تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی به طور گسترده ای برای عملیات بلند کردن در صنعت ساختمان استفاده می شود. جرثقیل های برج برجستگی متداول در هر سایت بزرگ ساخت و ساز است. تاور کرین ها عموما صد ها متر تا ارتفاع بالا می روند و می توانند بسیار پیش بروند. با این حال باید توجه داشته باشید که استفاده کردن از تاور کرین ها در پروژه های مختلف نیاز به افراد متخصص و در عین حال نیاز به بررسی های مکرر دارد. از این رو در این مقاله ما در ارتباط با سرتیفیکیت تاور کرین صحبت می کنیم. هدف ما در این مقاله از یگانه کرین ما در ارتباط با این سوال صحبت می کنیم که سرتیفیکیت تاور کرین چیست و مراحل صدور آن چیست؟

سرتیفیکیت تاور کرین چیست و مراحل صدور آن چیست؟

ما در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی این مسئله بپردازیم که سرتیفیکیت تاور کرین چیست و مراحل صدور آن چیست؟ صدور گواهینامه های مربوط به تاور کرین ها یا جرثقیل های برج به مولفه های بسیار زیادی بستگی دارد. معمولا این برنامه ها شامل ارزیابی ها و معاینات عملی و حتی علمی هستند که استاندارد های ایمنی اجماع شده مورد نظر را فراهم می کنند و یا حتی از آن نیز بیشتر و بهتر می شوند.

با این حال ما در ادامه به بررسی دقیق این موارد می پردازیم و همه نکات را در ارتباط با سرتیفیکیت تاور کرین ها اعلام می کنیم. مراکز ارزیابی معتبر تاور کرین ها می توانند برنامه صدور گواهینامه را با استفاده از تجهیزات شخصی خود به عنوان پرسنل و مجوز های ارائه شده تحویل دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید برای مشاوره در ارتباط با دریافت گواهی تاورکرین با متخصصان مرکز یگانه کرین اقدام نمایید.

معرفی بالابر مصالح (ساختمانی) و مشخصات فنی آن

سرتیفیکیت تاور کرین چیست؟

تا به این بخش از مقاله با یک دیدگاه کلی در ارتباط با سرتیفیکت تاور کرین ارائه دادیم. اما باید دید که اصلی ترین مفهوم این سوال چه می باشد. اگر بخواهیم به این واژه نگاهی بیندازیم باید به این پاسخ توجه کنیم که سرتیفیکیت به معنای گواهی یا گواهینامه می باشد. عموما سرتیفیکت تاور کرین به منظور بررسی سلامت آن ارائه می شود. در واقع نوعی گواهینامه سلامتی وسیله محسوب می شود. با وجود این گواهی است که شما می توانید از آن بدون هیچ مشکلی استفاده نمایید. در واقع می توانید با اطمینان از ایمنی وسیله برای پروژه های خود بهترین اقدامات را در نظر داشته باشید.

از این رو هر تاور کرینی که دارای این گواهی باشد در واقع کارکردی سالم و بدون خطر دارد و ایمنی بالای آن تایید شده است. از این رو باید توجه داشته باشید که مراحل بررسی و کنترل های دوره ای تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی باید همواره انجام شود. زمانی که تمامی عوامل و مسئولین امنیت، سلامت و درست بودن تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی را تایید کردند می توان برای دریافت سرتیفیکیت تاور کرین مورد نظر اقدام نمود. در واقع در این مرحله هیچ مشکل فنی در وسیله دیده نشده است. دقت داشته باشید که هر دستگاهی مانند تاور کرین یا آسانسور کارگاهی برای این که در محیط کاری نصب شود و فعالیت های خود را آغاز نماید نیاز به دریافت این گواهی نامه های سلامتی دارد. از این رو نباید این گزینه را دست کم گرفت.

بهترین برند تاور کرین دنیا کدام است؟ 

مراحل صدور سرتیفیکیت تاور کرین چیست؟

همان طور که اشاره کردیم بررسی سلامت و ایمنی تاور کرین ها اهمیت بسیار زیادی دارد. عموما این سرتیفیکت ها هم به منظور تایید امنیت این وسیله ارائه می شود. با این حال باید بدانیم که مراحل صدور سرتیفیکیت تاور کرین چیست؟ مراحلی که مورد نظر ما هستند به شرح زیر می باشند.

  1. در ابتدا لازم است تا به عنوان اولین مرحله صدور، واحد ایمنی مشغول در پروژه از یکی از شرکت های بازرسی برای بازدید و بررسی تاور کرین ها درخواست به عمل آورد.
  2. در مرحله دوم، کارشناس بازرسی برای بررسی تاور کرین به محل مورد نظر اعزام می گردد.
  3. این مرحله یکی از مراحل مهم در میان مراحل صدور سرتیفیکیت تاور کرین می باشد. در این راستا بازرسی از تاور کرین و تهیه چک لیست های لازم بررسی می شود.
  4. این مرحله نیز شبیه به مرحله قبل می باشد. در این مرحله بار باید چک شود و تست گردد. در نهایت لازم است تا تمامی قسمت های تاور کرین باز هم چک شوند.
  5. اگر تاور کرین سالم باشد و هیچ مشکلی نداشته باشد در این مرحله می توان برای صدرو گواهی نامه تاور کرین اقدام نمود.
  6. اگر در این مرحله تاور کرین مشکل فنی یا هر مشکل دیگری داشته باشد گواهی عدم تطابق صادر می شود.
  7. در مرحله هفتم لازم است تا تیم های متخصص نگهداری و تعمیرات اقدام به برطرف کردن مشکل کنند و تاور کرین را برای دریافت سرتیفیکیت آماده کنند.
  8. در این مرحله تاور کرین یا جرثقیل برجی باز هم توسط بازرسان بررسی می شود.
  9. اگر مشکل برطرف شده باشد سرتیفیکیت تاور کرین صادر می شود.
نحوه انتقال تاور کرین به محل مورد نظر

هر کدام از این مراحل از اهمیت بسیار زیادی برای دریافت گواهینامه تاور کرین برخوردارند.

چه بخش یا شخصی می تواند برای دریافت سرتیفیکیت تاور کرین اقدام نماید؟

ما تا این بخش از مقاله به بررسی این سوال پرداختیم که سرتیفیکیت تاور کرین چیست و مراحل صدور آن چیست؟ اما نکته مهم دیگری هم وجود دارد. آن این است که چه بخش یا شخصی می تواند برای دریافت یا صدور گواهی نامه تاور کرین اقدام نماید. همانظور که در تعریف سرتیفیکیت تاور کرین گفتیم این گواهی نامه به منظور امنیت و سلامت تاور کرین ها ارائه می شود. از این رو این کار عموما بر عهده واحد های ایمنی و بخش های نظارتی و  HSE می باشد.

مدیرانی که در این بخش فعالیت می کنند باید تمامی دستگاه ها و ماشین ها را تحت نظارت خود داشته باشند. در این صورت است که می توانند به دقت تمام مشکلات را بررسی کنند. بررسی این مشکلات باعث می شود تا امنیت دستگاه بالا رود. زمانی که این امنیت تامین شود دریافت سرتیفیکیت تاور کرین کاری بسیار آسان محسوب می شود. این نظارت در بخش های مختلف برای تاور کرین ها صورت می گیرد.

منابع:

https://craneyab.com/%D8%B3%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D9%81%DB%8C%DA%A9%DB%8C%D8%AA-%D8%AA%D8%A7%D9%88%D8%B1%DA%A9%D8%B1%DB%8C%D9%86/

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵