در این مقاله از وب سایت یگانه کرین قصد داریم 10 نکته برای اطمینان از ایمنی آسانسور کارگاهی را برای شما بیان کنیم. آسانسور کارگاهی یا بالابر صنعتی یکی از انواع ماشین های صنعتی می باشد که در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. از این وسیله در ساختمان سازی هم استفاده می شود. کاربرد های بسیار زیادی که آسانسور های کارگاهی دارند، باعث شده تا بر میزان استفاده از آن ها روز به روز افزوده شود. از این رو با توجه به کارکرد ها، ایمنی بالابر های صنعتی در سایت های کاری از اهمیت بسیاری برخوردار است. اگر تمایل به اطلاع از این مورد و یا خرید و اجاره انواع آسانسور های کارگاهی دارید با متخصصان یگانه کرین در تماس باشید.

برای خرید انواع آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

10 نکته برای اطمینان از ایمنی آسانسور کارگاهی

همان طور که اشاره کردیم، آسانسور های کارگاهی یا بالابر های صنعتی کاربرد های بسیار زیادی دارند. پس لازم است به امنیت آن ها توجه ویژه ای شود. هرگونه آسیب احتمالی ناشی از سو عملکرد بالابر های صنعتی، منجر به دادخواست کارفرما در این زمینه می شود. از این رو باید بدانید که شما خود مسئول ایمنی و عملکرد آسانسور هستید. علاوه بر این، فرکانس بالاتر موارد ایمنی یا خطرات گزارش شده به این معنی است که بیشتر احتمال دارد در ادامه کار به مشکل برخورد کند. برای جلوگیری از آسیب دیدگی، توقف و تکرار مسائل ایمنی بهتر این است که در ادامه 10 نکته برای اطمینان از ایمنی آسانسور کارگاهی را در نظر داشته باشید.

تعمیر تاور کرین 8 تن

برای اجاره آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

از همان ابتدا به مسائل ایمنی توجه داشته باشید.

یکی از 10 نکته برای اطمینان از ایمنی آسانسور کارگاهی، اطلاع از شرایط ایمنی است. گرچه ممکن است شما از رویگرد صبر استقبال کنید، اما فدا کردن عملکرد آسانسور و ایمنی کارگران خطرات زیادی دارد. هنگامی که در آسانسور های کارگاهی مورد استفاده خود خرابی هایی مشاهده می کنید، باید بلافاصله برای تعمیر و اورهال آن اقدام نمایید. با انجام این کار اطمینان حاصل می شود که مشکل به موقع برطرف شده است و در صورت بروز آسیب، مستندات مناسبی وجود دارد که باید در صورت طرح یک پرونده قضایی انجام شود. نگهداری اطلاعات به معنای مسئولیت شماست. اگر مشکلی در آسانسور خود مشاهده کردید، بهتر است فوراً در مورد آن کاری انجام دهید.

 استفاده از نرده های امگا

برای این که بتوانید ایمنی آسانسور های کارگاهی را تامین کنید، لازم است تا اقداماتی را انجام دهید. یکی از آن ها استفاده از نرده امگا است. این نرده ها برای حفظ ایمنی دستگاه اهمیت زیادی دارند. استفاده از آن تا حد ممکن می تواند مانع از ورود و خروج های ناگهانی شود. مسئله ای که می تواند مشکلات بسیاری را برای افراد متخلف پدید آورد. از این رو استفاده از این نرده ها منجر به شرایط مناسب و حفظ ظرفیت واقعی آسانسور های کارگاهی می شود.

استفاده از سیستم ایست مکانیکی در آسانسور های کارگاهی

این سیستم در تامین امنیت آسانسور های کارگاهی اهمیت زیادی دارد. سیستم ایست مکانیکی ایمنی جانی را تامین می کند. در واقع مانع از این می شود که کابین آسانسور از مسیر اصلی خود خارج شود. از این رو خطر سقوط آسانسور کارگاهی به حداقل می رسد. به عبارتی این قطعه باعث می شود تا آسانسور در ابتدا یا انتها و یا حتی در بین مسیر توقف پیدا کند.

5 مزیت خرید آسانسور کارگاهی

برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 سامانه فرود اضطراری

اگر می خواهید ایمنی آسانسور های کارگاهی خود را تامین کنید، می توانید از سامانه فرود اضطراری استفاده کنید. دقت کنید که برای استفاده از این سامانه باید با متخصصان در ارتباط باشید. متخصصان یگانه کرین در این زمینه شما را کمک خواهند کرد. حتی متخصصان در این زمینه می توانند تست HSE را انجام دهند. پس این نکته را در میان 10 نکته برای اطمینان از ایمنی آسانسور کارگاهی در نظر داشته باشید.

نصب لمینت یا سوییچ های ایمنی

ایمنی آسانسور های کارگاهی یا بالابر های صنعتی با استفاده از نصب سوئیچ های ایمنی افزایش پیدا می کند. شما می توانید با نصب این قطعه بر روی آسانسور های کارگاهی، مانع از بروز حادثه های ناگوار و خصوصا سقوط بالابر های صنعتی شوید.

برای خرید آسانسور کارگاهی دست دوم با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

محافظ دکل در آسانسور های کارگاهی

محافظ دکل در میان ایمنی آسانسور های کارگاهی اهمیت دارد. این وسیله می تواند محدوده و مرز استفاده از آسانسور کارگاهی را تعیین کنید. از این رو می توانید از این قطعه برای ایمنی استفاده کنید.

استفاده از صفحه مخافظ موتور در آسانسور های کارگاهی

در میان 10 نکته برای اطمینان از ایمنی آسانسور کارگاهی یکی دیگر از موارد مهم استفاده از صفحه محافظ موتور در آسانسور کارگاهی می باشد. این صفحه به عنوان یک   حفاظ مهم از بروز مشکلات بسیاری در بالابر های صنعتی جلوگیری می کند.

برگه نگهدارنده موتور

برگه نگهدارنده موتور نیز در میان مطالب ایمنی آسانسور های کارگاهی از اهمیت زیادی برخوردار است. از این رو بهتر است در این زمینه با متخصصان یگانه کرین در ارتباط باشید.

معرفی قطعات آسانسور کارگاهی

برای تعمیر و اورهال آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بررسی پارامتر های فنی بالابر های صنعتی

ایمنی آسانسور های کارگاهی به مولفه های بسیار زیادی بستگی دارد. زمانی که مشکلات فنی برای بالابر های صنعتی به وجود بیاید، می تواند حادثه ساز باشد. از این رو بهترین کار بررسی پارامتر های فنی بالابر های صنعتی می باشد. به طور مثال لازم است تا مواردی از قبیل سرعت آسانسور، بار ورودی به بالابر صنعتی، سیستم های کنترلی، ارتفاع مسیر بالابر صنعتی، ولتاژ برق، سالم بودن وسایل تعلیق و غیره بررسی شود. تمامی این موارد منجر به افزایش ایمنی دستگاه می شوند.

برای صدور سرتیفیکیت آسانسورکارگاهی با شماره درج شده در سایت تماش بگیرید.

بازرسی های به موقع

بالابر های صنعتی یا آسانسور های کارگاهی نیاز به نگهداری دارند. این نگهداری ها باعث می شوند تا ایمنی آسانسور های کارگاهی روز به روز افزایش پیدا کند. بازرسی های به موقع باعث می شود تا ایمینی زیاد شود. زمانی که بازرسی ها به خوبی صورت می گیرد، اگر مشکلی ایجاد شود، می توان به سرعت آن ها را برطرف نمود. بازرسی ها به صورت هفتگی، ماهیانه یا دوره های سالیانه هم انجام می شوند.

منابع:

https://www.markazeahan.com/elevator-safety-instructions/

https://kharazmsaze.com/%D8%A7%DB%8C%D9%85%D9%86%DB%8C-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C/

 

 

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵