در چه مکان هایی از بالابر هیدرولیکی استفاده میشود ؟

آسانسور هیدرولیک یکی از مهمترین تجهیزات مورد استفاده در حمل و نقل کالا و افراد است. چنین بالابرهایی قادر به حمل بارهای سنگین با سهولت زیادی هستند. بالابرها بخش مهمی از زندگی را تشکیل داده اند. آنها بسیار برای حمل کالاهای سنگین تر از یک طبقه به طبقه دیگر استفاده می شوند. آسانسورها برای حمل بارهای سنگین به شکل ماشین کاربرد بیشتری دارند اما به دلیل وزن زیاد، طراحی آسانسور استاندارد برای این منظور بسیار کارآمد نیست. در این مقاله از یگانه کرین به این سوال پاسخ می دهیم که در چه مکان هایی از بالابر هیدرولیکی استفاده میشود ؟ برای کسب اطلاعات دقیق می توانید با متخصصان یگانه کرین در ارتباط باشید.

برای خرید انواع آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بالابر های هیدرولیک

بالابرهای هیدرولیک در انواع مختلف کاربردها استفاده می شود. آنها می توانند در صنایع خودروسازی، حمل و نقل، ساخت و ساز، حذف زباله، معدن و خرده فروشی یافت شوند زیرا آنها وسیله ای موثر برای بالا بردن و پایین آوردن افراد، کالاها و تجهیزات هستند. تعداد زیادی از وسایل نقلیه امروزی دارای نوعی تجهیزات بالابر هیدرولیکی هستند – یک نمونه معمولی بارگیری درها روی کامیون ها است.

دلیل ترجیح تجهیزات بالابر هیدرولیک بر سایر انواع تجهیزات بالابر این است که بسیار قابل اعتماد بوده و در اغلب موارد نگهداری از آنها آسان است. همه آسانسورهای هیدرولیک از فشار هیدرولیک استفاده می کنند چه از کمپرسور هوا استفاده کنند یا نه، زیرا کمپرسور هوا به روغن و مایعات هیدرولیک فشار می آورد و باعث می شود بار را بلند کند. سپس کمپرسورهای هوا و هیدرولیک با هم کار می کنند تا وسیله ای ایمن و قابل اطمینان برای بلند کردن را فراهم کنند. بدون یکی از وسایل بالابر دیگر کار نمی کند.

برای اجاره آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

10 مدل آسانسور کارگاهی و بالابر ساختمانی

انواع مختلفی از تجهیزات بالابر هیدرولیک موجود است، مانند بالابر قیچی، آسانسور دو پست، آسانسور چهار پست و بالابر چرخ فلک. هر نوع بالابر هیدرولیکی برای کاربرد خاصی طراحی شده است و بنابراین برخی از انواع در صنایع مختلف بیشتر از صنایع دیگر رایج است. اما سوال این  است که در چه مکان هایی از بالابر هیدرولیکی استفاده میشود ؟

در چه مکان هایی از بالابر هیدرولیکی استفاده میشود ؟

آسانسورهای هیدرولیک بر اساس یک اصل اساسی کار می کنند: برای بالا رفتن، یک پمپ روغن را به داخل سیلندر وارد می کند و پیستون را (که ماشین آسانسور را به جلو رانده می کند) به بالا فشار می دهد. برای پایین آمدن، دریچه باز می شود و اجازه می دهد روغن به داخل مخزن برگردد و با استفاده از نیروی گرانشی ماشین آسانسور به عقب رانده می شود. حال که در این باره اطلاعات کسب کردیم، می خواهیم بدانیم که در چه مکان هایی از بالابر هیدرولیکی استفاده میشود ؟

برای صدور سرتیفیکیت آسانسورکارگاهی با شماره درج شده در سایت تماش بگیرید.

در چه مکان هایی از بالابر هیدرولیکی استفاده میشود ؟ – صنعت ساختمان سازی

واضح ترین صنعتی که از تجهیزات بالابر هیدرولیک سود می برد صنعت ساختمان است. در صنعت ساختمان آسانسورهای هیدرولیک به دلیل عملکرد آنها به عنوان اجزای در لیفتراک و سایر ماشین آلات حمل و نقل نقش محوری را ایفا می کنند. آسانسورهای هیدرولیک، در بیشتر موارد، کاملاً قادر به ادغام در وسایل نقلیه و دستگاه ها هستند و این آنها را به ابزاری ارزشمند در صنعت ساختمان تبدیل می کند.

استفاده از تاسیسات عمومی

تجهیزات بالابر هیدرولیک نیز در تأسیسات عمومی جای خود را دارد. در اتوبوس ها و ون ها از آسانسورهای هیدرولیک برای سهولت دسترسی استفاده می شود و در خانه های سالمندان و بیمارستان ها از آسانسورهای هیدرولیک برای دسترسی به مناطق صعب العبور و در غیر این صورت مکان های مشکل دار استفاده می شود. ارتش همچنین از آسانسورهای هیدرولیک روی خودروهای زرهی برای سهولت بارگیری استفاده می کند.

برای خرید آسانسور کارگاهی دست دوم با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

حمل و نقل کالاهای سنگین یا استفاده از بالابر های هیدرولیک

معمولاً شرکت های حمل و نقل که کالاهای سنگین را حمل می کنند از این نوع بالابرها استفاده می کنند. آسانسور بارانداز اساساً در اسکله ها نصب می شود و برای قرار دادن مواد برای اهداف بارگیری استفاده می شود. در واقع در پاسخ به این سوال که در چه مکان هایی از بالابر هیدرولیکی استفاده میشود ؟ با موارد بسیاری مواجه می شویم.

برای اجرا ریل گذاری آسانسور های کارگاهی از چه شرکتی خدمات بگیریم؟

استفاده از بالابر های هیدرولیک در صنایع مختلف

به طور کلی، تجهیزات بالابر هیدرولیک در بسیاری از صنایع نقش حیاتی ایفا می کند و بدون آن بسیاری از کارها دشوارتر می شوند. ممکن است در آینده جایگزینی برای بالابرهای هیدرولیک وجود داشته باشد، اما در حال حاضر این قطعات مهندسی در صنایع خودروسازی، حمل و نقل، ساخت و ساز، حذف زباله، معدن و خرده فروشی به عنوان وسیله ای برای بلند کردن عمل می کنند. آسانسورهای هیدرولیک را می توان در شرایط مختلف استفاده نمود. از بالابرهای هیدرولیک می توان برای جابجایی مواد به صورت عمودی و افقی استفاده کرد. بسیاری از بالابرهای هیدرولیک همراه با تلفن همراه ارائه می شوند. آنها در شرایط مختلف مانند یک لیفتراک استفاده می کردند. برای محیط کار پایدار، آسانسورهای هیدرولیک می توانند به طور دائم ثابت شوند.

برای تعمیر و اورهال آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اصول اصلی هیدرولیک چیست؟

پس از پاسخ به سوال اساسی که در چه مکان هایی از بالابر هیدرولیکی استفاده میشود می خواهیم اصول اصلی هیدرولیک ها را با هم بررسی کنیم. ترمزهای هیدرولیک بر اساس قانون پاسکال کار می کنند. طبق این قانون، هر زمان که به سیال فشار وارد می شود، به طور یکنواخت در همه جهات حرکت می کند. بنابراین وقتی به پیستون کوچکی نیرو وارد می کنیم، فشار ایجاد می شود که از طریق سیال به پیستون بزرگتر منتقل می شود. موارد استفاده و کاربرد ترمزهای هیدرولیک بی پایان است و همه از سیستم ها و اجزای مشابه استفاده می کنند. سیستم های هیدرولیک متکی به روغن هستند که در دماهای مختلف عملکرد متفاوتی دارد. مانند هر مایع، روغن می تواند از سیستم خارج شود که می تواند مشکلات بزرگی ایجاد کند. این امر در سیستم های جدید اتفاق نمی افتد، اما نگهداری صحیح آسانسور بسیار حیاتی است.

بالابرهای هیدرولیکی نسبت به انواع دیگر آسانسورها از نظر مصرف انرژی مناسب تر هستند. قدرت مورد نیاز برای بالا بردن ماشین آسانسور زیاد است، زیرا روغن تمام کار خود را در برابر گرانش انجام می دهد. روشهای جایگزین، مانند لیفت کششی، از وزنه متقابل استفاده می کنند، بنابراین به انرژی کمتری نیاز دارند.

منابع:

https://www.mvorganizing.org/where-is-hydraulic-lift-used/

تاثیر انتخابات امریکا بر بازار آسانسور های کارگاهی ایران

http://vintecelevators.com/5-uses-hydraulic-lifts/

https://www.gartec.com/2018/08/14/hydraulic-lifts-work/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵