جرثقیل ها در شهرهای مدرن و سایت های ساختمانی در همه جا وجود دارند، اما در صورت وجود ساختمان های دیگر چگونه چنین ماشین آلات بزرگی به سایت ها می رسند؟ دقت کنید که جرثقیل ها انواع مختلفی دارند که هرکدام برای هدفی متفاوت طراحی شده اند، بنابراین نحوه انتقال جرثقیل به محل به نوع جرثقیل و همچنین شرایط محل کار بستگی دارد. در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به این مطلب پرداخته ایم که نحوه انتقال تاورکرین یا جرثقیل برجی به محل مورد نظر چگونه است؟ اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با انواع تاور کرین ها و یا آسانسور های کارگاهی دارید می توانید از طریق وب سایت یگانه کرین اقدام کنید.

نحوه انتقال تاورکرین یا جرثقیل برجی به محل مورد نظر

بسیاری از جرثقیل های سیار کوچک و متوسط ​​وسایل نقلیه قابل استفاده در جاده ها هستند که به راحتی می توان در جاده های عمومی بین سایت های شغلی رانندگی کرد. به همین ترتیب، برخی از جرثقیل های بزرگتر نیز وجود دارند که اجازه رانندگی در جاده های عمومی را نیز دارند. با این حال، به دلیل اندازه آنها، ممکن است به وسایل نقلیه اسکورت نیاز داشته باشند و به طور بالقوه به مجوزهای ویژه ای برای رانندگی در جاده ها از طریق مناطق ساخته شده احتیاج دارند.

برای خرید تاور کرین با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

انتخاب اندازه و نوع تاورکرین به چه صورت است؟

ممکن است برخی تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی، مجوز سفر های جاده ای را داشته باشند. این بدان معنی است که این مدل جرثقیل برای دسترسی به محل ساخت و ساز به مجوزهای خاص یا وسایل نقلیه اضافی نیاز ندارد. اما این ها صرفا یکی از مدل های تاور کرین ها هستند. شاید شرایط حمل و نقل آن ها آسان تر باشد اما در مدل های دیگر شرایط می توانند متفاوت باشند.

حمل و نقل تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی بسته به اندازه جرثقیل، نوع دکل اصلی و جدا شدن آن شرایط خاصی را دارد. به طور کلی وزنه های شمارنده جدا شده و جداگانه حمل می شوند. بوم به بخش هایی از هم جدا می شود یا در مورد دکل هیدرولیک ممکن است کل دکل جدا شده و به طور جداگانه حمل شود. روشی برنامه ریزی شده برای حمل و نقل جرثقیل های برجی خاص وجود دارد و باید دقیقاً از آنها پیروی کرد. در بسیاری از جرثقیل های بزرگ به جرثقیل دیگری تا حدودی کوچک تر برای جمع آوری جرثقیل بزرگ تر احتیاج دارید.

حمل و نقل جرثقیل های مونتاژ شده در سایت

نحوه انتقال تاورکرین یا جرثقیل برجی به محل مورد نظر به مدل تاور کرین هم بستگی دارند. جرثقیل های دیگر مانند برج جرثقیل ها، نیاز است که به صورت قطعاتی با کامیون های بزرگ به محل ساخت و ساز منتقل شوند. پس از ورود به محل، جرثقیل توسط یک تیم جرثقیل سیار جمع می شود. شما عموما برج های جرثقیل زیادی در سایت های ساختمانی ساختمان های بلند می بینید. بر خلاف جرثقیل های متحرک، حتی اگر جرثقیل های برجی برای رانندگی در جاده های عمومی خیلی بزرگ نبودند، جرثقیل های برج ساکن هستند و فقط در محلی که ساخته شده اند می توانند کار کنند.

برای تعمیر و اورهال تاورکرین با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل موبایل چیست؟

بسیاری از جرثقیل ها قابل استفاده در جاده ها هستند و در صورت ثبت، به راحتی می توان آنها را از طریق جاده به چرخهای خود به سایت و از آنجا منتقل کرد. جرثقیل های مخصوصاً بزرگ جاده ای ممکن است نیاز به وسایل نقلیه اسکورت و مجوزهای حمل و نقل ویژه در جاده های عمومی از طریق شهرها داشته باشند، اگرچه دارندگان این نوع جرثقیل ها معمولاً می توانند این کار را بدون مشکل انجام دهند.

نحوه انتقال تاورکرین یا جرثقیل برجی به محل مورد نظر در مدل های مختلف

در این بخش از مقاله ما به بررسی نحوه حمل و نقل تاور کرین های مختلف می پردازیم. هر کدام از آن ها شرایط حمل و نقل خاص خود را دارند.

جرثقیل های برج کامیونی

جرثقیل های کامیونی Hiab دسته خاصی از جرثقیل ها هستند، که در اصل کامیون هایی هستند که بر روی آن ها تاور کرین هایی نصب شده است. در واقع درست در پشت کامیون قرار گرفته است. حمل چنین کامیون های جرثقیل بسیار آسان است زیرا آنها درست مانند یک کامیون معمولی با باری که به طور دائمی متصل است کار می کنند. وجود واحد جرثقیل درست در پشت کابین ثابت ترین مکان برای حمل و نقل تخلیه شده و متعادل سازی جرثقیل در حین کار است.

جرثقیل های خزنده

در این بخش نحوه انتقال تاورکرین یا جرثقیل برجی به محل مورد نظر برای مدل های خزنده را بیان می کنیم. جرثقیل های خزنده همه جرثقیل های زمینی سنگین هستند که توانایی حمل و نقل شخصی دارند، اما بسیار کند حرکت می کنند. این جرثقیل ها به مکان های پشت یک کامیون بزرگ هدایت می شوند و پس از آن می توانند در موقعیت های ناهموار قرار بگیرند.

نحوه انتقال تاورکرین یا جرثقیل برجی به محل مورد نظر با بیمه نامه

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در نظر گرفته شود، نحوه انتقال تاورکرین یا جرثقیل برجی به محل مورد نظر در ایران با بیمه نامه می باشد. بیمه نامه برای حمل و نقل تاور کرین ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. بیمه نامه برای حمل تاور کرین ها به اختصار CPM شناخته می شود. این مدل بیمه نامه شرایط بسیاری را برای افراد در نظر گرفته است. در واقع این بیمه نامه ها بسیاری از هزینه ها را در نظر دارد. از این رو می توان گفت یکی از مهم ترین مسائل در زمینه حمل و نقل بیمه نامه است. این گزینه می تواند یکی از مهم ترین موارد در زمینه ایمنی جرثقیل های برجی هم باشد.

آزمون مورد نیاز گواهی اپراتور تاور کرین

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما در ارتباط با نحوه انتقال تاورکرین یا جرثقیل برجی به محل مورد نظر صحبت کردیم. هر تاور کرین یا جرثقیل برجی شرایط جا به جایی خاص خود را دارد. برخی از تاور کرین ها به صورت خودکار و به راحتی قابل حمل هستند. این در حالی است که برای برخی دیگر از مدل ها شرایط می تواند کاملا متفاوت باشد. اگر در این زمینه سوالی دارید می توانید از طریق متخصصان یگانه کرین اقدام کنید.

منابع:

https://pacificrecords.com.au/how-are-cranes-transported-to-and-from-sites/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵