محصولات بالابر با کیفیت بالا برای ایمنی نیروی کار در بخش های مختلف اهمیت زیادی دارد. این امر به ویژه در مواردی که تجهیزات سنگین باید برداشته یا به محل آورده شوند، بیشتر صادق است، زیرا غالباً زنجیر صرفاً مسئول ایمنی تجهیزات معلق است. بالابر ها یا آسانسور های کارگاهی اهمیت بسیار زیادی در پروژه های مختلف دارند. به همین دلیل ما در این مقاله از یگانه کرین در ارتباط با نحوه انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب نکاتی را ارائه می دهیم. اگر در ارتباط با آسانسور های کارگاهی نیاز به کسب اطلاعات دقیق تر هستید می توانید از طریق متخصصان یگانه کرین اقدام کنید.

خلاصه ای بر نحوه انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب

در این بخش ما به بررسی مروری نحوه انتخاب  آسانسور کارگاهی مناسب می پردازیم. این موارد می توانند راهنمای مناسبی برای شما باشند. شما با بررسی دقیق می توانید آسانسور کارگاهی مناسب پروژه خود را به راحتی انتخاب نمایید. همانطور که همه ما می دانیم هرگونه ماشین آلات و تجهیزات با توجه به ویژگی های مواد و محیط کار انتخاب می شوند. به منظور تسهیل بهترین کار این است که هنگام سفارش محصول مورد نظر خود از جزئیاتی مطلع شوید. این موارد عبارتند از:

  • مواد انتقال دهنده و مشخصات فیزیکی آن چیست؟ از جمله نام مورد، تراکم مواد، دما، رطوبت، اندازه ذرات، توزیع اندازه ذرات و غیره.
  • ظرفیت پردازش آسانسور کارگاهی چقدر است؟
  • تجهیزات ما در کدام نوع محیط کار می کنند؟ داخلی یا خارجی؟ اگر در فضای داخلی باشد، ارتفاع کلی چقدر است؟
  • در چه ولتاژ این تجهیزات کار خواهد کرد؟
  • ارتفاع بلند کردن آسانسور (فاصله بین ورودی و خروجی) چیست؟
  • تجهیزات بالادست و پایین دست (آنچه با دستگاه های تغذیه متصل می شود) چه هستند؟
  • به چند نفر برای کار با آسانسور کارگاهی نیاز دارید؟
تفاوت آسانسور کارگاهی و مسکونی در چیست؟

تمام این جزئیات در کنار کمک متخصصان یگانه کرین می توانند شما را به مسیر دقیقی برای انتخاب بالابر کارگاهی مناسب ببرد. در واقع در روند نحوه انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب می توانید از این سوالات استفاده کنید.

نحوه انتخاب آسانسور کارگاهی

برای این که بتوانید آسانسور کارگاهی مناسب را انتخاب کنید باید مولفه هایی را مورد بررسی قرار دهید. هر کدام از این مولفه ها می تواند به شما در انتخاب مناسب کمک کند. این انتخاب می تواند مسیر متفاوتی را برای شما به همراه داشته باشد. در ادامه موارد مهم در زمینه انتخاب بالابر های کارگاهی برای شما ارائه می دهیم.

حداکثر بار یکی از مهم ترین نکات در نحوه انتخاب  آسانسور کارگاهی مناسب

در نحوه انتخاب  آسانسور کارگاهی مناسب  باید به بار مورد نظر توجه ویژه داشته باشید. اولین چیزی که باید هنگام انتخاب تجهیزات بالابر و بالابر خود در نظر بگیرید حداکثر باری است که قصد دارید بلند کنید. همیشه به نمودار مناسب Load Limit Limit (WLL) مراجعه کنید یا به استاندارد مربوطه مراجعه نمایید. زاویه بارگیری نیز یک نکته اساسی است.  WLL با در نظر گرفتن زاویه بارگیری محاسبه می شود، بنابراین باید توجه شود که هرگز در هر زاویه بالابری از درجه بارگذاری زنجیره ها فراتر نروید.

زنجیر های آسانسور های کارگاهی

یکی دیگر از مواردی که در نحوه انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب نقش دارد، زنجیر ها می باشند. این گزینه ها در زمینه امنیت آسانسور های کارگاهی هم اهمیت دارند. درک درجه های مختلف زنجیره عامل دیگری در تعیین مقاومت بار زنجیرها است. گریدهای مختلف زنجیره مقاومت بار و حجیم بودن و وزن زنجیر و اتصالات را تعیین می کنند. درجه های زنجیره بالاتر نسبت قدرت به وزن بالاتری دارند، بنابراین فاکتور مهمی است که باید هنگام انتخاب درجه زنجیره به خاطر بسپارید. اگر هندلینگ دستی زیادی دارید، پس ما درجه های زنجیره بالاتر را توصیه می کنیم تا روند های سبک تری ایجاد شود.

نوع بالابر کارگاهی یکی از موارد مهم در نحوه انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب

آسانسور های کارگاهی هر کدام انواع مختلف خود را دارند. بالابر های کارگاهی را می توان بر اساس ساختاری به دو نوع طبقه بندی کرد. این موراد عبارتند از آسانسور های کارگاهی ثابت و آسانسور های کارگاهی متحرک. از مدل متحرک این بالابر ها عموما برای پروژه های با میزان جا به جایی بار های سنگین استفاده می شود. این در حالی است که مدل های ثابت شرایط خاص تری را دارند. از انواع مدل های آسانسور های کارگاهی ثابت می توان به بالابر هیدرولیکی جک مستقیم، ‌بالابر کابلی هیدرولیکی، بالابر کارگاهی آکاردئونی و غیره اشاره کرد.

کاربرد های آسانسور کارگاهی مهم در انتخاب

یکی از گزینه های مهم در نحوه انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب، نوع پروژه شما می باشد. در واقع کاربردی که آسانسور کارگاهی خواهد داشت می تواند به انتخاب راحت تر شما کمک کند. از بالابر های کارگاهی می توان در مواردی مانند معادن، ساخت پل ها و تونل ها، صنعت کشتی سازی، ‌بنادر، نوسازی ساختمان ها، ساختمان ها و برج های بلند، نیروگاه ها، پالایشگاه های نفتی و غیره اشاره نمود. پس می توان گفت با توجه به پروژه ای که دارید می توانید برای انتخاب نوع آسانسور کارگاهی مناسب خود اقدام نمایید.

ایمنی آسانسور های کارگاهی

یکی دیگر از نکات مهمی که در نحوه انتخاب بالابر های کارگاهی مناسب است، ایمنی این وسیله می باشد. در واقع مواردی مانند حفاظ نرده آسانسور یا سیستم های ایمنی دیگر اهمیت زیادی در انتخاب این وسیله دارد. خصوصا زمانی که می اخواهید اقدام به خرید آسانسور کارگاهی دست دوم نمایید باید به ایمنی آن دقت بیشتری نمایید. ایمنی این وسیله می تواند برای حفظ جان افراد اهمیت زیادی خواهد داشت. از این رو با کمک متخصصان یگانه کرین بهترین انتخاب را برای آسانسور های کارگاهی داشته باشید. به عنوان مثال می توانید بالابر کارگاهی را انتخاب نمایید که دارای پاراشوت باشد. پاراشوت سیستمی است که از سقوط آسانسور های کارگاهی جلوگیری می کند. البته موارد دیگری مانند نرده امگا، محدود کننده های انتهای مسیر، لمینت سوئیچ و غیره هم اهمیت دارند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما در ارتباط با نحوه انتخاب  آسانسور کارگاهی مناسب  صحبت کردیم. برای این که بتوانید بالابر های کارگاهی مناسبی را انتخاب کنید لازم است تا در این زمینه گزینه های مهمی را در نظر بگیرید. البته می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر با متخصصان یگانه کرین هم مشورت نمایید.

پاراشوت آسانسورکارگاهی چیست؟

منابع:

https://kargosha.com/fa/content/id/1391/%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%DB%8C%D8%A7-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F-%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D8%B9-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%D9%87%D8%A7

https://www.linkedin.com/pulse/how-select-suitable-bucket-elevator-your-workshop-betty-wang

https://bsc.com.au/lifting-safety/

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵