تاورکرین ها، حاصل رشد تکنولوژی و علم در حوزه صنعت هستند. شما می توانید با استفاده از آن ها در اغلب پروژه هایتان استفاده کرده و انقلابی در آن ها ایجاد کنید تا بازده پروژه خود را در درصد بالایی ارتقا دهید. در این مقاله قصد داریم به نحوه انتقال تاورکرین به محل پروژه شما بپردازیم تا شما بتوانید با آگاهی کامل و دیدی باز در مراحل انتخاب و تهیه تاور کرین بهترین عملکرد را داشته باشید. شما می توانید به واسطه استفاده از وسیله های کاربردی پروژه های خود را ارتقا داده و قابلیت های گسترده ای در حوزه حمل و نقل دستیابی پیدا کنید.

تاور کرین ها می توانند به شما تسلط کامل بر بار را ارائه دهند تا بتوانید به واسطه آن ایمنی پروژه را ارتقا داده و جابجایی را در نهایت کیفیت و ایمنی تجربه کنید. این فناوری در حوزه صنعت طرفداران بسیاری دارد و اکثر سازندگان علاقه دارند که این دستگاه کاربردی در پروژه شان ایفای نقش کند. همچنین، آن ها می‌ توانند سازهایی با کیفیت و ایمن را به شما ارائه دهند که در بازه زمانی کوتاه ساخته شده و هزینه‌ های ساخت صرفه‌ جویی شده است.

یگانه کرین به شما کمک می کند تا در مراحل انتخاب، تهیه، نصب و استفاده از این دستگاه کاربردی بهترین عملکرد را داشته و با به وجود آوردن منبع معتبر در این حوزه نهایت صرفه‌ جویی در زمان برای شما آگاهی بالا را وجود آورده است.  همچنین، یگانه کرین، ارائه دهنده تاور کرین هایی با کیفیت در معتبر ترین برندها و تنوع گسترده ای است تا شما بتوانید در هر پروژه ای از آن ها نهایت استفاده را ببرید.

مزایا استفاده از تاور کرین در پروژه

تاور کرین ها، از ایمنی و کیفیت بالایی برخوردار هستند. این قضیه می تواند دلیلی برای افزایش بازده پروژه شما در درصد بالا باشد. تاور کرین، از مزیت کنترل عامل برخوردار است. این مسئله به این معنا است که تاور کرین ایمنی بالا  برای افراد به ارمغان می‌آورد توسط فردی مجرب اداره و هدایت می شود تا بتواند در درصد بالاتری امنیت را به صاحبان پروژه ارائه دهد.

حمل و نقل تاور کرین چگونه است؟ | ملاحظات در جابجایی تاورکرین

مزیت اول

فردی به عنوان اپراتور با حرکت اهرم ها موجب چرخش تاور کرین شده و سیستم های کنترلی را چک می کند تا از سلامت تاور کرین پیش از استفاده اطمینان حاصل کنید. به همین سبب، تاور کرین ها می‌توانند برای شما به ارمغان آورده بالا ترین سطح از ایمنی در پروژه باشند و به شرط رعایت اصول و استاندارد ها می تواند بالاترین سطح کارایی را با حداقل میزان آسیب احتمالی به شما ارائه دهد.

مزیت دوم

همچنین، از دیگر مزیت های استفاده از تاورکرین در پروژه می توان به تسریع پروژه اشاره کرد. تاور کرین می‌ تواند به شما سریع ترین راه برای جابجایی بار و مساله را ارائه دهد تا بتوانید در بازه حداقل با کیفیت ترین جابجایی ممکن را تجربه کنید.

مزیت سوم

از دیگر مزیت های تاور کرین می‌ توان به استفاده از آسان در اکثر پروژه ها اشاره کرد. به همین جهت، شما می توانید  تاور کرین ها در پروژه های مختلفی چون سد سازی، جاده سازی، پل سازی، تونل سازی، ساخت و ساز دریایی و حمل کالا از بنادر استفاده کنید. از دیگر مزیت های تاور کرین می‌ توان به سیستم بالای ایمنی آن ها اشاره کرد که در صورت خطای انسانی از آسیب‌های احتمالی در این حوزه جلوگیری می‌کند.

در نتیجه، شما می توانید با خیال راحت پروژه های خود را با تاور کرین بسپارید تا برای شما ایمنی بالا را به همراه صرف هزینه و زمان حداقل به ارمغان آورد. یگانه کرین، نیز در این مراحل در کنار شما است تا بتواند با ارائه بهترین ها به شما پروژه بهتر را ارائه دهد.

انتقال تاور کرین به محل پروژه

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که تاورکرین هایی با این ابعاد غول آسا چگونه به مکان اصلی شان منتقل می گردد؟ تاور کرین ها پایه هایی مختلف دارند که بر اساس آن در انواعی مختلف قرار می گیرند.

نحوه بازکردن تاورکرین

آن ها دو نوع پایه ثابت و پایه متحرک دارد که بوسیله آن نحوه انتقال آن ها نیز متفاوت می گردد. جرثقیل برجی (تاور کرین) با پایه ثابت باید در سطح زمین مستقر شود و به همین منظور بهترین شرایط ممکن برای حمل آن این است که توسط یک کشنده ۱۰ الی۱۲ چرخه به محل پروژه منتقل شوند. پس از انتقال، در اولین مرحله دو بخش برج و چرخ دنده متحرک بر پایه بتنی نصب می گردند و بعد از آن بازو و لوازم جانبی آن در محل  مخصوص به آن مونتاژ می گردند.

سپس، اجزای افقی در محل خود قرار گرفته و در مرحله آخر، وزنه تعادلی نصب می گردد. همچنین، تاور کرین برای رسیدن به بالا ترین حد از ارتفاع خود به یک قاب صعود کننده، واحد چرخان و بازوی تاور کرین نیاز دارد در بالای آن نصب شده و تاور کرین کامل گردد.

تاورکرین های ثابت

تاورکرین های ثابت پایه ای بتنی داشته و ثابت بر زمین مستقر می‌ گردند. به این گونه به محل پروژه منتقل می گردد.

تاور کرین متحرک

 تاور کرین متحرک که در محور افقی و عمودی به طور گسترده حرکت می کنند. آن  ها می توانند به راحتی به وسیله اپراتور به محل پروژه شوند. زیرا، ثابت نبوده و نیاز به استقرار آنها در یک مکان نیست.

یگانه کرین به شما این قابلیت را می دهد تا تاور کرین ها را در معتبر ترین برندها و بالا ترین کیفیت ها در دسترس داشته باشید و آن ها را در مدل دلخواه تان تهیه کنید. علاوه بر آن، حضور متخصص به شما کمک می کند تا بتوانید به ایمن ترین و سریع ترین روش ممکن به محل پروژه خود منتقل کنید. به همین جهت، یک تیم متخصص در کنار شما می‌ تواند به شما کمک برجسته‌ ای در زمینه ماندگاری بالا و عملکرد صحیح آن کند.

روم باستان و اولین جرثقیل های برجی

سخن آخر

در نهایت، شما می توانید با بهره گیری از خدمات  تیم معتبر یگانه کرین برای خود پدید آورنده  پروژه‌های با کیفیت در نهایت ایمنی و ماندگاری باشید. در این مقاله ما به بررسی دقیق نحوه انتقال تاور کرین به محل مورد نظر صحبت کردیم و در این باره نکات بسیار مهمی را برای شما بیان نمودیم. نحوه انتقال این وسیله از اهمیت بالایی برخوردار است و نیاز به متخصصان ویژه دارد.

منابع:

https://www.linkedin.com/pulse/how-choose-right-tower-crane-job-site-devendra-kumar

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S1110016815000836

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵