تاور کرین ها، دستگاه هایی غول اسا با عملکردی متفاوت هستند. این گونه از جرثقیل ها در زندگی انسان ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند. در حقیقت، تمام مجتمعات مسکونی، سد ها، کشتی ها و خیلی از سازه های با شکوهی که در اطراف خود مشاهده می کنیم یا ان ها را می شناسیم توسط تاور کرین ها ساخته شده اند. وجود انقلاب مدرن در سراسر جهان بدون حضور تاور کرین غیر ممکن بود.

هم اکنون نیز بدون حضور ان ها محیط اطراف ما اری از بسیاری از سازه ها شده که حتی نمی توانیم فکر اش را کنیم. تاور کرین ها در حوزه صنعت ساخت و ساز از مهم ترین وسیال برای خلق یک پروژه هستند. این نوع از جرثقیل ها در انواع بسیار گسترده ای در اختیار سازندگان هستند. در حقیقت، یگانه کرین، با ارائه با کیفیت ترین و مقاوم ترین تاور کرین های ممکن در انواعی متفاوت، بروز رسانی شده توسط بزرگترین شرکت های جهان بهترین خدمات را در اختیار شما قرار می دهد.

همچنین، تیم متخصص تاور کرین شما را همراهی می کند تا از موفق ترین سازندگان در زمینه تهیه تاور کرین مناسب برای پروژه خود باشید. در ادامه به بررسی تاور کرین ها به صورتی دقیق خواهیم پرداخت تا بهترین اطلاعات را از یگانه کرین دریافت کرده باشید.

تاور کرین ها

تاور کرین که در حوزه صنعت جرثقیل برجی نامیده می شوند، در اسان نمودن جابجایی به کمک انسان ها امده اند. تاور کرین ها، قابلیتی باور نکردنی در جابجایی مصالح دارند. تاور کرین ها در ساخت بسیاری سازه های اطراف ما که به ان ها برای زندگی در این جهان نیازمند ایم، نقش دارد. تاور کرین ها می توانند در حفر معادن، ساخت تونل ها، سد ها و پل ها به ما کمک کنند. همچنین، در کشتی سازی و حمل کالا از بنادر و کشتی ها، سیلو سازی و جاده ساری نقش دارند. این ها تنها از گستردگی کاربرد این وسیله در سازه های اطراف مان است.

از دیگر قابلیت های ان کاربرد در پالایشگاه های نفتی، نیروگاه های برق و راه اهن ها اشاره کرد. تاور کرین ها، علاوه بر نقش گسترده ای که در حیطه های مختلف دارند. انواع متنوعی نیز دارند که بر اساس فیلتر های متفاوت دسته بندی شده اند. تاور کرین ها متفاوت پایه هایی متفاوت دارند. این تفاوت به طور کل، در دو دسته ثابت و متحرک خلاصه می شود. در ادامه به مزایا استفاده از تاور کرین در پروژه خواهیم پرداخت. یگانه کرین با بررسی این موضوع هدفی برای تهیه تاور کرین خواهد داد و انتخاب را برای ان ها ساده تر می کند.

نقشه تابلو برق تاور کرین چیست و چگونه استفاده می شود

مزایای استفاده از تاور کرین در پروژه

تهیه تاور کرین در پروژه از ضرورت های وقوع پروژه شما است. خصوصا اگر شما در پروژه تان با کار در ارتفاعات  سر و کار دارید. تهیه تاور کرین از همان ابتدا پروژه، استراتژی اگاهانه برای ادامه پروژه است. شما با تهیه ان ها می توانید انواع بار ها و مصالح را با توجه به ظرفیت تاور کرین در ارتفاع مد نظر خود قرار دهید. علاوه بر ان تاور کرین ها به شما این فرصت را خواهند داد تا در کل زمان جابجایی بار تسلطی 360 درجه بر ان داشته و از اسیب های احتمالی حتی در درصد کم نیز پیشگیری کنید.

به همین علت، کابین اپراتور تاور کرین را معمولا از جنس شیشه می سازند تا موجب تسلط بیشتر شما بر پروژه شود. تاور کرین ها در ظرفیت های بالا و تناژ های متفاوت در دسترس هستند تا به شما خدمت رسانی کند. به طور قطع، تاور کرین ها از نیاز های اولیه در پروژه هستند. یگانه کرین با سال ها تجربه در زمینه ارائه تاور کرین به سراسر ایران به شما مردم عزیز خدمت رسانی کرده کرد است و با اعتبار خود به شما تضمین از سلامت، ماندگاری و کیفیت تاور کرین را هدیه می دهد.

انتخاب تاور کرین مناسب پروژه

تاور کرین ها در انواع و تناژهای متفاوتی در دسترس صاحبان پروژه هستند. اما تعیین ان که کدام یک از ان ها مناسب بر اجرای پروژه مد نظر ما است، کار راحتی نیست. اما یگانه کرین به همراهی تیمی متخصص با سال ها سابقه در زمینه تاور کرین با رارئه جامع ترین اطلاعات این کار را برای شما ساده تر خواهد کرد. در ابتدا، باید نوع تاور کرین خود را انتخاب کنید.

با همکاران خود مشورت کنید و در صورت هر گونه مشکل از تیم مجرب یگانه کرین یاری بگیرید. ایا هدف شما از تهیه تاور کرین تنها جابجایی مصالح در محور عمودی است؟ یا اینکه جابجایی در محور افقی نیز از معیار های شما است. معمولا صاحبان پروژه خصوصا افرادی که شرکت ساخت و ساز دارند، تاور کرین متحرک را انتخاب می کنند تا مشکل جابجایی افقی را نیز بر طرف کنند و از این ویژگی نهابت استفاده را ببرند. اما با این حال باز هم به تبع شرایط پروژه این انتخاب متغییر است. در مقیاس های خود برای انتخاب صحیح، شرایط اب و هوا، نوع زمین، پیچیدگی، مدت پروژه و تعیین میانگین بار و ارتفاع مورد نیاز را در نظر بگیرید. اما باز هم بهترین روش برای انتخاب مراجعه به متخصصان است تا بهترین انتخاب را بدون نگرانی داشته باشید.

داخل کابین تاور کرین : قطعات و اجزای آن

یگانه کرین با همکاری تیمی متخصص بهترین انتخاب ها را برای شما امکان پذیر کرده و در وقت و پول شما صرفه جویی می کند.

نکات مهم در ایمنی تاور کرین

رعایت نکات ایمنی در تاور کرین به ماندگاری بیشتر، حفظ کیفیت و صرفه جویی در هزینه بسیار موثر است. نکاتی شاید کوچک و بی اهمیت از نظر سایرین می تواند شاید تا میزان بالایی به تاور کرین اسیب بزند. پس، با دقت نکات زیر را دنبال کرده تا نگهداری بهتر از تاور کرین خود داشته باشید.

نکته اول این است که حتما کابین اپراتور را به تجهیزات اتش نشانی مجهز کنید. وسایل مربوط به قسمت لنگر را مکررا چک کنید تا از لغزش، ریزش و تصادف احتمالی جلوگیری کنید. به یاد داشته باشید که عملیات بالا بردن دکل در هنگام شب ممنوع است. حضور پرسنل در قسمت های مرتفع، باید طبق قوانین مخصوص و عملیات ایمن متخص مکان های مرتفع باشد. هنگام فعالیت چندین تاور کرین در مکان با رعایت فاصله، ارتفاع استاندارد، کنترل اهرم ها و صفحه گردان از برخورد ان ها و اسیب های احتمالی جلوگیری کنید.

پس از بالا بردن دکل، از قطعی برق مطمئن شوید و سکان های هدایت را به حالت میانی برگردانید. تاور کرین را در هنگام استراحت و قبل از حرکت چک کرده و از محکم بودن پیچ ها، جای صحیح قطعات و عدم ساییش مطمئن شوید. این کار ها از جمله کار هایی است که متخصصین تیم یگانه کرین به رعایت ان ها در حفظ کیفیت تاور کرین شما تاکید می کنند. یگانه کرین، در تمامی مراحل تهیه تاور کرین از طرق خرید یا اجاره به شما خدمت رسانی کرده و با یاد اوری این سری از نکات و خدمات فوق العاده پس از فروش تضمین خرید را به شما اهدا می کند.

تاور کرین چیست؟ | تاور کرین چگونه کار می کند؟

نحوه نصب تاور کرین

نصب تاور کرین از مهم ترین مسائل پس از تهیه تاور کرین است. اگر مراحل نصب به خوبی و با دقت انجام نشود اسیب های جدی را برای سازندگان به عمل می اورد. نصب و راه اندازی تاور کرین را به اصطلاح مونتاژ تاور کرین می نامند. تاور کرین مانند بسیاری از وسایل و حتی لگو ها نیاز به چینشی خاص برای دریافت عملکرد مورد قبول دارد. به طور کل، نصب تاور کرین را در 5 مرحله انجام می دهند که هر مرحله ممکن است زمان بسیاری ببرد. مهم ترین مرحله که مسلم فوندانسیون تاور کرین است  با نصب پایه تاور کرین اغاز می شود.

در مرحله بعد، سکشن صلی تاور کرین که سبب افزایش ارتفاع می شود نصب شده و سپس کله قندی و گردان تاور کرین نصب می شوند که بالا ترین قسمت تاور کرین را می سازند. در مرحله اخر، بازو تعادل و عامل که به ترتیب قسمت پشتی و جلویی تاور کرین را شامل شده نصب می شوند. شما با تهیه تاور کرین از تیم یگانه کرین از خدمات نصب ان نیز برخودار خواهید شد.

ویژگی های نصاب تاور کرین

نصاب تاور کرین،یکی از شغل های مهم در حیطه تاور کرین است. از ان جا که این مرحله سرنوشت تاور کرین شما و سرمایه گذاری تان در این زمینه را شامل می شود، نیازمند فردی با سابقه بالا و حداقل 5 سال سابقه کاری مرتبط است. تمرکز، همکاری متقابل، توجه به دستورات و استاندارد ها از مهم ترین ویژگی های نصاب تاور کرین است. لباس های مخصوص را برای حفظ ایمنی استفاده کند.

از جمله ان می توان به لباس مخصوص، عینک ایمنی، دستکش، کمربند و کفش ایمنی اشاره کرد که در ایمنی و عملکرد بهتر نصاب تاور کرین حائز اهمیت است. نصاب تاور کرین باید با استفاده از بی سیم با اپراتور تاور کرین در ارتباط باشد. از سر و صدا بی جا خودداری کرده و حد المکان صدا را پایین اورد و پیش از عملیات مونتاژ از سلامت قطعات مطمئن شود. در نهایت، بهترین زمان برای انجام عملیات نصب روز است تا بهترین دید را داشته باشید.

در اخر، شما با یادگیری و دقت به عوامل فوق و همراهی یگانه کرین از موفق ترین ها در زمینه نصب تاور کرین خواهید بود.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵