تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی از اهمیبت بسیار زیادی برخوردارند و به عنوان یکی از مهم ترین اختراعات بشری شناخته می شوند. از این وسیله در پروژه های مختلفی استفاده می شود که هر کدام از آن ها اهمیت و کارایی بسیار زیادی خواهند داشت. از این ماشین صنعتی در پروژه های مختلف ساختمانی، پل سازی، سد سازی، ساخت تونل ها، معادن، پتروشیمی، نفت و گاز و غیره استفاده می شود.

کاربرد های بسیاری که تاور کرین ها دارند، باعث شده تا سرعت عمل و دقت در کار ها روز به روز بیش از قبل شود. در این مقاله ما به بررسی این سوال می پردازیم که وزنه های تعادل تاور کرین چیست و چه کاربردی دارد؟ برای این که بتوانید به جهت خرید یا اجاره تاور کرین ها اقدام نمایید، می توانید به مرکز یگانه کرین مراجعه نمایید. یگانه کرین یکی از اصلی ترین و مهم ترین مراکز ارائه تاور کرین، خدمات مربوط به آن ها و آسانسور های کارگاهی می باشد.

تاور کرین چه وسیله ای است؟

قبل از این که با وزنه های تعادل تاور کرین آشنا شویم، لازم است تا در ارتباط با این وسیله اطلاع کافی پیدا کنیم. تاور کرین ها در واقع اجسام سنگین و بار ها را تا ارتفاع مشخص و معینی بالا برده و سپس آن را در همان ارتفاع تا ۳۶۰ درجه می چرخانند. برای این که بتوانید از این وسیله استفاده نمایید، لازم است تا کاربرد های تاور کرین را به دقت بدانید. در حقیقت باید بر مبنای کاربرد مورد نظرتان از تاور کرین، آن را انتخاب نمایید. تاور کرین ها اگر با دقت انتخاب شوند، می تواند در عین امنیت داشتن، شما را برای کاری راحت و آسوده مطمئن کنند. از این رو می توانید با کمک از متخصصان یگانه کرین، در این زمینه بهترین مدل ها و برند های تاور کرین را انتخاب نمایید.

اهمیت فوندانسیون تاور کرین چقدر است؟

وزنه تعادل چیست؟

وزنه تعادل، بخشی مهم است که در وسایل بسیاری مورد استفاده قرار می گیرد. وزنه تعادل در واقع وزنه ای است که با اعمال نیرویی مخالف ، تعادل و پایداری سیستم مکانیکی را فراهم می کند. هدف از وزنه تعادل این است که بلند کردن بار سریع تر و کارآمدتر شود، که باعث صرفه جویی در انرژی و مالیات کمتری برای دستگاه بالابر می شود.

از این مدل وزنه ها در بالابر های کششی یا آسانسور ها، جرثقیل یا تاور کرین و ابزار های سرگرمی استفاده می شود. در این موارد، بار مورد انتظار ضرب در مسافتی که بار از تکیه گاه مرکزی فاصله خواهد داشت (“نقطه اوج” نامیده می شود) باید برابر باشد با جرم برابر وزنه برابر با نقطه اوج برای جلوگیری از تعادل بیش از حد سمت. این فاصله زمان جرم را لحظه بار می نامند. تعادل به وزنی یا نیرویی گفته می شود که تعادلگر یا خنثی کننده دیگری باشد. به عنوان مثال زمانی که دو جسم با وزن، قدرت یا نفوذ برابر در مقابل یکدیگر عمل می کنند. سپس گفته می شود که اشیا در تعادل هستند.

وزنه تعادل تاور کرین چیست و چه کاربردی دارد؟

همان طور که در بخش قبل اشاره کردیم، وزنه تعادل با اعمال نیروی مخالف، در سمت دیگر، تعادلی را در سیستم کل دستگاه به وجود می آورد که باعث امنیت و کارایی بالایی در وسیله می شود. این وزنه در تاور کرین ها نیز وجود دارد و مزایای بسیار زیادی به همراه دارد. ایجاد تعادل در تاور کرین باعث می شود تا وسیله کم تر دچار آسیب شده و با مشکلات کم تری دست و پنجه نرم کند.

با استفاده از بازوی جلویی، تاور کرین ها می توانند تعادل مورد نظر را ایجاد نمایند. توجه به این نکته ضروری است که جنس وزنه های تعادل تاور کرین بتنی می باشد. نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که هر وزنه تعادل ظرفیت خاص خود را دارد. تعیین ظرفیت وزنه تعادل تاور کرین به مولفه های بسیار زیادی بستگی دارد.

اگر تمایل دارید که وزنه تعادل آسیب کم تری ببیند باید این نکته را در نظر داشته باشید که طول بازوی جلویی از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان نکته آخر باید توجه داشته باشید که کاربرد وزنه تعادل تاور کرین بسته به مدل وسیله می تواند متفاوت باشد. در حقیقت وزنه تعادل تاور کرین های ثابت با وزنه تعادل تاور کرین های متحرک متفاوت از هم هستند. شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر در ارتباط با وزنه تعادل تاور کرین و کاربرد های آن به متخصصان مرکز یگانه کرین مراجعه نمایید.

چرا استفاده از وزنه تعادل تاور کرین اهمیت دارد؟

تا به این جای مقاله ما با وزنه تعادل و کاربرد آن در تاور کرین ها آشنا شدیم. اما سوال اینجاست که چرا استفاده از وزنه تعادل اهمیت دارد؟ در ابتدا به نکته ای خاص اشاره می کنیم. جرثقیل های برج سیار، دارای وزنه تعادلی قابل جدا شدن هستند. این وزینه های تعادل مانع از بالا رفتن جرثقیل در هنگام کار می شود.

از این رو برای حفظ دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد. عامل دیگری که استفاده و ساخت و ساز را با جرثقیل محدود می کند، ارتفاع برج است. زیرا این ارتفاع توسط حرکت کلی تعیین می شود. یعنی تفریق حرکت تولید شده توسط بار با وزنه مقابل ، زیرا این حرکت تولید شده در بالای برج، حرکت دیگری ایجاد می کند که با ارتفاع برج کاملاً متناسب خواهد بود.

از این رو می توان گفت اهمیت وزنه تعادل در تاور کرین ها، داشتن یک جرثقیل برجی بهبود یافته است که بر مشکلات موجود غلبه کند. اهمیت دیگری که می توان برای وزنه های تعادل در تاور کرین ها در نظر داشت، این است که با وجود این بخش مهم، می توان یک روش ساخت و تولید ساده و هزینه نسبتاً کم با توجه به هزینه جرثقیل بر مشکل غلبه کرد. برخی تاور کرین ها نیز دارای وزنه های تعادل متحرک هستند که در امتداد آن حرکت می کند. جرثقیل با استفاده یک واگن برقی دیگر هم حرکت می کند. این مدل ها به عنوان جدید ترین اختراع ها در صنایع تاور کرین سازی و ماشین آلات صنعتی شناخته می شوند و در زمان واقعی توسط یک سیستم واقعی خودکار کنترل خواهند شد.

منابع:

https://patents.google.com/patent/EP2360113A1

چه عواملی در قیمت اجاره جرثقیل تاورکرین  موثر است

https://en.wikipedia.org/wiki/Counterweight

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵