در این مقاله قصد داریم، به بررسی عملکرد تاور کرین و عواملی که می‌تواند در بهبود کارکرد آن داشته باشد، بپردازیم. تابلو اینورتر از جمله تکنولوژی های جدید در حوزه بهبود عملکرد مشاور شما حمل و نقل بهتری را در این حوزه ارائه دهد. در حقیقت، تاور کرین می‌ تواند به شما کمک کند تا بخش عمده ای از پروژه را ترین شکل انجام دهید.

بنابراین، شناخت بیشتر و عواملی که می‌ تواند در عملکرد بهتر آن تأثیرگذار باشد و می‌ تواند برای شما در مقام آورنده پروژه‌ ای بهتر در کیفیتی بالا تر بشد. تابلو اینورتر، می تواند به شما ارائه دهنده مزایای بسیار در حوزه جابجایی بارها و مصالح ارائه دهد و در درصد زیاد در کارکرد تاور کرین و بازده خدمت رسانی آن تاثیر گذار است. بنابراین، شناخت آن می تواند به شما کمک کند تا برای خود پدید آورنده جابجایی در کیفیتی بالا باشید و همچنین، به صرفه جویی در زمان و هزینه بپردازید.

یگانه کرین در خدمت شماست تا با خدمت رسانی در حوزه کتاب و پروژه های شما را ارتقا داده و مشاوره همه جانبه ای در این حوزه به شما ارائه دهد. تیم مجرب یگانه کرین می‌ تواند به عنوان یک همراه همیشگی در این حوزه در کنار شما بوده تا موجب بهبود پروژه های مختلف شوند.

تاور کرین چیست

 تاور کرین ها، از جمله دستگاه‌ هایی هستند که می‌ توانند در حوزه صنعت برای شما مزایا بسیاری داشته باشد. در حقیقت، اگر شما از سازندگان و صاحبان پروژه هستید تا به حال اسم این دستگاه های کاربردی را شنیده و یا با آن ها به صورت گسترده سروکار داشته باشید.

روم باستان و اولین جرثقیل های برجی

این دستگاه ها می توانند به شما تسلط ۳۶۰ درجه  بر بار را در کنار جابجایی ایمن هدیه دهند. شما می توانید به کمک آن ها برای خود به ارمغان آورده و جابجایی و در زمان و هزینه صرفه جویی کنید. به علاوه، آن ها از سرعت بسیار بالایی برخوردار است و می‌ توانند برای شما در کنار ایمنی بالا به وجود آورنده سرعت بالا در پروژه باشند.

آن ها به صورت تخصصی برای پدید آوردن تسهیل جابجایی بارها به وجود آمده اند و می‌ توانند در پروژه های مختلفی از جمله تونل سازی، جاده سازی، ساخت راه‌ آهن، کشتی سازی، حمل کالا از بنادر و سد سازی فعالیت کنند. این پروژه ها تنها تعداد محدودی از جمله پروژه‌ های هستند که تاور کرین با حضور در آن ها روند شان را تسهیل کرده و بازده و آن را بهبود بخشیده است.

انواع تاور کرین

تاور کرین ها، انواع مختلفی دارند و در فیلترهای مختلفی دسته بندی شده اند. از جمله به انواع تاور کرین بر اساس نوع نصب اشاره کرد. تاور کرین ها، بر اساس نحوه نصب به دو دسته خود نصب شونده و دیگر نصب شونده تبدیل می‌ شود. تاور کرین خود نصب شونده حاوی ژنراتور و موتور به خصوصی است که با آن می توان نسبت به راحتی و آنها به طور کل برای پروژه های کوچکتر مناسب هستند و نصب بسیار راحتی دارند.

اما، تاور کرین های دگر نصب شونده از جمله تاورکرین هایی هستند که ظرفیت بسیار بالایی داشته و برای پروژه های بزرگ مناسب هستند. به طور قطع، باید با حضور متخصص انجام گیرد. در نهایت، شما می توانید تاورکرین ها را در کیفیتی بالا و طیف وسیعی از انواع تهیه کرده و به کمک آن پروژه های مختلف را بهبود بخشید.

تابلو اینورتر چیست؟

تابلو اینورتر، سیستم کنترل هوشمند در حوزه تاورکرین است که می تواند سبب شود تا با استفاده از آن پروژه های بهتری را تجربه کرده و از تکنولوژی موجود در تاور کرین ها لذت ببرید. تابلو اینورتر، دستگاهی است که در زمینه تبدیل جریان مستقیم به جریان متناوب فعالیت می کند. این دستگاه می‌ تواند هر فرکانس و ولتاژی را فعال کرده تا بتواند از آن ها استفاده کنند.

مشکلات سیستم کنترل قدیمی در تاور کرین

تابلو اینورتر می تواند به تشخیص بار موجود در تاور کرین به پردازد و عمل آن به صورت متناسب با جریان باد به موتور انجام می گردد. سیگنال های تابلو اینورتر می تواند هر عملیاتی را در حوزه مدیریت کرده و تستی در جهت کارکرد صحیح مدار فرمان و ترمز تاور کرین به شما ارائه داده تا از خطرات احتمالی در درصد بالایی بکاهید.

تابلو اینورتر، پارامترهایی در جهت کنترل و تنظیم موتور به اپراتور ارائه می دهد تا بتوانند به بررسی دقیق تر تاور کرین بپردازد. تابلو اینورتر، در زمینه هماهنگ سازی موتور ها فعالیت دارد تا بتواند بار را به صورت متعادل تنظیم کند. این دستگاه کار خود را با عملکرد خطی انجام داده و میزان بار را کنترل می کند تا بتواند به اپراتور تاورکرین مد نظر بر اساس استانداردها کرده و آن موجب آسیب های احتمالی نمی گردد.

تنظیم پذیری فرکانس  برای تاور کرین

بعلاوه، تابلوهای اینورتر در انواع مختلف تاور کرین ها و مشخصات فنی مختلف از جمله برند، ظرفیت و ارتفاع عملکرد متفاوتی دارد. به طور کل، کار تابلو اینورتر می تواند فرکانس تنظیم پذیری را برای تاور کرین به ارمغان آورده و این کار را به واسطه قدرت ولتاژ و فرکانس متغیر انجام می دهد.

البته، قابلیت های تابلو اینورتر بسیار بیشتر از آن چیزی که در بالا ذکر شده است. آن ها یکی از به روزترین تکنولوژی های چند دهه اخیر هستند و حضور آن ها در تاور کرین می تواند به شما ارائه دهنده درصد بالایی از بازده و کیفیت باشد.

مزایا تابلو اینورتر

این دستگاه، می تواند به ثبت لحظه های عملکرد دستگاه بپردازد تا شما بتوانید از موقعیت هرثانیه دستگاه خود با خبر بوده و بازرسی دقیقی را در این حوزه داشته باشید تا بتوانید آسیب‌های احتمالی را کاهش دهید.

تاثیر باد بر تاور کرین | سرعت مجاز باد برای تاور کرین چقدر است؟

این دستگاه می‌ تواند به کاهش برق مصرفی و فشار به منبع انرژی بپردازد تا بتوانید در زمینه ماندگاری تاور کرین خود نقشی مثمر ثمری داشته باشید. حضور این تابلو می تواند به شما کمک کند که در مصرف انرژی تا بیش از ۵۰ درصد صرفه جویی می کنید، دستگاه ایمنی تاور کرین شما را ده برابر کرده و در برابر اتصال بدنه، فشار ناگهانی موتور و دو فاز شدن این شما محافظت می کند. آن ها می توانند به نسبت فشار دستگاه و بار وارده بر آن انرژی مصرفی را تنظیم نموده و انرژی مورد نیاز خود را از منبع انرژی به صورت اتوماتیک درخواست کنند.

در نهایت، شما می توانید با شناخت تابلو اینورتر و همراهی یگانه کرین گام مثبتی در جهت بهبود پروژه های خود بردارید.

منابع:

http://phqcrane.com/en/design-and-installation-of-electric-unit-inverter-of-tower-crane/

https://en.aryasanaat.ir/product/tower-crane-spare-parts/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵