دانستن نکات ایمنی تاور کرین از موارد حائز اهمیت برای سازندگان است. رسیدن به شناخت کامل در ارتباط با محصول مورد نیاز شما می تواند به شما قدمی مثبت در رابطه با داشتن پروژه ای ایده آل را ارائه دهد که به واسطه شرکت های معتبر در این حوزه چون یگانه کرین تحقق می یابد.

تاور کرین ها، وسیله های منحصر به فردی هستند که با حضور در پروژه های مختلف می توانند در بالا بردن کیفیت و تسهیل امور ایفای نقش کنند. این دستگاه ها پلتفرم خاصی دارند که می تواند به شما عملکرد فوق العاده ای را ارائه دهد. استفاده از آن ها می تواند پروژه هایی مرتفع و بی نظیر را برای شما خلق کند. مهم ترین مزیتی که تاور کرین ها به شما ارائه می دهند، بهبود امنیت پروژه است. آن ها می توانند ایمنی پروژه را در درصد قابل توجهی برای شما افزایش دهند تا به واسطه آن از آسیب های مالی و جانی جلوگیری شود. اما، تمامی این موارد وابسته به استفاده صحیح ار آن ها و رعایت کردن اصول و استاندارد ها است. آن ها همان طور که می توانند پر کاربرد ترین وسلیه باشند، می توانند برای شما دردسر های بزرگی را ایجاد کنند.

خطراتی جبران ناپذیر در حوزه تاور کرین ها

شناخت خطرات و صدمات جبران ناپذیری که عملکرد نا مطلوب تاور کرین ها می تواند برای شما داشته باشد، می توان به شما کمک کند تا گام های موثر تری را در حوزه تاور کرین ها بردارید. بررسی این گونه از نکات به شما استفاده اصولی از تاور کرین ها و اهمیت رعایت آن ها را نشان می دهد.

چک لیست بازرسی تاور کرین

متداول ترین خطرات

 در ادامه به معرفی متداول ترین خطرات در صورت عدم رعایت ایمنی می پردازد تا بتوانید به واسطه آن پروژه ای ایمن را تجربه کنید.

سقوط بار

سقوط بار تاورین کرین، یکی از رایج ترین اتفاقاتی است که سازندگان در کار با تاور کرین ها تجربه می کنند که می تواند آسیب های جبران ناپذیری را برای آن ها پدید آورد. از جمله عوامل موثر در این اتفاق می توان به عدم تجربه کافی اپراتور، لیز خوردن بار ها، نقص مکانیکی و عدم رعایت استاندارد ها اشاره کرد. به همین جهت، شما می توانید با استفاده از نکات فوق در زمینه بهبود ایمنی پروژه تان قدمی موثر بردارید.

خطرات برق و منبع تغذیه تاور کرین 

50 درصد از آسیب های ناشی از تاور کرین ها مربوط به خطراتی است که برق و منبع تغذیه تاور کرین برای افراد ایجاد می کند. به همین سبب، رعایت نکات لازم و برنامه ریزی مناسب پیش از کار با آن را لازم می گرداند.

بارگیری بیش از حد در تاور کرین ها

به علاوه، بارگیری بیش از حد در تاور کرین ها از جمله مواردی است که می تواند برای پروژه بسیار خطرناک باشد. عدم رعایت استاندارد ها در زمینه میزان بارگیری می تواند به شما صدمات جبران ناپذیر مالی و جانی را وارد نماید.

در نتیجه، یگانه کرین به ارائه شناختی بهتر از خطرات تاور کرین به شما کمک می کند تا اهمیت استفاده از نکات ایمنی را بیشتر درک نموده و در زمینه ارتقا آن اقداماتی داشته باشید. همچنین، شما می توانید از تیم متخصص یگانه کرین کمک بگیرید تا منبعی معتبر برای تمامی مشورت ها و اطلاعات در زمینه تاور کرین داشته باشید.

بهینه سازی مکان تاور کرین – یگانه کرین

ایمنی تاور کرین

هنگام استفاده از تاور کرین خطرات مختلفی وجود دارد که شما می توانید با رعایت نکات ایمنی در آن ها برای خود ایمن ترین جابجایی را به ارمغان آورده و خطرات را به حداقل رسانید.

ارائه آموزش های مناسب به پرسنل

اولین نکته، ارائه آموزش های مناسب به پرسنل است. صرف وقت و هزینه در این زمینه می تواند کار صحیحی در جهت داشتن جمل و نقلی بهتر باشد و کیفیت پروژه را در درصد قابل توجهی ارتقا دهد. با آموزش پرنسل خود می توانید در زمینه جلوگیری از تصادفات، رضایت کارفرما، افزایش سود آوری و سلامتی افراد و بار ها قدم بردارید. به طور مثال، تمامی پرسنل باید به این نکته واقف باشند که در زیر تاور کرین نایستند تا در صورت سقوط بار از صدمات جانی جلوگیری شود.

تعمیر، نگهداری و بازرسی تمامی تجهیزات

علاوه بر آن، تعمیر، نگهداری و بازرسی تمامی تجهیزات تاور کرین را در فواصل زمانی صحیح انجام دهید. این عملکرد به شما کمک می کند تا ماندگاری تاور کرین خود را افزایش داده و پروژه ای با شکوه را به ثمر برسانید. اپراتور هر روز باید به انجام بررسی هایی بپردازد تا از ایمنی تاور کرین از همه نظر مطلع گردد. بازرسی های پیش از استفاده، راه اندازی موتور و سیستم ایمنی می تواند به شما کمک کند تا پروژه ای امن داشته باشید. سیگنال های هشدار روشن در محل را فراموش نکنید. اپراتور باید به این نکته بسیار توجه کند که سیگنال های هشدار در نقاط خطرناک به نمایش در بیایند تا کارکنان از فعالیت در آن محل خودداری کنند.این نکته نیز می تواند در ارتقا ایمنی پروژه نقش مهمی را ایجاد کند.

مراحل واردات تاور کرین

استفاده از لباس های مناسب (PPE)

استفاده از لباس های مناسب (PPE) برای پرنسل نیز می تواند به شما کمک کند تا ریسک خطرات ممکن را کاهش داده و تا حد زیادی احتمال آسیب ها را کاهش دهید. در حقیقت، شما باید پیش از شروع کار برنامه ریزی مناسبی را در جهت ایمنی پروژه داشته باشید تا با اجرا آن بتوانید از ایمنی بالا در پروژه خود برخوردار شوید. به طور مثال، تهیه تجهیزات از مهم ترین موارد در افزایش ایمنی پروژه است که با مواردی چون کپسول آتش نشانی قابل حل است.

استفاده از اپراتور با تجربه می تواند به شما کمک کند تا در آزمون ارزیابی ریسک تاور کرین نمره بالا تری را به ایمنی پروژه خود ارائه دهید. در نهایت، یگانه کرین می تواند لیبلی معتبر برای پروژه های شما باشد. تیم مجرب ما با آموزش تمامی نکات ایمنی به طور جامع و ارائه تاور کرین هایی با کیفیت و ایمن به شما کمک می کند تا پروژه با کیفیت، ایمنی و سرعت بالا تری داشته باشید.

در آخر، شما می توانید وابسته به یادگیری و اجرا نکات فوق در پروژه خود کیفیت پروژه خود را ارتقا دهید و با استفاده از خدمات همه جانبه تیم یگانه کرین یکی از موفق ترین ها در این زمینه باشید.

منابع ایمنی تاور کرین

https://www.bigrentz.com/blog/crane-safety-tips

https://www.allwestcrane.com/blog/2018/02/crane-safety-tips-for-your-construction-project/

https://www.ny-engineers.com/blog/tower-cranes-understanding-the-main-safety-hazards

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵