تاور کرین ها از مهم ترین و کار امد ترین وسایل، در صنعت هستند. حضور ان ها در نیم قرن گذشته به طور اشکاری مشهود و غیر قابل انکار است. تاور کرین ها تاثیر مستقیمی بر مدرن سازی شهر ها دارند. به طور قطع، تا به حال یک بار یا بیشتر این جرثقیل های برجی را در اطراف خود مشاهده کرده اید. این نوع از جرثقیل ها از نیاز های اولیه صاحبان پروژه هستند. این گونه از جرثقیل ها با حضور شان تحولی عظیم را در دنیای اطراف ما خلق کردند. اگر حضور پر اهمیت ان ها نبود، برج ها و ساختمان هایی که ارتفاع ان ها به اسمان ها رسیده وجود نداشته اند. ا

ین وسایل صنعتی در خصوص بهبود مکان زندگی انسان و خلق تجارب جدید برای انسان ها نقشی غیر قابل انکار دارند. تیم متخصص یگانه کرین در خدمت شما است تا جامع ترین اطلاعات را در ارتباط با این وسیله حائز اهمیت به شما ارائه دهد. یگانه کرین در ارائه تاور کرین مد نظر شما همچنین در کنار شما است تا مناسب ترین تاور کرین را برای پروژه شما انتخاب کرده و با بهترین کیفیت به ارائه دهد. در ادامه قصد دارم به بررسی انواعی از تاور کرین بپردازیم.

انواع تاور کرین ها

تاور کرین ها با جرثقیل های برجی، به علت گستردگی حوزه فعالیت انواع گسترده ای هم دارند. فعالیت تاور کرین ها از برج ها و مجتمعات مسکونی شروع شده و تا معادن و راه سازی ادامه دارد. از دیگر حوزه ای فعالیتی ان نیز می توان به سد سازی، پل سازی و تونل سازی اشاره کرد. با ارائه خدمات در ساخت سیلو، حمل بار در بنادر و بالا بردن تیر اهن ها نیز فعالیت خود را به بالا ترین حالت از کمال رساند. به طور قطع برای بالا بودن کیفیت در استفاده در این حوزه گسترده ساخت انواع متفاوت و نو اوری خاص در هر نوع را می طلبد.

در مرحله اول شما باید از دو نوع کلی تاور کرین ها تاور کرین خود را انتخاب کنید. این دو نوع، تاور کرین های ثابت و تاور کرین های متحرک هستند. تاور کرین ها با پایه ثابت، تنها در جابجایی بار و جایگزاری در ارتفاعی معین را در محور عمودی انجام می دهد و خصوصیت و انواع متفاوتی به طور معمول ندارد. تاور کرین های متحرک جابجایی را در هر دو محور افقی و عمودی انجام می دهند. این خصوصیت باعث ایجاد انواعی متفاوت تر و تمایز بیشتری در انواع ان شده است. از انواع  جرثقیل های برجی متحرک می توان به تاور کرین های ریلی، شناور و جاده ای اشاره کرد.

خرید تاور کرین اسلامشهر

نوع دیگری از تاور کرین ها نیز وجود دارد که این نوع برای فعالیت های خاص ساخته شده است. این فعالیت ها در حوزه برج ها و ساختمان های بسیار بلند هستند. حال شما با کمک همکاران ما در یگانه کرین می توانید مرحله اولیه انتخاب تاور کرین را طی کرده و گام مهمی در زمینه تهیه تاور کرین برای پروژه بردارید.

قطعات تاور کرین ها

تاور کرین ها وسیله های غول اسایی با کاربردی وسیع هستعند. این محصولات صنعتی به دلیل انجام کار هایی این چنین مهم به ایمنی بالا و استفاده از قطعاتی بسیار در جهت حفظ ایمنی، کیفیت و ماندگاری محصول الزامی است. شناخت این قطعات قطعا به انتخاب بهتر شما و رسیدن سریع تر به ان چه می خواهید، کمک بسزایی می کند. تاور کحرین ها از قطعات الکتریکال و مکانیکال بسیاری تشکیل شدند که اغلب شکل پیچیده داشته و مشخصات، نحوه نصبر و راه اندازی مخصوص به خود را دارند.

از جمله قطعات تاور کرین می توان به کابین اپراتور، چرخ دستی تاور کرین، دکل، تاج تاور، فلش، کانتر جیب، کالسکه حرکت، پایه، بازوی جلویی، قلاب، الکترو موتور قلاب، تابلوی کنترل، وزنه تعادل، سنسور ها و سوییچ های ایمنی اشاره کرد. قطعات بالا تنها تعدادی از قطعات تاور کرین هستند و حضور قطعات بسیاری در این دستگاه غول اسا حس می شوند. وزنه تعادل تاور کرین، قطعه ای مهم در حفظ تعادل و ایمنی که با حرکت اهرم در سمت مخالف بار تعادل را در تاور کرین به وجود می اورد. قطعه ای از تاور کرین که توسط اپراتور تاور کرین کنترل و اداره می شود، کابین اپراتور است.

کابین اپراتور جایگاهی برای کنترل 360 درجه بر تاور کرین، اهرم ها صورت گردان برای چرخش تاور کرین در انواع محور ها و تابلو کنترل نیز در کابین اپراتور قرار دارد. سایر قطعات تاور کرین نیز به همین اندازه در کیفیت تاور کرین و جلوگیری از اسیب های احتمالی ان حائز اهمیت اند. شما در تهیه و نصب قطعات تاور کرین نیز می توانید از یگانه کرین خدمات دریافت کنید.

نحوه جلوگیری از سقوط جرثقیل برجی

ضرورت حضور تاور کرین در پروژه

حضور تاور کرین در پروژه های ساخت ساز از نیاز های اولیه است. در صورت عدم حضور ان به اتمام رساندن پروژه غیر ممکن است. تاور کرین ها در جابجایی بار در ارتفاع دلخواه ما فعالیت دارد. از مزایا تاور کرین ها می توان به صرفه جویی در وقت و زمان ما، حفظ کیفیت بار و جلوگیری از اسیب های احتمالی اشاره کرد. تاور کرین ها بدون طی کردن مسیر طولانی برای رسیدن بار به مقصد این جابجایی را انجام می دهد. اسیب های احتمالی را به حداقل می رساند. ظرفیت بسیار بالایی را در حین ایمنی بالا برای جابجایی فراهم می کند.

همچنین نمی شود مزایای بالا جرثقیل های برجی را در نظر نگیریم. سرعت عمل  و شعاع کاری بالا از مزیت های مهم تاور رین ها نسبت به سایر جرثقیل ها هستند. از مزیت دیگر تاور کرین ها می توان به حرکت دورانی، طولی و ارتفاعی ان اشاره کرد. همچنین، جرثقیل ها ارتفاعی ثابت دارند اما تاور کرین ها ارتفاعی متغییر دارند و می توانند حمل بار را در ارتفاع مورد نظر ما انجام دهد. از دیگر مزیت های تاور کرین می توان به بالا بردن مصالح، سازه های اسکلتی فولادی و بتنی و بالا بردن بسته های سنگین خاک، سیمان، بتن و سنگ اشاره کرد.

برند های معتبر تاور کرین

از برند های معتبر تاور کرین می توان به Liebherr ,XCMG, POTAIN ,ZOOMLION, MANITOWOC اشاره کرد. معروف ترین ان ها برند پتن فرانسه و لیبهر ایتالیا هستند. این دو برند سخت در رقابت با یکدیگر هستند. در ایران نیز برخی از شرکت ها معتبر وارد کننده تاور کرین هایی از این دو برند هستند و تهیه تاور کرین در برند ای معتبر در ماندگاری و کیفیت تاور کرین نقشی بسیار مهم دارد. همچنین خرید از برند های معروف و معتبر در دستیابی به قطعات و لوازم یدکی تسهیل ایجاد می کند. هر برند نقاط قوت و نقاط ضعف به خصوصی دارد.

شما باید با توجه به نوع پروژه و معیار های مد نظر تان برای تهیه تاور کرین پروژه شرکتی را از میان این شرکت های مطرح انتخاب کنید. به طور مثال شرکت لیبهر، از سال 2007 تا به حال در لیست بزرگ ترین و بهترین تاور کرین های جهان قرار دارد و نمایندگی های بسیاری در شهر های مختلف مانند چین، هند و روسیه دارد. به همکاری شرکتی سوئدی نیز در امده و با همکاری یکدیگر محصولاتی باکیفیت تر تولید می کنند. برتری تاور کرین های لبهر به نسبت سایر تاور کرین ها سازه های محکم و استحکام بالا قطعات است.

فروش آسانسور کارگاهی در تهران

تاور کرین های پتن نیز تحت لیسانس فرانسه هستند. شرکت پتن، یکی از معتبر ترین و معروف ترین شرکت ها در جهان و ایران است. معروفیت این شرکت به علت نو اوری های بسیار ان در حوزه تاور کرین ها است. ا جمله ان ها می توان به سیستم کنترل گفت و گو بی سیم اشاره کرد.این برند از تاور کرین از کوچک ترین تا بزرگ ترین تاور کرین ها را تولید می کند. یگانه کرین این این تاور کرین ها را در برند هایی معتبر با بالا تین کیفیت ها با متنوع ترین انوع تولید می کند.

نجوه محاسبه قیمت تاور کرین 3 تن

قیمت تاور کرین ها در ایران متفاوت است. این تفاوت به دلیل ظرفیت بار تاور کرین، طول فلش، ارتفاع تاور کرین، برند تاور کرین و استحکام و جنس قطعات تاور کرن متفاوت است. قیمت تاور کرین ها در ایران از 300 ملیون تومان شروع شده و تا ده ها میلیارد تومان ادامه دارد. همچنین شما می توانید در موارد مشابه شما می توانید تاور کرین مد نظر تان را اجاره کرده و یا بخرید. تاور کرین های 3 تنی پاسخگو ارتفاعاتی 17 تا 60 متر هستند. بازوی ان ها ما بین 17 تا 42 متر است.

قیمت ان ها نیز بر اساس میزان ارتفاعی که دسترسی دارند و ارتفاع بازو و میزان هزینه نصب ان ها متغییر اند. تاور کرین ا با ظرفیت 3 تن معمولا تاور کرین های کوچکی هستند و هزینه فروش و نصب ان ها تقریبا پایین تر است. همچنین در صورت نیاز به مونتاژ و اورهال کردن این کار سریع تر انجام می شود. هزینه تاور کرین به صورت ماهانه احتساب می شود. به طور مثال رهزینه اجاره تاور کرین 3 تن برای 6 ماه 20 ملیون تومان است. قیمت تاور کرین 3 تنی به طور میانگین برای فروش ما بین 90 تا 300 ملیون است. البته قیمت های ارائه شده به سبب نوسان ارض و نوع  و برند تاور کرین متفاوت است.

در اخر، شما با یادگیری و دقت به عوامل فوق و همراهی تیم متخصص یگانه کرین می توانید از موفق ترین ها در خصوص تهیه تاور کرین 3 تنی باشید.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳ از ۵