تاور کرین ها که ان ها  را جرثقیل برجی نیز می نامند از متداول ترین جرثقیل ها در ساخت و ساز هستند. از دست دادن ان ها برای سازندگان بسیار سخت است. زیرا، تاور کرین ها قابلیت های منحصر به فردی را برای سازنده به وجود می اورند که بازده پروژه را تا درصد قبل توجهی بهبود می بخشد. تاور کرین ها، در ارتفاع هایی بیش از 30 متر بالا می روند و در فاصله دلخواه ما نسبت به بازوی مرکزی و استاندارد ها بار را جایگذاری می کنند.

قابلیت های بی مانند تاور کرین برای ما برج ها و سایر سازه ها در حوزه صنعت را به وجود اورده اند که موجب راحت تر شدن زندگی بشر شده است. این گونه از جرثقیل ها با رشد علم و تکنولوژی به وجود امده و انبوه سازی شدند. پس از مدتی کم، طرفدارانی بسیار در سراسر جهان پیدا کردند و در حال حاضر در نقاط مختلف جهان استفاده می شوند. در واقع، هر جا که صحبتی از زندگی مدرن شهری باشد، تاور کرین ها ایفا نقش می کنند.

یگانه کرین

یگانه کرین، با سال ها تجربه در زمینه ارائه تاور کرین کیفیت و اعتبار خود را به شما هموطنان عزیز اثبات کرده است. یگانه کرین، در تمامی مراحل انتخاب و تهیه تاور کرین در کنار شما خواهد بود. یگانه کرین، با ارائه به روز ترین و جامع ترین اطلاعات در حوزه تاور کرین ها و انتخاب کادری مجرب و متخصص برای ارائه خدمات به شما به همراهی شما می اید. شما برای انتخاب درست تاور کرین در پروژه تان نیاز به اطلاعاتی جامع در ارتباط با عملکرد، انواع، قطعات، نصب، نحوه تهیه و مونتاژ تاور کرین دارید تا بهترین عملکرد را در انتخابی صحیح داشته باشید.

تاور کرین

تاور کرین ها جرثقیل هایی غول اسا با قابلیت های فوق العاده هستند. حضور ان ها در هر پروژه ای از نیاز های اولیه است. ان ها یک جز حیاتی در ساخت پروژه های عظیم و با شکوه هستند.همچنین با توسعه زندگی مدرن، کاربرد گسترده تری را در انواع حوزه های صنعت پیدا کرده اند. تاور کرین ها از بلند ترین جرثقیل ها در سطح جهان هستند.

به طوری که ارتفاع ان ها از برج های پیش ساخته هم پیشی گرفته و بار ها و مصالح ساختمانی را در نقطه مد نظر اپراتور تاور کرین قرار میدهد. در ادامه با وظایف و عملکرد اپراتور تاور کرین بیشتر اشنا خواهید شد. تاور کرین ها، توسط دکل عمودی ارتفاع افرینی می کنند. همچنین تاور کرین ها یک جابجایی افقی در ارتفاعات نیز دارند. این جابجایی افقی در 360 درجه توانایی گردش دارد تا راحت تر بار را در ناحیه مد نظر قرار دهد. علاوه بر ان، تاور کرین ها به ما تسلطی کامل بر جابجایی بار را می بخشند تا از اسیب های احتمالی جلوگیری شود.

قطعات تاور کرین

تاور کرین ها از قطعات کوچک و بزرگ بسیاری تشکیل شده اند که هر کدام به نحوی در عملکرد بهتر، ماندگاری و ایمنی تاور کرین ایفای نقش می کنند. تاور کرین قطعات زیادی از جمله پایه، دکل، کابین اپراتور، فلش، بازو تعادل، شاریوت، کاج، قلاب، سیم بکسل، قرقره و موتور های بخصوص هستند. با شناخت قطعات تاور کرین سازندگان می توانند در عملیات انتخاب، نصب، مونتاژ و اورهال سازی تاور کرین بهتر عمل کنند.

پایه تاور کرین، در انواع تاور کرین متفاوت است. در تاور کرین های استاتیک، پایه تاور کرین با بتن جایگذاری می شود تا فوندانسیون تاور کرین از استحکامی بالا تر برخوردار باشد. در تاور کرین های داینامیک، پایه متغییر است و می تواند در محور افقی هم جابجایی دشته باشد که در انواع ان از جمله تاور کرین شناور، جاده ای و ریلی تفاوت هایی در پایه دیده می شود. دکل تاور کرین به پایه متصل می شود و به تاور کرین ارتفاع لازم را می بخشند. چرخ دنده و موتور تاور کرین، به تاور کرین قابلیت چرخش می بخشد. شاریوت تاور کرین، در قسمت حمل بار تاور کرین نقش دارند.

کاج تاور کرین، برای تاور کرین قابلیت افزایش ارتفاع ایجاد می کند و ما بین قطعات ارتفاعی قرار می گیرند و افزایش ارتفاع را ممکن می کند. کابین اپراتور، قسمتی از تاور کرین است که اپراتور تاور کرین با استفاده از اهرم های گوناگون و صفحه گردان چخش تاور کرین را ممکن می کند  معمولا از جنس شیشه طراحی می شود تا تسلط بیشتری را برای اپراتور ایجاد کند. یگانه کرین، ارائه دهنده قطعات تاور کرین در مطلوب ترین کیفیت ها و مونتاژ و نصب قطعات با تیمی متخصص است.

انتخاب تاور کرین مناسب

از دغدغه های هر سازنده می توان به انتخاب تاور رین مناسب برای پروژه اشاره کرد. تاور کرین ها در انواع گسترده ای در دسترس سازندگان قرار گرفته اند. سازندگان باید تاور کرین را به نسبت شرایط پروژه انتخاب کنند. بررسی تاور کرین از نظر ظرفیت، ارتفاع و طول فلش الزامی است. صاحبان پروژه باید میانگینی از ارتفاع و ظرفیتی که می خواهند تهیه کرده و سپس با تاور کرین مد نظر شان تطبیق دهند.

همچنین نموداری برای ظرفیت هر تاور کرین نموداری تعبیه می شود که با جزئیات دقیق گویا استاندارد ها در ان تاور کرین است. همچنین شرایط اب و هوایی منطقه را در انتخاب اور کرین دست کم نگیرید. به بررسی همواری و شرایط زمین منطقه هم توجه کنید تا بهترین انتخاب را در این زمینه داشته باشید. یگانه کرین، در انتخاب تاور کرین مناسب برای پروژه با کادری مجرب به شما خدمت رسانی می کنند و تاور کرینی مخصوص پروژه را با ان چه از تاور کرین می خواهید برای شما طراحی کرده و به شما ارائه می دهند.

نصب تاور کرین

نصب تاور کرین وابسته به عواملی مختلف و دقت به مواردی خاص انجام می شود. به طور مثال قبل از نصب تاور کرین، باید از نصب صحیح پایه، ریل و سایر موارد سازنده فوندانسیون مطمئن شویم. از نکات دیگرمورد اهمیت قبل از نصب تاور کرین مطالعه خاک و زمین ای است که تاور کرین می خواهد بر ان نصب شود. این نکته نیز باید توسط متخصص بررسی شود. همچنین، نصب به نسبت مسائل مختلفی متفاوت است.

تاور کرین ها در دو نوع خود نصب شونده و دگر نصب شونده وجود دارند. تاور کرین های خود نصب شونده، ژنراتور و موتوری به خصوص دارند و نیازی به حضور متخصص و انجام عملیات نصب در ان ها نیست. تاور کرین های دگر نصب شونده، تاور کرین های هستند که نیاز به نصب دارند. این تاور کرین ها در ابعادی بزرگ تر از تاور کرین های خود نصب شونده هستند. همچنین، در ارتفاعاتی بالا تر ظرفیت هایی سنگین را جابجا می کنند.

همچنین فرایند نصب وابسته به نوع، برند، ارتفاع نصب، موقعیت مالی، ابعاد، ولتاژ، شاخه های کابل، مشخصات وزن اولیه، جرم و ترتیب قطعات متفاوت است. یگانه کرین، در نصب، مونتاژ و اورهال سازی تاور کرین تیمی متخصص و مجرب را به شما ارائه می دهد تا در ارتقا پروژه و حفظ کیفیت تاور کرین شما نقش داشته باشد.

اهمیت فوندانسیون در تاور کرین

در میان بخش های متفاوت تاور کرین، بخش فوندانسیون از اهمیت ویژه ای برخوردار است. فوندانسیون تاور کرین، متشکل از بخش هایی مانند پایه است. هر فعالیتی در حوزه تاور کرین با بخش فوندانسیون اغاز می شود. از جمله ان ها روند طراحی، نصب و ساخت تاور کرین است. روند ساخت تاور کرین باید از پایه یا فوندانیون اغاز گردد. به همین علت توجه به ایمن سازی و دقت در جنس قطعات و استحکام این بخش از اهمیت بالایی برخوردار است.

رعایت استاندارد ها در این بخش می تواند تا حد زیادی از اسیب های احتمالی جلوگیری کند. برای طراحی بخش فوندانسیون نقشه ای به افراد ارائه می شود تا طراحی پایه جرثقیل را تسهیل کند. اما، اکتفا کردن تنها به ان نمی تواند از کیفیت تاور کرین و ایمنی استاندارد برخوردار باشد.

متخصص فوانداسیون

این کار باید توسط متخصص انجام شود و تمام جوانب در ارتباط با زمین را از جمله فاضلاب ها و اب های زیر زمینی در نظر بگیرد. البته این روند در تاور کرین ها با پایه ثابت مشکل تر است. در تاور کرین با پایه متحرک این مشکل به سبب جابجایی در محور افقی قابل حل است. اطلاعات فنی تاور کرین نیز در طراحی و نصب فوندانسیون نقشی حائز اهمیت دارند. از جمله ان ها می توان به ارتفاع، ظرفیت تاور کرین، طول جیب، فلش، ابعاد تاور کرین، شاریوت و نوع تاور کرین اشاره کرد. در زمان طراحی و اجرا فوندانسیون در تاور کرین محاسبات واکنشی را در نظر گرفته و در تمام حالات تاور کرین حتی زمان استراحت ین محاسبات را لحاظ کنید.

فوندانسیون تاور کرین اولین مرحله در تاور کرین در زمان نصب و طراحی است. برای نصب و اجرای طرح صحیح در تاور کرین، طبق دستورالعمل و استاندارد های تاور کرین مد نظر عمل کنید و از اجرای ان ها صرفه نظر نکنید. در طراحی بخش فوندانسیون جنس پایه را نیز در نظر بگیرید که ایا می تواند در مقابل فشار های موجود مقاوت کند؟

نتیجه گیری

در نهایت، از اهمیت فوندانسیون تاور کرین غافل نشوید. فوندانسیون تاور کرین علاوه بر وزن سایر قسمت های تاور کرین که به ان متصل می شوند، وزن بار های سنگین را نیز متحمل می شود. در نصب و اجرا تاور کرین، یگانه کرین در خدمت شما برای ارائه خدمات در هر زمینه از جمله نصب فوندانسیون می باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵