ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی

در بالابرهای سنگین ساختمانی، چالش هایی وجود دارد، زیرا ماشین آلات سنگین نیز برای نصب و برچیدن نیاز به راه حل دارند. ظرفیت بار بیشتر با ابعاد بزرگتر به معنی اجاره جرثقیل با ظرفیت بیشتر در محل ساخت و ساز است که مستقیماً بر هزینه ها تأثیر می گذارد. بحث ایمنی در آسانسور های کارگاهی اهمیت بسیار زیادی دارد و باید به آن ها در پروژه ها اهمیت داد. در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به بررسی ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی پرداخته ایم. اگر تمایل به کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با آسانسور های کارگاهی و یا انواع جرثقیل دارید با متخصصان یگانه کرین در ارتباط باشید.

برای خرید انواع آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کنترل ترمز به چه معناست؟

ترمز ها برای آسانسور های کارگاهی یکی از ویژگی های بسیار مهم هستند. این ترمز ها برای نگه داشتن وسیله در شرایط سخت طراحی شده اند و خطر سقوط را کم می کنند. دقت داشته باشید که با کنترل ترمز می توانیم بر مشکلات موجود غلبه کنیم. مشکلاتی که می تواند در پروژه های مختلف جان کارگران را نیز به خطر بیندازد. از این رو دقت داشته باشید که کنترل ترمز می تواند مسیر را به درستی در زمینه امنیت پیش ببرد. ترمزهای کنترل قدرت مانند ترمزهای احیا کننده، پویا یا ضدقطر، یا یک وسیله ترمز با کنترل مکانیکی باید بتوانند سرعتهای ایمن کاهش بارهای نامی را حفظ کنند. وسایل ترمز کنترل باید دارای ظرفیت حرارتی کافی برای فرکانس عملکرد مورد نیاز سرویس باشد. ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی در مسیر کنترل ترمز هم مشخص می شود.

قیمت آسانسور های کارگاهی آلیماک

برای اجاره آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی و ترمز ضد سقوط

همان طور که اشاره کردیم ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی به مولفه های بسیاری بستگی دارد. یکی از اصلی ترین مولفه ها استفاده از بهترین مدل ترمز ها می باشد. ترمز ها خود به تنهایی انواع مختلفی دارند. در این بخش یکی از معروف ترین و مهم ترین مدل ها را برای شما به نام ترمز ضد سقوط معرفی می کنیم. این نوع ترمز از جمله ترمزهایی است که در زمینه کابل بالابر استفاده می شود و می تواند انواع حمل و نقل، بنادر، تجهیزات کابل کشی و ماشین آلات ساختمانی را به صورت مکانیکی ترمز کند، کند کرده یا به طور جامع پشتیبانی کند. بدون تردید، این نوع ترمز نه تنها می تواند عملکرد ایده آلی داشته باشد، بلکه می تواند گزینه های پروژه را نیز مشخص کند.

با توجه به تجربه غنی و تکنولوژی تولید فوق العاده این مدل از ترمز های مخصوص آسانسور های کارگاهی کاربرد های منحصری در ایمنی دارند. این مدل ها عموما دارای فرکانس بالا در ترمز گیری هستند و به ترمز استاتیک هم در زمان کوتاهی پاسخ می دهند. منبع تغذیه قوی دارند و در ایستگاه هیدرولیک دارای عملکرد بسیار بالایی هستند. نیروی ترمز این مدل بسیار زیاد است و هزینه نگهداری کمی را هم خواهد داشت. با این مزایای ارائه شده در روند ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی تاثیر مستقیم دارد. به همین دلیل انتخاب مناسبی برای کارفرمایان در پروژه های مختلف می باشند. در این زمینه می توانید با متخصصان یگانه کرین در ارتباط باشید.

برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مراحل اورهال کردن آسانسور کارگاهی چیست؟

ترمز های ایمنی SBD در بالابر های صنعتی

ترمزهای ایمنی سری SBD  ترمز ایمن در برابر خرابی هستند. از این رو اهمیت بسیار زیادی دارند. ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی می تواند با خرابی های مختلف تحت تاثیر قرار گیرد. حتی می تواند منجر به حوادث ناگوار و مشکلات بسیاری در این زمینه شود. از این رو استفاده از این مدل ترمز ها در آسانسور های کارگاهی می تواند ایمنی را حفظ نماید. شرکت هان نان چین بسیاری از این مدل ترمز ها را برای شما معرفی می کنند و دارای استاندارد های بالایی هستند.

ترمز ایمنی سری SBD یک دستگاه ترمز با قدرت بالا است که می تواند به طور گسترده ای به عنوان ترمز ایمنی اضطراری در شفت های کم ارتفاع برای کنترل و بلند کردن مکانیزم جرثقیل های بزرگ و میانی، ماشین آلات جابجایی پورت مورد استفاده قرار گیرد. آنها همچنین برای سیم پیچ معدن، بالابر، آسانسور، نوار نقاله، تله کابین، جرثقیل ریخته گری و کابل و غیره استفاده می شود. این مدل از ترمز ها ویژگی های بسیار خاصی دارند. ار جمله این موارد می توان به عملکرد سریع و زمان ترمز کوتاه اشاره داشت.برای خرید آسانسور کارگاهی دست دوم با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

علاوه بر آن ترمز های ایمنی SBD مجهز به سوئیچ محدود کننده رهاسازی و سوئیچ محدود کننده سایش آستر، که می تواند نشانگر عدم اتصال به هم پیوسته توسط PLC را درک کند. روکش ترمز از مواد سخت غیر آزبست ساخته شده است که عملکرد اصطکاک بالا و پایداری دارد و نسبت به آب، نمک و سایر عوامل محیطی حساس نیست. نصب این مدل ترمز ها بسیار آسان است و استفاده، تنظیم و نگهداری از آن ها نیز به سهولت صورت می گیرد.

بررسی نهایی ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی

در بخش های قبل ما به بررسی اصلی ترین مدل های ترمز در آسانسور های کارگاهی پرداختیم. در این بخش اما هدف ما بررسی نهایی شرایط ایمنی ترمز ها می باشد. ترمز ایمنی بیش از حد از چرخ دنده های چرخ دنده در همان رک سیستم درایو برای کند کردن و توقف بالابر استفاده می کند. دندانه های چرخ دنده های ترمز ایمنی با سرعت بیش از حد با قفسه با دو زبانه نگهدارنده فلزی جوش داده شده به همان صفحه نصب شده که دنده های چرخ دنده و ترمز ایمنی بیش از حد به آنها وصل شده است، جفت می شوند.برای تعمیر و اورهال آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

برای آزمایش عملکرد ترمز ایمنی بیش از حد، وزنه هایی به ماشین بالابر اضافه می شود، سپس بالابر در حالت آزمایشی قرار می گیرد. حالت آزمایشی ترمزهای موتور را رها می کند و به آسانسور اجازه می دهد آزادانه پایین بیاید بنابراین ترمز ایمنی بیش از حد فعال شده و بالابر را متوقف می کند. این مطلب می تواند به راحتی ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی را مورد بررسی قرار دهد. البته باید به این نکته توجه داشت که ترمز ها نیاز به بازرسی های دوره ای دارند.

سخن آخر

در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به بررسی ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی پرداخته ایم. این وسیله دارای اهمیت بسیاری است و می تواند از صدمات و آسیب های بسیاری جلوگیری کند. با این توصیفات برای کسب اطلاعات دقیق در ارتباط با آسانسور های کارگاهی و ایمنی آن ها می توانید با متخصصان یگانه کرین در ارتباط باشید.

برای صدور سرتیفیکیت آسانسورکارگاهی با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

نحوه استقرار آسانسورگارگاهی چگونه است؟  

منابع:

https://www.konecranes.com/en-us/safety/crane-equipment-safety/hoist-brakes-or-holding-brakes

https://www.labour.gov.hk/eng/public/os/A/hoist.pdf

https://www.zybcbrake.com/showroom/safety-brake-for-construction-building-hoist-lift-elevator.html

https://www.accessinternational.media/news/construction-hoists-capacity-speed-control/1138782.article

https://www.hongqiaobrake.com/showroom/anti-fall-safety-brake-for-construction-hoist.html

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵