نحوه استقرار آسانسورگارگاهی چگونه است؟

بالابرهای ساختمانی، که به عنوان آسانسورهای انسانی، بالابرهای پرسنلی و آسانسورهای ساختمانی نیز شناخته می شوند، معمولاً هنگام ساختن ساختمان های بلند برای حمل و نقل افراد، ابزار، تجهیزات و مواد بین طبقات استفاده می شود. در چند دهه گذشته، بالابرها و جرثقیل های برج حمل و نقل مواد ساختمانی را آسان تر و ایمن تر کرده اند. عدم رعایت نکات ایمنی مناسب در طول چرخه عمر بالابر می تواند منجر به صدمات شدید شخصی، مرگ یا خسارت مالی شود. از این رو در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به این سوال پاسخ می دهیم که نحوه استقرار آسانسورگارگاهی چگونه است؟ برای خرید انواع آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آسانسور های کارگاهی و شرایط آن ها

آسانسور های کارگاهی یکی از مهم ترین ماشین های صنعتی هستند که کاربرد های بسیار زیادی دارند. با این حال خود بالابر خطرات و مواجهه های متعددی را معرفی می کند که باید در طول چرخه عمر آن در پروژه کاهش یابد. یک بالابر در محل پروژه با چند قطعه ساخته می شود که معمولاً با کمک جرثقیل برج در محل انجام می شود. اگر محل کار فاقد جرثقیل برجی است یا اگر عملیات جرثقیل تاور محدود است، از جرثقیل متحرک (جرثقیل مقاوم) استفاده می شود. می توان برای انجام پروژه ها آسانسور های کارگاهی را اجاره و یا خریداری نمود. هر کدام از این راه ها شرایط خاص خود را دارند.

در هر صورت، به عنوان پیمانکار کنترل، یک پیمانکار عمومی که از بالابر ساختمانی در محل خود استفاده می کند، مسئول عملیات ایمن آن است. بنابراین، پیمانکار کنترل کننده باید یک برنامه ایمنی آسانسور ساختمانی جامع را اجرا کند. یکی از اصلی ترین مواردی که در زمینه آسانسور های کارگاهی و شرایط ایمنی آن ها اهمیت دارد، نحوه نصب می باشد. از این رو ما به این سوال پاسخ می دهیم که نحوه استقرار آسانسورگارگاهی چگونه است؟ برای اجاره آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

اهمیت سیم بکسل در آسانسور کارگاهی

عملیات قبل از نصب آسانسور های کارگاهی

تمامی روند های مربوط به آسانسور های کارگاهی اهمیت دارند. از قبل، بعد و تا پس از آن باید مورد بررسی قرار گیرند. از این رو در این بخش از مقاله ما به بررسی عملیات قبل از نصب آسانسور های کارگاهی می پردازیم. این موارد عبارتند از:

 • ساختار فلزی بدون هیچ عیب و نقصی در ست قرار داشته باشد.
 • مکانیزم بالابر کامل و در شرایط خوب است.
 • تمام قطعات تجهیزات الکتریکی در موقعیت و قابل اطمینان هستند.
 • عملیات اساسی مطابق مقررات است.
 • لنگر زمین محکم شده و به درستی قرار گرفته است.
 • بالابر مواد و کابل فولادی هر دو در موقعیت مناسب قرار دارند و هیچ مانعی در فضای کار یافت نمی شود.

تمامی این موارد در روند پاسخ به سوال نحوه استقرار آسانسورگارگاهی چگونه است می باشد.

برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

دقت نصب آسانسور های کارگاهی

پیمانکاران ساختمانی که از بالابرهای ساختمانی در سایتهای خود استفاده می کنند باید یک برنامه ایمنی جامع بالابر فعال را اجرا کنند. این مسیر در زمینه نصب آسانسور هار کارگاهی هم مهم می باشد. در این بخش از مقاله ما به بررسی دقت نصب آسانسور هار کارگاهی می پردازیم. این گزینه ها باعث امنیت بیشتر می شوند. موارد مهم دقت نصب عبارتند از:

 • فاصله بین قفس معلق و ریل راهنما باید در محدوده 5-10 میلی متر محدود شود.
 • محل نامناسب قسمت تماس ریل راهنما باید کمتر از 1.5 میلی متر باشد.
 • تحمل طول دو قطر بالابر مواد باید با حداکثر 3٪ اندازه اسمی از طولانی ترین طول ضلع محدود شود.

رعایت این موارد منجر به بهبود شرایط پروژه شما می باشد. البته این مورد تنها پاسخ ما به سوال نحوه استقرار آسانسورگارگاهی چگونه است.

مفاد اجاره نامه آسانسور کارگاهی کدامند؟          

برای خرید آسانسور کارگاهی دست دوم با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نحوه استقرار آسانسورگارگاهی چگونه است؟  – محوطه نصب

یکی از مهم ترین مولفه های اثر گذار بر نحوه نصب آسانسور های کارگاهی، بررسی محوطه نصب وسیله می باشد. از این رو در این بخش از مقاله در ارتباط با پاسخ به سوال خود، به بررسی این مولفه می پردازیم. همه تاسیسات بالابر دارای محوطه زمینی است که چند هدف اصلی را انجام می دهد. این موارد عبارتند از:

 • ایمنی یعنی اطمینان از عدم دسترسی مردم به مسیر بالابر، به ویژه هنگامی که به زمین نزدیک می شود.
 • شرایط امکان دسترسی ایمن به بالابرها را فراهم کند.
 • بسته به نیاز، می تواند توسط تأمین کننده دستگاه یا تیم سایت ارائه شود.

محوطه پایه و زمین C ‘درب برای بلند کردن مسافر/کالا، سیستم لوله عمودی از دروازه فرود و سیستم های رابط پشتیبانی می کند. اطمینان از ایمنی کارگران ساختمانی و عموم مردم در طی این مراحل بسیار مهم است. در عین حال انتخاب و اندازه گیری بالابرها باید قبل از هر اقدامی برنامه ریزی و تعیین شود و باید بخشی از برنامه ایمنی پروژه باشد. دقت داشته باشید که در زمان نصب حتی برنامه ترافیکی به جهت حمل و نقل صحیح هم مورد نیاز است. مشخص کنید که آیا هرگونه فعالیت عمومی برنامه ریزی شده در اطراف نصب یا برچیدن بر کنترل ترافیک تأثیر می گذارد یا خیر؟

مشخص کنید که آیا هرگونه فعالیت عمومی برنامه ریزی شده در اطراف نصب یا برچیدن بر کنترل ترافیک تأثیر می گذارد.

برای تعمیر و اورهال آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چرا باید از آسانسور کارگاهی استفاده کنیم؟

شرایط و نحوه استقرار آسانسورگارگاهی چگونه است؟

نصب و راه اندازی آسانسور های کارگاهی به مولفه های بسیار زیادی بستگی دارد. یکی از این موارد استفاده از ماشین های خاص می باشد. نصب و راه اندازی معمولا به طور کامل توسط جرثقیل برج محل، جرثقیل متحرک (محل یا مخصوص نصب آسانسور) یا برج جرثقیل بلند می شود. سعی کنید در جلسه ایمنی یک هفته قبل از شروع کار، به کارگران اطلاع دهید که جرثقیل کمکی کجا و چه زمان مونتاژ می شود. شما باید به دنبال مواردی مانند حفاظت از بالابرها، فاصله بین سطح فرود و طبقه و مسائل مربوط به آن باشید. اطمینان حاصل کنید که بازگرداندن پیچ و مهره ها بر اساس مشخصات سازنده برنامه ریزی شده است.

برای صدور سرتیفیکیت آسانسورکارگاهی با شماره درج شده در سایت تماش بگیرید.

در نهایت برنامه آموزش اپراتور حامی گام حیاتی بعدی عملیات ایمن بالابر در محل ساخت و ساز است. بالابر باید توسط اپراتورهای آموزش دیده در زمینه کارکرد بالابر (عمومی و مخصوص مدل/مدل)، بازرسی و نگهداری کنترل شود. برخی از کارفرمایان از اپراتورها می خواهند که دفترچه راهنمای عملیات و نگهداری بالابر را بخوانند، سپس برگه ای را امضاء کنند که نشان دهنده علم آن ها به این مطلب است. تمامی این موارد در پاسخ به سوال اساسی ما یعنی نحوه استقرار آسانسور کارگاهی چگونه است، اهمیت زیادی دارد.

منابع:

https://www.ihurmo.com/installation-of-material-hoist/

https://methodstatementhq.com/method-statement-for-installation-erection-of-building-hoist.html

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵