اگر در صنایع مختلف موفقیت خط اصلی باشد، باید در عملیات خود ایمن، قابل اعتماد و پایدار باشد. صنعت باید خطرات را شناسایی و خطرات مرتبط را ارزیابی کرده و آن ها را به سطح قابل تحملی برساند. شناسایی خطر و ارزیابی ریسک (HIRA) برای شناسایی رویدادهای نامطلوب که می تواند منجر به خطر شود، تجزیه و تحلیل خطر این رویداد نامطلوب، که ممکن است رخ دهد و معمولاً برآورد وسعت، بزرگی و احتمال اثرات مضر انجام می شود. در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به بررسی ارزیابی ریسک مخاطرات بالقوه اسکلت فلزی و جرثقیل در ساخت ساختمان پرداخته ایم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با شرایط ساختمانی دارید و یا می خواهید ماشین های صنعتی را مورد استفاده قرار دهید با متخصصان یگانه کرین در تماس باشید.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ارزیابی ریسک مخاطرات بالقوه اسکلت فلزی و جرثقیل در ساخت ساختمان

به طور کلی در صنعت پذیرفته شده است که تکنیک های مختلف ارزیابی ریسک به بهبود ایمنی عملیات و تجهیزات پیچیده کمک می کند. هدف از این کار بررسی خطرات و تجزیه و تحلیل خطرات، شناسایی و تجزیه و تحلیل مولفه های خطرات و توالی رویدادهایی است که منجر به خطرات می شوند. البته ریسک مربوط به حوادث خطرناک نیز اهمیت زیادی دارند. بسیاری از تکنیکها از روشهای کیفی ساده گرفته تا روشهای کمی پیشرفته برای شناسایی و تجزیه و تحلیل خطرات در دسترس هستند. استفاده از تکنیک های تجزیه و تحلیل مخاطرات متعدد توصیه می شود زیرا هر کدام هدف، نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند. از این رو مطالعات بسیاری در مسیر ارزیابی ریسک مخاطرات بالقوه اسکلت فلزی و جرثقیل در ساخت ساختمان صورت گرفته است.

ایمنی و نکات آموزشی کار با جرثقیل ها

بسیاری از تکنیکها از روشهای کیفی ساده گرفته تا روشهای کمی پیشرفته برای شناسایی و تجزیه و تحلیل خطرات در دسترس هستند. استفاده از تکنیک های تجزیه و تحلیل مخاطرات متعدد توصیه می شود زیرا هر کدام هدف، نقاط قوت و ضعف خاص خود را دارند. به عنوان بخشی از کار شناسایی و تجزیه و تحلیل خطر برای فعالیتهای ساختمانی انجام می شود و خطرات شناسایی و تجزیه و تحلیل ریسک انجام می گیرد. بخشهای مختلف فعالیتها بسته به عواقب و احتمال آنها به بالا، متوسط ​​و پایین تقسیم می شوند.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

شناسایی خطر و تجزیه و تحلیل ریسک (HIRA)

در روند ارزیابی ریسک مخاطرات بالقوه اسکلت فلزی و جرثقیل در ساخت ساختمان ما با مفهومی به نام شناسایی خطر و تجزیه و تحلیل ریسک (HIRA) برخورد می کنیم. مفهومی که در این روند ازاهمیت بسیاری برخوردار است. شناسایی خطر و تجزیه و تحلیل ریسک (HIRA) یک اصطلاح جمعی است که شامل کلیه فعالیتهای مرتبط با شناسایی خطرات و ارزیابی ریسک در تاسیسات در طول چرخه زندگی آنها می شود تا اطمینان حاصل شود که خطرات برای کارکنان، عموم یا محیط به طور مداوم در سازمانها کنترل می شود. سطح تحمل ریسک این مطالعات به طور معمول سه سطح اصلی خطر را تا سطح جزئیات متناسب با تجزیه و تحلیل، هدف، مرحله چرخه زندگی، اطلاعات موجود و منابع مورد بررسی قرار می دهد.

ابزارهای ساده برای شناسایی خطرات یا تجزیه و تحلیل ریسک کیفی شامل تجزیه و تحلیل خطر و کارایی (HAZOP)، تجزیه و تحلیل چگرا/چک لیست و حالت های شکست و تجزیه و تحلیل اثر (FMEA) ابزارهای تجزیه و تحلیل ریسک ساده شامل حالت های شکست، اثرات و تجزیه و تحلیل انتقادی (FMECA) است. به عنوان مثال، برخی از شرکتها صرف نظر از خطر انفجار، صرف نظر از احتمال وقوع، آن را یک خطر غیرقابل قبول می دانند. HIRA تمام طیف تجزیه و تحلیل ریسک را شامل می شود.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سیستم ترمز کمکی جرثقیل یا ریتاردر چیست

ارزیابی ریسک مخاطرات بالقوه اسکلت فلزی و جرثقیل در ساخت ساختمان با استفاده از عدد اولیت بندی RPN و روش FMEA

ارزیابی ریسک مخاطرات بالقوه اسکلت فلزی و جرثقیل در ساخت ساختمان با روش های بسیار زیادی صورت می گیرد. مطالعات بسیار زیادی در این زمینه توسط افراد مختلف انجام شده است. در یکی از این مطالعات ما با روش های خاصی مواجه می شویم. در این مطالعه که به صورت توصیفی و مقطعی صورت گرفته، مخاطرات اسکلت های فلزی و جرقیل ها در صنعت ساختمان سازی با عدد اولویت بندی ریسک RPN و روش FMEA انجام شده است. هدف این مطالعه بررسی نقص سیستم و شدت تعیین آن می باشد. البته کار های بیشتری در این مطالعه صورت گرفته است. به طور مثال می توان به راهکارهای کنترل نقایص اشاره داشت. در این مطالعه عدد اولویت ریسک بالاتر مربوط به انتقال قطعات به محل ساخت بوده است.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

درک نادرست از ریسک و خطرات

ارزیابی ریسک مخاطرات بالقوه اسکلت فلزی و جرثقیل در ساخت ساختمان به موارد زیادی بستگی دارد. در این میان درک نادرست از ریسک و خطرات هم اهمیت زیادی خواهد داشت. درک ریسک حاصل از این مطالعات پایه ای برای ایجاد سایر فعالیتهای مدیریت ایمنی فرآیند انجام شده توسط تاسیسات است. درک نادرست از ریسک در هر نقطه می تواند منجر به استفاده ناکارآمد از منابع محدود یا پذیرش ناآگاهانه خطرات از تحمل واقعی شرکت یا جامعه شود.

بررسی HIRA ممکن است در هر مرحله از طرح مفهومی چرخه عمر کار، طراحی دقیق، ساخت، راه اندازی، عملیات در حال انجام، خلع سلاح یا تخریب انجام شود. به طور کلی، هرچه زودتر خطر تشخیص داده شود ارزیابی ها بهتر انجام می شوند. در این راستا است که می توان هر چه مقرون به صرفه تر آن ها را مدیریت یا حذف کرد. مطالعات انجام شده در مراحل اولیه طراحی معمولاً در دفاتر شرکت یا مهندسی انجام می شود. مطالعاتی که به محض شروع مراحل، در حین کار یا قبل از خلع سلاح انجام می شود، معمولاً در محیط کارخانه انجام می شود.

مالعات ارزیابی ریسک معمولاً توسط تیمی از متخصصان واجد شرایط در مورد فرآیند، مواد، و فعالیتهای کاری انجام می شود-پرسنل که آموزش رسمی در مورد روشهای تجزیه و تحلیل ریسک دارند، معمولاً این تیم ها را هدایت می کنند و تکنیک تجزیه و تحلیل منتخب را با متخصصان موضوع مهندسی به کار می گیرند. با این حال، یک تیم چند رشته ای معمولاً مطالعات خطرناک تر یا پیچیده تری را انجام می دهد، به ویژه در مراحل بعدی چرخه فعالیتی که شامل کارکنان تعمیر و نگهداری در مراحل اولیه بازبینی می شود.

منابع:

https://www.ripublication.com/ijaer18/ijaerv13n10_56.pdf

تاثیر نوسانات دلار بر قیمت تاور کرین

https://civilica.com/doc/973567/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵