تاور کرين ها، از اجزای اساسی بسیاری تشکیل شده‌ اند که این اجزا با قرار گیری در کنار یکدیگر یکی از بزرگترین دستاوردهای بشر را در حوزه صنعت را خلق کرده اند. اجزای تاور کرین در جهت بالا بردن کیفیت و ایمنی پروژه های ساخته شده توسط این دستگاه در کنار یکدیگر قرار  گرفته اند. تیم مجرب یگانه کرین، در این مقاله به شما کمک خواهد کرد تا با استفاده از مطالب جامع در حوزه تاور کرین ها به اطلاعات کاملی در این حوزه دسترسی داشته و با قطعات همچون  موتور و گیربکس تاور کرین  به طور کامل آشنا شوید. شما می توانید بهترین کیفیت ها را از تیم مجرب یگانه کرین درخواست کنید. یگانه کرین، ارائه‌ دهنده تاور کرين ها در بالا ترین کیفیت ها و قطعات آن ها در معتبر ترين برند ها است که می‌ تواند برای شما پدید آورنده سرمایه‌ گذاری امن در حوزه صنعت باشد.

تاور کرین ها، یکی از مهم ترین دستگاه ها در حوزه صنعت هستند که کاربرد بسیاری برای سازندگان دارند. به همین منظور، آن ها در انواع مختلفي قرار گرفته اند که این مسئله می‌ تواند به سازندگان کمک کند تا انتخاب بهتری را در این حوزه برای خود تدارک ببینند. علاوه بر آن، برند های مختلفی در سراسر جهان تا بهترین ها را تولید کرده و به سازندگان ارائه می دهند تا بتوانند بهتری را برای خود به ارمغان آورد.

مقدمه

تاور کرين ها، در حوزه صنعت به وجود آمدند تا با تسهیل حمل و نقل و جابجایی به ما کمک کنند. علاوه بر آن، آن ها می‌ توانند با تسلط کاملي بر بار به شما ارائه دهنند تا جابجايي بار هايخود را در نهايت ايمني انجام دهيد. شما می‌ توانید با استفاده از آن‌ها به امور پروژه خود سرعت بالایی بخشیده و در بازده پروژه تا تاثیر باور نکردنی داشته باشید. دستیابی به کیفیت، ایمنی و سرعت در حوزه صنعت به کمک تاور کرین ها اتفاق مي افتد. مواردی که در حوزه تاورکرین ها اهمیت بسیاری دارد، بررسی قطعات تاور کرین ها است.

تاثیر نوسانات دلار بر قیمت تاور کرین

شما می توانید با بررسی اجزای اصلی تاور کرین ها با ساختار آن بیشتر آشنا شده و از قابلیت های آن نهایت استفاده را ببرید. بررسي فوندانسيون، سکشن هاي ارتفاعي، ظرفيت و دیگر موارد از این قبیل از جمله مواردی هستند که در زمان انتخاب تاورکرین ها بسیار اهمیت می یابند. زیرا که هر کدام در شکل و نوع متفاوتی قرار گرفته اند. اگر می خواهید با انواع تاور کرین آشنا گردید، ابتدا بايد به بررسي اجزا آن به طور تخصصي بپردازيد. تاورکرین ها پایه های گوناگونی دارند. زمانی که شما با بررسی دقیق فوندانسیون به دید کاملی از ساختار پایه برسید، می توانید انتخاب بهتری در میان پایه های مختلف تاورکرین داشته باشید و مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

انواع تاور کرین

پایه تاور کرین در دو نوع ثابت و متغیر قرار گرفتند که برای تاور کرین ها پدید آورنده تفاوت‌ های اساسی هستند. به طور مثال، تاورکرین با پایه ثابت بتن جایگذاری شده است. اما، پایه متحرک از قطعات مختلفی ساخته شده شده است که همه در کنار هم قرار گرفتند تا بتوانند جابجایی را در محور افقی و عمودی ممکن سازند. یگانه کرین، به بررسي قطعات اساسی تاورکرین مي پردازد تا شما بتوانید با عملکردی هوشمندانه در زمینه انتخاب و تهیه این دستگاه های غول آسا قدم بردارید.

قطعات تاور کرین

تاور کرين ها، از قطعات مختلفی تشکیل شده اند که از جمله آن ها می توان به دکل، پایه، وزنه های تعادلي،  بازو های ارتفاعی، فلش، کن فلش، قرقره، موتور و گیربکس اشاره کرد که این قطعات با چینش صحیح در کنار یکدیگر ساختار منحصر به فردی را برای این دستگاه های غول آسا به وجود آوردند که شما می توانید با بررسی دقیق در هر کدام از این قطعات با قابلیت‌ های جدیدتری از این دستگاه متفاوت آشنا شويد. تاور کرین ها حاصل آخرین تکنولوژی دانشمندان در حوزه صنعت هستند.

مراحل تعمیر تاور کرین کدامند؟

آن ها، یکی از دستگاه های ابر قدرت صنعت به حساب می آید که دارندگان برند های معتبر در سراسر جهان به نوآوری های مختلفی در جهت بهبود عملکرد تاور کرین ها دست زده اند تا بتوانند در زمینه بهبود این دستگاه قدم بردارند. موتور و گیربکس نقش قلب تاور کرین را داشته و در عملکرد تاور کرین تاثیر بسیار مهمی دارند. بنابراین، شناخت آن ها به صورت دقیق تر می تواند به شما کمک کند تا در تمامی مراحل انتخاب و استفاده از آن عملکرد بهتری داشته باشید.

 موتور و گیربکس تاور کرین

موتور، از جمله قطعاتي است که در عملکرد سیستم عامل و ساير قطعات تاثير سزایی دارد. به همین منظور،  شناخت آن برای هر سازنده یکی از مهم ترین مسائل است. موتور تاورکرین در انواع مختلف قرار گرفته است تا بتواند قابليت هاي مختلفي به تاور کرين ببخشد. امکان استفاده چندین موتور نيز در تاور کرين ها وجود دارد.  به طور مثال، موتور مي تواند در قلاب، گردون و یا ریل باشد. علاوه بر آن، تاور کرين نيز مانند هر دستگاه دیگری نیاز برق رسانی به دستگاه دارد. موتور نیز به وسیله اتصال به الکتروموتور قطعاتی چون گیربکس می‌تواند برای تاور کرين برق رسانی را به ارمغان آورد. گيربکس تاور کرین نيز در انواع مختلف قرار گرفته و ممکن است در یک تاور کرين که چندین نوع گیربکس وجود داشته باشد.

به همین منظور،  شناخت آن ها می‌ تواند یکی از مهم‌ ترین موارد در این حوزه باشد به منظور افزایش قدرت موتور استفاده می شود. همچنین، در کنار آن قطعاتی چون گردن و شاریوت نیاز هستند تا بتواند قدرت را افزایش داده و خروجی بیشتری از تاورکرین حاصل شود. گيربکس در برق رساني به دستگاه نيز نقش مهمی را ایفا می‌ کند و با اتصال به الکترو موتور و درام می تواند به سراسر دستگاه برق رساني کند.

تجهیزات تعمیر جرثقیل برجی را بشناسید!

در نهايت، شما مي توانيد با يادگيري موارد فوق و همراهي يگانه کرين از موفق ترين ها در حوزه صنعت باشيد.

منابع:

https://science.howstuffworks.com/transport/engines-equipment/tower-crane1.htm

https://www.gruasyaparejos.com/en/tower-crane/tower-crane-parts/

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵