راهنمای جامع ایمنی کاربری جرثقیل موبایل

هدف از هشدار ایمنی این است که به اپراتورهای جرثقیل و سایر افراد درگیر در عملیات جرثقیل، تعهدات ایمنی خود را هنگام کار با جرثقیل های متحرک یادآوری کند. هشدار ایمنی برخی از رایج ترین مسائلی را که هنگام انجام عملیات بالابری باید مورد توجه قرار گیرد، مشخص می کند. برای کارکرد صحیح جرثقیل به مهارت و دقت نیاز است. کارفرما برای بهترین عملکرد جرثقیل اطمینان حاصل می کند که نه تنها از تجهیزات مراقبت می شود، بلکه از ایمن نگه داشتن بار نیز اطمینان حاصل می شود. ایمنی همچنین نقش مهمی در عملکرد جرثقیل متحرک ایفا می کند. از این رو در این مقاله از وب سایت یگانه کرین ما به بررسی راهنمای جامع ایمنی کاربری جرثقیل موبایل می پردازیم و مهم ترین نکات را در ارتباط با آن بیان می کنیم. برای کسب اطلاعات دقیق تر در این باره می توانید با متخصصان یگانه کرین در ارتباط باشید.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اصلی ترین دلایل ایجاد حوادث جرثقیل موبایل

برای این که در ارتباط با راهنمای جامع ایمنی کاربری جرثقیل موبایل صحبت کنیم مبحث مهمی را بیان می کنیم. این مبحث در ارتباط با اصلی ترین دلایل ایجاد حوادث جرثقیل موبایل است. این حوادث معمولا به دلایل زیر اتفاق می افتد:

 • هنگامی که جرثقیل بر روی زمین نرم یا شیبدار نصب شده است
 • هنگامی که جرثقیل بیش از حد بارگذاری شده است، این امر باعث ناپایداری می شود
 • هنگامی که سیستم های ایمنی وجود داشته اند نادیده گرفته می شود یا بیش از حد کار گرفته شود
 • هنگامی که جرثقیل با خطوط برق یا سایر نیروگاه های تلفن همراه دچار برخورد می شود

هر کدام از این موارد می تواند منجر به آسیب های جبران ناپذیری شود. از این رو روش کار استفاده از جرثقیل متحرک به ویژه با افزایش پیچیدگی آسانسور می تواند خطرناک باشد. پس در این مسیر برنامه ریزی از قبل مهم است که به کاهش خطر یک حادثه کمک می کند. در این میان به هرگونه خطرات سربار توجه کنید ، به ویژه هنگامی که در حال کار با جرثقیل در نزدیکی ساختمانها یا در مناطقی هستید که خطوط برق وجود دارد.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

صرفه جویی در هزینه ها با اجاره ی جرثقیل مناسب

راهنمای جامع ایمنی کاربری جرثقیل موبایل باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

با توجه به شرایط سخت کار با جرثقیل ها لازم است تا دستورالعمل های ایمنی به کار گرفته شوند. در این مسیر لازم است که دستورالعمل ها دارای ویژگی هایی باشند. ویژگی هایی که می تواند منجر به بهبود شرایط کاری در پروژه ها شوند. از این رو ما به بررسی راهنمای جامع ایمنی کاربری جرثقیل موبایل با ویژگی های مربوط به آن می پردازیم. این موارد عبارتند از:

 • دستورالعمل ها برای افرادی که در آسانسور دخیل هستند به راحتی قابل درک باشد.
 • شامل اطلاعاتی باشد که مستقیماً با بالابر مرتبط است
 • دارای انعطاف پذیری کافی برای ایجاد تغییرات در در صورتی که مسائل مربوط به سایت نیاز به تغییر داشته باشد.
 • دارای نمودارهای موقعیت جرثقیل و موقعیت بار در ابتدا و انتهای بالابر
 • جرم باری که باید بلند شود
 • مراحل گام به گام استفاده از جرثقیل موبایل

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

نکته مهم استفاده از راهنمای ایمنی کاربری جرثقیل موبایل است. اشتباه یا عدم توجه به آنچه انجام می دهید نه تنها می تواند پرهزینه باشد بلکه خطرناک است.

کتابچه راهنمای کاربر را بخوانید

جرثقیل ها هر کدام شرایط خاص خود را دارند و توسط شرکت های به خصوصی طراحی و اجرا شده اند. از این رو لازم است تا در ارتباط با کار با آن ها اطلاعات دقیق کسب شود. به همین دلیل در مسیر بررسی راهنمای جامع ایمنی کاربری جرثقیل موبایل بهتر است که کتابچه مربوط به وسیله را مطالعه نمایید. حتی هنگام استفاده از پرسنل واجد شرایط، مهم است که به خاطر داشته باشید که جرثقیل های تولیدکنندگان مختلف دارای کنترل ها، دستگاه ها و ویژگی های بی خطر هستند. هر کسی که با جرثقیل کار می کند باید درک دقیقی از جرثقیل خاص مورد استفاده داشته باشد. دفترچه راهنمای کاربر شامل اطلاعات حیاتی در مورد موارد زیر است:

 • ظرفیت بار
 • مکانیسم های ایمنی
 • تثبیت کننده ها و وزنه های متعادل
 • کنترل های اپراتور

پس قبل از کار با جرثقیل، حتماً دفترچه راهنمای کاربر را به طور کامل بخوانید. قبل از استفاده از جرثقیل موبایل اطمینان حاصل کنید که نمودارهای بار را به دقت خوانده و درک کرده اید. هنگام کار با جرثقیل موبایل هرگز از تلفن همراه استفاده نکنید.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

8 نکته برای بهبود ایمنی کارگاه

چک روزانه یکی از مهم ترین موارد در راهنمای جامع ایمنی کاربری جرثقیل  موبایل

اپراتور جرثقیل باید از چک لیست بازرسی روزانه برای اطمینان از سالم بودن جرثقیل قبل از کار استفاده کند. این بررسی ها شامل بررسی های قبل از شروع، بررسی های راه اندازی موتور و بررسی سیستم ایمنی است.

 • بررسی های اولیه: اپراتور قبل از راه اندازی جرثقیل، باید وضعیت لاستیک، سطح روغن، کمربند ایمنی، مخزن هوا و باتری را از جمله موارد دیگر بررسی کند.
 • بررسی های راه اندازی موتور: قبل از شروع کار روزانه، اپراتور باید موتور را روشن کرده، فشارسنج، سطح سوخت، علائم راهنمایی، بوق، سیستم تعلیق و سیستم مغزی و سایر موارد را بررسی کند.
 • بررسی سیستم ایمنی: مهمتر از همه، بررسی سیستم ایمنی باید برای جلوگیری از حوادث فاجعه بار انجام شود. اطمینان حاصل کنید که بلوک ضد دو، محدود کننده ظرفیت نامی و برنده را ارزیابی کنید.

علاوه بر این، اپراتورها یک سری بررسی سیستم هیدرولیک را انجام می دهند. قبل از کار با جرثقیل، چک های روزانه اپراتور را انجام دهید. این موارد در راهنمای جامع ایمنی کاربری جرثقیل  موبایل اهمیت زیادی دارند. قبل از راه اندازی جرثقیل، سوخت و سایر مایعاتی را که ممکن است نیاز به پر شدن داشته باشند، دوباره بررسی کنید.

قبل از نصب جرثقیل را با دقت تثبیت کنید

جرثقیل های متحرک برای جلوگیری از واژگونی جرثقیل در حین استفاده از دستگاه های برقی یا سایر ویژگی های تثبیت کننده استفاده می کنند. موارد زیر را در نظر داشته باشید:

 • از دستورالعمل های سازنده پیروی کنید تا تعیین کنید که تا چه حد می توانید نشت کننده ها را گسترش دهید.
 • همیشه از لنت های جرثقیل یا جرثقیل زیر لبه های برقی استفاده کنید.
 • هرگز بر روی حفره ها، فرورفتگی ها یا زمین های ناپایدار، آن ها را قرار ندهید.

بسیاری از تصادفات به دلیل راه اندازی نامناسب رخ می دهد، بنابراین مطمئن شوید که ارزیابی ایمنی محکمی در مورد محل قرارگیری انجام داده اید.

منابع:

https://www.worksafe.qld.gov.au/__data/assets/pdf_file/0024/19473/mobile_crane_tech_guide_note.pdf

آكوان نخستین جرثقیل غول آسای خاور میانه

https://altida.co.uk/10-safety-tips-mobile-crane-operation

https://www.bigrentz.com/blog/crane-safety-tips

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵