5 مزیت استفاده از بالابر فروشگاهی هیدرولیک

امروزه با گسترش کسب و کارهای صنعتی و توسعه فروشگاه ها، مقوله زمان اهمیت بیشتری پیدا کرده است و در این بین استفاده از برخی از دستگاه ها مانند بالابر فروشگاهی هیدرولیک، استاکر و … به آسان شدن فرآیند کارها و همچنین تسریع آن ها، کمک بیشتری کرده است.

احتمالا در گذشته برای حمل یا بالا و پایین بردن کالاهای مورد نظر، وقت و هزینه زیادی صرف می شد و یا برای انجام این کارها، نیرو و توان چند نفر لازم بود ولی امروزه، بالابرهای فروشگاهی هیدرولیک به عنوان یک کمک کننده محسوب می شوند.

از بالابر فروشگاهی هیدرولیک، اغلب برای جا به جایی و حمل بار در مغازه های کوچک و بزرگ و فروشگاه ها استفاده می شود. با وجود استفاده از بالابرهای فروشگاهی هیدرولیک دیگر نیازی به صرف هزینه های زیاد نیست، زیرا این وسایل به گونه ایی جایگزین نیروی انسانی شده اند. در ادامه این مقاله از یگانه کرین به 5 مزیت استفاده از بالابر فروشگاهی هیدرولیک می پردازیم.

برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

بالابر فروشگاهی هیدرولیک چیست؟

بالابر  هیدرولیک، یک نوع از بالابر است که به وسیله یک مکانیزم هیدرولیکی طراحی شده است.

این نوع بالابر، انعطاف پذیری زیادی دارد و به خاطر آن به راحتی می تواند نیروی خروجی که بر آن وارد می شود را از کم به زیاد و یا بالعکس، بسته به نوع استفاده خود، کنترل کند.

بالابر فروشگاهی هیدرولیک دارای ساختار و طراحی ساده هیدرولیکی است و این باعث شده تا مورد علاقه بسیاری از مدیران فروشگاه ها قرار بگیرد.

ایمنی ترمزها در آسانسورکارگاهی 

ضریب امنیتی بالابرهای فروشگاهی هیدرولیک نسبت به بالابرهای کششی یا معمولی بسیار بالاتر است. این بالابرها علاوه بر انعطاف پذیری بالایی که دارند، مقاومت بالایی هم در هنگام جا به جایی بارها دارند. می توان گفت شلنگ های انعطاف پذیر و شیرهای قفل کننده جزء مهم ترین اجزا این بالابرهای هیدرولیکی محسوب می شوند که نقش زیادی را در امنیت آن ها ایفا می کنند.

بالابرهای هیدرولیک در انواع مختلف مغازه ایی، فروشگاهی، صنعتی، خانگی و به عنوان بالا برنده ویلچر تولید و به بازار عرضه می شوند.

برای خرید آسانسور کارگاهی دست دوم با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

5 مزیت استفاده از بالابر فروشگاهی هیدرولیک:

 • استفاده از بالابر فروشگاهی هیدرولیک دارای مزایای مختلفی است. در زیر به 5 مزیت استفاده از بالابر فروشگاهی هیدرولیک می پردازیم:
 • بالابر فروشگاهی هیدرولیک دارای ضریب ایمنی و مقاومت بالایی است.
 • بالابر فروشگاهی هیدرولیک دارای قابلیت انعطاف پذیری برای کنترل نیرو و سرعت حمل بار است.
 • بالابرهای فروشگاهی هیدرولیک، ساختار و طراحی به نسبت ساده ایی دارند و این هم خود یک مزیت بزرگ محسوب می شود.
 • در بالابرهای فروشگاهی هیدرولیک، موتور گیربکس برای جلوگیری از سقوط ناگهانی وجود دارد.
 • می توان محل استقرار بالابر فروشگاهی هیدرولیک را در صورت نیاز، جابجا کرد.

برای تعمیر و اورهال آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کاربرد بالابر فروشگاهی هیدرولیک:

از بالابر فروشگاهی هیدرولیک برای موارد زیر استفاده می شود:

 • از بالابر هیدرولیک برای جابجایی مواد اولیه فروشگاه های پوشاک، حمل کتاب، ابزارآلات، مواد غذایی، قطعات خودرو، قطعات صنعتی، جابجایی و انتقال بار در فروشگاه ها، مغازه ها، رستوران ها، انبارها و … استفاده می شود.
 • از بالابر هیدرولیک برای انتقال افراد در فروشگاه ها و مغازه ها استفاده می شود. (یک نکته بسیار مهم در اینجا این است که در بالابر فروشگاهی اگر قصد حمل افراد را داشته باشیم، حتما باید از سیم بکسل های نتاب و بسیار قوی با ضریب اطمینان بالا استفاده کنیم. همچنین موتور این وسیله حتما باید دارای ترمز باشد.)
 • گاهی اوقات از بالابر هیدرولیک می توان در ساختمان های پله دار برای انتقال و جا به جایی افراد ناتوان به عنوان بالابر حمل بیمار یا معلول بر نیز استفاده کرد. اما همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، اگر بخواهیم از این نوع بالابرها برای حمل افراد استفاده کنیم، استفاده از سیم بکسل های نتاب و با ضریب اطمینان بالا و موتورهای دارای ترمز، اجباری است.
مزایای داربست آسانسور کارگاهی متحرک

برای صدور سرتیفیکیت آسانسورکارگاهی با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

اجزاء بالابر فروشگاهی :

بالابر هیدرولیک از اجزایی مانند الکتروموتور، قرقره، سیم بکسل، گیربکس، شاسی و میکروسوئیچ تشکیل شده است.

توان موتور و گیربکس بالابر بر اساس میزان وزنی که قرار است جابه جا کند، تعیین می شود.

 • الکتروموتور (دینام):

  الکتروموتور استفاده شده در بالابر فروشگاهی برحسب ظرفیت حمل بار و ارتفاع موثر آن، انتخاب می شود. سه مولفه مهم در انتخاب الکتروموتورهای بالابرهای فروشگاهی شامل موارد زیر است:

 • توان یا قدرت در بالابر فروشگاهی از 2 تا 10 اسب بخار متغیر است.
 • سرعت یا تعداد دور رایج در بالابرها 1400 دور و 3000 دور می باشد.
 • تک فاز یا سه فاز بودن موتور اهمیت دارد.
 • قرقره:

  قرقره موجود در بالابر فروشگاهی، برای جمع کردن و هدایت سیم بکسل به کار می رود. قرقره معمولی می تواند تا 35 متر سیم بکسل را به دور خود جمع کند و بیشتر از این متراژ باید قرقره، تغییر کند.

 • سیم بکسل:

  از سیم بکسل برای استفاده در انواع بالابر، جرثقیل و همچنین برای بلند کردن و حرکت بارهای مختلف استفاده می شود. برحسب محل مورد نیاز و نوع ساختار، سیم بکسل دارای ضریب انبساط و انعطاف پذیری، همچنین طرح و قطرهای مختلفی است.

 • گیربکس:

  در بالابر فروشگاهی از گیربکس حلزونی تیپ VF استفاده می شود.

 • شاسی:

  قسمت اصلی بالابر فروشگاهی، شاسی آن است که بار روی آن اعمال می شود و باید دارای مقاومت و استحکام کافی باشد. شاسی که برای بالابر فروشگاهی طراحی می شود، با توجه به نیاز مشتری، توسط نصاب محاسبه و ساخته خواهد شد.

 • میکروسوئیچ:

  میکروسوئیچی که در بالابر فروشگاهی هیدرولیک موجود است، در انتهای شاسی نصب می شود تا از خطرات احتمالی مانند برخورد شاسی بالابر با کف جلوگیری کند. در حقیقت می توان گفت که میکروسوئیچ مانند یک کلید قطع و وصل عمل می کند و وظیفه اصلی آن نیز در بالابر فروشگاهی، تضمین ایمنی بیشتر دستگاه است.

برای خرید انواع آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سخن آخر:

بالابر فروشگاهی، یک نوع از بالابر است که به وسیله یک مکانیزم هیدرولیکی طراحی شده است.

استفاده از بالابر هیدرولیک دارای مزایای مختلفی است، مثلا: این بالابرها دارای ضریب ایمنی و مقاومت بالایی هستند یا این که دارای قابلیت انعطاف پذیری برای کنترل نیرو و سرعت حمل بار هستند.

از بالابر هیدرولیک برای موارد زیر استفاده می شود: برای جابجایی مواد اولیه فروشگاه های پوشاک، حمل کتاب، ابزارآلات و …، برای انتقال افراد در فروشگاه ها و مغازه ها  و گاهی اوقات در ساختمان های پله دار برای انتقال و جا به جایی افراد ناتوان به عنوان بالابر حمل بیمار یا معلول بر نیز استفاده می شود.

برای اجاره آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

بالابر هیدرولیک از اجزایی مانند الکتروموتور، قرقره، سیم بکسل، گیربکس، شاسی و میکروسوئیچ تشکیل شده است.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵