نحوه نصب جرثقیل بازویی

نصب و راه اندازی جرثقیل می تواند کار آسانی باشد. در عین حال می تواند همراه با پیچیدگی های خاص خود باشد. این مقاله حاوی اطلاعات مهمی است که به شما در نصب، راه اندازی، نگهداری و سرویس جرثقیل مفصلی جدید کمک می کند. البته توصیه می کنیم که دستورالعمل های ایمنی را نیز در این مسیر مطالعه نمایید. با استفاده از توصیه های نگهداری ارائه شده، با نصب صحیح و استفاده از روشهای صحیح، حداکثر اطمینان را از جرثقیل خود خواهید داشت. در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به بررسی نحوه نصب جرثقیل بازویی پرداخته ایم.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

راهنمای اولیه برای نصب جرثقیل بازویی

جرثقیل های بازویی نیاز به روش نصب خاص خود دارند. از این رو لازم است تا موارد مهمی رعایت شود. البته اگر جرثقیل مفصلی سقفی یا دیواری دارید، این قسمت را رد کنید. توجه کنید که چندین نوع روش تراز صفحه پایه وجود دارد که باید مورد استفاده قرار گیرد. در ابتدا باید شرایط زمین و فونداسیون را در نظر گرفت. بررسی این مسئله منجر به امنیت بیشتر وسیله می شود.

توجه داشته باشید که کوچکترین انحراف از سطح با ارتفاع دکل افزایش می یابد و منجر به “رانش” بازو می شود. دقت کنید که نصب نهایی نیاز به تماس کامل صفحه پایه روی فونداسیون دارد همه پیچ های لنگر باید دارای واشر صفحه (با سوراخ های استاندارد) با ضخامت مناسب برای سوراخ های صفحه بزرگ بیش از حد باشد. این موارد پیش از اقدام به نصب اهمیت زیادی دارد. در ادامه ما به بررسی نصب جرثقیل بازویی و مراحل و نحوه آن می پردازیم.

ایمنی و نکات آموزشی کار با جرثقیل ها

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مراحل مختلف نصب جرثقیل بازویی

نصب هر مدل جرثقیل شرایط خاص و روند کاری خاص خود را دارد. با این وجود لازم است تا در زمینه ایمنی وسیله اقدامات مهمی صورت گیرد. اگر ایمنی مناسب نباشد می تواند منجر به مشکلات بسیاری شود. از این رو در ادامه ما به دقت تمامی مراحل نصب جرثقیل بازویی را برای شما بیان می کنیم. توجه کنید یک مجموعه از مهره های تسطیح کننده را روی پیچ های لنگر با سطح بالایی تقریباً یک اینچ بالاتر از پایه نصب کنید. در مرحله بعد، مجموعه دکل را روی پیچ های لنگر که روی مهره های تراز قرار دارند، قرار دهید. مجموعه دوم مهره ها را با واشر بشقاب و واشرهای تخت نصب کنید.  نکته این که ثابت باید عمود بر دکل باشد.

مونتاژ پایه در نصب جرثقیل بازویی

همان طور که اشاره کردیم برای نصب جرثقیل ها لازم است تا موارد بسیاری مورد نظر قرار گیرد. لازم است تا نصب وسیله به دقت زیادی توسط متخصصان صورت گیرد. این کار باعث می شود تا تمامی موارد مربوط به پروژه رعایت شود. از این رو بهترین کار کمک از متخصصان یگانه کرین می باشد. می توانید به راحتی با متخصصان در ارتباط باشید. در این بخش اما ما نکاتی را در ارتباط با مونتاژ پایه در نصب جرثقیل بازویی بیان می کنیم. این موارد پس از استقرار سیمان، پیچ لنگر و تقویت کننده پایه، که به ورق اندازه گیری مدل خاصی از جرثقیل بازویی شما اشاره دارد اتفاق می افتد. موارد مورد نظر عبارتند از:

  • یک پیچ و مهره را به پیچ ها و پیچ های لنگر با سطح بالای تقریباً یک اینچ بالای پایه نصب کنید.
  • در آن نقطه پیچ پایه لنگر را روی پایه قرار دهید و مهره های تراز را قرار دهید.
  • ترتیب دوم را آزادانه معرفی کنید، بازوی خط لوله را به نوبه خود در بالای قطب قرار دهید.
  • موقعیت را روی بازو انتخاب کنید تا خط لوله ای را که 2 اینچ از لبه قطب فاصله دارد آویزان کنید.
  • اندازه را از بالای قطب 60 اینچ اندازه بگیرید، از این نقطه برای بررسی شاقول استفاده کنید.
  • بازو را به طور خاص بیش از یک اندازه گیری تکان خوردن از خط لوله به لبه قطب بیابید، باید 2 اینچ باشد، در غیر این صورت، مهره تراز را به طور خاص در زیر، اگر برجسته تر از 2 اینچ باشد، تغییر دهید.
  • بازو را به 180 درجه بچرخانید، فاصله 2 اینچی را بررسی کنید، در غیر این صورت، مهره های تراز را تغییر دهید تا اندازه گیری یکسان در هر طرف قطب انجام شود.
  • این عمل را در هر پیچ لنگر با افزایش 60 درجه تکرار کنید.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

چک لیست جرثقیل چیست؟

در توضیح این بخش باید گفت که موقعیتی را روی بازوی ثابت، 2 اینچ از لبه دکل، برای آویزان کردن خط لوله انتخاب کنید. 60 اینچ را از بالای دکل اندازه بگیرید و از این نقطه برای بررسی ابعاد 2 اینچ برای دکل چاقو استفاده کنید. بازوی ثابت را مستقیماً روی یک پیچ لنگر قرار دهید و از خط لوله تا لبه دکل اندازه بگیرید. اگر این اندازه گیری 2 اینچ نیست، مهره تراز را مستقیماً در زیر تنظیم کنید. مهره تراز را در صورتی که بیشتر از 2 اینچ باشد به سمت پایین بچرخانید. اگر کمتر از 2 اینچ باشد، بازوی فیکسچر را 180 درجه بچرخانید و دکل را دوباره از نظر شاقول بررسی کنید.

پس از اتمام این مراحل در نحوه نصب جرثقیل بازویی، لازم است که مهره های قفل کننده را ثابت کنید. در این راستا است که مونتاژ‌اولیه وسیله به پایان می رسد. در این مسیر باید دقت کافی را داشته باشید. چرا که مونتاژ‌اولیه تاثیر بسیار زیادی در مراحل دیگر کار دارد. علاوه بر آن ایمنی وسیله نیز در این بخش تامین می شود.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نحوه نصب جرثقیل بازویی در بخش سر

سر با هم روی یاتاقان اصلی در محور چرخش نصب می شود، سپس جعبه به هم متصل می شود با مطابقت با مهره های شش ضلعی شماره 9، که موقعیت غلتک را به هم می چسباند، در امتداد این خطوط، سطح جمع آوری جعبه را تغییر می دهد. در نقطه ای که جعبه به طور واقعی تراز است، یک واشر سطح را روی شفت چرخشی قرار دهید که از داخل سر بیرون می آید، جعبه را جمع کرده و با حلقه باقی مانده شماره 16 محکم کنید. نحوه نصب جرثقیل بازویی در بخش سر بخش مهمی است که باید با نظارت متخصصان صورت گیرد.

اجاره آسانسور کارگاهی در تبریز

مونتاژ بوم

تنظیم بوم را به طور خاص برای بستن جعبه در صفحه عقب و شفت تقویت نقطه تنظیم کنید. هدف نهایی این است که پایان میله بالاتر از سطح خزیده، با تغییر عادلانه مهره تعویض غلتک و پیچ در موقعیت واقعی باشد.

منابع:

https://www.agcranes.com/jib-crane-installing-testing-and-commissioning/

https://medium.com/@singlegirder/how-to-install-a-jib-crane-facfb77bd121

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵