در کل دنیا بلند کردن بارهای سنگین برای هرگونه عملیات حمل و نقل نقش حیاتی ایفا می کند. جرثقیل ها در انواع مختلف خود مدت های زیادی است که اختراع شده اند. جرثقیل چکشی یکی از انواع جرثقیل های موجود در دنیا است. که برای بلند کردن بار های سنگین بدون زحمت مورد استفاده قرار می گیرد. البته این در حالی است که برای کار کردن با این مدل از جرثقیل ها نیاز به افرادی واجد شرایط است. این فرد باید دارای دانش زیادی در کار خود باشد. در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به این سوال پاسخ می دهیم که جرثقیل چکشی در چه جاهایی استفاده می شود؟

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل چکشی چیست؟

قبل از این که به سوال خود یعنی جرثقیل چکشی در چه جاهایی استفاده می شود پاسخ دهیم، می خواهیم بدانیم که جرثقیل چکشی چیست؟ اطلاع از این جرثقیل و نحوه کار آن ما را با سیستم آن بیش از قبل آشنا می کند. جرثقیل برج چکش سر یکی از رایج ترین انواع جرثقیل است که در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد. آنها به ویژه برای جابجایی دقیق و دقیق انواع مختلف مواد سنگین قابل اعتماد هستند. روشی که می توان آنها را برای کارکردن مناسب در هر مکان کاری و هر نوع یا حجم مواد در حال حمل تطبیق داد،‌ چیزی است که باعث می شود جرثقیل برج چکشی یک وسیله و ماشین صنعتی همه کار باشد. به همین دلیل است که کاربرد ها و استفاده های بسیاری از این وسیله دیده می شود.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دامپتراک و کاربردهای آن

این جرثقیل نیز به شما امکان می دهد تا پروژه ها را با سرعت بیشتری پیش ببرید. این امر باعث می شود که واگن برقی در طول کار به داخل و خارج حرکت کند و بار آن معلق باشد اما سطح بار را تغییر ندهد. حرکت افقی دقیق بار از مزایای مهم استفاده از جرثقیل برج چکش است. برخی از ویژگی های این جرثقیل ها باعث شده اند تا از این وسیله در پروژه های بسیاری استفاده شود. برای این که بدانیم این جرثقیل در چه جاهایی استفاده می شود این ویژگی های مهم را بررسی می کنیم.

جرثقیل چکشی در چه جاهایی استفاده می شود – ویژگی های جرثقیل های چکشی

در این بخش ما مهم ترین و اصلی ترین ویژگی هلی جرثقیل های چکشی را بیان می کنیم. این موارد عبارتند از:

  • طراحی های مدولار: این طرح های مدولار باعث ایمن تر،‌ سریعتر و کارآمدتر نصب،‌ جداسازی و حمل و نقل جرثقیل می شود. همچنین اجازه می دهد تا این جرثقیل به صورت مقطعی ساخته شود.
  • کابین اپراتور ارگونومیک: کابین های هوشمند،‌ ارگونومیک و کنترل آب و هوا با پانل های صفحه نمایش آسان برای خواندن،‌ به علاوه عملکرد موتور بدون قدم در چرخ دستی و بالابر برای کنترل بیشتر هنگام خزیدن بار یکی از مهم ترین ویژگی های این جرثقیل ها می باشد.
  • قطعات با کیفیت و بادوام: قطعات با کیفیت بالا و با دوام بالا که از تولیدکنندگان اصلی و با کیفیت برتر تهیه شده اند،‌ قوی،‌ مقاوم و مقاوم در برابر آب و هوا هستند. این قطعات به طول عمر طولانی جرثقیل چکش کمک می کند.
  • دسترسی آسان به تعمیر و نگهداری و ویژگی های ایمنی داخلی: سهولت چشمگیر طراحی تعمیر و نگهداری و ویژگی های ایمنی داخلی شامل سیستم های ضد برخورد و منطقه بندی اختیاری و نصب دوربین مدار بسته می تواند امنیت هر چه بیشاتر وسیله را تامین کند. این موارد همگی در سوال اصلی ما یعنی جرثقیل چکشی در چه جاهایی استفاده می شود نقش دارند.
  • موتورهای مبدل فرکانس: موتورهای مبدل فرکانس مقرون به صرفه که در حین کار با جرثقیل نیاز برق را کاهش می دهند و عمر طولانی تری به آن می دهند.

اهمیت این ویژگی ها در کاربرد های بسیار زیاد این وسیله دیده می شود.

ایمنی و نکات آموزشی کار با جرثقیل ها

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل چکشی در چه جاهایی استفاده می شود؟

با بررسی شرایط و ویژگی های یکی از مهم و ترین و جذاب ترین جرثقیل ها یعنی مدل چکشی به سوال اصلی خود می رسیم. در حقیقت ما در این مقاله می خواهیم بدانیم که جرثقیل چکشی در چه جاهایی استفاده می شود؟ کاربرد های این وسیله تا حدی زیاد است که باعث شده روز به روز بر میزان استفاده از آن افزوده شود. در ادامه ما برخی از مهم ترین کاربرد های این مدل از جرثقیل را بیان می کنیم.

استفاده از چرثقیل های چکشی در سایت های فضایی

یکی از جذاب ترین و در عین حال عجیب ترین مواردی که از جرثقیل های چکشی استفاده می شود، در سایت های فضایی و برای پرتاب ماهواره ها و فضانورد ها می باشد. در ابتدا به نظر می رسید که استفاده از جرثقیل های چکشی صرفا برای سایت های ساختمانی می باشد. اما زمانی که از این وسیله در سایت مربوط به شاتل استفاده شد، ابعاد دیگری از کاربرد های این وسیله شناخته شد. به احتمال زیاد از این وسیله برای جا به جایی محموله ها به داخل RSS استفاده شده است.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 استفاده در سایت های ساختمانی

یکی دیگر از مهم ترین کاربرد های این جرثقیل ها استفاده از آن ها در سایت های ساختمان سازی می باشد. تا جایی که برخی این مدل جرثقیل ها را جرثقیل چکشی برج می دانند. از این رو با این وسیله بسیار مهم می توان در صنعت ساختمان سازی و ساخت برج های بلند پیشرفت بسیاری داشت. کاربرد های بسیار زیاد جرثقیل های چکشی استفاده از آن ها را روز به روز بیش از قبل کرده اند.

ارزیابی ریسک مخاطرات بالقوه اسکلت فلزی و جرثقیل در ساخت ساختمان

جرثقیل های چکشی در ساخت اسکله ها و خدمات بنادر

همان طور که اشاره کردیم این مدل از جرثقیل ها توانمندی های بسیاری دارند. یکی از مهم ترین کاربرد های این وسیله در بنادر می باشد. تا جایی که برای ساخت اسکله های مختلف هم از این وسیله استفاده می شود. البته در تعمیر کشتی های بزرگ این مدل از جرثقیل ها نیز اهمیت استراتژیک دارند.

 تخلیه و حمل نقل

یکی از ابتدایی ترین اما مورد استفاده ترین کاربرد های این جرثقیل ها استفاده از آن ها در سیستم حمل و نقل است. به راحتی از این وسیله می توان برای تخلیه ماشین آلات سنگین از کشتی به حمل و نقل جاده ای استفاده نمود. این در حالی است که برای جا به جایی های بزرگ تر مانند جا به جا کردن بار ها و ابزار سنگین در نیروگاه های مختلف هم از جرثقیل چکشی استفاده می شود.

منابع:

https://www.leavittcranes.com/new-equipment/by-equipment-type/hammerhead-tower-cranes

https://space.stackexchange.com/questions/35766/what-were-the-hammerhead-cranes-used-for

https://www.navyhistory.org.au/the-hammerhead-crane/

https://www.nzmachinery.com/blog/uses-of-hammerhead-tower-crane_b12

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵