در این مقاله به بررسی تاریخچه تاور کرین ها که از روم باستان نشأت گرفته است و به برسی اولین جرثقیل های برجی می پردازیم تا بتوانیم با پیدا کردن درک کامل تری از تاور کرین استراتژی آگاهانه در این حوزه دسترسی پیدا کنید.

آشنایی با تاریخچه تاور کرین ها که در جهان صنعت آن ها را جرثقیل های برجی نیز می نامند، می‌ تواند به شما کمک کند تا به درک بهتری از این دستگاه های غول آسا و کاربردی برسید. خرید این دستگاه ها می تواند به شما هدیه دهنده بهترین پروژه ها در بالاترین کیفیت ها باشد و برای شما فراهم کننده طیف گسترده‌ای از قابلیت ها در حوزه حمل و نقل باشد. شما می توانید به واسطه استفاده از آن ها پروژه خود را تسریع کرده و با پدید آوردن ایمنی بالاتر در زمان و هزینه های خود صرفه جویی کنید.

همکاری شما با یگانه کرین در زمینه تاور کرین که آمده است تا با همکاری همه جانبه در این زمینه پروژه بهتری را برای شما فراهم کرده و شما را از نیاز به هر منبع دیگری بی نیاز سازد. شما می توانید در این حوزه تمامی مراحل انتخاب، تهیه، نصب و استفاده از تاور کرین در کنار یگانه کرین بهتر تجربه کرده و برای خود مهیا کننده سرمایه گذاری مطمئن در حوزه صنعت باشید.

برای خرید تاور کرین با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تاریخچه پدید آمدن جرثقیل ها

تاریخچه پدید آمدن اولین جرثقیل های برجی به روم باستان باز می گردد. در آن دوره، این کشور یکی از بهترین ها در ساخت ماندگار ترین آثار تاریخی بوده است و  به همین سبب برای ساخت آثاری باشکوه و عظیم نیاز به پدید آوردن حمل و نقل و جابجایی مطمئن بوده است تا بتواند با تسلط کافی به جابجایی بار و وسایل مختلف پرداخته و سازنده پروژه هایی مستحکم و با شکوه باشد. یونانیان در طول تاریخ قادر به خلق آثاری تاریخی و به یاد ماندنی شده‌ اند که تا امروز مستحکم مانده و از بین نرفته است.

خطرات و حوادث احتمالی تاور کرین

روند توسعه جرثقیل در طول تاریخ

 

پدید آمدن این چنین آثاری به دلیل خلق هوشمندانه جرثقیل ها و ارتقاء آن ها بوده است تا بتوانند نقش برجسته ای را در این حوزه به خود اختصاص دهند. آن ها در ابتدا با استفاده از قرقره های مرکب و اسکلت بندی مستحکم برای جرثقیل های خود قادر به پدید آوردن جابجایی ایمن و ظرفیت های نزدیک به 6 الی 7 تن قادر به جابجایی بار و مصالح ساختمانی شده و در زمینه ساخت و ساز بناهای رومی قدم برداشتند.

آن ها توانستند با به کار گرفتن این پدیده از کشورهایی چون مصر باستان جلو افتاده و جابجایی خود را تسریع کنند. این عمل توانست تا به آن ها کمک کند مجموعه های بیشتری را در زمان کمتری خلق کنند. آن ها با پدید آوردن این قابلیت توانستند با وارد کردن نیروی بسیار کمتر جابجایی را در طیف گسترده‌ تری تجربه کنند.

پس از آن، آن ها توانستند با ارتقا در نحوه کارکرد در جرثقیل ها آن ها را به مسیری هدایت کنند که در نهایت به جرثقیل های برجی تبدیل شده است. باستان شناسان، با بررسی روم باستان به تشکیل تاورکرین ها اشاره کردند که نیروی  ساخت و استفاده از آن ها توسط مردان قوی هیکل و حیوانات ممکن می شود.

به همین سبب، آن ها می توانستند تاور کرین هایی را به وجود آورند که توانایی حمل بارهایی را بیش از 60  تن داشته اند. در ادامه به بررسی دقیق تر پدید آوردن اولین تاور کرین ها خواهیم پرداخت.

اولین تاور کرین ها

به طور کل، از اولین جرثقیل های اختراع شده به دست بشر می توان به جرثقیل هایی با جنس چوب اشاره کرد که در حدود چهار هزار سال پیش در مصر باستان  از آن در جهت جابجایی آب از چاه استفاده می شود.

بهینه سازی مکان تاور کرین – یگانه کرین

به‌ علاوه، در ایران نیز باستان شناسان اشاره های بسیاری در جهت بکار گیری ایرانیان از جرثقیل ها داشته ‌اند. دقت کنید که جرثقیل های ابتدایی متشکل از بازوی گردان، تکیه گاه افقی و عمودی، وزنه تعادلی و جایگاهی برای قرار دادن بار بوده است. این جرثقیل ها رفته‌ رفته رشد کرده اند و در نهایت در قرن شانزدهم میلادی تحول عظیمی در ساختار به وجود آمد.

در آن زمان، ساختار آن ها پیشرفت عظیمی داشته و با کشف نیروی بخار و اختراع برق در ساختار جرثقیل هایی چون تاور کرین ها از آن ها استفاده شد تا آن ها موتورهای الکتریکی شده و کاربردی به علاوه در آن زمان استفاده از فولاد جایگزین استفاده از چوب در ساختار تاورکرین ها شد و در قرن بیستم با پیشرفت روز افزون تکنولوژی آن ها پیشرفته بیشتری کرده و در کشورهای اروپایی به صورت گسترده استفاده می شدند.

سپس، آن ها به کشورهای آسیایی چون ایران نیز نفوذ کرده و خالق بهترین پروژه در حوزه صنعت هستند. در ادامه به کاربرد فعلی تاور کرین ها در حوزه صنعت خواهیم پرداخت تا با آشنایی بیشتر با آن ها و همراهی یگانه کرین پروژه‌های ایمن و با کیفیت را برای خود پدید آورید.

 کاربرد تاور کرین ها

 تاور کرین ها، در طی زمان و با رشد علم و تکنولوژی در حوزه صنعت توانستند کارایی مثمر ثمری را در حوزه پروژه ها پدید آورند. آن ها می‌توانند به شما تسلط ۳۶۰ درجه‌ ای از بار را ارائه می دهند که می تواند به شما کمک کند تا حمل و نقل ایمن و پر سرعت داشته باشید.

ویژگی های اپراتور تاور کرین کدامند؟

آن ها در پروژه های مختلفی از جمله سد سازی، تونل سازی، کشتی‌ سازی، پل سازی، جاده سازی، حفر معادن و حمل کالا از بنادر نقش مهمی را ایفا می کنند. آن ها توسط اپراتور هدایت شده و به واسطه این کنترل عامل به ایمنی بیشتری در این حوزه رسیده‌ اند. زیرا، علاوه بر ساختار ایمن طراحی شده برای دستگاه فردی متخصص و مجرب در این زمینه نیز بر ایمنی بیشتر این دستگاه می افزاید.همچنین، این دستگاه از قابلیت های خاص در خصوص حفظ ایمنی بیشتر برخوردار است که از جمله آن می توان به قطعاتی چون پاراشوت اشاره کرد که در صورت عدم رعایت استاندارد ها باعث توقف دستگاه می شود تا از آسیب های احتمالی جلوگیری کند.

در نهایت، شما میتوانید با استفاده از تاور کرین ها خالق پروژه هایی ایمن و با شکوه در حوزه صنعت باشید.

منابع اولین جرثقیل های برجی

https://en.wikipedia.org/wiki/Crane_(machine)

https://aehistory.wordpress.com/1949/10/04/1949-tower-cranes/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵