استفاده از سیگنال های دستی جرثقیل هنگام کار همزمان با تیم خود در زمین نه تنها برای ایمنی بسیار مهم است بلکه می تواند به شما کمک کند تا پروژه شما به صورت روان، طبق برنامه پیش برود. با دقت و توجه مطلق مورد نیاز برای یک کار، توانایی برقراری ارتباط واضح جهت امر باربرداری بسیار مهم است. اما این همیشه کار ساده ای نیست. سایت های ساختمانی می توانند بسیار پر سر و صدا و شلوغ باشند، به این معنی که ارتباط کلامی در کنار ماشین های خروشان در معرض عدم شنوایی است. از این رو در این مقاله از یگانه کرین ما به بررسی علائم ریگری و اپراتوری در پروسه باربرداری می پردازیم. اگر تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با تاور کرین ها و انواع آن ها دارید با متخصصان یگانه کرین در تماس باشید.

برای خرید تاورکرین و دریافت مشاوره از متخصصان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اهمیت علائم ریگری و اپراتوری در پروسه باربرداری

با توجه به شلوغی هایی که در سایت های کاری دیده می شود، چگونه یک اپراتور تاورکرین، با بار معلق در هوا، دستورالعمل های تیم خود را دنبال می کند؟ جواب ساده این است: با استفاده از روش ساده اما موثر سیگنال های دستی جرثقیل. این تکنیک قدیمی توسط اپراتورهای جرثقیل در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و به آنها کمک می کند تا بدون نیاز به تجهیزات فانتزی یا حتی کلمات، مسیرهای کار را دریافت کنند!

سیگنال های دستی جرثقیل یک راه حل ساده برای مشکلات ارتباطی که اپراتورهای جرثقیل با آن روبرو هستند ارائه می دهند. درک سیگنالهای دستی جرثقیل به اپراتور کمک می کند تا از خطرات احتمالی جلوگیری کرده و اقدامات را به موقع و ایمن انجام دهد. گرچه می توان با ارتباط های رادیویی هم این کار را انجام داد، اما بهتر است جانب احتیاط رعایت شود. چرا که پروژه ها عموما شلوغ و پر صدا هستند.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره از متخصصان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دلایل واژگونی تاورکرین ها

نقش یک شخص به عنوان راهنمای سیگنال دستی

همان طور که چشم ها و گوش ها در زمینه پروژه های مختلف و راهنمایی اپراتور تاور کرین اهمیت دارند، یک فرد راهنمای سیگنال دستی جرثقیل مسئولیت های زیادی را بر عهده دارد. قبل از اینکه شخصی بتواند عملکرد جرثقیل را هدایت کند، ابتدا باید آموزش رسمی ببیند و صلاحیت سیگنالینگ جرثقیل را بگذراند. در آموزش، یک فرد نه تنها سیگنالهای دستی جرثقیل استاندارد را درک می کند، بلکه لازم است با انواع مختلف جرثقیل، نحوه عملکرد هر جرثقیل و هر سیگنال دستی مخصوص تجهیزات خاص آشنا شود. کارآموز لازم است درک کاملی از اطلاعات بزرگ سیگنال های دستی را بدون هیچ گونه درخواست از حافظه درک کند و در هنگام بازبینی توسط ارائه دهنده شخص ثالث صلاحیت یادآوری این موارد را نشان دهد.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره از متخصصان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

این شخص همچنین مسئولیت جلوگیری از صدمات و تصادفات را در حد توان خود به عهده دارد. این عمل با پیروی از روش دقیق در حین کار جرثقیل انجام می شود، به عنوان مثال ایستادن در دید واضح اپراتور جرثقیل، اطمینان از پاک بودن منطقه کار از بین مردم یا اشیا خطرناک و انجام هر بار یک سیگنال برای جلوگیری از سردرگمی.

استفاده از علائم ریگری و اپراتوری در پروسه باربرداری

در این بخش از مقاله ما به بررسی برخی از مهم ترین سیگنال ها و علائم ریگری و اپراتوری در پروسه باربرداری می پردازیم. این گزینه ها همان طور که اشاره کردیم از اهمیت بالایی برخوردار هستند. علاوه بر آن لازم است تا به دقت اجرا شوند. چرا که اهمیت زیادی در تامین امنیت دارند. هنگام کار با جرثقیل، باید از روش استاندارد سیگنالینگ آموزش داده شده استفاده شود. مگر این که در نهایت و قبل از هر اقدام به کاری، تغییراتی در روند کار داده شده باشد. برخی از مهم ترین علائم به شرح زیر هستند.

برای تعمیر و اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره از متخصصان با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نحوه بازکردن تاورکرین

علائم ریگری و اپراتوری در پروسه باربرداری مربوط به انواع حرکت

یکی از مهم ترین علامت ها مربوط به حرکت می باشد. البته باید دقت داشته باشید انواع مختلفی از حرکت وجود دارد. ما در این بخش حرکت جرثقیل، حرکت هر دو چرخ زنجیری، حرکت فقط یکی از چرخ های زنجیری و حرکت آرام را توضیح می دهیم. برای حرکت جرثقیل اپراتور باید از بغل به سمت جرثقیل بایستد و دو دست خود را به جلو هدایت کند. برای حرکت آرام لازم است تا فرد روبروی جرثقیل بایستد دست چپ را به سمت بالا آورده و در راستای افق بدن خود جلوی گردن قرار دهد. سپس با استفاده از دست راست و انگشت اشاره آرنج را به سمت کف دست دیگر هدایت کند.

اما حرکت دیگر مربوط به هر دو چرخ زنجیری می باشد. در این علائم ریگری و اپراتوری در پروسه باربرداری لازم است تا هر دو دست مشت شوند و به صورت چرخشی دور هم گردش کوچکی داشته باشند. در نهایت می خواهیم در ارتباط با حرکت فقط یکی از چرخ زنجیری ها بدانیم. در این حرکت لازم است تا هر دو دست مشت شوند. دست راست به صورت مشت شده و نود درجه در کنار بدن به سمت بالا قرار بگیرد. دست راست به صورت ضربه ای و قائم به سمت دست دیگر باز و بسته شود.

برای خرید تاورکرین دست دوم و دریافت مشاوره با شماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

حرکت مربوط به توقف اضطراری و توقف عادی

یکی دیگر از مهم ترین علائم ریگری و اپراتوری در پروسه باربرداری مربوط به توقف اضطراری است. در این حالت لازم است تا فرد روبروی وسیله و اپراتور ایستاده باشد. دو دست باید در راستای افق بدن و موازی با زمین قرار داشته باشند. دست ها باید از آرنج باز و بسته شوند. این نماد برای فرد نشان دهنده توقف اضطراری می باشد. برای توقف عادی نیز علائم ریگری و اپراتوری در پروسه باربرداری با حرکت در راستای افق و موازی با زمین از آرنج باز و بسته دست راست است. در حالی که دست دیگر ساکن در کنار بدن قرار دارد.

تعمیر تاور کرین 8 تن

برای صدور سرتیفیکیت تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره ها درج شده در سایت تماس بگیرید.

علائم ریگری و اپراتوری در پروسه باربرداری – استفاده از قلاب ها

یکی از مهم ترین علائم مربوط به گروه قلاب ها می باشد. برای پایین بردن قلاب کافی است که دو دست کنار بدن باشند. با دست راست و انگشت اشاره به سمت پایین اشاره شود. برای بالا بردن قلاب باید همان دست را از آرنج خم کرده و به سمت بالا اشاره شود. برای استفاده از قلاب کمکی باید دست راست تا جای ممکن به سمت بدن خم شود. سپس با کف دست چپ ضربه های آرامی به آرنج زده شود. البته علائم ریگری و اپراتوری در پروسه باربرداری بسیار زیادی هستند که نیاز به آموزش های اساسی دارند.

منابع:

https://www.drsanaat.ir/%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%DB%8C%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AC%D8%B1%D8%AB%D9%82%DB%8C%D9%84/

https://www.cranerental.com/blog/10-important-crane-hand-signals/

https://www.cdc.gov/epiinfo/user-guide/functions-and-operators/operators.html

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵