مهمترین معیارهای انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب

آسانسور کارگاهی، یک دستگاه صنعتی است که در صنایع مختلفی مانند ساخت و ساز و پروژه ها عمرانی و صنعتی از آن برای سهولت جابجایی در ارتفاع استفاده می شود. برای انتخاب آسانسورهای کارگاهی باید معیارهایی را در نظر گرفت. در ادامه این مقاله از یگانه کرین به مهمترین معیارهای انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب می پردازیم.

برای اینورتر کردن آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

آسانسور کارگاهی چیست؟

آسانسورهای کارگاهی در واقع نوعی بالابر هستند که می توان گفت که سالیان طولانی است از آن ها برای حمل کارگران و حتی انواع مصالح ساختمانی مانند سیمان، گچ و … مورد استفاده قرار می گیرد.

آسانسورهای کارگاهی، وسیله ایی بسیار مفید و کاربردی هستند که در برندهای مختلفی تولید می شوند. آسانسورهای کارگاهی از جهت جنس، کیفیت، سایز و کاربری با یکدیگر متفاوت هستند. در نتیجه فرد باید بر حسب نیاز، آسانسور کارگاهی مورد نظر خود را انتخاب کند.

اگر قصد احداث یک ساختمانی به عنوان محل کار یا محل سکونت را دارید، از آسانسورهای کارگاهی می توانید استفاده کنید. از طرف دیگر نیز در طرح های تعمیر و بازسازی بناهای مختلف، استفاده از آسانسور کارگاهی آن هم بهترین آن در باکیفیت ترین برند موجود در بازار ضروری است. البته آسانسورهای کارگاهی برای کارهای استخراج در معادن نیز می توانند بسیار مفید باشند.

انواع آسانسور کارگاهی که در وزن های مختلفی از جمله 2000، 2800، 2500، 1200 و یا 1500 کیلوگرم تولید می شوند، می توانند در موارد مختلفی مورد استفاده قرار بگیرند.

5 مزیت خرید آسانسور کارگاهی

برای خرید آسانسور کارگاهی دست دوم با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

مهمترین معیارهای انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب:

برای انتخاب آسانسورهای کارگاهی باید معیارهایی را در نظر گرفت. در زیر به مهمترین معیارهای انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب اشاره خواهیم کرد:

 • نوع آسانسور کارگاهی:

  یکی از مهمترین معیارهای انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب، نوع آسانسور های کارگاهی می باشد. آسانسور های کارگاهی دارای کاربرد های بسیار زیادی هستند. به همین خاطر در پروژه های مختلف ممکن است به انواع مختلفی از آسانسورها نیاز باشد. به همین دلیل باید قبل از خرید یا اجاره آسانسور کارگاهی در مورد نوعی که می خواهید، تحقیق کنید تا به انتخابی دقیق تر دست بزنید.

 • ظرفیت و تناژ آسانسور کارگاهی:

  یکی دیگر از مهمترین معیارهای انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب، ظرفیت و تناژ دستگاه است. هر کدام از پروژه ها، شرایط مخصوص خود را دارند. به همین خاطر افراد می بایست با توجه به شرایط پروژه و بار های لازم برای جابجایی و همچنین میزان ظرفیت پروژه، تناژ آسانسور های کارگاهی مناسب خود را انتخاب کنند. با تعیین میزان ظرفیت و تناژ مناسب آسانسور می توان آسانسور کارگاهی متناسب برای پروژه خود را انتخاب کرد.

 • فضای مورد نیاز برای نصب و راه اندازی آسانسورهای کارگاهی:

  معیار مهم دیگر برای انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب، در نظر گرفتن فضای مورد نیاز برای نصب و راه اندازی آسانسور های کارگاهی است. هر کدام از پروژه ها شرایط مختص به خود را دارند. در واقع می توان گفت که فضا و محل مورد نیاز بری نصب آسانسورهای کارگاهی در پروژه های مختلف با هم متفاوت است. تعدادی از پروژه ها ممکن است داخل شهرها باشند. در حالی که برخی دیگر از پروژ‌ها در خارج از محل های شهری هستند. علاوه بر همه این ها در محیط پروژه ها نیز شرایط متفاوتی ممکن است برقرار باشد. بنا به دلایلی که به آن ها اشاره کردیم، باید فضای مورد نیاز برای نصب و راه اندازی آسانسورهای کارگاهی مورد بررسی قرار بگیرند. همچنین باید میزان سختی و آسانی نصب آسانسور های کارگاهی در محل پروژه ها نیز مورد بررسی قرار بگیرند. همچنین باید شرایط دسترسی به خدمات نیز مورد بازدید قرار بگیرند.

برای تعمیر و اورهال آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

 • امنیت آسانسور کارگاهی:

  یکی دیگر از مهم ترین معیارهای انتخاب آسانسور های کارگاهی، امنیت این دستگاه می باشد. آسانسور های کارگاهی دارای کاربرد ها و کارایی هایی مختلفی هستند، بنابراین امنیت آن ها یکی از گزینه های اصلی انتخاب این آسانسورها است. برای امنیت آسانسور های کارگاهی باید موارد مهمی را در نظر گرفت. به همین خاطر، زمانی که قصد خرید یا اجاره آسانسور های کارگاهی را دارید، باید تمام مولفه های امنیتی آن را به خوبی بررسی کنید.

نصب آسانسور کارگاهی چگونه است؟

آسانسورهای کارگاهی براساس روش نصب به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند:

 • دسته اول آسانسورهای کارگاهی هستند که به چاهک نیاز دارند و به ریل های استاندارد نیز نیاز دارند، از این نوع از آسانسورها بیشتر در مکان های ثابت مانند حفاری ها یا معادن مورد استفاده قرار می گیرد. هر چند از آن ها در ساختمان سازی نیز به دلیل حرکت های نرمی که دارند، گاهی اوقات مورد استفاده قرار می گیرد.
 • دسته دوم آسانسورهای کارگاهی هستند که بر روی نمای ساختمان ها نصب می شوند، این آسانسورها از قطعات قابل مونتاژ تشکیل خواهند شد و همان طور که مشخص است بیشتر در پروژه های ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند.

برای صدور سرتیفیکیت آسانسورکارگاهی با شماره درج شده در سایت تماس بگیرید.

اصول مهم فنی و استانداردهای آسانسور کارگاهی:

از دیدگاه متخصصان و کارشناسان آسانسور کارگاهی را می توان بهترین آسانسور نامید که از ویژگی های مهم زیر برخوردار باشد:

 • به هیچ وجه اندازه اتاقک آسانسور کارگاهی از چاله بزرگتر یا کوچکتر نباشد.
 • جنس اتاقک آسانسور کارگاهی باید از ورق پانچ شده و یا فلز باشد.
 • توقف آسانسور در صورت سوار شدن افراد و یا حمل بار بیشتر از ظرفیت با قابلیت overload تعبیه شده در آن میسر باشد.
 • یکی از مهم ترین ویژگی های آسانسور استاندارد، وجود پاراشوت است.
 • برای حمل بارهای با وزن بیشتر از سه تن به هیچ وجه نباید از آسانسورهای کارگاهی استفاده کرد.
 • داشتن نشان استاندارد بین المللی و ملی برای تمامی آسانسورهای کارگاهی الزامی است.
 • مکانیزم حرکتی آسانسورهای کارگاهی باید در بالاترین سطح ممکن باشد، البته تعادل بالای دستگاه هم از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای خرید انواع آسانسورکارگاهی با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سخن آخر:

آسانسور کارگاهی، یک دستگاه صنعتی است که در صنایع مختلفی مانند ساخت و ساز و پروژه ها عمرانی و صنعتی از آن برای سهولت جابجایی در ارتفاع استفاده می شود.

برای انتخاب آسانسورهای کارگاهی باید معیارهایی را در نظر گرفت. در زیر به مهمترین معیارهای انتخاب آسانسور کارگاهی مناسب اشاره خواهیم کرد: نوع آسانسور کارگاهی، ظرفیت و تناژ آسانسور کارگاهی، فضای مورد نیاز برای نصب و راه اندازی آسانسورهای کارگاهی و امنیت آسانسور کارگاهی.

یکی از بهترین و معتبرترین شرکت ها در ایران برای خرید، فروش، اجاره، تعمیر، اینورتر کردن، اورهال انواع آسانسور کارگاهی شرکت یگانه کرین است، این شرکت دارای تیمی متشکل از کارشناسان خبره و با تجربه در زمینه فروش، کرایه، نصب و خدمات پس از فروش آسانسورهای کارگاهی می باشد

برای اجاره آسانسور کارگاهی با شماره های درج شده درسایت تماس بگیرید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵