جرثقیل های فوق العاده قدرتمندی که امروزه وجود دارد بخشی از یک سنت مهندسی است که حداقل 2500 سال طول می کشد و قدمت آن به یونان باستان و امپراتوری روم باز می گردد. این جرثقیل های اولیه از یک سیستم ابتدایی قرقره و طناب استفاده می کردند که قادر بود 6000 پوند یا سه تن را حمل کند که توسط هشت مرد کار می کند. در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به بررسی بزرگترین ماشین جرثقیل جهان می پردازیم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با خرید و فروش انواع تاور کرین دارید، می توانید با متخصصان یگانه کرین در تماس باشید.

بزرگترین ماشین جرثقیل جهان

جرثقیل های باستانی با توجه به فن آوری زمان، شاهکارهای مهندسی چشمگیری را نشان می دهند. با این وجود، ظرفیت وزنی این جرثقیل های اولیه کاملاً تحت تأثیر محدودیت بار کار بزرگترین جرثقیل های امروزی قرار دارد که بزرگترین آنها توانایی برداشت حدود بیست تن را دارد. از آنجا که انواع مختلفی از جرثقیل ها وجود دارد، تعیین بزرگترین و محکم ترین نیاز به مشخصات کمی بیشتری دارد.

برای خرید انواع تاور کرین با شماره درج شده در وب سایت تماس بگیرید.

در تحقیق ما، چشمگیرترین جرثقیل ها را در جهان جستجو کردیم و در این میان تعدادی از بزرگترین ماشین جرثقیل جهان را در لیست خود آورده ایم. برخی از قوی ترین ها به اختصار عبارتند از:

 • Liebherr LTM 11200-9.1: قوی ترین جرثقیل متحرک در جهان.
 • Kroll K10000: بلندترین جرثقیل برج ایستاده در جهان.
 • Taisun: قوی ترین جرثقیل در جهان است.
 • SSCV Sleipnir: بزرگترین کشتی جرثقیل در جهان است.

قوی ترین جرثقیل سیار Liebherr LTM 11200-9.1

جرثقیل های سیار به دلیل قابلیت حمل و کاربردی بودن، تقریباً در هر مکان ساختمانی اصلی هستند. جرثقیل های متحرک که به راحتی جمع می شوند، بسیار قابل تنظیم و بسیار قوی هستند، کارفرما و مسئولین پروژه را قادر می سازد وزن قابل توجهی را بلند کنند و روند ساخت را به طور قابل توجهی تسریع می کنند.

برای اجاره تاورکرین با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

در حالی که از جرثقیل های سیار می توان برای مشاغل کوچک مانند جابجایی پالت یا مصالح ساختمانی استفاده کرد، برخی از سایت ها نیاز به انرژی بسیار زیاد در فعالیت های خود خواهند داشت. برای آن مشاغل، بهترین انتخاب Liebherr LTM 11200-9.1 است، یک قوی هیکل مطلق از یک جرثقیل متحرک و برنده آشکار عنوان قوی ترین جرثقیل سیار. مشخصات این نمونه از بزرگترین ماشین جرثقیل جهان دارای مشخصات زیر است:

 • حداکثر ظرفیت بار: 1200 تن
 • محورها: 9
 • طول رونق تلسکوپی: 328 فوت
 • حداکثر ارتفاع بالابر: 616 فوت
 • موتور محرک: دیزل 8 سیلندر

بازوی رونق جرثقیل لیبهر عظیم است. از این رو Liebherr LTM-12000-9.1 قوی ترین جرثقیل متحرک جهان است. Liebherr LTM 11200-9.1 با ظرفیت بالابر باورنکردنی، پایه محکم و ارتفاع قابل توجه قابل توجه، برای پروژه های عظیم ساختمانی ایده آل است.

برای خرید آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرد.

به عنوان مثال، این جرثقیل اخیراً برای ساخت یک جرثقیل دروازه ای عظیم با طول 538 فوت در یک بندر صنعتی مورد استفاده قرار گرفت، و همچنین بخشی از عملیات بالا بردن لبه بزرگ 23 تنی بود. این پروژه برای نصب یک توربین بادی جدید درآلمان انجام شده بود.

بزرگترین ماشین جرثقیل جهان  یا جرثقیل برجی بلند Kroll K10000

جرثقیل های برج ساخت ساختمان های عظیم را امکان پذیر می کند که هرگز با جرثقیل های سیار امکان پذیر نیست، و این ارتفاع آسمان خراش ها را تحت الشعاع قرار می دهد. برخی از جرثقیل های برج از نوع خود رونده هستند و می توانند برج خود را هنگام بالا آمدن در کنار یک ساختمان در حال ساخت بسازند. بسیاری از جرثقیل های برجی که برای ساخت آسمان خراش ها استفاده می شود، در خارج از ساختمان لنگر می اندازند یا در وسط ساختمان قرار می گیرند، که به ایمن سازی جرثقیل کمک می کند و اجازه می دهد تا به ارتفاعات باور نکردنی برسد.

برای تعمیر و اورهال تاورکرین با شماره های درج شد در سایت تماس بگیرید.

طراحی و مهندسی جرثقیل سقفی

از آنجا که بسیاری از جرثقیل های برج متصل به ساختمان ها هستند، بلندترین جرثقیل های برج از نظر فنی آنهایی هستند که برای ساخت بلندترین ساختمان ها استفاده شده است. اگرچه برای تحقیقات خود، ما می خواستیم بلندترین جرثقیل برج ایستاده را در میان لیست بزرگترین ماشین جرثقیل جهان پیدا کنیم، ارتفاعات قابل توجهی که فقط توسط یک پایه پشتیبانی می شود. پس از بررسی ده ها مدل معجزه آسا، جستجوی ما با Kroll K10000 به پایان رسید، یک تاورکرین سر به فلک کشیده که اپراتورهای دنیا آرزوی کار با آن را دارند. مشخصات این تاور کرین غول آسا عبازتند از:

 • حداکثر ظرفیت بار: 240 تن
 • ارتفاع جرثقیل: 470 فوت
 • رسیدن به جیب: 266 فوت تا 330 فوت
 • چرخش: 360 درجه
 • منطقه تحت پوشش جرثقیل: 7.5 هکتار

Kroll K1000 بلندترین تاورکرین مستقل جهان است. تقریباً تعداد کمی از K10000 وجود دارد، اما چندین مورد دیگر که در ساخت نیروگاه چرنوبیل بسیار مشهور بودند امروزه نیز در حال کار هستند.

بزرگترین ماشین جرثقیل در جهان – قدرتمندترین جرثقیل Taisun

در حالی که بیشتر جرثقیل ها برای یک کار خاص تنظیم می شوند و سپس جابجا می شوند یا از هم جدا می شوند، سایر مدل ها برای یک هدف بلند مدت ساخته می شوند. این جرثقیل های فوق العاده صنعتی به طور معمول در بندرهایی قرار می گیرند که وظیفه بلند کردن بارهای غیر قابل تصور به وزن میلیون تن را دارند. از آنجا که این جرثقیل ها بسیار چشمگیر، عظیم و باشکوه هستند، اغلب شخصیت های فردی به خود می گیرند و به جاذبه های گردشگری تبدیل می شوند. Taisun می تواند مقادیر عظیمی از وزن را بردارد – معادل 8000 کامیون فورد F-150.  Taisun قوی ترین جرثقیل جهان است. اصلی ترین مشخصات آن عبارتند از:

 • حداکثر ظرفیت بار: 20133 تن
 • ارتفاع جرثقیل: 436 فوت
 • طول دهانه: 393 فوت
 • طول طناب سیم: 31 مایل

این جرثقیل در لیست بزرگترین ماشین جرثقیل در جهان قرار گرفته است.

بزرگترین کشتی جرثقیلSSCV Sleipnir

کشتی های جرثقیل برای ساخت و سازهای دریایی یا مهندسی دریایی ضروری هستند. از این نوع جرثقیل ها می توان برای ساخت نیروی بادی دریایی، سکوهای نفتی شناور و تحولات زیر دریا استفاده کرد. اگرچه شناورهای جرثقیل به قایق شباهت دارند، اما آنها به ندرت از ساخت مونوهول استفاده می کنند، و برای افزایش پایداری رویکردهای کاتاماران (دو بدنه) یا نیمه زیر آب را اجرا می کنند.

برای اینتورتر کردن تاورکرین با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

تفاوت جرثقیل پشت کامیون و جرثقیل ثابت چیست؟

کشتی های جرثقیل از قرون وسطی وجود داشته اند. با گذشت زمان، توانایی بالابری این شناورها و همچنین ثبات و قدرت مانور آنها به طور قابل توجهی بهبود یافت. SSCV Sleipnir، یک کشتی جرثقیل نیمه غوطه ور با بیشترین ظرفیت بالابر در جهان است. اصلی ترین خصوصیات آن عبارتند از:

 • حداکثر ظرفیت بار: 20000 تن
 • ارتفاع بالابر اصلی: -65 فوت تا 442 فوت
 • حداکثر شعاع میزبان اصلی: 334 فوت
 • طول کشتی: 721 فوت

SSCV Sleipnir قوی ترین کشتی جرثقیل جهان است.

منابع:

https://www.bigrentz.com/blog/biggest-cranes

https://blog.iseekplant.com.au/blog/top-5-worlds-biggest-cranes

https://www.rbauction.com/blog/five-of-the-world-s-largest-cranes

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵