جرثقیل ها انواع مختلفی دارند که هر کدام از آن ها با کاربرد های خاص خود فعالیت هایی را پیش می برند. در این مقاله ما قصد داریم در ارتباط با این موضوع صحبت کنیم که کاربردهای جرثقیل چیست؟ برای تهیه انواع جرثقیل و کار با آن ها می توانید از طریق مرکز یگانه کرین اقدام نمایید. یگانه کرین برای ارائه خدمات مربوط به جرثقیل ها خصوصا تاور کرین ها و فروش یا اجاره آن ها بهترین امکانات را ارائه می دهد.

 جرثقیل یک سیستم مکانیکی است که برای بلند کردن و جابجایی بارها از طریق قلاب معلق از یک بازوی متحرک ساخته شده است. صنعت ساختمان اغلب از جرثقیل هایی استفاده می کند که برای لنگر انداختن یا در معرض بالاست قرار دارند. تقریباً در همه طراحی ها، لحظه به طور کلی در پایه چندین برابر بیشتر از بالای جرثقیل است. هدف اصلی در پشت این ترتیب قرار گرفتن مرکز ثقل سیستم در پایه است و بنابراین مرکز جرم سیستم را قادر می سازد در تعادل باقی بماند.

جرثقیل، وسیله ای کاربردی و خاص

جرثقیل قطعه ای از تجهیزات سنگین است که برای بلند کردن و پایین آوردن وسایل سنگین، به ویژه در ساخت و ساز یا پروژه های خاصی مانند صنایع، معادن،‌راه سازی، پل سازی و غیره استفاده می شود. این وسیله کاربردی یا ماشین صنعتی خاص با کمک قرقره و کابل کار می کند. اگر قصد دارید یک جرثقیل را برای پروژه های آینده خود تهیه کنید، بدانید که انواع مختلفی دارد. در ادامه برخی از انواع آن ها را برای شما بیان کرده ایم. دقت کنید که برای موفقیت در پروژه های خود بهتر است که با انواع جرثقیل آشنا شوید و بدانید که کاربردهای جرثقیل چیست؟ از این رو در ادامه ما به معرفی این ماشین ها و کاربرد های آن ها می پردازیم.

جرثقیل عنکبوتی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

از این نوع جرثقیل ها می توان در مکان های شغلی برای کمک به کارگران با مشاغل سخت مانند بلند کردن پنجره های بزرگ یا تیرهای سنگین استفاده کرد. جرثقیل های عنکبوتی که در کشور های مختلف برای فروش در دسترس هستند می توانند به کارگران در جلوگیری از حوادث در منطقه ساخت و ساز کمک کنند. این قطعه ای از تجهیزات قدرتمند است که می تواند هر مکان سنگین ساختمانی را راحت کند. در حقیقت با استفاده از جرثقیل های عنکبوتی کار های ساختمانی و حمل و نقل بار ها به راحتی انجام می پذیرد.

جهت خرید آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

حوادث تاور کرین ساختمان های بلند

کاربرد های مختلف جرثقیل های برج یا تاور کرین ها

تاور کرین یا جرثقیل برج یکی از رایج ترین نوع جرثقیل ها است. این ماشین غول پیکر به بتن یا زمین یک سازه متصل می شود. همچنین بیشتر در ساختن سازه های بلند استفاده می شود. ظرفیت این جرثقیل 20 تن است و می تواند تا 256 فوت ارتفاع داشته باشد. از جرثقیل های برج یا تاور کرین ها علاوه بر صنعت ساختمان سازی، در موارد دیگری مانند کشتی سازی، صنایع  و معادن، نفت و گاز، راه سازی، تونل سازی و غیره هم استفاده می شود. از این رو می توان با حضور آن به پاسخ دقیقی در ارتباط با سوال کاربردهای جرثقیل چیست رسید.

جرثقیل شناور و کاربرد های آن

جرثقیل شناور یا کشتی جرثقیل، همانطور که از نام آن مشخص است، در کشتی ها استفاده می شود. این ماشین صنعتی و جذاب برای بارهای سنگین در خارج از شهر ها استفاده می شود، و همچنین می تواند کشتی های غرق شده را بلند کند. یک ایراد این جرثقیل این است که قابلیت چرخش ندارد. این جرثقیل شناور می تواند تا 9000 تن وزن را در خود جای دهد. از این رو می توان گفت که این مدل جرثقیل کاربرد های بسیار زیادی خصوصا در شاحه دریانوردی خواهد داشت.

جهت خرید تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

جرثقیل بندرگاه چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

جرثقیل بندرگاهی در شهر های بندری یافت می شود تا به بارگیری و تخلیه کشتی ها کمک کند. می توان آن را جا به جا کرد و آن را به یک انتخاب همه کاره تبدیل کرد. ویژگی های قدرتمند آن این اطمینان را به مدیران پروژه می دهد که اشیا با خیال راحت بلند می شوند. جرثقیل هلی بندرگاه کاربرد ها و مزایای بسیار زیادی دارند. از این رو می توان از آن ها بهترین استفاده ها را داشت.

کاربرد های مختلف جرثقیل های تلسکوپی

یکی دیگر از انواع جرثقیل ها با نام جرثقیل های تلسکوپی شناخته می شوند. جرثقیل تلسکوپی دارای یک بوم بزرگ است که دارای لوله هایی است که درون یکدیگر قرار گرفته اند. ارتفاع جرثقیل نیز قابل تنظیم است و استفاده از آن را در عملیات نجات ایده آل می کند. پس علاوه بر کاربرد های صنعتی در عملیات های ویژه هم از آن استفاده می شود. ما تا به اینجا پاسخ های جذابی را به سوال خود یعنی کاربردهای جرثقیل چیست؟ داده ایم.

نمایندگی تاور کرین لیبهر در تهران

جرثقیل های زمینی خشن و کاربرد های خاص آن ها

این جرثقیل دارای چهار لاستیک است زیرا بیشتر برای استفاده در جاده است. جرثقیل دارای اجزای شکن است که در هنگام روشن بودن جرثقیل به عنوان تثبیت کننده عمل می کنند. این مدل جرثقیل خاص فقط یک موتور دارد که برای پایین جرثقیل استفاده می شود.

جرثقیل های تمام زمینی چه هستند و کاربرد آن ها چیست؟

از این نوع جرثقیل می توان هم در جاده های عمومی و هم خارج از شهر استفاده کرد. تایرهای بیشتری در این جرثقیل یافت می شود. این تایرها بیشتر از تایرهایی است که جرثقیل های زمینی ناهموار دارند. کاربرد های ویژه ای برای این جرثقیل ها یافت می شوند.

جهت اجاره تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

جرثقیل های خرنده و کاربرد های آن ها

نام این نوع جرثقیل به این دلیل است که با استفاده از خزنده حرکت می کند، به این معنی که حتی در خاک های نرم نیز می تواند حرکت کند. این همان چیزی است که شرکت های ساختمانی برای سایت های خام استفاده می کنند. تنها مشکل این دستگاه سنگین این است که حرکت از مکانی به مکان دیگر کمی دشوار است.

جرثقیل هوایی چه کاربرد هایی دارد؟

به جرثقیل های هوایی جرثقیل های آسمانی نیز گفته می شود. شکل ظاهری آن شبیه هلی کوپتر است و می تواند بارهای سنگینی را حمل کند. در جاهایی استفاده می شود که دسترسی به آن با جرثقیل های زمینی دشوار است. این جرثقیل است که برای ساختمانهای بلند، بلند کردن استخرهای شنا از قبل ساخته شده و غیره استفاده می شود.

منابع:

https://www.bootsontheroof.com/10-types-of-cranes-and-its-uses/

فروش آسانسور کارگاهی در تهران

https://machinethug.com/application-of-tower-crane/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵