چک لیست جرثقیل سیار روزانه و سایر چک لیست ها ساختار و عملکرد جرثقیل را قبل از عملیات معمول آن بررسی می کند. به اپراتورها کمک می کند تا آسیب های ساختاری قابل مشاهده مانند قلاب جرثقیل، طناب های مفتولی، اجاق گاز و غیره را بررسی کنند. همچنین به تعیین وضعیت دستگاه از جمله علائم هشدار دهنده، ترمزها، کنترل ها و غیره کمک می کند. از این رو این کا راهمیت بسیاری در روند امنیت پروژه و امنیت جرثقیل ها خواهد داشت.

پس باید بدانیم که چک لیست جرثقیل چیست؟ برای کسب اطلاعات دقیق تر در ارتباط با جرثقیل ها و انواع مختلف آن ها می توانید به یگانه کرین مراجعه نمایید. یگانه کرین یکی از معتبر ترین مراکز در زمینه ارائه خدمات تاور کرین ها و انواع مختلف جرثقیل ها می باشد.

بازرسی جرثقیل

قبل از انجام یک بازرسی ایمنی جرثقیل موفق، درک نوع بازرسی که باید انجام دهید مهم است. بازرسی های جرثقیل بر دو نوع است. مکرر و دوره ای. در ادامه ما به بررسی این دو نوع می پردازیم. در حقیقت برای این که بدانیم چک لیست جرثقیل چیست باید این موارد را بررسی نماییم.جهت فروش آسانسور کارگاهی در شیراز کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چک لیست بازرسی مکرر را روزانه جرثقیل ها

در این چک لیست جرثقیل موارد بسیاری دیده می شود که عبارتند از:

 • به صورت روزانه به دنبال همه تنظیمات ناسازگاری باشید که در عملکرد صحیح جرثقیل اختلال ایجاد می کنند.جهت نصب و پیاده سازی آسانسور کارگاهی در شیراز کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
 • روزانه هرگونه خرابی یا نشتی در خطوط، مخازن، شیرها، پمپ های تخلیه و سایر سیستم های هوا یا هیدرولیک را بررسی کنید.
 • مانند هر قلاب تغییر شکل یافته یا ترک خورده آسیب را بررسی کنید. این کار باید روزانه و همچنین ماهانه انجام شود. برای بازرسی های ماهانه، سابقه صدور گواهینامه را با امضا و تاریخ بازرس نگه دارید.جهت نصب و پیاده سازی آسانسور کارگاهی در اصفهان کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
 • زنجیرهای بالابر از جمله اتصالات انتهایی باید از نظر تغییر شکل بررسی شوند. باز هم، بازرسی سایش، پیچ خوردگی یا اعوجاج باید یک بررسی دقیق روزانه و ماهانه به همان روش قلاب باشد.
 • در صورت لزوم به دنبال سایش بیش از حد اجزا باشید.جهت فروش آسانسور کارگاهی در اصفهان کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
 • بررسی کنید که آیا سیستم چرخش طناب سیم بر اساس توصیه های سازنده کار می کند یا خیر.

تمام این موارد اهمیت بسیاری دارند. البته دقت داشته باشید که ممکن است مدل جرثقیل در نوع چک لیست جرثقیل شما تاثیر داشته باشند. از این رو تمامی این موارد را به دقت در نظر داشته باشید. در این باره می توانید به متخصصان مرکز یگانه کرین هم مراجعه نمایید.جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی در اصفهان کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چک لیست بازرسی دوره ای جرثقیل ها

اینها مراحل بازرسی اضافی است که باید همراه با بازرسی های مکرر انجام شود، اما به صورت سالانه. این موارد هم اهمیت بسیار زیادی دارند و لازم است تا به دقت مورد بررسی قرار گیرد.جهت فروش تاور کرین در تهران کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 • اعضای تغییر شکل یافته، ترک خورده یا خورده را بازرسی کنید.
 • به دنبال پیچ و مهره های شل باشید. شیارها و طبل های ترک خورده یا فرسوده ؛ پایه های فرسوده، ترک خورده یا تحریف شده، شافت، چرخ دنده، یاتاقان، غلطک، دستگاه های قفل و بست.
 • اکنون ببینید آیا در سیستم ترمز و کلاچ، آسترها، دست و پای سایش بیش از حد ساییده شده است یا نه.جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی در اهواز کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
 • عدم دقت در بار، باد و سایر شاخص ها را بررسی کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که نیرو های معیوب یا ناایمن (مانند نشتی اگزوز و ویژگی خاموش شدن اضطراری) را بررسی کرده اید.
 • سایش زیاد زنجیر چرخ محرک و کشش شدید زنجیر را بررسی کنید.
 • دستگاه برق باید بررسی شود تا حفره یا هرگونه خرابی کنتاکتورهای کنترل کننده، سوئیچ های محدود و ایستگاه های دکمه را فشار دهید.
 • بررسی لاستیک برای آسیب دیدگی یا فرسودگی.جهت خرید بازو تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بازرسان همچنین باید جرثقیل هایی را که به طور منظم استفاده نمی شوند و جرثقیل های آماده به کار را بازرسی کنند. این لیست اهمیت بسیار زیادی دارد و به امنیت جرثقیل ها کمک می کند. از این رو اگر شما نیاز به خرید جرثقیل دارید، باید این موارد را مد نظر داشته باشید و به آن ها اهمیت بسیاری دهید.جهت خرید پایه تثبیت تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چه کسی از لیست چک بازرسی جرثقیل روزانه استفاده می کند و چرا؟

اپراتورهای جرثقیل، ناظران سایت و مدیران با استفاده از چک لیست جرثقیل سیار روزانه، بدنه جرثقیل و قابلیت های عملیاتی هر روز را بررسی می کنند. استفاده از این چک لیست بازرسی جرثقیل مطابقت جرثقیل و عملکرد آن را با استانداردهای ایمنی OSHA تضمین می کند، خطر آسیب به انسان و آسیب جسمی را به حداقل می رساند.جهت خرید قلاب تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

پس اگر شما هم تمایل به استفاده از جرثقیل ها دارید و یا این که نیاز به حضور آن ها در پروژه های خود دارید، لازم است تا به چک لیست ها دقت بسیاری داشته باشید. این چک لیست ها اهمیت بسیار خود را برای امنیت بیش از حد نشان می دهند.جهت خرید معضلات صنعت ساخت و ساز به چه دلیل است؟ کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چرا از برنامه چک لیست بازرسی جرثقیل روزانه استفاده می شود؟

به جای چک لیست مبتنی بر کاغذ، یک برنامه چک لیست جرثقیل سیار روزانه اپراتورها را قادر می سازد تا بازرسی های جرثقیل قوی، دقیق و سریع انجام دهند و از مطابقت دستگاه شما با استانداردهای نظارتی OSHA اطمینان حاصل کنند. هر رکورد به طور خودکار دارای برچسب جغرافیایی و مهر زمان است، بنابراین می توانید مکان و زمان هر بازرسی را ثبت کنید. جهت خرید فلش تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین می توانید زمینه های چندرسانه ای مانند عکس و فیلم را اضافه کنید و حتی بارکدها را اسکن کنید تا تصویر کاملی از وضعیت تجهیزات خود بدست آورید. سرانجام، سوابق بازرسی به طور ایمن در ابر، جایی که به راحتی و از هرجایی قابل دسترسی هستند، درصورت نیاز به مستند سازی انطباق، می توانید از آن ها استفاده کنید. جهت خرید مواد اولیه سیمان چگونه تهیه میشود کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

سخن آخر

در این مقاله ما به بررسی مورد مهمی در ارتباط با جرثقیل ها پرداخته ایم. این گزینه با نام چک لیست جرثقیل شناخته می شود. در حقیقت ما به این سوال پاسخ دادیم که چک لیست جرثقیل چیست؟ چک لیست جرثقیل به دو صورت دوره ای و مکرر ارائه می شود. جهت خرید گردان تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

هر کدام از این ها ویژگی های خاص خود را دارند. برای این که بتوانید اطلاعات خود را دقیق کنید می توانید از طریق مرکز یگانه کرین اقدام کنید. یگانه کرین یکی از معتبر ترین مراکز در زمینه جرثقیل ها می باشد. در این مرکز شما می توانید انواع خدمات جرثقیل ها و تاور کرین ها را دریافت نمایید.جهت خرید نقش مصالح ساختمانی استاندارد در ایمنی ساختمان کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵