ما با تعدادی از باشگاه های ورزشی، مراکز تفریحی و همچنین سایر مشاغل رویدادهای ورزشی مانند زمین های گلف، مسابقات اتومبیلرانی و استادیوم آشنا هستیم و بزرگی آن ها را دیده ایم. یقینا ساخت این ورزشگاه ها و مکان های تمرینی نیاز به ابزار و وسایل بسیار زیادی دارد و شما را به حیرت وا می دارد. در این مقاله از یگانه کرین نیز ما به بررسی استفاده از بالابر در استادیوم و سالن های ورزشی می پردازیم. دقت کنید که برای این که ورزش (چه در حال بازی و چه در تماشا باشید) برای همه در دسترس باشد، طیف گسترده ای از بالابرها و تجهیزات بالابری ساخته شده استفاده می شوند. اگر تمایل دارید در این زمینه اقدام نمایید و یا نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید می توانید به متخصصان یگانه کرین مراجعه کنید.

استفاده از بالابر در استادیوم ها و سالن های ورزشی

یک نکته بسیار مهم این است که آسانسور برای باشگاه های ورزشی می تواند یک راه حل ساده باشد که می تواند پتانسیل یک باشگاه یا یک رویداد را در داخل و خارج از زمین به حداکثر برساند. استفاده از این ماشین ها راهی را برای طرفداران باز می کنند تا بتوانند به راحتی برای دیدن مسابقات و بازی ها اقدام نمایند. خواه یک تیم محلی باشد و یا یک مسابقه اتومبیل رانی با اعتبار بین المللی. ما قصد داریم در ادامه این مقاله از وب سایت یگانه کرین با بررسی شرایط استفاده از بالابر در استادیوم ها و سالن های ورزشی به شما در دسترسی های غیرفعال کمک کنیم.

سیستم عامل و بالابرهای استپ

گاهی اوقات تفاوت بین اینکه شخصی نسبت به یک واقعه چشم انداز خوبی داشته باشد و قادر به دیدن آن نباشد، می تواند فقط چند سانتی متر باشد. بالابرهای مخصوص پلتفرم ما برای باشگاه های ورزشی به گونه ای طراحی شده اند که افراد دارای ویلچر می توانند به راحتی به دو سطح دسترسی پیدا کنند و بنابراین هر یک از طرفداران ورزش می توانند جو را در کلوپ کریکت محلی یا مسابقه بزرگ تجربه کنند. دامنه بالابرهای سکویی برای پر کردن شکاف در جایی که آسانسور مسافربری مورد نیاز نیست اما دسترسی غیرفعال است، مناسب است.

استفاده از بالابر در استادیوم ها و سالن های ورزشی و کاربرد های آن

ما در بخش های قبل به ارائه شرایط استفاده از بالابر در استادیوم ها و سالن های ورزشی پرداختیم. اما قصد داریم در این بخش به بررسی کاربرد های اساسی آن بپردازیم تا بدانیم که چگونه می توان از بالابر ها در مجتمع های ورزشی استفاده نمود. استفاده از بالابر در سالن های ورزشی در زمان های مختلفی صورت می گیرد. در واقع هم در زمان ساخت و هم پس از ساخته شدن می توان از این بالابر ها استفاده نمود. در ادامه ما به بررسی کاربرد ها در بخش های مختلف می پردازیم.

طراحی و مهندسی جرثقیل سقفی

استفاده از بالابر ها در ساخت استادیوم ها و سالن های ورزشی

استفاده از بالابر در ساخت استادیوم ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. در مرحله ساخت لازم است تا ما تجهیزات و  ابزار بسیاری را در ارتفاعات نصب کنیم. یک ورزشگاه را در نظر داشته باشید که نیاز به ایجاد یک سقف متحرک داشته باشد. در این صورت است که می توان از بالابر ها در ساخت استفاده نمود. یا حتی می توان برای نصب تلویزیون ها و صفحه نمایش ها، پروژکتور ها، شیشه ها و غیره نیز از این وسیله استفاده نمود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که باید در این مرحله به دلیل دقت در کار از بالابر های مطمئن استفاده نمود. در این زمینه می توانید با کمک متخصصان یگانه کرین پیش بروید.

تجهیز کردن سالن های ورزشی، تعمیرات و نگهداری با استفاده از بالابر ها

زمانی که در زمینه پروژه های بزرگ پیش می رویم با بخش های مختلفی مواجه می شویم. به طور مثال در برخی سالن ها نیاز به نصب تجهیزات الکتریکی مختلف و حتی تابلو های مربوط به امتیازات می باشد. در واقع باید سالن های ورزشی و ورزشگاه ها را تجهیز نمود. از این رو ما می توانیم از انواع مختلف بالابر ها برای این کار استفاده نماییم. در کنار آن باید توجه کنید که در بخش های مختلفی مانند تجهیزات نیاز به تعمیرات هم دیده می شود.

این تعمیرات گاها می تواند ارتفاع بسیار زیادی داشته باشید و لازم باشد که در ارتفاع بالا این مشکل را حل کرد. از این رو می توانیم از بالابر ها برای نگهداری استفاده نماییم. تعمیرات نیز در این زمینه اهمیت زیادی دارند. فرض کنید تکه ای از سقف دچار مشکل شده باشد. در این صورت می توان با استفاده از بالابر ها و کمک گرفتن از آن ها برای تعمیر بخش خراب شده افدام نمود. از این رو انواع بالابر ها می توانند کارایی بسیار زیادی داشته باشند. گرچه می توان از تاور کرین ها هم در این بخش ها استفاده نمود.

تاثیر انتخابات امریکا بر بازار آسانسور های کارگاهی ایران

اصلی ترین ویژگی های استفاده از بالابر در استادیوم ها و سالن های ورزشی

در این بخش از مقاله ما به بررسی اصلی ترین ویژگی های استفاده از بالابر در استادیوم ها و سالن های ورزشی می پردازیم. این موارد مهم عبارتند از:

  • استفاده از بالابر های دارای استاندار های جهانی و با ویژگی های خاص
  • بالابر های دارای تاییدیه های ایمنی و استاندارد
  • امکان استفاده از بالابر های ثابت و متحرک
  • امکان استفاده از بالابر های دارای یدک کش با اهمیت تامین ثبات بار بالابر و امکان حمل آسان به بخش های مختلف ورزشگاه
  • امکان استفاده از برخی بالابر های قابل حمل و کوچک متحرک

هر کدام از این ویژکی ها در کنار کاربرد های موجود می تواند کارایی بسیار زیادی از این بالابر ها را به ما نشان دهد.

از چه بالابر هایی در پروژه های ساختمان های ورزشی استفاده می شود؟

استفاده از بالابر در استادیوم ها و سالن های ورزشی کاربرد های بسیار زیادی دارد. با این کاربرد ها می توانیم متوجه شویم که از انواع مختلفی از این بالابر ها در پروژه ها استفاده می شود. برخی از مهم ترین بالابر هایی که در پروژه های مربوط به ورزشگاه ها و استادیوم های ورزشی استفاده می شوند عبارتند از:

  • بالابر های آکاردئونی
  • بالابر های مفصلی
  • بالابر های تلسکوپی
  • بالابر های زنجیری دستی
  • بالابر های زنجیزی اتوماتیک

دقت کنید که در استفاده از این موارد نکات ایمنی هم اهمیت زیادی دارند.

منابع:

https://asiaborj.com/%D9%85%D9%82%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA/432-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88%D9%85-%D9%88-%D9%85%D8%AC%D8%AA%D9%85%D8%B9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D8%B2%D8%B4%DB%8C

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵