وقتی صحبت از خرید قابل توجه ماشین آلات می شود، منطقی است که نگاهی به بازار کارکرده بیندازید تا دامنه قیمت ها را ببینید و معاملات بسیار خوبی هم انجام دهید. اگر به دنبال خرید تاورکرین هستید، بازار تاورکرین دست دوم قابل بررسی است. البته اگر در زمینه پروژه های خود نیاز به شرایط خاصی دارید می توانید از طریق خرید تاور کرین های نو اقدام کنید. در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به بررسی مهمترین نکات خرید تاور کرین می پردازیم. برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با انواع تاور کرین ها و شرایط آن ها می توانید از طریق متخصصان یگانه کرین اقدام کنید.

مهمترین نکات خرید تاورکرین

با پیشرفت در تکنولوژی، جرثقیل های بالابر بسیار متداول تر شده اند. تقریباً تمام پروژه های ساخت و تخریب و همچنین حمل و نقل یا حمل مواد سنگین به جرثقیل های بالابر و تاور کرین های قدرتمند احتیاج دارند. با این حال، موفقیت پروژه شما در گرو انتخاب یک گزینه مناسب است. با انجام این کار همچنین از حوادث احتمالی و خسارت جلوگیری می شود، در وقت، پول خود صرفه جویی می کنید و شهرت خود را به عنوان یک محل کار امن بهبود می دهید. خوشبختانه امروزه انواع بسیاری از جرثقیل های برجی موجود است. شما می توانید چندین جرثقیل مختلف را پیدا کنید که برای عملکرد خاصی طراحی شده اند. با این حال، انتخاب یک گزینه مناسب از میان انبوه گزینه ها، خصوصاً برای یک تازه کار، کار دلهره آور است. از این رو در ادامه این مقاله ما به بررسی مهمترین نکات خرید تاورکرین پرداخته ایم.

برای اجاره انواع تاورکرین با شماره در سایت تماس بگیرید.

خرید تاور کرین دست دوم

برای بارگیری وزن بار را بررسی کنید

یکی از مهمترین نکات خرید تاورکرین این است که وزن بار های مورد نظر خود به جهت جا به جایی را خریداری نمایید. به عبارتی یکی از اولین مواردی که باید به آن توجه کنید، وزن باری است که باید با استفاده از جرثقیل برداشته یا جابجا شود. طبیعتاً برای جابجایی بار به یک جرثقیل با ظرفیت بالابر مناسب نیاز دارید. اگر از جرثقیل برج یا تاور کرین با ظرفیت بالا برای یک بار کوچک استفاده می کنید، به احتمال زیاد اتلاف وقت، کار و پول خواهید کرد. از طرف دیگر، یک جرثقیل با ظرفیت کم می تواند منجر به حوادث مرگبار شود و به بار آسیب برساند.

برای تعمیر و اورهال تاورکرین باشماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

همچنین باید تعیین کنید که باری را که قرار است منتقل کنید چه مدلی دارد. این یکی از مهمترین نکات خرید تاورکرین است. موفقیت پروژه شما به آن بستگی دارد. به عنوان مثال، جابجایی مخزن پر از مایع در مقایسه با جابجایی بلوک بتونی یا ماشین سنگین، به شرایط خاص بالابری نیاز دارد. به طور خلاصه، نوع بار خدمات بالابر شما را مشخص می کند که به نوبه خود نوع جرثقیل را که باید انتخاب کنید تعیین می کند.

مهمترین نکات خرید تاورکرین – ارتفاع مورد نظر را در نظر داشته باشید

ارتفاع پروژه شما در زمینه خرید تاورکرین نیز اهمیت زیادی دارد. این گزینه به اندازه همان ظرفیت بار تاور کرین مهم است. طول رونق جرثقیل به میزان بالا رفتن مواد بارگیری بستگی دارد. اگر ساخت عمودی باشد، به بالابر با طول رونق بیشتر احتیاج دارید. از این رو شما باید پروژه مورد نظر خود را بررسی نمایید تا بدانید که ارتفاع مورد نیاز چقدر است. به طور مثال اگر شما در یک برنامه مربوط به پروژه برجی بلند فعالیت می کنید باید ارتفاع آن را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

شرایط سایت کاری و پروژه را در نظر بگیرید

یکی از مهمترین نکات خرید تاورکین، شرایط سایت کاری هم می باشد. به طور مثال انتخاب جرثقیل برج برای یک ساختمان بلند مرتبه به عوامل مختلفی بستگی دارد. شرایط سایت در انتخاب نوع جرثقیل مورد نیاز نقش مهمی دارد. جرثقیل های برج برج متعدد که در یک پاکت کار مشابه کار می کنند ممکن است نیاز به یک جرثقیل مسطح داشته باشند، در حالی که سایت های موجود در شهرهای شلوغ با ساختمان های دیگر در اطراف آنها ممکن است به جرثقیل های شانه دار نیاز داشته باشند. کار تجهیزات – و اهداف شرکت را در نظر بگیرید. مدیران عامل و اپراتورها قبل از انتخاب تجهیزات باید فراتر از شغل یا پروژه فوری فکر کنند.

برای اینورتر کردن تاورکرین و دریافت مشاوره از متخصصان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نحوه انتقال تاورکرین یا جرثقیل برجی به محل مورد نظر

در نظر بگیرید که آیا شما باید تعداد زیادی بار کوچک را بردارید یا چند بار عمده. چه موادی را اغلب منتقل خواهید کرد؟ آیا فقط یک یا دو طبقه یا خیلی بالاتر باید بارها را بردارید؟ آیا هر روز از جرثقیل استفاده خواهید کرد؟ و برای چه مدت؟ ممکن است در طول یک سال به جرثقیل برجی نیاز داشته باشید؟ آیا شرکت شما امیدوار است مشاغل بزرگتری را به عهده بگیرد و آیا جرثقیل مورد نظر شما می تواند از این هدف پشتیبانی کند؟ ازا ین رو این گزینه یکی از مهمترین نکات خرید تاورکرین می باشد که اهمیت بسیار زیادی دارد.

در عین حال ارزیابی معمولی ترین شرایط محیط کار شما به شما کمک می کند بفهمید کدام جرثقیل برجی مناسب کار شما است، نه اینکه در یک مرحله کار خود را متناسب با جرثقیل تنظیم کنید. شاید مناطق کاری شما کاملاً باز یا شاید کمی محدودتر باشد؟ آیا برای حرکت در شعاع 360 درجه باید آزادی داشته باشید؟

نوع کنترل هایی را که متناسب با سبک کار شما است در نظر بگیرید.

یکی از مهمترین نکات خرید تاورکرین در زمینه روند کنترلی این وسیله است. تعیین اینکه شما یا اپراتورهایتان می خواهید یا نیاز به کنترل جرثقیل دارید به اندازه نوع بارهایی که برداشته اید مهم است. یک ایستگاه کنترل ثابت ممکن است برای برخی از اپراتورها مناسب باشد. یک ایستگاه صندلی بالایی دید بهتری ارائه می دهد، اما ممکن است برای برخی از اپراتورها از منطقه بالابر بسیار دور باشد. عملیات کنترل از راه دور به اپراتور تاورکرین این امکان را می دهد تا به ناحیه بالابر واقعی بسیار نزدیکتر شود، اما با تداخل رادیویی می توان سیگنال را به خطر انداخت.

مهمترین نکات خرید تاورکرین – اطمینان از پشتیبانی و خدمات پس از فروش را در نظر بگیرید.

پشتیبانی موجود پس از فروش جرثقیل برج یا تاور کرین باید عامل اصلی در تصمیم گیری شما باشد. آیا تیم فروش که شما از آنها برای خرید خریداری می کنید مجهز به پیش بینی نیازهای شما و سرویس تجهیزات شما به صورت روزمره است؟ تکنسین های خدمات چقدر باتجربه هستند و میانگین تقریبی موفقیت آنها چقدر است؟ برای کسب اطلاعات دقیق تر در این باره می توانید از طریق متخصصان یگانه کرین اقدام کنید.

منابع:

https://www.cranerental.com/blog/how-to-choose-the-right-crane-for-your-project/

تاور کرین ریلی چیست

https://www.cranerental.com/blog/everything-you-need-to-know-about-tower-cranes/

https://www.forconstructionpros.com/rental/lifting-equipment/article/10254199/considerations-before-buying-a-crane

https://b2bpurchase.com/how-to-select-a-tower-crane/

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵