دانستن نحوه کارکرد جرثقیل های سیار می تواند به شما کمک کند تا تعیین کنید که آیا یکی از این ماشین ها مناسب شرایط خاص شغلی شماست؟ ما درک می کنیم که داشتن تجهیزات مناسب برای کار چقدر مهم است. از این رو در این مقاله از وب سایت کیان تاور به بررسی این مسئله می پردازیم که جرثقیل موبایل چه کاربردی دارد؟ اگر در ارتباط با تاور کرین ها و انواع جرثقیل ها نیاز به کسب اطلاعات دقیق دارید می توانید از طریق متخصصان کیان تاور اقدام کنید.

جرثقیل موبایل چیست؟

برای این که بدانیم جرثقیل موبایل چه کاربردی دارد باید به این مسئله بپردازیم که جرثقیل موبایل یا متحرک چیست؟ جرثقیل های متحرک به گونه ای طراحی شده اند که به منظور بالا بردن و پایین آوردن اجسام و همچنین حرکت افقی آنها، از مجموعه ای از ماشین های ساده استفاده می کنند. این نوع جرثقیل را می توان به راحتی از یک مکان به مکان دیگر منتقل کرد، و این گزینه را برای بسیاری از شرکت های ساختمانی به عنوان یک گزینه اجاره ای مقرون به صرفه تبدیل می کند. از جرثقیل های سیار می توان برای بلند کردن اجسام سنگین و جابجایی آنها در فواصل کوتاه و همچنین کمک به ساخت تاورکرین های بزرگتر استفاده کرد. پنج نوع متداول جرثقیل موبایل عبارتند از:

  • جرثقیل های متحرک هیدرولیکی
  • جرثقیل های تمام زمین
  • جرثقیل های زمینی ناهموار
  • جرثقیل های خزنده
  • جرثقیل های عرشه

جهت خرید تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

جرثقیل سبددار چه کاربردی دارد؟

جرثقیل موبایل چه کاربردی دارد؟

جرثقیل های سیار از جمله تجهیزات بسیار مفید برای پروژه های سنگین صنعتی یا ساختمانی هستند. جرثقیل های سیار برای انواع عملیات بالابر در انواع صنایع استفاده می شود. جرثقیل های سیار را می توان برای هر چیزی که نیاز به بلند کردن، حمل و نقل و یا قرار دادن مواد سنگین دارد، استفاده کرد. برخی از زمینه هایی که معمولاً به خدمات جرثقیل های سیار اجاره ای یا خریداری شده نیاز دارند عبارتند از:

ساخت و ساز عادی، ساخت ساز شیب دار و بام ها

این که آیا جرثقیل سیار برای تجهیزات و حمل و نقل مواد استفاده می شود یا برای بلند کردن مصالح ساختمانی تا ارتفاع برای نصب، جرثقیل های اجاره ای در صنعت ساختمان نقش مهمی دارند. با اجاره یا خرید جرثقیل سیار، مشاغل ساختمانی شیب دار می توانند به سرعت و با کارآیی کامل به پایان برسند و انتظار می رود که هر کار بام بتواند پیشرفت چشمگیری در کارایی داشته باشد.

جهت اجاره تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

انتقال نیرو یکی از کاربرد های جرثقیل موبایل

ایمنی و مدیریت صحیح مواد در بحث انتقال نیرو بسیار مهم است و با پشتیبانی خوب می توان از جرثقیل های سیار برای انجام هرگونه کار مرتبط با برق با خیال راحت و کارآمد استفاده کرد. این که آیا کار برای جابجایی اجزای سنگین به جرثقیل متحرک تمام زمین و یا جرثقیل کوچکتر با اتصال سبد انسانی برای انجام تعمیرات در ارتفاع نیاز دارد، جرثقیل های سیار در این صنعت ارزش ارائه دارند.

سیستم تهویه مطبوع

برای این که بدانیم جرثقیل موبایل چه کاربردی دارد لازم است تا موارد بسیاری را بررسی کنیم. یکی از کاربرد های مختلف این مدل از بالا بر ها سیستم تهویه مطبوع می باشد. واحدهای تهویه مطبوع می توانند فوق العاده سنگین و حمل و نقل دشوار باشند، اما می توان از جرثقیل های سیار برای انجام موثر تاسیسات و حمل و نقل استفاده کرد. برخی از این پروژه ها نیاز به برنامه ریزی دقیق و عمل بالا بردن های گسترده دارند. بنابر این مهم است که قبل از تهیه جرثقیل ها از متخصصان کیان تاور مشورت بگیرید. می توانید با اجاره یا خرید جرثقیل مربوط به پروژه خود شرایط را به سمت و سوی مناسبی ببرید.

جرثقیل موبایل چه کاربردی دارد؟ – انرژی باد

مونتاژ توربین های بزرگ مورد استفاده در عملیات انرژی باد می تواند سخت باشد و دسترسی به مکان های نصب بدون تجهیزات جرثقیل سیار مناسب دشوار است. جرثقیل های سیار در تأسیسات انرژی بادی مفید هستند زیرا بسیاری از انواع این جرثقیل ها به راحتی حتی از خشن ترین زمین عبور می کنند و قادر به بالا بردن توربین های سنگین و سایر اجزای سازنده در ارتفاعات هستند.

برای یافتن پاسخ های بیشتر به سوال “جرثقیل های متحرک برای چه استفاده می شوند؟ می توانید به متخصصان کیان تاور مراجعه نمایید. در ادامه ما نکات مهمی در ارتباط با این جرثقیل ها را بیان می کنیم.

جهت خرید آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با اصطلاحات جرثقیل

جرثقیل های متحرک چگونه کار می کنند؟

پس از این که متوجه شدیم جرثقیل موبایل چه کاربردی دارد،  در این بخش می خواهیم بدانیم که این وسایل چگونه کار می کنند؟ از طریق ترکیبی از ماشین آلات ساده، جرثقیل های متحرک قادر به دستیابی به مزیت مکانیکی برای بلند کردن اجسام سنگین هستند.

دکل (قسمت عمودی بلند جرثقیل) توسط یک پایه بزرگ و سنگین پشتیبانی می شود، که به جبران وزنی که جرثقیل در ارتفاعات بالاتر نگه می دارد کمک می کند. در بالای دکل، یک واحد کشنده وجود دارد، متشکل از یک دنده و موتور، که اجازه می دهد تا جرثقیل چرخش کند. واحد کشی همچنین شامل لبه (بازوی کار افقی بلند) است که از یک واگن برقی برای کمک به حمل بار استفاده می کند، همچنین یک بازوی کوتاهتر ماشین که شامل موتور جرثقیل است، همراه با وزنه های بزرگ ضد بتن برای کمک به تعادل بار. علاوه بر این ماشین های ساده، جرثقیل های متحرک از سیستم قرقره نیز استفاده می کنند که به جرثقیل کمک می کند تا بارهای سنگین تری را با حداقل نیرو بلند کند.

به عنوان کارفرما چه نکاتی را باید در ارتباط با جرثقیل های موبایل بدانید؟

نکات مهمی است که باید در ارتباط با جرثقیل های موبایل بدانید. برخی این موارد عبارتند از:

  • جرثقیل متحرک برای بالابر مورد نظر کاملاً مستحکم و پایدار است و مجهز به طناب، زنجیر، قلاب، قلاب و سایر اتصالات مناسب است.
  • یک کارمند صالح به عنوان یک سیگنالینگ جهت هدایت حرکت ایمن و کارکرد جرثقیل سیار تعیین شده است.
  • جرثقیل سیار دارای کابین، صفحه یا محافظ دیگر است. مجهز به ترمز حد مجاز مناسب است. دارای محافظت در برابر آسیب دو مسدود یا هشدار صوتی دارای دستگاه های ایمنی و سوئیچ های محدود و دارای یک نشانگر زاویه رونق است.
  • جرثقیل متحرک فقط برای مقاصدی که طراحی شده استفاده می شود، توسط شخصی صالح اداره می شود و بار ایمن است.
  • جرثقیل سیار مجهز به ترمز، بوق، آینه دید عقب، دزدگیر پشتیبان (در صورت نصب چرخ)، ردیاب حرکت (در صورت نصب خزنده)، چراغ های عقب و عقب، محافظ ها و کنترل هایی است که نمی توان از خارج کابین کار کرد ( مگر اینکه به این صورت طراحی شده باشد)

منابع:

https://www.eaglewestcranes.com/industrial-moving-and-more/technical-service-centre/

https://www.stampedecrane.com/how-do-mobile-cranes-work/

https://www.eaglewestcranes.com/what-mobile-cranes-used/

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵