تاور کرین ها، از متداول ترین دستگاه های صنعت هستند که با خدمت در حوزه جابجایی توانسته اند محبوبیت بسیاری را در میان سازندگان به دست آورند. تاور کرین ها، وسایل دقیق و پر سرعتی هستند که در میان دستگاه های مشابه با عملکرد جابجایی از نهایت ایمنی و قدرت برخوردار هستند. آن ها بهترین گزینه برای هر پروژه هستند که با توانایی جاببجایی در اوج ارتفاعات به صاحبان پروژه خدمت رسانی می کنند.

آن ها، حاصل رشد علم و تکنولوژی در حوزه صنعت هستند که توانسته اند با قابلیت های بی نظیر خود انقلاب مدرن سازی شهر ها را ممکن کنند. در حقیقت، پس از به وجود آمدن تاوژه ها تسهیل شد و سازندگان خلاق در سراسر جهان توانستند پروژه هایی مرتفع و زیبا را پدید آورند. در ادامه قصد داریم به بررسی دقیق تر تاور کرین ها بپردازیم و به سوال های متداول در این حوزه پاسخ دهیم.

اما، در ابتدا با عملکرد و مزیت های تاور کرین بیشتر آشنا خواهیم شد تا درک مطالب بعد را آسان تر سازیم. یگانه کرین، برای شما فرصت دسترسی به اطلاعات جامعی را از منبع معتبر فراهم می سازد تا بتوانید تصمیم گیری بهتری در این حوزه داشته باشید.

مقدمه

تاور کرین ها، قابلیت جابجایی بار و مصالح ساختمانی سنگین وزن را به شما ارائه می دهند تا با تسلط 360 درجه بر بار بتوانید جابجایی با کیفیت را تجربه کنید. آن ها می توانند در طیف عظیمی از پروژه ها به شما خدمت رسانی کنند.

تعمیر تاور کرین 8 تن

آن ها می توانند در ساخت و ساز ایفای نقش کنند و با ساخت مواردی چون سد ها، پل ها، تونل ها، کشتی ها، نیروگاه ها و پالایشگاه ها به شما خدمت رسانی کنند. علاوه برآن، آن ها می توانند حمل بار های سنگین را انجام دهند و در کار های این چنین صاحبان پروژه را به شگفت آورند. به طور مثال، حمل کالا ها از بنادر و کشتی ها به واسطه آن ها صورت می گیرد. همچنین، آن ها در عملیات هایی چون حفر معادن نیز نقش دارند و می توانند با انجام تمامی پروژه های فوق امور را برای شما آسان نمایند.

تاور کرین ها، مجهز ترین جرثقیل های موجود در بازار هستند که با فناوری مدرن در انواع مختلفی ساخته شده اند تا بتوانند برای هر پروژه ای مناسب باشند.

به طور مثال، ساخت جرثقیل های متحرک برای ممکن ساختن حرکت در هر دو محور افقی و عمودی از جمله نوآوری ها در این حوزه است که توانسته گونه متفاوتی از تاور کرین ها را به وجود آورد که این گونه زیر شاخه های دیگری را مانند تاور کرین های جاده ای و ریلی شامل می شود.

برندهای برتر تاور کرین

به علاوه، برند های بسیاری در سراسر جهان در تلاشند تا با ارتقای کیفیت تاور  کرین ها بازار تاور کرین جهانی را در دست بگیرند. البته، در حال حاضر بازار جهانی تاور کرین توسط برند های مشهوری چون لیبهر، زوم لاین و پتن اداره می شود. این برند ها در سراسر جهان شعبه دارند تا همگان بتوانند به محصولات با کیفیت آن ها دسترسی داشته باشند. یگانه کرین، در جهت تسهیل مراحل انتخاب، تهیه و نصب تاور کرین ها به صورت همه جانبه در کنار شما است تا در هر مرحله بهترین ها را به شما هدیه داده و با خدمات مثمر ثمر خود در کنار شما باشد.

سکشن ارتفاعی تاور کرین

اجزا اصلی تاور کرین

تاور کرین ها، از اجزا اصلی تشکیل شده اند که این اجزا با چینش صحیح در کنار یکدیگر قابلیت های بی نظیر تاور کرین ها را ممکن می سازند. آن ها توانسته اند با استفاده از قرار گیری و طراحی صحیح سیستم امل مجهزی را ایجاد سازند که یکی از مهم ترین دستاورد های بشر در حوزه صنعت است. از مهم ترین اجزا تاور کرین ها می تواند به پایه اشاره کرد.

پایه انواع مختلفی دارد. اما، به طور معمول به زمن متصل می گردد و با بتن جایگذاری می شود تا فوندانسیونی ایمن و مستحکم را به تاور کرین ارائه دهد. جزء اصلی دیگر دکل تاور کرین است که بازو اصلی پشتیبانی کننده از تاور کرین ها است. دکل از قطعات فولادی تشکیل شده که به پاه تاور کرین متصل شده و در ادامه به سکشن های ارتفاعی ختم می شود. واحد های اسلوییگ از دیگر جزء های اصلی تاور کرین هستند که در بالای دکل قرار گرفته و چرخش تاور کرین را ممکن می سازند.

لبه یا جیب تاور کرین از دیگر جزء های اصلی آن هستند که در امتداد افق متصل می گردند تا حرکت بار را در ارتفاعات به صورت افقی ممکن سازند. کابین اپراتور (کابین عملیاتی)، از دیگر اجزا اصلی تاور کرین است که اپراتور در آن با حرکت اهرم ها چرخش تاور کرین را ممکن ساخته و به کنترل سیستم های مختلف تاور کرین می پردازد. در ادامه یگانه کرین شما را با روند افزایش ارتفاع تاور کرین ها آشنا خواهد کرد.

مزیت استفاده از تاور کرین در پروژه های معماری

افزایش ارتفاع مورد نیاز با تاور کرین

تاور کرین ها می توانند ارتفاع خود را با سازه در حال ساخت تنظیم کنند و به همراه آن ارتفاع خود را افزایش دهند. اما، سوال اصلی این است که این واقعه چطور ممکن می گردد؟ تاور کرین ها، قطعه ای منحصر به فرد به نام کاج دارند که این قطعه با قرار گرفتن در میان سکشن های ارتفاعی افزایش ارتفاع را ممکن می سازد. کاج را در حوزه صنعت با نام تسلکوپاژ نیز می شناسند.

این قطعه، جهت افزودن سکشن های ارتفاعی به وجود آمده و اطراف آن نرده کشی شده است. نرده کشی اطراف این قطعه به دلیل تدد مدام اپراتور است تا از لحاظ ایمنی مشکی به وجود نیاید.

این قطعه در زمینه ارتفاع بخشی به تاور کرین فعالیت دارد و جواب یکی از متداول ترین سوالات سازندگان در این زمینه است. کاج در ابعاد و مختلفی به تبع تفاوت در تاور کرین ها ساخته می شود و هر تاور کرین کاج مختص به خود را با ابعادی مخصوص دارد.

در نهایت، شما می توانید با همراهی یگانه کرین منبعی معتبر در زمینه تاور کرین ها داشته باشید که می تواند به طور همه جانبه در این حوزه به شما خدمت رسانی کند.

منابع:

http://www.nmtcranes.co.uk/top-10-construction-crane-facts/

https://dozr.com/blog/cranes/

https://elebia.com/tower-cranes-how-do-they-work/

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵