سیستم کنترل تاور کرین، از مهم ترین سیستم ها در زمینه تاورکرین است که می تواند عملکرد آن را تا حدود زیادی تحت الشعاع قرار دهد و به همین سبب شناخت مشکلات سیستم کنترل قدیمی در تاورکرین و بررسی سیستم کنترل های جدیدتر می تواند به شما آگاهی کاملی در این رابطه ارائه دهد تا بتوانید تصمیم‌ گیری درستی داشته و سهمی در این حوزه داشته باشیم و بتوانید تاورکرین های به روز و کاربردی در تهیه کنید و نهایت استفاده را از آن ها ببرید.

تاور کرین ها، از آخرین دستاوردهای بشر هستند که حاصل تکنولوژی و رشد صنعت هستند. محققان و دانشمندان در تلاش هستند تا با ارتقای عملکرد آن ها بتوانند برای سازندگان پروژه بهتری را به ارمغان آورند تا بتوانند ایمنی بالاتر داشته و بتواند در بازه زمانی کوتاه در نهایت کیفیت و ایمنی را به شما ارائه دهند.

تاور کرین ها، از قطعات  بسیاری تشکیل شدند که هر کدام برای بهبود کارکرد و ایمنی آن در کنار هم قرار گرفته است. قطعات تاورکرین، در کنار یکدیگر شده تا آن ها بتوانند بازدهی در درصد بالا را برای پروژه پدید آورد.

یگانه کرین، در تمام مراحل انتخاب و تهیه تاورکرین صحیح در کنار شما در کنار ارائه منبعی معتبر برای شما پدید آورنده تاور کرین هایی با کیفیت با به روزترین تکنولوژی های دنیا و در بهترین برند ها باشد. به همین سبب، همکاری با یگانه کرین می تواند برای شما استراتژی آگاهانه را در این زمینه پدید آورد.

نصب تاورکرین در شهرکرد

انتخاب صحیح تاور کرین

عملکرد صحیح تاور کرین می تواند تا حد زیادی می‌تواند به برنامه‌ ریزی مناسب در مراحل مقدماتی پروژه بازگردد. این مسئله تا حد زیادی می‌ تواند در داشتن عملکرد مناسب در طول پروژه تحت شعاع قرار دهد.

به همین سبب، انتخاب صحیح تاورکرین از جمله مواردی است که می تواند تا حد زیادی در بازده پروژه شما تاثیر گذار باشد. به همین سبب، شما در ابتدا باید به بررسی نکته‌ هایی بپردازید.

شما می توانید به انتخاب صحیح تاور کرین و قرار دادن آن در مکان صحیح  بپردازید. به طور مثال، شما باید به بررسی موقعیت مکانی مورد نظر برای فعالیت تاور کرین در پروژه بپردازیم. همچنین، شما باید این مسئله را بررسی کنید که شما در زمان صعود به ارتفاعات با سازه های همسایه برخوردی نداشته باشد.

برسی موقعیت تاور کرین

شما باید بررسی کنید موقعیت فعلی آن را که  می تواند بهترین موقعیت را در جهت تخلیه مصالح ساختمانی باشد. همچنین، باید بررسی کنید که آیا این موقعیت مکانی می تواند تاثیری بر وضعیت باد شدید داشته باشد؟ آیا شما در این موقعیت قادر به کنترل در زمان استفاده از ثابت قرقره هستید؟  آیا می تواند شما را به ارتفاع مدنظرتان برساند؟ آیا در آن ارتفاع می توانید شعاع پوشش دهی ریل می تواند تمام ناحیه های پروژه را تحت الشعاع قرار دهد؟ و سوال هایی از این قبیل از جمله سوال هایی هستند که شما پیش از تهیه آن باید از خود بپرسید تا بتوانید انتخاب بهتری در این حوزه داشته باشید.

لوازم مصرفی

بعلاوه، شما باید لیستی از مواد مصرفی در هنگام سرویس کردن تاور کرین  برنامه ریزی برای در جهت بودجه های مصرفی آن داشته باشید. همچنین، شما می توانید در در زمینه ارائه خدمات مهندسی در جهت نصب و مونتاژ تجهیزات تاور کرین از تیم مجرب یگانه کرین استفاده کنید تا بتوانید به پشتیبانی همه‌ جانبه آن نیز دسترسی داشته باشید. همچنین، شما باید پیش از انتخاب تاور کرین به صورت جزئی بررسی کنید و با خصوصیات آن به صورت دقیق آشنا شوید.

بهترین مرکز اینورتر کردن تاور کرین در ایران

شما می توانید در این زمینه می توانید در تیم متخصص یگانه کرین مشورت بگیرید تا بتوانید در این زمینه بهترین انتخاب ممکن را داشته باشید. به طور مثال، شما باید به بررسی طول کابل برق، تامین سوخت تاور کرین، صفحه اتصالی ساختمان و طول بازوی آن بپردازید تا بتوانید عملکرد بهتری در زمینه انتخاب و تهیه تاورکرین مناسب داشته باشید.

مدت زمان کار اندازه و وزن موادی که اصل حمل آن را دارید، مشخص کنید تا سپس آن را با ویژگی و قابلیت های تاور کرین خود وقف داده و از تجهیزات به ارمغان آورده توسط تاورکرین نهایت استفاده را ببرید.

معایب سیستم کنترل قدیمی در تاور کرین

استفاده از تکنولوژی های به روز می تواند به شما کمک کند تا پروژه بهتری را تجربه کنید. به طور قطع، در سیستم کنترل جدید معایب ها و آسیب های وارده سیستم کنترل قدیمی تاور کرین برطرف شده است و قابلیت های کاربردی و پر سودی به آن اضافه شده است تا شما بتوانید تاور کرین خود نهایت استفاده را ببرید.

اختلال در جریان کار موتور

به طور مثال، سیستم عامل قدیمی می تواند جریان های کار موتور را مختل کرده و آسیب زیادی به موتور وارد کند. همچنین، می تواند به صورت دوره ای سیم پیچی موتور را سوزانده و معایب منفی را برای پروژه به وجود آورد.

مصرف بیش از حد سوخت

همچنین، از دیگر معایب سیستم عامل قدیمی می توان به مصرف بیش از حد سوخت اشاره کرد. سیستم کنترل قدیمی می تواند درصد خرابی را افزایش داده و مصرف انرژی و تلفات تاورکرین را بالا تر ببرد.

10 مزایای استفاده از تاورکرین

درصد خرابی بالا

همچنین، به دلیل برخورداری از رینگ جاروبک درصد خرابی و نیاز به تعمیرات در آن بسیار افزایش می یابد و به همین سبب، آسیب بسیار زیادی به وجود می آید.

سرعت کم

همچنین، به دلیل استفاده از کنترل سرعت در سیستم کنترل قدیمی سرعت تاورکرین بسیار پایین بوده و به نسبت سیستم کنترل هوشمند بازده کمتری را می‌ تواند به شما ارائه دهد. سیستم کنترل قدیمی بسیار سنگین است و به دلیل بودن پایین بودن سرعت ضربه زدن به دنده گیربکس ها، باعث شکستگی دنده ها می شود و باعث می‌ شود تا فشار و لرزش های متعددی بر تاور کرین وارد شود.

به همین سبب، استفاده از تاور کرین ها با سیستم عامل قدیمی نیاز به مهارت رانندگی بالایی دارد. زیرا، حرکت نوسانی طولی و عرضی در آن بسیار است. همچنین، در سیستم کنترل های قدیمی مدار فرمان انعطاف پذیری بسیار کمی داشته و به همین سبب در کنترل و فاصله زمانی بین دنده های سرعت موتور اختلال به وجود می آید. آن ها مصرف انرژی بالا و بازدهی کمی دارند. به همین سبب، وجود دو موتور برای قلاب نیز در آن ها باعث کاهش بازدهی سیستم می شود. استفاده از سیستم کنترل هوشمند یا تابلو اینورتر لازم می گردد

در نهایت، شما می توانید با یادگیری موراد فوق و استفاده از آن در پروژه خود به موفقیت های والایی در حوزه صنعت برسید.

منابع:

https://ohsonline.com/Articles/2019/07/15/How-to-Choose-the-Right-Crane.aspx?Page=2

https://www.linkedin.com/pulse/how-choose-right-tower-crane-job-site-devendra-kumar

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵