اکثر تاور کرین های موجود در کشورمان قدیمی هستند، بنابراین به مرور زمان دستکاری های زیادی در تابلو برق های این دستگاه ها انجام گرفته است و این کار آن ها را از حالت استاندارد و فابریک خود خارج کرده است. به همین دلیل و با توجه به بالا بودن هزینه قطعات و در دسترس نبودن بیشتر قطعات حیاتی، باعث پرداخت هزینه های گزاف تعمیر و نگهداری می شود و همچنین کارایی تاور کرین ها را کاهش می دهد. برای حل مشکل از تابلوهای اینورتر استفاده می شود. در ادامه این مقاله از یگانه کرین به کاربرد تابلوهای اینورتر در تاور کرین ها اشاره خواهیم کرد.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

کاربرد تابلو اینورتر در تاور کرین:

به مرور زمان دستکاری های زیادی در تابلو برق های تاور کرین ها انجام گرفته است و این کار آن ها را از حالت استاندارد و فابریک خود خارج کرده است. اما خوشبختانه امروزه با پیشرفت های زیاد تکنولوژی در زمینه صنعت برق و همچنین تولید درایو های مبدل ولتاژ و فرکانس و تنوع و رقابت شرکت های بزرگ ساخت قطعات برق و الکترونیک در زمینه تولید این درایو ها، به راحتی می توان از هزینه و دردسرهای تابلو فرمان های کنتاکتوری و قدیمی تاور کرین ها راحت شد.
با تعویض و جایگزین کردن یک درایو متناسب با هر تاور کرین، می توان تابلو برق های قدیمی این دستگاه ها را حذف کرد و از مزایای این سیستم پیشرفته (اینورتر) بهره مند شد.
اینورتر (Inverter) یا مبدل برق، به دستگاه الکترونیکی گفته می شود که می تواند جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل کند. جریان متناوب می تواند بر اساس نیاز در هر ولتاژ و فرکانسی در دسترس باشد و به وسیله ترانسفورماتورهای مناسب و مدارها کنترل شود.
اینورترها دارای قطعات متحرک نیستند. از اینورترها در طیف گسترده ایی از ابزارهای کاربردی استفاده می شود، این ابزارها می تواند منبع تغذیه کامپیوتر تا ابزارهای بزرگ حمل و نقل فله ایی باشند.

کاربردهای جرثقیل چیست؟

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

معرفی اینورتر:

همانطور که در بالا اشاره کردیم، اینورتر یک دستگاه الکترونیکی است که می تواند جریان مستقیم را به جریان متناوب تبدیل کند.
از کاربردهای اینورتر می توان به تامین جریان AC از منابع DC مانند پانل های خورشیدی یا باتری اشاره کرد.
به دستگاه اینورتر، نوسان ساز الکترونیکی قدرت بالا نیز گفته می شود. به این دلیل به این دستگاه، نوسان ساز الکترونیکی قدرت بالا می گویند که این دستگاه عمل عکس مبدل برق AC به DC متداول را انجام می دهد.
اینورترها از نظر ورودی، به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم بندی می شوند. البته باید گفت که خروجی همه دستگاه های اینورتر، سه فاز است. برای دستگاه های اینورتر با توان بالای سه اسب بخار فقط از ورودی سه فاز استفاده می کنند.
در واقع می توان گفت تابلو اینورتر به دستگاهی گفته می شود که به کمک آن می توان، سرعت یک موتور AC سه فاز را کنترل کرد، بدون آن که گشتاور و قدرت موتور کاهش پیدا کند.
تابلوهای اینورتر با ظرفیت های مختلفی ساخته خواهند شد. برای مثال برای موتوری که دارای توان 20 اسب بخار است، باید از اینورتر 20 HP استفاده کرد.
تعدادی از تابلوهای اینورتر که دارای توان پایین هستند، دارای هشداری مبنی بر عدم استفاده از آن ها برای روشن کردن لامپ های فلورسنت معمولی هستند. دلیل این هشدار این است که خازن تصحیح توان به صورت موازی با لامپ وصل شده است و با برداشتن خازن، این مشکل رفع خواهد شد.

قطعات یدکی مورد نیاز تاور کرین ها

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مزایای تابلوهای اینورتر در تاور کرین:

تابلو اینورتر در تاور کرین دارای مزایای زیادی است. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد:
• با استفاده از تابلو اینورتر در تاور کرین می توان حداقل 50 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کرد.
• تابلوهای اینورتر به طور هوشمند نسبت فشار دستگاه و زیر بار رفتن آن را با انرژی مصرفی تنظیم می کنند و در نهایت به طور اتوماتیک انرژی مورد نیاز را از منبع تامین می نمایند.
• با استفاده از تابلو اینورتر در تاور کرین، برق مصرفی کاهش پیدا می کند و در نهایت به منبع انرژی فشار وارد نمی شود.
• تابلو اینورتر می تواند لحظه به لحظه عملکرد دستگاه را ثبت کند.
• تابلو اینورتر در تاور کرین نسبت تناژ بار به جریان برق مصرفی را تنظیم می کند، به عبارتی هر چقدر بار سنگین تر باشد، مصرف نیرو بیشتر می شود.
• با استفاده از تابلو اینورتر می توان تابلوهای قدیمی و همچنین کنتاکتورها و مقاومت ها را به طور کامل حذف کرد.
• با استفاده از تابلو اینورتر می توان سیستم های ایمنی برای موتورها را حفظ کرد و همچنین حفاظی برای دستگاه در برابر دو فاز شدن ایجاد کرد.
• با استفاده از تابلو اینورتر در تاور کرین می توان از اتصال بدنه دستگاه و فشارهای ناگهانی آن جلوگیری کرد.
• با استفاده از تابلو اینورتر می توان کاری کرد که موتورهای دستگاه های صنعتی همزمان درگیر نباشند و در نتیجه این کار، همیشه یک موتور به عنوان ذخیره آماده به کار خواهد بود.
• با استفاده از تابلو اینورتر می توان از اشتباهات اپراتور، جلوگیری کرد.
• با استفاده از تابلو اینورتر می توان تنش های احتمالی در دستگاه را کاهش داد، همچنین می توان با استفاده از این تابلو، خطرات جانی را نیز با سیستم PLC کنترل هوشمند کاهش داد.
• تابلو اینورتر دارای سیستم عیب یابی چند زبانه است و فرایند کار دستگاه را نشان می دهد.
• با تابلو اینورتر می توان به کاهش شدید استهلاک تاور کرین و همچنین افزایش طول عمر موتورها کمک کرد.
• با تابلو اینورتر می توان ذغال ها و سیستم سلیپ رینگ موتور تاور کرین را حذف کرد.

قیمت تاور کرین چگونه محاسبه می شود؟

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سخن آخر:

با تعویض و جایگزین کردن یک درایو متناسب با هر تاور کرین، می توان تابلو برق های قدیمی این دستگاه ها را حذف کرد و از مزایای این سیستم پیشرفته (اینورتر) بهره مند شد.
اینورتر یا مبدل برق، به دستگاه الکترونیکی گفته می شود که می تواند جریان مستقیم (DC) را به جریان متناوب (AC) تبدیل کند.
اینورترها از نظر ورودی، به دو دسته تک فاز و سه فاز تقسیم بندی می شوند. البته خروجی همه دستگاه های اینورتر، سه فاز است
تابلو اینورتر در تاور کرین دارای مزایای زیادی است. از جمله این مزایا می توان به موارد زیر اشاره کرد: با استفاده از تابلو ایتورتر در تاور کرین می توان حداقل 50 درصد در مصرف انرژی صرفه جویی کرد، با استفاده از تابلو اینورتر می توان از اشتباهات اپراتور، جلوگیری کرد و … .

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵