انتخاب اندازه و نوع تاورکرین به چه صورت است؟

انتخاب اندازه و نوع تاورکرین می تواند یک کار دلهره آور باشد. تاور کرین ها اغلب در محل های ساختمانی مشاهده می شوند که شامل ساختمان های بلند نیز است. از زمان رونق املاک و مستغلات در شهرها، تاور کرین ها به بخش مهمی از ساخت ساختمان های بلند مرتبه تبدیل شده اند. موارد متعددی در تصمیم گیری در مورد انتخاب تاور کرین برای پروژه ها نقش دارند.

در ادامه مقاله زیر می خواهیم به این مبحث بپردازیم که انتخاب اندازه و نوع تاور کرین به چه صورت است.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ظرفیت تاور کرین و ویژگی های پروژه:

انتخاب یک تاور کرین برای یک پروژه به عوامل مختلفی بستگی دارد. معیارهای معمولی که باید مورد توجه قرار گیرد، شامل نوع فن آوری ساخت و ساز مورد استفاده و استفاده از قالب معمولی، پیش ساخته یا لغزنده است. این نشان دهنده ظرفیت تاور کرین مورد نیاز و همچنین نوع آن در برخی موارد است. به عنوان مثال، در مورد قالب های لغزنده، نه تنها تاور کرین با ظرفیت بیشتر مورد نیاز است، بلکه دستگاه نیز در اکثر زمان کارکرد خود باید با سرعت کامل کار می کند. این امر مستلزم ساخت بسیار قوی و کنترل الکتریکی و همچنین کنترل دقیق حرکت است.

شرایط سایت نقش مهمی در انتخاب نوع تاور کرین مورد نیاز دارد. تاور کرین های متعدد که در داخل یک سایت، کار می کنند ممکن است نیاز به جرثقیل بالا تخت داشته باشند، در حالی که در مکان هایی با شهرهای شلوغ در اطراف آن ها نیاز به جرثقیل های لوفینگ جیب دارند.

تاثیر قیمت ارز بر قیمت تاور کرین

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

الزامات پروژه برای تاور کرین:

ارزش آن را دارد که یک خریدار با خرید تاور کرین، الزامات پروژه ها را در نظر بگیرد. این به کاهش هزینه های سرمایه ایی اضافی برای تاور کرین کمک می کند.

علاوه بر این، ایمنی جنبه بسیار مهمی است که هنگام خرید تاور کرین باید مورد توجه قرار گیرد. حتی کوچکترین تصادفات در یک تاور کرین می تواند منجر به خسارت بزرگ و از دست دادن احتمالی جان شود. علاوه بر این، تاور کرین های مهندسی شده دارای عمر طولانی هستند که به کارایی ساختمان ها کمک می کنند. در دسترس بودن پشتیبانی بلند مدت برای تاور کرین ها نیز ضروری است.

علاوه بر این ها، انتخاب عرضه کننده تاور کرین باید به گونه ایی باشد که از یک دستگاه مطمئن و ایمن، با پشتیبانی کافی از خدمات در سراسر کشور اطمینان حاصل شود. در حالت ایده آل، یک مشتری باید به دنبال سابقه اثبات شده تولید کننده و عرضه کننده تاور کرین و توانایی او در ارائه خدمات کارآمد پس از فروش، اخلاق خود در ارائه مشخصات متعهد و مهمتر از همه موقعیت رهبری در صنعت باشد.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

انتخاب تاور کرین:

برای انتخاب تاور کرین مناسب برای هر پروژه معیارهای زیر را باید در نظر گرفت:

 • وزن و شعاع سنگین ترین بالابر
 • طول تیر/جیب و چرخش دنباله تاور کرین
 • مقدار تاور یا دکل مورد نیاز. به طور معمول یک لوفر به تاور کمتری احتیاج دارد اما سر چکش ها ارتفاع مستقل بیشتری دارند و فاصله بین پرش ها بیشتر است.
 • آیا سر چکش برای پروژه مناسب تر است یا لوفر؟ به طور کلی، سر چکش ارزان تر است. (توجه داشته باشید که سر چکش استاندارد از دکل و آویز استفاده می کند. با این حال، اکثر تولیدکنندگان چکش های تخت کوچک تا متوسط یا بزرگ را ارائه می دهند که می تواند فاصله چرخش بین تاور کرین های مورد استفاده در پروژه را تا 6 متر کاهش دهد). وقتی ساختمان های اطراف یا موانع، مانع از استفاده از سر چکش می شود، از لوفر استفاده می شود.
 • استفاده از قلاب در مقایسه با زمان و کار. اغلب بهتر است جرثقیل دیگری یا جرثقیل بزرگتری اضافه کنید و از نیروی کار بهتر استفاده کنید.
 • قدرت و سرعت:
 • سرعت دنده بالا: برای بارهای سبک و بازگشت سریع به سرعت های پایین استفاده می شود.
 • سرعت خطوط بالا به ویژه قابل توجه است زیرا در ساختمان ها به ارتفاع بالایی می رسند و وقتی در ساختمان های پنج طبقه یا کمتر استفاده می شوند، کاملا ناچیز هستند.
 • مطمئن شوید که بالابر از قدرت کافی برای برداشتن سنگین ترین بار در حداکثر ارتفاع ساختمان هنگامی که همه لایه ها بر روی طبل بالابر قرار دارند برخوردار باشد.
 • سر و صدا و محدودیت های محیطی
 • ملاحظات هزینه:
 • حمل و نقل به و از پروژه
 • پایه ها به طور کلی توسط پیمانکار ارائه می شود
 • نصب، به طور معمول نصب نیاز به حداقل یک اپراتور، یک تکنسین (با استفاده از یکی در زمین و دیگری در هوا) و یک کارگر دارد.
 • اندازه و در دسترس بودن تاور کرین مورد نیاز برای نصب و برچیدن
 • اجاره ماهیانه
 • تعمیر و نگهداری (معمولا 10 درصد اجاره ماهانه)
 • هزینه های برچیدن
 • اکثر عرضه کنندگان تاور کرین نیاز به اجاره کامل کل دستگاه مورد نیاز برای پروژه دارند. (به عنوان مثال اگر 360 متر برای تکمیل پروژه مورد نیاز است، از ابتدا هزینه تمام تاور را دریافت می کنید). هزینه هایی مانند حمل بار به محل نگهداری، تخلیه، ذخیره، بازسازی و حمل و نقل به محل کار نیز باید در نظر گرفته شود.
 • همه موارد فوق با توجه به زمان. ارزش زمانی پول را در نظر بگیرید.
 • مقررات ایمنی. اکثر مناطق نیاز به یک طرح نصب/ برچیدن و صدور گواهینامه ایمنی دقیق دارند. آیا دستگاه دارای تمام استانداردهای قابل اجرا (مانند OSHA ، ANSI و DIN) است؟ تولید کننده، سال تولید و تاریخ تولید مجدد را در نظر بگیرید.
تاثیر قیمت ارز بر خرید تاور کرین در ایران

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سخن آخر:

موارد متعددی در تصمیم گیری در مورد انتخاب تاور کرین ها برای پروژه ها نقش دارند.

معیارهای معمولی که باید مورد توجه قرار گیرد، شامل نوع فن آوری ساخت و ساز مورد استفاده و استفاده از قالب معمولی، پیش ساخته یا لغزنده است.

شرایط سایت نقش مهمی در انتخاب نوع تاور کرین مورد نیاز دارد.

ارزش آن را دارد که یک خریدار با خرید تاور کرین، الزامات پروژه ها را در نظر بگیرد. این به کاهش هزینه های سرمایه ایی اضافی برای تاور کرین کمک می کند.

برای خرید، فروش، اجاره، تعمیر، اورهال، سرویس نگهداری ماهانه و سالانه، نصب و پیاده سازی، اینورتر کردن و صدور سرتیفیکیت تاور کرین می توانید به یگانه کرین مراجعه کنید. یگانه کرین با بیش از 20 سال قدمت در تامین تجهیزات کارگاهی در پروژه های ساخت و ساز خدمات مرتبط با تاورکرین، اسانسور کارگاهی و بچینگ پلانت را ارائه می دهد.

منابع:

https://b2bpurchase.com/how-to-select-a-tower-crane/

http://www.cranestodaymagazine.com/features/selecting-a-tower-crane/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵