صنعت بنادر دارای دستگاه های مکانیکی بالابر است که برخی از آن ها شامل جرثقیل هستند. این دستگاه ها قادرند وزنه ها و بارهای مختلف را از ارتفاعات مختلف و از هر قایق یا کشتی بلند کنند.

تاور کرین یکی از انواع جرثقیل ها است که دارای کارایی مختلفی است. از تاور کرین در بنادر نیز استفاده می کنند. در ادامه این مقاله از یگانه کرین به کاربرد تاور کرین در بنادر می پردازیم.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

عملیات بنادر چگونه است؟

بازدهی، یک عامل تعیین کننده هنگام حمل بار در هر دو بنادر بین المللی و بنادر داخلی است. در بنادر باید بارگیری و تخلیه در کوتاهترین زمان انجام شود، زیرساخت های لجستیک باید انعطاف پذیر باشد و نسبت قیمت و کیفیت باید مطلوب باشند.

همه موارد بالا باعث می شوند تا امکانات بندری در چشم انداز رقابت های بین المللی برجسته شوند.

تجهیزات بندری با طیف وسیعی از محصولات که پاسخ های خاصی را برای همه نوع محموله ارائه می دهند، به موفقیت این تاسیسات کمک شایانی می کنند. پیشرفته ترین فناوری ها و بالاترین سطوح کیفیت، حداکثر عملکرد و بالاترین میزان دسترسی به تجهیزات را تضمین می کنند.

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از تاور کرین در بنادر

جرثقیل، نوعی دستگاه است که عموما مجهز به طناب بالابر، طناب سیمی یا زنجیر است که می تواند هم برای بلند کردن و پایین آوردن مصالح و هم برای حرکت افقی آن ها مورد استفاده قرار گیرد.

کاربرد تابلوهای اینورتر در تاور کرین

از جرثقیل عمدتا برای بلند کردن اجسام سنگین و حمل آن ها به نقاط دیگر استفاده می شود. این دستگاه از یک یا چند ماشین ساده برای ایجاد مزیت مکانیکی و در نتیجه جابجایی بارها فراتر از توانایی عادی انسان استفاده می کند.

تاور کرین ها یا برج های جرثقیل، بیشترین استفاده را در جهان امروز دارند. از تاور کرین برند لیبهر برای پروژه های مختلف در بنادر استفاده می کنند.

معمولا تاور کرین ها را با بتن روی زمین ثابت می کنند و یا به کناره سازه ها متصل می کنند. از تاور کرین ها بیشتر در ساختن ساختمان های بلند استفاده می شود. از تاور کرین ها در بنادر نیز استفاده می شود، آن ها می توانند تقریبا 20 تن بار را جابجا کنند.

از تاور کرین ها بیشتر برای بلند کردن بارها به ارتفاعات بسیار بالا، به ویژه در سازه های کشتی سازی و بلند کردن کانتینر در بندرگاه ها استفاده می شود.

به طور کلی از کاربردهای تاورکرین می توان به موارد زیر اشاره کرد: برج سازی، سد سازی، سیلو سازی، پل سازی، ساختمان سازی و حمل کالا در بنادر.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

فناوری تاور کرین بنادر

جرثقیل، قسمتی از ماشین آلات سنگین است که دارای برج یا سکویی است که مجهز به کابل و قرقره است. از جرثقیل ها برای بلند کردن و پایین آوردن مصالح استفاده می شود. متداول ترین کاربرد جرثقیل در صنعت ساختمان، بنادر، فرودگاه ها و تولید تجهیزات سنگین است.

تاور کرین از جرثقیل های مورد استفاده در جهان است. تاور کرین، شکلی از یک جرثقیل متعادل است که به زمین و همچنین به کناره های سازه ها متصل می شود. وقتی صحبت از ساخت ساختمان های بلند می شود، آن ها بیشترین استفاده را از نوع جرثقیل دارند. همچنین از تاور کرین ها در بنادر برای حمل و نقل وسایل سنگین و تجهیزات و برداشتن این وسایل از روی قایق ها، کشتی ها و حتی سکوها استفاده می شود.

بزرگترین ماشین جرثقیل جهان

در صورت استفاده صحیح از تاور کرین ها می توان از تصادفات آن ها جلوگیری کرد.

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جرثقیل برای حمل بار کشتی

از انواع دیگر جرثقیل ها برای حمل بار کشتی در بنادر استفاده می شود که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جرثقیل کانتینر
 • جرثقیل سیار بنادر
 • جرثقیل هایی که به طور ثابت بر روی ستون پایه نصب شده اند
 • جرثقیل های منفعل بر روی ریل ها

هر یک از این جرثقیل ها شامل انواع تجهیزات اختیاری برای انطباق آن ها با ماهیت کار با بالاترین کیفیت و در دسترس بودن هستند.

انواع دیگر جرثقیل های بنادر:

غیر از تاور کرین ها از جرثقیل های دیگری نیز در بنادر استفاد می شود. برخی از آن ها شامل موارد زیر است:

 • جرثقیل شناور:

  این ها دستگاه هایی هستند که از وینچ متصل به آن ها تشکیل شده اند. از جرثقیل های شناور بیشتر در ساخت بندرها و پل ها استفاده می شود. از این دستگاه ها همچنین در بارگیری و تخلیه اجسام سنگین غیر معمول در بنادر استفاده می شود. جرثقیل های شناور توانایی حمل بیش از ده هزار تن بار را دارند.

 • جرثقیل حمل و نقل فله:

  در بنادر، کارآمدترین و مطمئن ترین روش برای جابجایی مقادیر زیاد کالاهای حجیم، استفاده از این نوع جرثقیل است که از طریق چنگک کار می کنند. از این جرثقیل ها در جابجایی عمده موادی مانند شن، زغال سنگ و مواد غذایی مانند غلات استفاده می شود.

 • جرثقیل دروازه ایی:

  از جرثقیل های دروازه ایی می توان در صنایع مختلف استفاده کرد. این دستگاه ها در ارتفاع ثابت یا قابل تنظیم موجود هستند و بسته به هدف از فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند.

 • جرثقیل چکشی:

  این یکی از رایج ترین انواع جرثقیل است که در بنادر مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین به عنوان یک طناب بزرگ نیز شناخته می شود. این جرثقیل ها در اندازه های کوچک تا بزرگ تولید شده اند و می توانند بارهای بیش از 350 تن را بلند کنند.

 • جرثقیل عرشه ایی:

  جرثقیل عرشه ایی را می توان در کشتی ها یا قایق ها یافت. از آن ها بیشتر برای عملیات حمل بار مانند بارگیری و تخلیه استفاده می شود. اکثر آن ها به صورت هیدرولیک کار می کنند. این بدان معناست که آن ها یا از سیستم برقی یا از سیستم هیدرولیک دیزلی استفاده می کنند.

سخن آخر:

تاور کرین ها یا برج های جرثقیل، بیشترین استفاده را در جهان امروز دارند. از تاور کرین برند لیبهر برای پروژه های مختلف در بنادر استفاده می کنند.

از تاور کرین ها بیشتر برای بلند کردن بارها به ارتفاعات بسیار بالا، به ویژه در سازه های کشتی سازی و بلند کردن کانتینر در بندرگاه ها استفاده می شود.

از انواع دیگر جرثقیل ها برای حمل بار کشتی در بنادر استفاده می شود که از آن جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:جرثقیل کانتینر، جرثقیل سیار بنادر، جرثقیل هایی که به طور ثابت بر روی ستون پایه نصب شده اند و جرثقیل های منفعل بر روی ریل ها.

غیر از تاور کرین ها از جرثقیل های دیگری نیز در بنادر استفاد می شود. برخی از آن ها شامل موارد زیر است: جرثقیل شناور، جرثقیل حمل و نقل فله، جرثقیل دروازه ایی، جرثقیل چکشی و جرثقیل عرشه ایی.

منابع:

 

https://www.dotkom.nl/crane/port-tower-crane-uses.html

https://www.gruasyaparejos.com/en/port-crane/port-cranes/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵