید وارد کننده را در نظر گرفته و به نسبت بازار ارز در ان زمان به صرفه بودن قیمت ها را بسنجید.

یگانه کرین

در نهایت، در خرید و یا اجاره اسانسور های کارگاهی دقت داشته باشید. ان ها را از شرکت های معتبری چون یگانه کرین تهیه کنید. انتخاب شما باید کیفیت، ایمنی، کارایی و ماندگاری را در عین به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی داشته باشد. تیم تخصصی یگانه کرین در تمامی این مراحل راهنما شما خواهد بود. به طور قطع با همراهی تیم ما می توانید بهترین اسانسور کارگاهی را متناسب با پروژه تان انتخاب کنید. حال شما با یادگیری، دقت در نکات فوق و همراهی یگانه کرین از موفق ترین ها در زمینه تهیه اسانسور های کارگاهی می شوید.

منابع:
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Elevator
https://www.startup-workshops.com/workshops/sales/elevator-pitch-networking/
http://www.demo-skills.com/workshops/elevator-pitch-workshop

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵