تأثیر جرثقیل های برجی موقت بر روند ساخت و ساز

جرثقیل های برجی یا تاور کرین ها انواع مختلفی دارند. هر کدام از آن ها مزایای مخصوص به خود را دارند. از این رو می توانند در پروژه های بسیار زیاد مشغول باشند. در این مقاله از وب سایت کیان تاور ما به بررسی مفهوم تأثیر جرثقیل های برجی موقت بر روند ساخت و ساز می پردازیم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با انواع تاور کرین ها، شرایط خرید و فروش یا اجاره آن ها دارید می توانید با متخصصان یگانه کرین در تماس باشید.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از تاور کرین ها یا جرثقیل های برجی در روند های ساخت و ساز

تأثیر جرثقیل های برجی موقت بر روند ساخت و ساز بسیار زیاد است. تا جایی که بسیاری از متخصصان و دانشمندان در این زمینه مشغول به فعالیت هستند. وقتی فضا برای نصب جرثقیل برج برای ساخت ساختمانهای بلند و متوسط در سایت محدود است، مدیران پروژه باید با چالش مونتاژ چنین جرثقیل در جایی در وسط ساختمان کنار بیایند و یک دهانه در صفحات کف بگذارند . با این وجود، شواهد محدودی در مورد تأثیرات این نوع سازه موقت بر رفتار لرزه ای ساختمان ها وجود دارد. با توجه به اینکه ساختمانها همچنان بسیار بلندتر از گذشته طراحی می شوند، افزایش قد ساختمانها از نظر کارایی، ایمنی و هزینه مشکلات بسیاری را ایجاد می کند. برای رفع این چالش ها، محققان و مهندسان از فناوری های جدید و استراتژی های مدیریتی برای بهبود حمل و نقل عمودی منابع استفاده می کنند.

بهبود شرایط در فعالیت های مختلف و در سایت های ساختمانی عمدتا با استفاده از بالابرهای موقت، جرثقیل های برج و سیستم های پمپاژ بتن انجام می شود. با این حال، افزایش تعداد پروژه های ساختمانی مرتفع در سراسر جهان چالش های جدیدی را ایجاد کرده است. با افزایش ارتفاع ساختمان، کارایی حمل و نقل عمودی به طور تصاعدی کاهش می یابد، بنابراین بر ایمنی، هزینه و برنامه کلی پروژه ها تأثیر می گذارد. با این توضیحات می توان گفت که تأثیر جرثقیل های برجی موقت بر روند ساخت و ساز روز به روز بیشتر از قبل می شود.

کاربردهای جرثقیل چیست؟

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چرا استفاده از جرثقیل های برجی موقت در ساخت و ساز ها اهمیت دارد؟

برای این که بتوانیم، تأثیر جرثقیل های برجی موقت بر روند ساخت و ساز را بفهمیم، باید کمی در ارتباط با تاور کرین ها و جرثقیل های برجی خصوصا نوع موقت اطلاع داشته باشیم. هنگامی که یک پروژه ساخت و ساز در حال برنامه ریزی است، لازم است تعداد دقیق از جرثقیل ها برای استفاده، زمان نصب و مکان آنها به دقت مورد بررسی قرار گیرد. چالش های تاور کرین ها در مناطق شهری محدود شده توسط فضا بیشتر است زیرا تعداد جرثقیل هایی که می توانند در محل نصب شوند محدود است. در عین حال در سایت های ساختمانی مشکلات و مسائل پیش بینی نشده ممکن است در هنگام اجرای کارهای ساختمانی ظاهر شود. این موضوعات باید به طور کامل مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا اقدامات اصلاحی افزایش بهره وری و کاهش زمان و هزینه پروژه صورت گیرد.

بهترین کار این است که قبل از هر اقدامی مشکلات مربوط به پروژه قبل از ساحت مشخص شود تا محدودیت های مربوط به تاور کرین ها بررسی شود. به عبارت دیگر، در صورت محدود بودن فضا برای نصب جرثقیل، حل سریع مشکلات ضروری است

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

در این راستا با بررسی تاثیر جرثقیل های برجی موقت بر ساخت و ساز، دنیای پروژه ها جایگاه بهتری پیدا می کند. جایگاهی که باعث می شود امنیت و سرعت کار بیش از قبل شود. در ادامه به بررسی این مسئله مهم می پردازیم.

تأثیر جرثقیل های برجی موقت بر روند ساخت و ساز

تأثیر جرثقیل های موقت بر روند ساخت و ساز با توجه به شرایط پروژه ها روز به روز بیشتر از قبل می شود. بالابر موقت ساختمانی یا تاور کرین های موقت معمولا در پروژه های ساختمانی استفاده می شوند. سوال این است که آیا استفاده از تاورکرین بر ارتفاع کلی ساختمان تأثیر می گذارد؟ ارتفاع ممکن است با محدودیت های برنامه ریزی ایجاد شود و برآمدگی لازم جرثقیل برج ممکن است متعاقباً کارهای دائمی را محدود کند. از این رو برای استفاده از جرثقیل های برجی موقت باید موارد زیر را در نظر داشته باشید:

  • برای ارزیابی اثرات احتمالی مضر بر واکنش ساختاری ساختمان، مکان بهینه جرثقیل برج را در داخل ساختمان انتخاب کنید.
  • تجزیه و تحلیل نتایج قبل و بعد از اصلاح ساختاری اسلب برای مدلهای مورد مطالعه، با استفاده از روشهای آماری برای جرثقیل های برجی موقت اهمیت زیادی دارد.
  • بر اساس نتایج، امکان نصب جرثقیل برج در داخل ساختمان را بررسی کنید.

برای تاثیر بهتر تاور کرین های برجی موقت بر روند ساخت و ساز، هنگامی که یک جرثقیل برج در هنگام ساخت به یک سیستم سازه ای اضافه می شود، دهانه هایی در سطح مختلف ساختمان ایجاد می شوند یا از آن خارج می شوند. که منجر به ایجاد سازه های ساختمانی می شود که باید به عنوان سازه هایی با بی نظمی در نقشه رفتار شوند. به عنوان مثال، چند طبقه ساختارهای نامتقارن پلان . رایج ترین اثرات این نوع بی نظمی ها منجر به اثرات پیچشی غیر قابل چشم پوشی می شود.

تاور کرین های برجی موقت، در ساخت و ساز ها عموما برای اجرای کار های خاصی مورد استفاده قرار می گیرند. این سازه های موقت توسط یک متخصص از شرکت ساخت و ساز یا یک متخصص خارجی که این خدمات را ارائه می دهد نصب می شود.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به بررسی تأثیر جرثقیل های برجی موقت بر روند ساخت و ساز پرداخته ایم. همان طور که می دانید و در سایر مقاله ها مطالعه کرده اید، تاور کرین ها انواع مختلفی دارند . هر کدام کاربرد های خاص خود را در انواع پروژه ها دارند. تاور کرین های موقت یکی از انواع این وسیله ها می باشند که می توانند در روند ساخت و ساز انقلابی ویژه وارد کنند. از این رو محققان بسیاری در سراسر دنیا، در ارتباط با تأثیر جرثقیل های برجی موقت بر روند ساخت و ساز تحقیق کرده اند. به همین دلیل موارد بسیاری در ارتباط با تاور کرین های موقت شناخته شده است.

صرفه جویی در هزینه ها با اجاره ی جرثقیل مناسب

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

منابع:

https://srv2.freepaper.me/n/UFXxcuOOZSqARE349zf2Qw/PDF/9e/9eb4617c56c3c6ef8330f8effb49db0b.pdf

https://www.researchgate.net/publication/338609725_The_Effects_of_Temporary_Tower_Cranes_on_the_Construction_Process_and_Seismic_Behavior_of_Reinforced_Concrete_Buildings

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵