معرفی ماژول آموزش هدایت تاور کرین

جلوگیری از خطرات در استفاده از تاورکرین باید اساسا در مراحل انتقال، مونتاژ، بهره برداری، نگهداری و جداسازی انجام شود.

یکی از وظایف مهم در تاور کرین ها بر عهده شخصی است که تاور کرین را هدایت می کند. در ادامه این مقاله از یگانه کرین می خواهیم به معرفی ماژول آموزش هدایت تاور کرین بپردازیم.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اپراتور تاور کرین کیست؟

اپراتور تاور کرین با جابجایی اهرم ها و فشار دادن پدال ها می تواند بارهای سنگین را جابجا کند. اگر اپراتور از طرفداران گیربکس دستی باشد، باید آن را به عنوان یک راندن فوق العاده پیشرفته در نظر گرفت.

یک اپراتور تاور کرین دارای وظایف زیادی است. اپراتور تاور کرین باید برای کنترل هر چه بیشتر این دستگاه، اطلاعات و مهارت های زیادی را کسب کند.

وظیفه اصلی یک اپراتور تاور کرین، استفاده از تمام تجهیزات مورد استفاده برای بلند کردن و جابجایی مجدد مصالح ساختمانی، کانتینر های حمل و نقل یا سایر اشیای سنگین است.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اکثر اپراتور های تاور کرین باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان یا مدرکی معادل آن باشند. اپراتورهای تاور کرین از طریق گذراندن یک برنامه کارآموزی یا دوره های آموزشی مرتبط با کار اپراتوری تاور کرین می توانند مهارت هایی را که نیاز دارند، به دست آورند. همچنین اپراتورهای تاور کرین بسته به محل کار و نوع کار نیز ممکن است نیاز به دریافت مجوز هم داشته باشند.

درامد اپراتور تاور کرین در ایران چقدر است؟

افرادی که می خواهند به عنوان اپراتور تاور کرین مشغول به کار شوند، باید بتوانند در فضای باز و تحت نظارت ها و محدودیت های زمانی به خوبی کار کنند.

بیشتر سایت های ساختمانی حتی در روزهای خوب نیز محدوده خطر هستند. باید مطمئن شد که سایت ساختمانی، ایمنی کافی را داشته باشد.

یکی از جنبه هایی که در رابطه با اپراتور تاور کرین دارای اهمیت بسیار زیادی است، سلامت جسمی و روحی این اشخاص می باشد. نیاز است که اپراتور تاور کرین اقدامات احتیاطی مناسبی را انجام داده و مجموعه ایی از اقدامات را برای ارزیابی، پیشگیری و مقابله با خطرات هنگام کار در فاصله زیاد از زمین پیگیری کند.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

ماژول آموزش هدایت تاور کرین؟

اگر شخصی بخواهد به عنوان اپراتور تاور کرین بر روی این دستگاه کار کند، باید اطلاعات زیادی در مورد این دستگاه و نحوه کار و عملکرد آن داشته باشد. اپراتور تاور کرین، فردی است که باید همه موارد مربوط به تاور کرین را بداند و همچنین در ارتباط با امنیت این وسیله نیز اطلاعات کافی داشته باشد.

هر شخصی که به عنوان اپراتور تاور کرین کار می کند، بسته به نوع کاری که انجام می دهد، باید مهارت هایی را یاد بگیرد و تحت آموزش هایی قرار بگیرد. برای این که بتوانید این آموزش های لازم را داشته باشید، باید به عنوان یک اپراتور تاور کرین در دوره های آموزشی مخصوص شرکت کنید.

دوره های آموزشی اپراتوری تاور کرین برای افرادی که می خواهند اپراتور تاور کرین شوند، دارای اهمیت بسیار زیادی است. اپراتور های تاور کرین باید علاوه بر کنترل این دستگاه های عظیم، امنیت آن ها را نیز حفظ کنند.

نکات مهمی در هنگام خرید تاور کرین دست دوم

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

برنامه هایی که در ماژول مربوط به هدایت تاور کرین ها وجود دارد، همراه با آموزش های عملی است و این برنامه ها و دوره ها معمولا باید در مدارس و مراکز فنی خاصی گذرانده شوند.

در ماژول آموزش هدایت تاور کرین، شخص متقاضی باید اطلاعات زیاد و مفیدی را در رابطه با ارتباطات رادیویی و همچنین مواد و ابزار خطرناک بیاموزد.

در ماژول آموزش هدایت تاور کرین همچنین داوطلبان باید تجهیزات تاور کرین ها را به طور دقیق بشناسند و کارکرد هر کدام از آن ها را نیز یاد بگیرند. آن ها برای این کار باید تعداد معینی از ساعات را در کلاس های حضوری و عملی خود بگذرانند.

در ماژول آموزش هدایت تاور کرین به متقاضیان آموزش می دهند که جوانب احتیاطی را رعایت کنند و از به خطر انداختن جان افرادی که زیر این سازه ها کار می کنند، جلوگیری نمایند. همچنین این افراد باید از سقوط نردبان، داربست متحرک، پل های ثابت کار، بالابر ها و غیره نیز جلوگیری کنند زیرا ممکن است منجر به کشته شدن یا صدمات اساسی شود.

نکاتی برای نصب تاور کرین:

کار مونتاژ تاور کرین باید بسیار آسان، سریع و با کمترین تعداد مراحل انجام شود. جرثقیل باید تمام مجموعه های اصلی از پیش مونتاژ شده خود را حمل کند.

تاور کرین باید بتواند با تعداد مناسب کامیون حمل شود تا بتواند اجزای آن را به ترتیب مناسب برای مونتاژ فوری و بدون نیاز به نگهداری، حمل کرد.

محل تاور کرین باید به گونه ایی مورد مطالعه قرار گیرد که نتواند با ساختمان های مجاور و کابل های فشار قوی تداخل داشته باشد، همچنین این امر باعث می شود عملیات مونتاژ و جداسازی تاور کرین در شرایط ایمنی برای افراد، تجهیزات و محیط مناسب انجام شود.

ظرفیت تاور کرین چگونه محاسبه می شود؟

باید حداقل ایمنی بین قسمت های مختلف تاور کرین و خطوط برق وجود داشته باشد و این باید کمتر از مقدارهای زیر باشد:

فاصله های حداقلی:

  • 3 متر، هنگامی که ولتاژ کمتر یا مساوی 380 ولت است.
  • 5 متر، هنگامی که ولتاژ بیشتر از 380 ولت و کمتر از 13600 ولت است.
  • 7 متر، هنگامی که ولتاژ برابر یا بیشتر از 13600 ولت است.

برای تسهیل حرکت پرسنل، باید حداقل فضای آزاد 0.60 متر عرض و 2.50 متر ارتفاع وجود داشته باشد.

سخن آخر:

اپراتور تاور کرین با جابجایی اهرم ها و فشار دادن پدال ها می تواند بارهای سنگین را جابجا کند. یک اپراتور تاور کرین دارای وظایف زیادی است. اپراتور تاور کرین باید برای کنترل هر چه بیشتر این دستگاه، اطلاعات و مهارت های زیادی را کسب کند.

هر شخصی که به عنوان اپراتور تاور کرین کار می کند، بسته به نوع کاری که انجام می دهد، باید مهارت هایی را یاد بگیرد و تحت آموزش هایی قرار بگیرد. دوره های آموزشی اپراتوری تاور کرین برای افرادی که می خواهند اپراتور تاور کرین شوند، دارای اهمیت بسیار زیادی است.

در ایران نیز مانند بیشتر کشورها، دوره هایی با شرایط مناسب برای آموزش هدایت تاور کرین یا همان اپراتوری تاور کرین تشکیل می شود. اگر به کار اپراتوری تاور کرین علاقه دارید، می توانید با یگانه کرین تماس بگیرید و اطلاعات لازم را در این باره از آن ها جویا شوید.

مجموعه یگانه کرین از سال 1380 به صورت گسترده فعالیت های خود را در زمینه تاور کرین، آسانسورهای کارگاهی، جرثقیل های کارگاهی و … آغاز کرده است.

منابع:

https://www.gruasyaparejos.com/en/tower-crane/tower-crane-operator/

https://study.com/articles/Tower_Crane_Operator_Training_Requirements_and_Job_Description.html

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵