تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی به عنوان یکی از مهم ترین ماشین ها در پروژه ها و صنایع مختلف به شمار می روند. از این رو می توان گفت که اهمیت زیادی دارند. تاور کرین ها عموما می توانند بار ها و ابزار را تا ارتفاع مشخصی بالا ببرند و سپس آن ها را در شعاع های مشخصی بچرخانند. در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما در ارتباط با مهارت های مورد نیاز اپراتور تاورکرین صحبت می کنیم.

برای خرید تاورکرین با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

چرا که اپراتور تاور کرین نقش اساسی در شرایط این وسیله دارد . حتی می تواند از حوادث سخت و سقوط این وسیله نیز جلوگیری کند. در نهایت اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با شرایط تاور کرین ها و امنیت آن ها دارید می توانید با متخصصان یگانه کرین در ارتباط باشید.

مهارت های مورد نیاز اپراتور تاورکرین

انواع مختلفی از جرثقیل ها وجود دارد . یک نوع جرثقیل متداول که به طور گسترده در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد تاورکرین است. جرثقیل یکی از بزرگترین دستگاههای بالابر است و کارآمدترین جرثقیل در صنعت ساختمان است. بهره برداران جرثقیل های تاجی در ایران باید به طور کلی در مورد تجهیزات ساخت و ساز، اما دقیق تر در مورد جرثقیل ها، تجربه و دانش داشته باشند. اپراتورهای جرثقیل تاجی باید بدانند که هر قسمت از تاورکرین چگونه کار می کند. چگونه برج های جرثقیل کار می کند. و هر چیز دیگری که مربوط به جرثقیل های برجی است.

وظایف اپراتورهای تاورکرین چیست؟

قبل از این که بخواهیم در ارتباط با مهارت های مورد تیاز اپراتور تاورکرین صبحت کنیم، باید وظایف این فرد را به طور کلی بدانیم. اپراتور های تاور کرین همواره مسئولیت های بسیاری را بر دوش دارند. بسیاری از حوادث جرثقیل به دلیل خطاهای کوچک یا بی توجهی اپراتورها اتفاق می افتد، بنابراین آنها باید مسئولیت های خود را کاملا درک کنند. وظایف اصلی اپراتورهای تاورکرین، درک کامل عملکرد دستگاه، توانایی و محدودیت های آن و اصل کار است. اپراتورها باید نه تنها نحوه کار با تاورکرین، بلکه همچنین نحوه تعمیر دستگاه در شرایط اضطراری را بدانند. همچنین، دانستن نحوه کار با پدال ها و اهرم های مختلف به منظور چرخش جرثقیل نیز مهم است.

برای اجاره تاورکرین با شماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

بازرسی تاور کرین و بازرسی های قبل و بعد از کار با تاورکرین

اپراتورها باید همیشه بررسی کنند که آیا سایت برای جرثقیل تاور آماده شده است یا خیر و نظارت بر کل عملیات را انجام دهند. در برخی موارد، اپراتورهای تاورکرین جرثقیل ها در مونتاژ و تنظیم برج تاورکرین نقش دارند، بنابراین لازم است که در مورد قطعات جرثقیل درک اساسی داشته باشند. اپراتورهای تاورکرین باید در شرایط مختلف آب و هوایی کار کنند. همچنین، جرثقیل های برج در فضای باز نیاز به توجه زیادی دارند زیرا ممکن است حوادث مختلفی اتفاق بیفتد. از این رو مهارت های مورد نیاز اپراتور تاورکرین بسیار دارای اهمیت است.

مهارت های مورد نیاز اپراتور تاورکرین

در این بخش از مقاله می خواهیم مهارت های مورد نیاز اپراتور تاورکرین را بیان کنیم. اپراتورهای جرثقیل برج باید تصمیم گیرنده بسیار خوبی باشند و آماده کار به طور مستقل و تیمی باشند. با این حال، آنها نیاز به یک مهارت منحصر به فرد دارند، از جمله توانایی کار در ارتفاع، مهارت هماهنگی، دید خوب، شناختن سیگنالهای مختلف دستی و سبک ارتباطی اپراتورهای تاورکرین. همچنین، آنها نیاز به استقامت و مقاومت کافی برای بلند کردن بارهای با وزن بالا را داشته باشند.

مهم ترین مهارت های مورد نیاز اپراتور تاورکرین

همان طور که اشاره کردیم، برای کنترل بالای تاور کرین ها نیاز به مهارت های خاصی است. مهارت های مختلف می توانند در شاخه های بسیاری باشند. در این بخش از مقاله ما مهم ترین مهارت های مورد نیاز اپراتور تاورکرین را به طور دقیق بیان می کنیم.

برای نصب و پیاده سازی تاوری کرین با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • عملیات و کنترل – کنترل عملیات تجهیزات یا سیستم ها.
 • نظارت بر عملیات – تماشای گیج ها، شماره گیری ها یا سایر شاخص ها برای اطمینان از عملکرد صحیح دستگاه.
 • تفکر انتقادی – استفاده از منطق و استدلال برای شناسایی نقاط قوت و ضعف راه حل های جایگزین، نتیجه گیری یا رویکردهای مشکلات.
 • نظارت – نظارت / ارزیابی عملکرد خود، افراد دیگر یا سازمان ها برای ایجاد پیشرفت یا اقدامات اصلاحی.
 • گوش دادن فعال – توجه کامل به صحبت های دیگران، وقت گذاشتن برای فهمیدن نکات مطرح شده، پرسیدن سوالات به جای مناسب.
 • صحبت کردن – صحبت با دیگران برای انتقال موثر اطلاعات.
 • خواندن درک مطلب – درک جملات و پاراگرافهای نوشته شده در اسناد مربوط به کار.
 • قضاوت و تصمیم گیری – در نظر گرفتن هزینه ها و مزایای نسبی اقدامات بالقوه برای انتخاب مناسب ترین اقدام.
 • مدیریت زمان – مدیریت زمان خود و دیگران.
 • حل مسئله پیچیده – شناسایی مشکلات پیچیده و بررسی اطلاعات مربوط به توسعه و ارزیابی گزینه ها و پیاده سازی راه حل ها یکی از مهم ترین مهارت های مورد نیاز اپراتور تاورکرین.
 • تعمیر و نگهداری تجهیزات – انجام تعمیر و نگهداری معمول روی تجهیزات و تعیین زمان و نوع نگهداری مورد نیاز.
 • عیب یابی – تعیین علل خطاهای عملیاتی و تصمیم گیری درباره اینکه چه کاری انجام شود.
 • تعمیر – تعمیر ماشین آلات یا سیستم ها با استفاده از ابزارهای مورد نیاز.
 • یادگیری فعال – درک پیامدهای اطلاعات جدید برای حل مسئله و تصمیم گیری فعلی و آینده.
 • تجزیه و تحلیل کنترل کیفیت – انجام آزمایشات و بازرسی از محصولات، خدمات یا فرایندها برای ارزیابی کیفیت یا عملکرد.

اهمیت دانش در کنار مهارت های مورد نیاز اپراتور تاورکرین

اپراتور تاور کرین در کنار مهارت های مورد نیاز، باید در موارد مختلفی به دانش خود نیز تکیه کند. اما سوال این است که چه دانش هایی برای یک اپراتور تاور کرین لازم است. این موارد عبارتند از:

 • مکانیکی – دانش ماشین آلات و ابزارها، از جمله طراحی، کاربردها، تعمیرات و نگهداری آنها.
 • ریاضیات – دانش حساب، جبر، هندسه، حساب، آمار و کاربردهای آنها.
 • حمل و نقل – دانش اصول و روشهای جابجایی افراد یا کالاها از طریق هوا، راه آهن، دریا یا جاده، از جمله هزینه ها و منافع نسبی.
 • زبان انگلیسی – دانش در مورد ساختار و محتوای زبان انگلیسی از جمله معنی و هجی کلمات، قوانین ترکیب و دستور زبان.
 • ساختمان و ساخت و ساز – دانش مواد، روش ها و ابزارهای مربوط به ساخت یا تعمیر خانه ها، ساختمان ها یا سایر سازه ها مانند بزرگراه ها و جاده ها.
 • آموزش و تربیت – دانش اصول و روشهای برنامه درسی و طراحی آموزش، آموزش و آموزش برای افراد و گروهها و اندازه گیری تأثیرات آموزشی.
 • تولید و پردازش – دانش مواد اولیه، فرایندهای تولید، کنترل کیفیت، هزینه ها و سایر تکنیک ها برای به حداکثر رساندن تولید و توزیع موثر کالاها.

هر کدام از این موارد در کنار مهارت های مورد نیاز اپراتور تاورکرین ها اهمیت زیادی دارند.

انتخاب اندازه و نوع تاورکرین به چه صورت است؟

منابع:

https://www.mymajors.com/career/tower-crane-operator/skills/

https://www.editorstop.com/tower-crane-operators-responsibilities-skills-and-qualifications/

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵