اگر در مرحله بررسی نیازهای جرثقیل خود هستید، به احتمال زیاد با دو گزینه مواجه خواهید شد: خدمات اجاره جرثقیل و خرید جرثقیل. مهم است که تفاوت بین این گزینه ها را بدانید و قبل از تصمیم گیری نهایی، هر دو را با دقت ارزیابی کنید. در حقیقت جرثقیل با توجه به ویژگی هایی که دارد کاربرد های خاصی را برای ما به همراه خواهد داشت. اما با توجه به بررسی کاربرد های مورد نظر خود باید بدانیم که شرایط دقیق و اساسی برای اجاره بهتر است یا خرید جرثقیل؟ از این رو در این مقاله ما به بررسی مزایای اجاره جرثقیل می پردازیم و به این سوال پاسخ می دهیم که مزایای اجاره جرثقیل چیست؟ برای اجاره یا خرید جرثقیل در انواع مختلف می توانید به مرکز یگانه کرین مراجعه نمایید.

پروژه های ساختمانی و مزایای جرثقیل ها

پروژه های ساختمانی بستگی به زمانبندی و بودجه دارد. انتخاب تجهیزات مناسب برای تکمیل شغل و پروژه بعدی، خود می تواند تفاوتی در تحویل به موقع پروژه و هر مرحله از ساخت ایجاد کند. جرثقیل های مختلف نه تنها برای محافظت از کارگران بلکه برای اطمینان از اینکه مشاغل ساختمانی سریع و بدون دردسر به بخشی از اعتبار شرکت شما تبدیل می شوند، می توانند در پروژه های مختلف شما ضروری باشند. اما باید ببینیم که مزایای اجاره جرثقیل ها چیست؟

مزایای خدمات اجاره جرثقیل چیست؟

به تجهیزات خاصی در محل کار نیاز دارید؟ در نظر بگیرید که هر آن چه پروژه کشاورزی، ساختمانی یا صنعتی شما از یک شرکت معتبر نیاز دارد اجاره کنید. ممکن است بسیاری از افراد متوجه نشوند که با اجاره دادن، می توانند کار را به موقع و بدون صرف بودجه خود به اتمام برسانند. در ادامه مقاله، چهار تا از بارزترین مزایای خدمات اجاره جرثقیل را ذکر کرده ایم.

با اجاره جرثقیل شما انعطاف پذیری دارید.

یکی از بهترین مزایای موجود در مورد اجاره جرثقیل این است که مجبور نیستید آن ها را نگه دارید.  روند اجاره هم راحت و هم انعطاف پذیر است. شما به راحتی جرثقیل را امتحان می کنید و اگر متناسب با نیاز شما نیست، می توانید تجهیزات متفاوتی را اجاره کنید. اگر یک شغل به نوع خاصی از جرثقیل نیاز دارد، خدمات اجاره ای دستیابی به آن را آسان می کند. در حقیقت شما دامنه انعطاف بالا تری خواهید داشت. می توانید در ارتباط با جرثقیل های مختلف اطلاعات کسب کنید. با این حال اگر در زمینه کار با گزینه مورد نظر به مشکل برخوردید می توانید آن را تعویض نمایید. از این رو به عنوان یکی از مزایای اجاره جرثقیل می توان به این گزینه بسیار مهم اشاره داشت.

شما قادر به استفاده از آخرین فن آوری هستید.

هنگام خرید تجهیزات، احتمال استهلاکی برای آن ها وجود دارد. بالاخره امروزه این فناوری این گونه است. در حالی که  سال به سال پیشرفت می کند. اما اگر خدمات اجاره را انتخاب کنید، به انواع ماشین های قدرتمندی دسترسی خواهید داشت که بدون شک کارایی را بهبود می بخشند. پس از استهلاک تجهیزات، دیگر نگران فروش آن نخواهید بود.

در حقیقت زمانی که شما یک جرثقیل را اجاره می کنید، می توانید راحت تر از حالت خرید در روند کاری خود مانور دهید. هر زمان که جرثقیل با فناوری جدید تر و به روز تری به بازار آمد می توانید برای اجاره مدل جدید تر آن اقدام کنید. این در حالی است که در روند خرید جرثقیل ها این اتفاق نمی افتد. شما یک وسیله را خریداری کرده اید و تنها با فروش آن است که می توانید جایگزینی پیدا کنید. این در حالی است که مسئله فروش خود می تواند چالش ها و سختی هایی به همراه داشته باشد.

با اجاره جرثقیل، پس انداز می کنید.

خرید جرثقیل می تواند گران تمام شود. هزینه هر قطعه از آن هزاران دلار است! با دلار نرخ بالا گرانی برای خرید شما را وارد به چالشی سخت می کند. لازم به ذکر نیست، شرکت شما باید هزینه بازرسی، سوخت، تعمیرات و ذخیره سازی را پرداخت کند. با این وجود هنگام اجاره، فقط برای استفاده از تجهیزات هزینه پرداخت می کنید، بنابراین نیازی به نگهداری یا مراقبت از آن ها ندارید. بعلاوه، هنگام اجاره ماشین آلات، شرکت شما نیازی به تغییر بیمه ندارد.

هنگام خرید جرثقیل، باید پوشش خاصی روی دستگاه، پروژه خود و هر کسی که تجهیزات را کار می کند داشته باشید. از طرف دیگر، هنگام اجاره، فقط باید برای پروژه خود بیمه دریافت کنید. از این رو می توان گفت این گزینه یکی از بهترین مزایای اجاره جرثقیل ها می باشد. می تواند شما را در مسیر امور مالی بسیار کمک کند. علاوه بر این هزینه آموزش اپراتور، خرید جرثقیل و پس از اتمام تعمیر و نگهداری قابل توجه است و اغلب شرکت های ساختمانی در حال رشد منابعی برای تأمین این هزینه ندارند. به همین دلیل است که اکنون بسیاری برای کاهش هزینه ها و بودجه به خدمات اجاره جرثقیل روی آورده اند.

یک شرکت اجاره ای می تواند برای خدمات شما سهمیه ای در نظر بگیرد و اطمینان حاصل کند که شما تمام اطلاعات لازم برای تصمیم گیری موثر برای تیم خود را در اختیار دارید.

شما ایمنی کارگران را به خطر نمی اندازید.

امنیت کارمندان برای هر شرکتی مهم است. به همین دلیل است که اکثر مشاغل متخصص در اجاره جرثقیل اطمینان حاصل می کنند که متخصصان خود ماشین آلاتی را که اجاره می کنید کار می کنند. به این ترتیب، کارمندان شما مجبور نخواهند شد که خود را در معرض خطر قرار دهند، خصوصاً اگر برای کار با تجهیزات خاص آموزش ندیده باشند. از این رو شما می توانید ایمنی کارگران خود را نسبت به حالت خرید جرثقیل بیشتر حفظ کنید.

نگهداری محدود با روند اجاره جرثقیل ها

یکی از مزایای اجاره جرثقیل ها، نگهداری محدود است. اما منظور از آن چیست؟ اجاره جرثقیل از یک شرکت باتجربه مانند یگانه کرین به این معنی است که می توانید اطمینان حاصل کنید که جرثقیل از نظر کیفیت و شرایط به خوبی نگهداری می شود. هنگام خرید جرثقیل، ممکن است دریابید که سیستم به طور موثر ساخته نشده است و مشکلات قابل توجهی در زمینه تعمیر و نگهداری وجود دارد که باید برای اطمینان از جرثقیل در بهترین شرایط برطرف شود. اطمینان حاصل کنید که یک جرثقیل را انتخاب کرده اید که سابقه نگهداری آن ثابت شده باشد و در مورد روند تعمیر و نگهداری با شرکت اجاره خود صحبت کنید. دریابید که آیا آن ها با تعویض کوتاه مدت تعمیرات مستقیم را انجام می دهند یا خیر.

منابع:

https://bobcatcontracting.com/exploring-the-benefits-of-crane-rental-services-compared-with-buying-a-crane/

جرثقیل سبددار چه کاربردی دارد؟

https://proliftcrane.com/top-5-benefits-of-renting-a-mobile-crane/

https://nesscampbell.com/what-are-the-benefits-of-crane-rental-services/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵