تاور کرین ها، دستگاه های کاربردی در حوزه صنعت هستند در حوزه حمل و نقل به سازندگان خدمت می کنند. این دستگاه های عظیم می توانند به شما کمک کنند تا پروژه تان را در بازه کوتاهی با کیفیت بالا تحویل دهید. استفاده از آن ها سبب می شود تا بازده پروژه در درصد بالایی افزایش پیدا کند. اما، تمامی این موارد در صورتی به وقوع می پیوندند که تاور کرین مد نظر شما به طرز صحیحی انتخاب شده باشد و به شیوه صحیحی نصب و استفاده از آن صورت بگیرد.

شما می توانید در تمامی این فرآیند از تیم متخصص یگانه کرین کمک بگیرید تا با استفاده از خدمات همه جانبه آن ها در این حوزه نهایت استفاده را از تاور کرین خود ببرید. در این مقاله یگانه کرین به شما کمک می کند تا در مورد نحوه بستن و باز کردن تاور کرین اطلاعاتی جامع داشته باشید و در فرآیند مونتاز و دمونتاز بهتر عمل کنید. یگانه کرین برای شما اطلاعاتی کامل را فراهم می کند که از به روز ترین منبع های دنیا گرفته شده تا بتوانید با داشتن اطلاعاتی کامل استراتژی آگاهانه ای را در این زمینه پیش بگیرید. به علاوه، یگانه کرین ارائه دهنده تاور کرین ها در طیف گسترده ای از انواع و بالا ترین کیفیت ها است.

تاورکرین :

بهترین تعریف برای تاور کرین آن ها می تواند دستگاهی باشد که به طور گسترده در حمل و نقل فعالیت دارد. استفاده از آن ها می تواند به شما قابلیت های باور نکردنی را ارائه دهد که انجام آن به واسطه قدرت طبیعی انسان ها بسیار مشکل و حتی غیر ممکن است. آن ها در جابجایی بار ها به صورت افقی و عمودی به شما کمک می کنند. کار آن ها بردن بار ها و مصالح مد نظر شما به ارتفاعات و جایگذاری صحیح آن ها است. اما، در برخی موارد آن ها به واسطه پایه و فوندانسیون متحرک می توانند قادر به حرکت در محور افقی نیز باشند.

مشکلات سیستم کنترل قدیمی در تاور کرین

کاربرد :

کاربرد آن ها تنها به استفاده در مجتمعات و برج ها خلاصه نمی شود. در نتیجه، شما می توانید به واسطه آن ها در پروژه هایی چون ساخت کشتی ها، سد ها، پل ها، تونل ها، پالایشگاه های نفتی و نیروگاه های برق ایفای نقش کنید.

همچنین، آن ها وظایف دیگری چون حفر معادن و حمل و نقل بار ها از بنادر را نیز عهده دار می شود. آن ها بنا به کاربرد گسترده شان در طیف گسترده ای از انواع قرار گرفتنه اند تا هر سازنده ای وابسته به نوع پروژه اش از آن ها استفاده کند. به طور مثال، شما می توانید از تاور کرین های بالا رونده در جهت ساخت برج ها استفاده کنید. زیرا، آن ها می توانند میزان گسترده ای از ارتفاع را در دسترس شما قرار دهند. آن ها سیستم عامل به خصوصی دارند و شناخت نحوه ساخت و قطعات آن ها م تواند به شما کمک کند تا به درک بهتری از کاربرد های آن ها برسید.

یگانه کرین، در کنار شما است تا به واسطه خدمات همه جانبه آن در حوزه تاور کرین خلق بهترین ها باشید و با ارائه تاور کرین هایی مطمئن و ایمن به شما سرمایه گذاری ایده آل را در حوزه صنعت ارائه می دهند. در ادامه به بررسی مراحل باز کردن و بستن تاور کرین خواهیم پرداخت تا به کمک آن ها بتوانید تدارکات بهتری در خصوص ایمنی تاور کرین خود داشته باشید.

فرآیند مونتاژ

مراحل نصب و مونتاژ تاور کرین یکی از مهم ترین مراحل در حوزه تاور کرین است که در روند استفاده از آن و ماندگاریش بسیار حائز اهمیت است. این پروسه برای تاور کرین های مختلف، متفاوت عمل می کند. به نسبت نوع تاور کرین نحوه نصب آن هاد نیز متفاوت می گردد. همچنین، تاور کرین ها بر اساس نحوه نصب نیز در دسته بندی های متفاوتی قرار می گیرند که با شناخت آن ها می توانید گامی موثر در زمینه انتخاب تاور کرین خود بردارید. آن ها باید نصب صحیحی داشته باشند تا بتوانند در ساخت و ساز مجتمعات به خوبی عمل کنند.

واردات قطعات تاور کرین در ایران

از انواع آن ها می توان به خود نصب شونده و دگر نصب شونده اشاه کرد که تاور کرین خود نصب شونده ژنراتور و موتور مخصوص به خود را داشته و برای انجام عملیات نصب در آن نیازی به حضور متخصص نیست. تاور کرین دگر نصب شونده، برای پروژه های بزرگ تر است و حضور متخصص را می طلبد تا بتوانید تاور کرین را به راحتی ببینید و از آن نهایت استفاده را داشته باشید. همچنین، در افزایش ارتفاع تاور کرین نیز باید مراحل مونتاژ و باز شدن تاور کرین انجام گیرد که این مراحل به صورت لایه لایه و به ترتیب باید صورت بگیرند تا قطعه ارتفاعی به تاور کرین اضافه گردد.

فرآیند دمونتاژ

فرآیند دمونتاژ نیز یکی از مراحل دیگر در حوزه تاور کرین است که باید به خوبی طی شود تا بتوانید تاور کرینی مناسب با ماندگاری بالا داشته باشید. دمونتاژ تاور کرین به معنای باز کردن آن پس از اتمام پروژه است که باید تاور کرین را از بالای پروژه با شکوه ساخته شده باز کرده و پایین آورند. پیش از انجام مراحل دمونتاژ از جمله مسائلی که اهمیت دارد می توان به مدل، برند، مشخصات فنی، ظرفیت، ارتفاع، تعداد انشعابات کابل بالابر، ولتاژ و موقعیت وزنه ها اشاره کرد.

همچنین، نیاز است که در انجام مراحل دمونتاژ تاور کرین از متخصص هایی مجرب در این زمینه کمک بگیرید تا بتوانید به واسطه آن ها این عملیات را به خوبی اجرا کنید. دمونتاز تاور کرین ها به وسیله تلمبه های هیدرولیک و تنومند امکان پذیر است. تاور کرین ها به طور معمول در نقاط مختلفی از پروژه قرار می گیرند که آن بستگی به نوع پروژه دارد. به همین سبب، نحوه انجام دمونتاز در تاور کرین های متفاوت متغییر است. تاور کرین ها می توانند بالا، کنار و گاهی زیر پروژه قرار بگیرند که همه این ها بسته به نوع و نحوه کار در پروژه است.

مزیت استفاده از تاور کرین در پروژه های معماری

در نهایت، شما می توانید با یادگیی نحوه بستن و باز کردن تاور کرین همراه با همکاری یگانه کرین با استراتژی هوشمندانه در این زمینه قدم بردارید.

منابع:

https://www.iti.com/blog/crane-assembly-and-disassembly-director-what-is-that

https://www.osha.gov/laws-regs/regulations/standardnumber/1926/1926.1404

https://www.assemblyspecialty.com/osha/sections-1403-1406-assembly-and-disassembly/

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵