یک چین بلاک، که به آن بالابر یا جرثقیل دستی نیز گفته می شود. ابزاری است که برای کمک به افراد برای بلند کردن و کاهش بارهایی که از محدوده توانایی آن ها فراتر می روند، ابداع شده است. از آن ها در بخش کار صنعتی در سراسر جهان استفاده می شود. در این مقاله از یگانه کرین می خواهیم مطالب بیشتری در مورد چین بلاک یا جرثقیل دستی عنوان کنیم.

چین بلاک یا جرثقیل دستی

چین بلاک که همچنین به عنوان بالابر دستی نیز شناخته می شود. ابن ابزار مکانیزمی است که برای بلند کردن و کاهش بارهای سنگین با استفاده از زنجیر مورد استفاده قرار می گیرد.جهت خرید تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چین بلاک شامل دو چرخ دنده است که زنجیر در اطراف آن ها پیچیده شده است. هنگامی که زنجیر کشیده می شود، به دور چرخ ها می چرخد و شروع به بلند کردن وسیله ایی می کند که از طریق قلاب به طناب یا زنجیر متصل شده است. چین بلاک یا جرثقیل دستی را می توان به بالابرها یا کیسه های زنجیری وصل کرد تا بار را به طور یکنواخت بلند کنند. یک چین بلاک می تواند در ظرفیت های 20 تن استفاده شود.جهت خرید تاور کرین دست دوم کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چین بلاک چگونه کار می کند؟

یک جرثقیل دستی شامل یک زنجیر برای بلند کردن، یک زنجیر دستی و یک قلاب برای چنگ زدن است. اکثر چین بلاک ها با استفاده از برق کار می کنند اما از چین بلاک یا جرثقیل دستی نیز می توان استفاده کرد.جهت اجاره تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

ابتدا چین بلاک باید از طریق قلاب چنگ زدن به بار متصل شود. سپس وقتی زنجیر دستی کشیده می شود، زنجیر چفت خود را روی چرخ محکم می کند. سپس یک حلقه در داخل مکانیسم ایجاد می کند و باعث ایجاد کششی می شود که بار را از زمین بلند می کند.جهت سرویس نگهداری ماهانه تاور کرین کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

از چین بلاک یا جرثقیل دستی برای چه مواردی استفاده می شود؟

از چین بلاک ها به دلیل قابلیت بلند کردن، معمولا در گاراژهایی استفاده می شود. آنها می توانند موتورها را به راحتی از روی اتومبیل بلند کنند. از آنجا که می توان آن ها را توسط یک نفر کنترل کرد، چین بلاک یک راه فوق العاده کارآمد برای تکمیل مشاغلی است که ممکن است بیش از دو کارگر به آن نیاز داشته باشند. جهت خرید آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

از چین بلاک ها همچنین در سایت های ساختمانی که می توانند بارها را از سطوح بالاتر بردارند. در کارخانه های خط مونتاژ برای بلند کردن وسایل و گاهی حتی برای وینچ کردن خودروها از زمین ناایمن استفاده می شود. چین بلاک ها دارای ظرفیت های مختلفی هستند که آن ها را برای طیف وسیعی از عملیات ها، مناسب می کندجهت اجاره آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

3 تفاوت اصلی بین چین بلاک و بالابر اهرمی:

اگرچه دستگاه های چین بلاک و بالابر اهرمی ظاهر مشابهی دارند اما عملکرد آن ها متفاوت است. در زیر به 3 تفاوت بین چین بلاک و بالابر اهرمی اشاره می کنیم:

  1. از چین بلاک برای بلند کردن و کاهش بارهای سنگین به صورت عمودی استفاده می شود. در حالی که از بالابر اهرمی برای کشیدن و بلند کردن در هر دو حالت عمودی و افقی و یا چند جهت استفاده می شود.جهت تعمیر آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
  2. بالابر اهرمی با استفاده از یک دست برای چرخاندن دسته یا اهرم به جلو یا عقب عمل می کند. چین بلاک ها با دو دست و با کشیدن زنجیر دستی عمل می کنند.جهت نصب و پیاده سازی آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
  3. چین بلاک به شما این امکان را می دهد تا با استفاده از مزیت مکانیکی بارهای سنگین را تا 50 تن با سهولت بالا ببرید. حد بار کاری آن (WLL) بیشتر از بالابر اهرمی است که بار را تا 10000 کیلوگرم بلند می کند.
همه چیز درباره لیور جرثقیل

چین بلاک یا جرثقیل دستی ها و بالابرهای اهرمی دستگاه های فوق العاده ایی هستند. آن ها برای عملیات بلند کردن و حمل مواد سنگین استفاده می شود. به لطف مکانیسم بالابری پیشرفته، یک نیروی کششی کوچک برای کنترل اجسام سنگین به نیروی بزرگتری تبدیل می شود.جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

این بالابرهای دستی دارای طراحی جمع و جوری هستند که در فضاهای کوچک جا می شوند. و امکان بلند کردن بارها را آسانتر می کنند. آن ها را می توان به راحتی توسط کارگران مدیریت کرد و برای کارکردن و خدمت رسانی موثر به اهداف خود کارآمد هستند. از آن ها معمولا در ساختمان ها، تعمیر و نگهداری و فضاهای کار استفاده می شود.جهت اورهال آسانسور کارگاهی کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

نکات ایمنی کار با چین بلاک

چین بلاک یا جرثقیل دستی، یک وسیله‌ مکانیکی است و برای استفاده از آن اپراتور به طور مستقیم نقش دارد. برای استفاده از چین بلاک یا جرثقیل دستی باید اپراتور، آموزش ‌های لازم را دیده باشد. بعد از کسب مهارت ‌های لازم و رعایت نکات ایمنی، کارهای مربوط به چین بلاک یا جرثقیل دستی را انجام دهد. یکی از مهمترین نکات ایمنی در حین استفاده از چین بلاک این است که بار بیش از ظرفیت مشخص شده توسط قلاب و زنجیر آن نباید حمل شود.جهت اینورتر کردن تاور کرین اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بر روی هر یک از دستگاه‌ ها و تجهیزات، میزان مجاز بار و اثاثیه نوشته شده است و نباید وزن آن بیش از وزن مجاز باشد. هیچ شخصی اعم از کارگر، مهندس و عابر نباید زیر باری که توسط چین بلاک یا جرثقیل دستی حمل شده است، قرار بگیرد، چرا که هر لحظه ممکن است یک حادثه‌ ناگوار و غیر مترقبه اتفاق بیفتد. از دیگر نکات ایمنی استفاده از چین بلاک یا جرثقیل دستی این است که نباید از دو چین بلاک یا جرثقیل دستی برای حمل یک بار استفاده کرد.جهت اینورتر کردن آسانسور کارگاهی اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین زنجیر چین بلاک باید کاملا سالم باشد و دچار چین خوردگی و بریدگی نشود. باری که توسط چین بلاک یا جرثقیل دستی بلند شده است نباید به زمین کشیده شود و به یکباره نباید بلند شود. چین بلاک که همچنین به عنوان بالابر دستی نیز شناخته می شود. مکانیزمی است که برای بلند کردن و کاهش بارهای سنگین با استفاده از زنجیر مورد استفاده قرار می گیرد.جهت خرید تاور کرین اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

سخن آخر:

سیستم ترمز کمکی جرثقیل یا ریتاردر چیست

یک جرثقیل دستی شامل یک زنجیر برای بلند کردن، یک زنجیر دستی و یک قلاب برای چنگ زدن است. از چین بلاک ها به دلیل قابلیت بلند کردن، معمولا در گاراژهایی استفاده می شود که می توانند موتورها را به راحتی از روی اتومبیل بلند کنند. جهت خرید آسانسور کارگاهی اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

چین بلاک ها دارای ظرفیت های مختلفی هستند که آن ها را برای طیف وسیعی از عملیات ها، مناسب می کند. برای استفاده از چین بلاک باید اپراتور، آموزش ‌های لازم را دیده باشد. سپس با کسب مهارت ‌های لازم و رعایت نکات ایمنی، کارهای مربوط به چین بلاک را انجام دهد.جهت فروش تاور کرین اسلامشهر کلیک کنید یا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

منابع:

https://www.safetyliftingear.com/news/post/what-is-a-chain-block

https://www.rgmcranes.com/what-is-a-chain-block/

https://www.kitopwb.com.au/difference-between-chain-block-and-lever-block/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵