تاور کرین ها، در زندگی ما تحولی بی نظیر به وجود اورده اند. شاید حضور ان ها به طور مستقیم در زندگی عام مردم حس نشود. اما، در حوزه صنعت نقشی بسیار حائز اهمیت دارند و در کار سازندگان در اولویت نیاز های اولیه قرار دارد. بشر به کمک تاور کرین ها توانست رویای اجرا طرح های ساختمانی خود را به واقعیت تبدیل کند. ساختمان هایی عظیم و با شکوه که ارتفاع ان ها به اسمان ها می رسد. تاور کرین ها نمونه ی پیشرفته از حرثقیل ها هستند. این گونه از جرثقیل ها نقش مهم را در تسهیل حمل و نقل برای سازندگان ایفا می کنند.

بدون حضور ان ها عملی شدن پروژه ساختمانی غیر ممکن است. در ادامه یگانه کرین، شما را به توضیحاتی کتمل در ارتباط با تاور کرین ها دعوت می کند تا بهترین انتخاب را در زمینه تهیه تور کرین داشته باشید. ما در ابتدا با ارائه جامع ترین اطلاعات شما را در انتخابی بهتر یاری کرده و سپس با کیفیت ترین تاور کرین ها را در انوای گسترده به شما ارائه می دهیم. همچنین همکاران ما در یگانه کرین با خدمات پس از فروش و کار هایی مانند مونتاژ و ارائه قطعات تاور کرین سعی دارند تا به شما هموطنان عزیز خدمت کنند.

تاریخچه پدید امدن تاور کرین ها

در حقیقت، به وجود امدن جرثقیل ها ریشه در یونان باستان دارد بشر با توجه به نیاز انسان در ساخت و ساز به تاور کرین ها بود. از ان جایی که یونان مهد تمدن در صنعت ساخت و ساز بود و سازه ها عظیم ان ها همچنان به یادگار مانده است. پدید امدن جرثقیل را شکل داد. از همین رو، جرثقیل ها در طول تاریخ با رشد علم و تکنولوژی تغییر پیدا کردند و در انواعی مختلف در دسترس سازندگان قرار گرفته اند.

با رشد جرثقیل ها و توسعه انواع ان، نوعی از جرثقیل به نام جرثقیل برجی یا تاور کرین شکل گرفت. این نوع از جرثقیل ها کامل ترین و به روز ترین امکانات را داشته و مهم ترین نوع از جرثقیل در حوزه صنعت ساخت و ساز هستند. این نوع از جرثقیل ا طرفداران بسیاری را در سراسر جهان پیدا کرده و شرکت های زیادی مشتاق به تولید و سرمایه گذاری بر این وسیله فوق العاده شده اند.

نحوه نصب صحیح تاور کرین و 10 نکته مهم اجرایی تاور کرین

پس از ان شرکت های متفاوت در سراسر جهان به نو اوری هایی در زمینه تاور کرین پرداخته و ان ها را در انواعی گوناگون با قابلیت های خاص در اختیار مردم گذاشته اند. یگانه کرین در ادامه به بررسی عملکرد و کاربرد تاور کرین ها می پردازد.

عملکرد تاور کرین

تاور کرین ها به طور کلی وظیفه تسهیل حمل و نقل را برای بار و مصالح در حوزه ساخت و ساز به عهده دارند. تاور کرین ها به جابجایی بار در ایمن ترین حالت و با ارتفاع مد نظر سازندگان فعالیت دارند. تاور کرین ها به افراد تسلطی 360 درجه را  را بر جابجایی بار ارائه می دهند که اپراتور بتواند در ایمن ترین حالت جابجایی را انجام دهد. تاور کرین ها در حوزه های گسترده ای به غیر از ساخت مجتمعات تجاری و مسکونی فعالیت دارندو در ساخت سد، پل، سیلو، کشتی و تونل ها فعالیت دارند.

در حفر معادن و حمل کالا از بنادر و همچنین کشتی ها نقشی مهم دارند. در پالایشگاه های نفتی، دکل ها و نیروگاه های مختلف از جمله نیروگاه های برق نیز حضور ان ها به وفور دیده می شود. همچنین از تاور کرین ها برای ساخت و حرکت مواردی خاص در فستیوال ها استفاده می کنند. یگانه کرین، تاور کرین ها را با بهترین کیفیت به شما ارائه داده و همکاران ما را در اختیار شما قرار می ده تا در صورت بروز هر گونه مشکل یا ابهام در زمینه تاور کرین ها به شما مشورت و یا کمک کافی را برسانند.

تاور کرین مناسب برای پروژه

تاور کرین ها در انواعی متفاوت جای گذاری شده اند تا انتخاب را برای صاحبان پروژه ساده تر کنند. تاور کرین ها به سبب کاربرد های گسترده ای که در موارد مختلف دارند انواع مختلفی دارند. این گوناگونی به وحود امده تا با کارایی متفاوت،  عملکردی بهتر را در حوزه های متفاوت به شما ارائه دهند. از جمله این تنوع، تنوع در نوع پایه ها است. تاور کرین ها در دو نوع پایه به وجود امده اند.

پایه ثابت، پایه ای بدون قابلیت تحرک است و با بتن جایگذاری می شود تا بخش فوندانسیون تاور کرین استحکام خود را حفظ کند. این گونه از تاور کرین ها تنها در محور عمودی فعالیت دارند. اما با گذشت زمان و نو اوری هایی در حوزه تاور کرین، تاور کرین های متحرک نیز به وجود امدند. این گونه از تاور کرین ها پایه ای متحرک دارند که جابجایی را در محور افقی نیز ممکن کرده و این دسته نیز از انواع مختلفی بر خوردار است که از جمله ان می توان به تاور کرین های شناور، ریلی و جاده ای اشاره کرد.

تاییدیه چاه ارت چگونه است؟

همچنین، هر نوع از تاور کرین در هر برندی با تناژ، ظرفیت، طول فلش، ارتفاع و جنس متفاوت قطعا تعبیه شده است. یگانه کرین نیز متنوع ترین تاور کرین ها را در هر تناژ و یا ارتفاعی متناسب با پروژه شما را به شما در مرغوب تین کیفیت ها ارائه می دهد.

احتساب ظرفیت تاور کرین

تاور کرین ها در ظرفیت و تناژ هایی متفاوت تولید شده و به دست سازندگان می رسند. این تفاوت ظرقیت در تاور کرین به دلیل تفاوت پروژه و میزان میانگین باری است که نیاز بر حمل ان است. برای احتساب میزان ظرفیت تاور کرین باید عوامل تاثیر گذار بر ان را بشناسیم. عوامل تعیین کننده ظرفیت تاور کرین از پایه تاور کرین شروع شده و هر یک از اجرا تاثیری متفاوت بر این میزان می گذارند.

به طور مثال، یک تاور کرین معمولی ارائه دهنده 80 متر پشتیبانی ارتفاع و 19.8 تن ظرفیت بالابری است. این میزان برای اکثر پروژه های معمولی ساخت و ساز کافی است. به طور کل، هر جرثقیل دارای یک نمودار بار است. در این نمودار جزئیاتی در ارتباط با بار و ویژگی های تاور کرین در این خصوص و چگونگی تغییر ظرفیت بالابر هنگام در نظر گرفتن زاویه و ارتفاع را مشخص می کند. شما باید قبل از تهیه جرثقیل به عنوان یک سازنده این نمودار را مطالعه کنید و با اپراتور خود نیز در این بررسی مشورت کنید تا ببینید این تاور کرین به درد کار شما می خورد یا نه. اگر این تاور کرین مد نظر شما است باید با اپراتور هماهنگ باشید که توانایی کار با این داده ها در نمودار ارائه داده شده برای او مقدور باشد.

تهیه تاور کرین

تاور کرین قابل تهیه شما باید به تناسب پروژه باشد. شما به کمک یگانه کرین تاور کرین خود را بر حسب شرایط اب و هوا، زمین، نوع پروژه، ظرفیت، ارتفاع و مواردی دیگر انتخاب می کنید. حال زمان تهیه تاور کرین ای است که انتخاب کرده اید. تهیه تاور کرین به دو صورت خرید و یا اجاره وجود دارد که یگانه کرین هر دو را برای شما ممکن کرده است. شما با خرید تاور کرین با کیفیت مرغوب از یگانه کرین سرمایه گذاری طولانی مدت کرده اید. با رعایت نکات لازم در نگهداری و ماندگاری تاور کرین خود از ان نهایت استفاده را کرده  سپس، تحت عنوان تاور کرین دست دو ان را می فروشید.

تاثیر نوسانات دلار بر قیمت تاور کرین

خرید تاور کرین دست دو از یگنه کرین نیز برای شما صرفه اقتصادی بی مانند ایجاد می کند. شما می توانید با هزینه ای 20 الی 30 درصد کم تر تاور کرین مد نظر خود را خریداری کرده و سودی فوق العاده کنید. اجاره تاور کرین نیز راهی مناسب برای شما است. در صورتی که در بازه ای کم به ان نیازمند هستید. یگانه کرین، در صورت اجاره تاور کرین اجاره تجهیزات و قطعات را برای شما ممکن کرده است تا اسودگی از خرید را برای شما به ارمغان اورد. یگانه کرین، با سال ها سابقه ارزشمند در زمینه ارائه تاور کرین شما را از تضمین کیفیت و ماندگاری تاور کرین مطمئن می کند.

نصب تاور کرین

تاور کرین ها در هنگام نصب به دو دسته خود نصب شونده و دگر نصب شونده تقسیم می شوند. تاور کرین های خود نصب شونده موتور و ژنراتوری با طراحی خصوص دارند که نیازی به نصب اولیه توسط متخصص ندارند. اما، تاور کرین های دگر نصب شونده نیاز به انجام فرایند نصب توسط متخصص دارند و از جمله ان ها می توان به تاور کرین های صلیبی که حالتی T شکل دارند، اشاره کرد.

در نهایت، یگانه کرین تاور کرین ها را با دقیق ترین نمودار های بار به شما ارائه می دهد همچنین، متخصصانی مجرب از کادر خود را به شما ارائه داده تا تاور کرین مخصوص پروژه شما را طراحی کنند و ان را با مرغوب ترین کیفیت در معتبر ترین برند ها به شما ارائه دهند. شما با کمک یگانه کرین می توانید از تهیه تاور کرین به صورت فروش و یا اجاره در به صرفه ترین قیمت ها برخوردار شوید. همچنین، یگانه کرین از معتبر ترین شرکت ها در ارائه قطعات با کیفیت و انجام عملیات مونتاژ و نصب تاور کرین با کمک کادری مجرب است.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵