دنیای صنعت، توانسته به کمک تاور کرین ها انقلابی را در شهرها و کشورهای مختلف به وجود آورد. تاور کرین ها سبب شده اند تا با پدید آوردن بروز ترین تکنولوژی ها فعالیت دنیا صنعت را در طیف گسترده تری انجام دهند و تمامی آن را مدیون حضور این دستگاه های غول آسا است. آن ها می توانند شما را به ارتفاعاتی تا سرحد آسمان ها به برده و بار ها  را به ایمن ترین شکل جابجا کنند.

شما می توانید به کمک آن ها به صورت تخصصی در حوزه جابجایی بار و مصالح قدم بردارید و برای خود پدید آورنده پروژه‌ هایی ایمن و با کیفیت باشید. علاوه بر آن، آن ها می‌ توانند بر سرعت و  کیفیت کار شما تاثیر گذار باشند.  آن ها می‌ توانند با حفظ بار ها در ایمنی بالا به صرفه جویی در زمان و هزینه های شما کمک کنند.

بنابراین، حضور آن ها در هر پروژه برای سازندگان جزو اولویت‌ ها است. شما می توانید با همراهی یگانه کرین به بهترین و با کیفیت ترین تاور کرین ها دسترسی داشته و با کمک آن خالق پروژه‌ هایی با شکوه و عظیم باشید. علاوه بر آن، شما می توانید با همراهی یگانه کرین از خدمات همه جانبه آن در حوزه صنعت برخوردار شوید و از تمامی منابع دیگر در خصوص داشتن علم و آگاهی کامل بی نیاز شوید.

مقدمه

شناخت تاور کرین ها، می تواند گام وسیعی در حوزه انتخاب، تهیه و استفاده از آن ها باشد. بنابراین، شما می توانید با همراهی یگانه کرین به شناخت کامل آن ها رسیده و با استراتژی آگاهانه در مسیر استفاده از آن قدم بردارید. آن ها، دستگاه های تخصصی در زمینه حمل و نقل بار هستند که می توانند به شما ارائه دهنده تسلط ۳۶۰ درجه بر بار باشند.

آشنایی با فرایند دمونتاژ تاور کرین

آن ها در ظرفیت، ارتفاع، مدل ، برند و مشخصات فنی مختلفی تولید شده اند تا هر سازنده با هر پروژه‌ ای بتواند از آن ها نهایت استفاده را ببرد. از جمله کاربرد آن ها می‌ توان به عملکرد وسیع در ساخت سد ها، تونل ها، پل ها، کشتی ها، پالایشگاه ها و نیروگاه ها اشاره کرد. علاوه بر آن، آن ها می‌ توانند در حمل و نقل بار ها نیز کاربرد گسترده‌ ای داشته باشند. آن ها می توانند به حمل کالا از بنادر و کشتی ها بپردازند. همچنین، آن ها می توانند در حفر معادن نیز کاربرد بسیاری داشته باشند.

بنابراین، برند های مختلف در سراسر جهان به ارائه بهترین‌ تاور کرین ها در مشخصات فنی و  مدل های مختلف پرداخته اند تا هر سازنده بتواند از تاور کرین متناسب با معیار هایش استفاده کند. هر سازنده  می خواهد به مشخصات فنی مورد نیاز خود دسترسی داشته باشد. به طور مثال، آن ها بر اساس پایه به دسته های مختلفی تقسیم می شود که بررسی آن ها می‌ تواند گام اولیه در انتخاب صحیح آن ها باشد.

 پایه ثابت و متغیر

تاور کرین ها دو پایه ثابت و متغیر دارند که تاور کرین  با پایه ثابت با بتن جایگذاری شده که در زمان استفاده تعادل دستگاه حفظ گردد.  تاور کرین ها، با پایه متغیر توانستند جابجایی را در محور افقی و عمودی ممکن سازند و در عین حال به سبب قطعات به کار رفته در تاور کرین تعادل خود را حفظ کنند. از جمله انواع تاور کرین ها با پایه متغیر می توان به تاور کرین جاده‌ ای، ریلی و شناور اشاره کرد.

فروش تاور کرین 10 تنی

تاور کرین ها، از قطعات مختلف کوچک و بزرگ تشکیل شده‌ اند که هر کدام از آن ها به نحوی در ایمنی و عملکرد بهتری نسبت به این تاور کرین نقش دارد. ساخت قطعات تاورکرین نیز می‌ تواند گامی موثر در زمینه مونتاژ، نصب و استفاده از تاور کرین باشد. در نهایت، شما می توانید با همراهی یگانه کرین برای خود پدید آورنده  بالا ترین سطح از آگاهی و عملکرد در حوزه تاور کرین ها باشید.

انواع کمربند تاور کرین

کمربند تاورکرین در زمینه خود ایستایی بیشتر این دستگاه نقش دارد. هر تاورکرین به نسبت توصیه‌ هایی که در کاتالوگ این دستگاه ذکر شده است، نیاز به استفاده از کمربند دارد. هر تاور کرین تا ارتفاع مشخصی به سبب حفظ خود ایستایی نیاز به استفاده از کمربند مخصوص ندارد. اما، اگر ارتفاع آن از حد ممکن بالاتر برود، خود ایستایی آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته و با نصب کمربند آسیب های احتمالی را کاهش می دهد.

کمربند های تاور کرین در انواع مختلفی ساخته و تولید می گردند که از جمله آن می توان به دو تکه و یا چهل تکه اشاره کرد. تاور کرینی که به کمربند دو تکه احتیاج دارد، به طور معمول تناژ پایین تری داشته و یا به عبارتی سبک تر است. اما، کمربندهای چهل تکه بسیار قوی تر و استاندارد تر هستند. همین سبب، برای تاور کرین هایی استفاده می‌ شوند که ظرفیت های بالاتری را حمل کرده و در ارتفاعات بیشتر فعالیت می کنند. کمربند ها به طور  افقی نصب می شوند و بهترین زاویه این کمربند ها ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتیگراد می باشد.

جرثقیل سقفی و دروازه ای چیست؟

البته، به این نکته نیز توجه کنید که پیش از نصب کمربند حالت های مختلف نصب را بررسی نمایید و در نهایت، حالتی را انتخاب کنید که کمترین فشار به سازه شما وارد می گردد. این کمربند ها به دو شکل N و W تهیه می‌ شوند که وضعیت w مطمئن ترین وضعیت این کمربند است.

نتیجه گیری

شرکت های سازنده این دستگاه ها میزان خود ایستایی و اطلاعات مربوط به نصب و استفاده از کمربند تاور کرین را توضیح داده اند تا شما بتوانید تاور کرین مد نظر خود را از نظر خود ایستایی بررسی کنید که تا چه ارتفاع قادر به حفظ خود ایستایی خود است؟ پس از آن، اگر نیاز به ارتفاع بیشتری باشد، کمربند باید در چه فاصله ای نصب گردد؟ شما می توانید با همراهی یگانه کرین تمامی مراحل تهیه، نصب و استفاده از  تاور کرین را بهبود بخشیده و برای خود پدید آورنده پروژه هایی بهتر باشید.

در آخر، شما می توانید با دنبال کردن یگانه کرین از منابع دیگر برای دسترسی به اطلاعات کامل در این حوزه بی نیاز گردیده و با تهیه تاور کرین و قطعات مربوطه از آن به خدمات همه جانبه آن در این حوزه دسترسی داشته باشید.

منابع:

https://bank.phq.ir/440/%D9%86%D8%B5%D8%A8-%DA%A9%D9%85%D8%B1%D8%A8%D9%86%D8%AF-%D8%AA%D8%A7%D9%88%D8%B1%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%86-tower-crane-%D8%A8%D9%87-%DA%86%D9%87-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%D8%AF%D8%9F

http://www.rotec-usa.com/towerbelt/

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵