پاراشوت آسانسورکارگاهی چیست؟

طراحی بالابرهای ساختمانی تحت تأثیر صنعت ساخت و ساز گسترده تر است، در حالی که تولیدکنندگان بالابرها به آینده نگاه می کنند زیرا محصولاتی را ایجاد می کنند که مناسب اشکال و مشخصات ساختمان مدرن است. برای به حداقل رساندن هزینه ساختمانها، روند این است که قطعات را تا آنجا که ممکن است برای نصب آماده کنیم.

به همین دلیل، نیاز به عرشه های بزرگتر و ظرفیت بیشتر و همچنین سرعت قابل توجه در ارتفاع ساختمان وجود دارد. در این میان توجه به ابزار جدید اهمیت زیادی دارد. در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به این سوال پاسخ می دهیم که پاراشوت آسانسور کارگاهی چیست؟ برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با آسانسور های کارگاهی و کاربرد های آن ها می توانید به وی سایت یگانه کرین و متخصصان این مرکز مراجعه کنید.

برای خرید انواع آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کاربرد های مختلف آسانسور های کارگاهی

اجازه دهید قبل از هر اقدامی کمی در ارتباط با آسانسور های کارگاهی اطلاعات کسب کنیم. آسانسور های کارگاهی یکی از انواع ماشین های صنعتی هستند که کاربرد های بسیار زیادی دارند. از این وسیله برای بالا بردن ابزار و انسان ها استفاده می شود. البته در برخی پروژه ها حرکت افقی هم در کنار جرکت عمودی دیده می شود. آسانسور های کارگاهی با تناژ‌ ها و ظرفیت های مختلفی ارائه می شوند. اما امنیت این وسیله هم اهمیت زیادی دارد. در این راستا به این سوال پاسخ می دهیم که پاراشوت آسانسورکارگاهی چیست؟

ایمنی در بالابرهای هیدرولیکی

پاراشوت آسانسورکارگاهی چیست؟

همان طور که اشاره کردیم از آسانسور های کارگاهی در پروژه های بسیاری استفاده می شود. برند های این وسیله تنوع بالای آن را نشان می دهند. با این حال باید به امنیت وسیله توجه زیادی کرد. بسته به کاربرد شرایط ایمنی هم می تواند متفاوت باشد. امروزه برای بهبود شرایط پروژه ها و کارگران، شرایط ایمنی بهتر از قبل شده اند. برای افزایش ایمنی علاوه بر شرایط نگهداری مناسب و اورهال و تعمیر آسانسور های کارگاهی نیاز به ابزار های جدید است. یکی از مهم ترین این موارد پاراشوت آسانسور کارگاهی می باشد. پس بیایید ببینیم که پاراشوت آسانسورکارگاهی چیست؟

برای اجاره آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

پاراشوت آسانسور کارگاهی نقش بسیار مهمی در ایمنی این وسیله ایفا می کند. از پاراشوت برای جلوگیری از سقوط این وسیله صنعتی استفاده می شود. این وسیله منظور امکان ترمز لحظه ای و/یا پیشرونده کابین طراحی شده است، در هنگام فرود یک غلتک که در انتهای یک بازوی مفصل گردان محکم شده است، با حرکت قبلی در امتداد شیب دار! این وسیله در مدل های به روز و جدید به یک سیستم ضد سقوط برای کابین آسانسور، با حرکت صعودی و نزولی اشاره دارد، که مزایای قابل توجهی در عملکرد آسانسورهای کششی الکتریکی دارد.

پاراشوت آسانسور کارگاهی می تواند به راحتی در مواقع حساس از سقوط جلوگیری می کند. اما عملکرد وسیله چگونه است؟ زمانی که ترمز کار نمی کند و یا گیربکس ها وارد عمل نمی شوند، این قطعه کار خود را شروع می کند. در این زمان است که پاراشوت وارد صحنه می شود و از سقوط وسیله جلوگیری می نماید. این وسیله یک فنر تابیده دارد. این فنر درون قطعه فلزی بزرگی به کار گذاشته شده است. در بیرون آن هم یک قلاب قرار دارد. این فنر در زمان سقوط و بروز حادثه می تواند به نجات دستگاه کمک زیادی کند.  

برای صدور سرتیفیکیت آسانسورکارگاهی با شماره درج شده در سایت تماش بگیرید.

اینورتر کردن آسانسور کارگاهی در شیراز

قطعات به کار رفته در پاراشوت آسانسور های کارگاهی

در بخش قبلی مقاله ما در ارتباط با پاراشوت بالابر های صنعتی صحبت کردیم. پاراشوت ها نقش بسیار مهمی در ایمنی بالابر های صنعتی دارند. به عبارتی مانع از سقوط این وسیله می شوند. پاراشوت ها بنا به شرایط بالا یا پایین ماشین صنعتی نصب می شوند. بخش ها و قطعات مختلفی این وسیله را در کنار هم ساخته اند. مجموعه این قطعات می تواند ایمنی آسانسور های کارگاهی را تامین کند.

این قطعات دارای بدنه ای اصلی هستند که شامل قفل کننده و فک های اصطکاکی می باشد. این بخش ها بر روی بدنه اصلی قرار می گیرند. قطعات ویژه ای هستند که عملیات مربوط به ترمز پاراشوت را صورت می دهند. این قطعات عبارتند از: فک های اصطکاکی، فنر های مخصوص نگهدارندگی و اهرم بندی های مرتبط میان دو ترمز مخصوص ایمنی. این بخش ها هر کدام فعالیت های مخصوص به خود را انجام می دهند و ویژگی های مخصوص به خود را دارند. فک ها در ارتباط با ریل ها درگیری مستقیم دارند. اهرم های بین ترمز ها به عنوان یک قطعه اصلی در ایمنی به کار می روند.برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نحوه کار پاراشوت ها در بالابر های صنعتی چگونه است؟

برای این که بدانیم این وسیله چه تاثیری در ایمنی دارد و چگونه می تواند امنیت بالابر صنعتی را تامین کند، کمی در ارتباط با نحوه کار آن صحبت می کنیم. هر آسانسور کارگاهی از بخش های زیادی تشکیل شده است. از این میان می توان به پاراشوت، سیم بکسل، گاونر و غیره اشاره کرد. هر کدام از این بخش ها کارایی خاصی و مفهوم خاصی در بالابر های صنعتی را اجرا می کنند.

همان طور که اشاره کردیم پاراشوت از یک فنر تابیده شده تشکیل شده است. از این رو در حالت سقوط آزاد فنر با استفاده از علم فیزیک می تواند از بروز صانحه جلوگیری کند. جایی که قانون گریز از مرکز کار خود را به خوبی انجام می دهد. در این حالت قلاب در دنده قفل می گردد و مانع از بروز عمل سقوط می شود. در نهایت و پس از پایان کار پاراشوت به حالت اولیه خود می رسد. این عملکرد منجر به بهبود شرایط آسانسور های کارگاهی از نظر ایمنی می شود.برای خرید آسانسور کارگاهی دست دوم با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به بررسی پاسخ به این سوال پرداخته ایم که پاراشوت آسانسورکارگاهی چیست؟ پاراشوت یکی از مهم ترین قطعاتی است که می تواند ایمنی بالابر های صنعتی را حفظ نماید. به همین دلیل است که استفاده از آن ها توصیه می شود. پاراشوت گزینه ای شامل قطعات خاص مثلا یک فنر تابیده شده است که از سقوط آزاد بالابر های صنعتی جلوگیری می کند. اگر شما تمایل به کسب اطلاعات دقیق تر در ارتباط با آسانسور های کارگاهی، ایمنی آن ها و حتی تاور کرین ها دارید می توانید با متخصصان مرکز یگانه کرین در ارتباط باشید.

اهمیت سیم بکسل در آسانسور کارگاهی

برای تعمیر و اورهال آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

منابع:

https://kian-ptech.ir/%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%B4%D9%88%D8%AA-%D8%A2%D8%B3%D8%A7%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%A7%D9%87%DB%8C/

http://weegroove.com/blog/parachute-songs

https://www.fixator.com/lifting/temporary-personnel-lifting/hoists-for-suspended-platforms/10-electric-hoists-for-lift-shaft-equipment.html

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵