تاور کرین ها، یکی از وسایل پرکاربرد دنیای صنعت هستند که چینش قطعات و ساخت آن ها همگان را به شگفت واداشته است. تاور کرین ها، سوال های بسیاری را در ذهن بینندگان به وجود می آورند که در این مقاله به یکی از متداول ترین آن ها پاسخ خواهیم داد. یکی از متدوال ترین سوالات در زمینه تاور کرین این است که چرا تاور کرین ها سقوط نمی کنند؟ آن ها یکی از عظیم ترین دستگاه های صنعتی هستند که توانایی رفتن به ارتفاعاتی سر حد آسمان ها را دارند.

بنابراین، سوال فوق می تواند ذهن هر کسی را درگیر کند. برای پاسخ به سوال فوق بهتر است به بررسی ساختار آن ها بپردازیم تا بتوانیم راز عدم سقوط این دستگاه های بی نظیر را کشف کنیم. استفاده از آن از نیاز های اولیه هر سازنده است. در نتیجه، این مقاله به شما کمک می کند تا بیشتر با پلتفرم آن ها آشنا شوید تا بتوانید گام های موثری را در زمینه انتخاب، تهیه، نصب و استفاده از آن ها بردارید. یگانه کرین نیز به عنوان همراهی همیشگی در کنار شما است تا با بروزترین اطلاعات به شما استراتژی آگاهانه را هدیه دهد و با ارائه تاور کرین هایی با کیفیت و ایمنی بالا به شما خدمت رسانی کند.

مقدمه

تاور کرین ها برای جابجایی بار در ارتفاعات به وجود آمده اند تا با تسلط کافی جابجایی ایمن را برای شما پدید آورند. برخی محققان آن ها را به عنوان چیننده ستارگان می شناسند. این لقب به سبب سفر به ارتفاعات دور دست و جایگذاری بار و مصالح گوناگون به آن ها داده شده است.

وزنه های تعادل تاور کرین چیست و چه کاربردی دارد؟

تاور کرین ها به شما قابلیتی را می بخشند که منجر به سرعت بخشیدن به ساخت و ساز می گردد. همچنین، با حفظ برنامه ریزی شما در جهت بازه زمانی، کاهش نیروی انسانی و کاهش هزینه ها به شما خدمت رسانی می کنند تا به شما بهترین تجربه از پروژه را ارائه دهند. آن ها در انواع مختلفی تولید و توزیع می گرند تا هر سازنده ای در هر نوع از پروژه بتواند از آن ها استفاده کند. به همین جهت است که سازندگان مختلف در ساخت موارد متعددی چون ساخت کشتی، تول، راه آهن، حفر معادن و حمل بار ها از بنادر از تاور کرین ها کمک می گیرند.

تاور کرین ها در متنوع ترین گونه ها پدیده آمده اند و در فیلتر های مختلفی دسته بندی شده اند تا انتخاب را برای سازندگان ساده تر سازند. به طور مثال، تاور کرین ریلی یکی از تاور کرین های متحرک است که در جهت افقی و عمودی جابجا شده و پایه ای از نوع متحرک دارد.

آن ها از قطعات کوچک و بزرگ متعددی تشکیل شده اند که از جمله آن ها می توان به پایه، دکل، لبه پیشخوان، گردان، قلاب، کابل درام، شاریوت، وزنه تعادل، کاج، کابین اپراتور و فلش اشاره کرد. این ها تنها تعداد محدودی از هزاران قطعه تاور کرین هستند که با چینش در کنار یکدیگر توانسته اند قابلیت های منحصر به فردی را به سازندگان ارائه دهند.

 

چند دلیل برای عدم سقوط تاور کرین ها

تاور کرین ها، از اعجوبه های دنیای صنعت هستند که ساخت آن ها توانست انقلاب مدرنیته را در سراسر جهان ممکن سازد. این سازه های خاص طرفداران بسیاری دارند. اما، در ذهن همگان سولات زیادی در ارتباط با حفظ تعادل آن ها نقش بسته است این سوالات، به دلیل صعود تاور کرین به قله ها و قرار گیری در ارتفاعات زیاد است که گاهی به 265 فوت می رسد.

تعمیر تاور کرین 8 تن

حفظ تعادل تاور کرین ها توسط وزنه های به خصوصی به نام وزنه های تعادل تامین می گردد. این وزنه ها در تعادل تاور کرین نقش مهمی دارند. آن ها در جهتی خلاف اهرم های حمل کننده بار قرار می گیرد تا در زمان بارگیری با فشار آوردن به آن سمت از تاور کرین از سقوط آن جلوگیری کند. این وزنه ها به طور معمول از جنس بتن ساخته می شوند تا استحکام قدرت کافی را برای حفظ تاور کرین ها داشته باشند. عامل دیگر تاثیر گذار در عدم سقوط تاور کرین ها، پایه های مستحکم آن ها است. پایه های مستحکم آن ها انواع مختلفی دارد.

اما، به طور معمول به صورت ثابت بوده و با بتن جایگذاری می شود تا فوندانسیونی ایمن را به تاور کرین ارائه دهد. این پایه ها گاهی به وزن 180 تن نیز می رسند تا بتوانند تاور کرین را در حالت تعادل نگه دارند. همچنین، پیچ های لنگری بزرگی در این لایه قرار گرفته اند تا به منظور پشتیبانی از ثبات تاور کرین منجر به تعادل تاور کرین ها شوند. به علاوه، دکل تاور کرین توسط واحد های خاصی پستیبانی می شود تا در زمان استفاده از تاور کرین و حرکت سکشن های ارتفاعی مانع از سقوط تاور کرین گردد. در نتیجه، شما می توانید با افزایش دانش خود در ارتباط با تاور کرین ها انتخاب و تهیه هوشمندانه ای در این زمینه داشته باشید.

انتخاب تاور کرین مناسب

مهم ترین مرحله در تهیه تاور کرین، بی شک انتخاب تاور کرین مناسب است. انتخاب صحیح وابسته به معیار های متعددی است که شما می توانید با کسب آگاهی کامل از آن ها و کمک گرفتن از یک متخصص در این زمینه معیار های مختلف را بررسی کرده و بهترین انتخاب را داشته باشید. اولین معیار، بررسی ظرفیت مورد نیاز شما در پروژه است. شما باید تاور کرین مد نظرتان را بر اساس حداکثر ظرفیتی که در پروژه نیاز د ارید، انتخاب کنید تا در طول پروژه به مشکل بر نخورید. دومین معیار، انتخاب صحیح ارتفاع مد نظر است

تاثیر قیمت ارز بر قیمت تاور کرین

و در نهایت، باید به برند و قابلیت های ویژه ای که در طول پروژه نیاز دارید بنگرید. در کنار آن، بهتر است که از دفترچه راهنمایی که توسط شرکت سازنده تاور کرین تهیه شده استفاده کنید تا بتوانید اطلاعات کاملی از آن داشته و انتخاب بهتری داشته باشید. یگانه کرین به همراه تیمی مجرب در زمینه تاور کرین در کنار شما است تا در تمامی مراحل انتخاب شما، بهترین گزینه ممکن باشد.

در آخر، شما می توانید با کمک موارد فوق و تیم مجرب یگانه کرین، بهترین انتخاب ها را در حوزه صنعت برای خود رقم بزنید.

منابع:

https://www.quora.com/Why-dont-tower-cranes-fall-over

https://science.howstuffworks.com/transport/engines-equipment/tower-crane3.htm

http://eqpt.in/blog/ever-wondered-why-tower-cranes-do-not-fall-over/

https://www.aggreko.com/en-ca/news/2019/nam-articles/construction/a-quick-guide-to-tower-cranes

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵