تاور کرین در شرایط آب و هوایی بد

حقیقتا، کار با تاور کرین در بهترین شرایط آب و هوایی می تواند چالش برانگیز باشد. با این حال، همانطور که هر کسی که در صنعت ساخت ‌و ساز کار کرده است می‌تواند به شما بگوید، مادر طبیعت به ندرت همکاری می ‌کند و مهم، دانستن در مورد کارکرد تاور کرین ها در شرایط بد آب و هوایی است. شرایط بد آب و هوایی می تواند به راحتی مدت زمان لازم برای تکمیل یک کار را دو برابر کند. صرف نظر از این، هر پروژه ایی نیاز به اتمام دارد و این بدان معناست که گاهی اوقات، تاور کرین ها باید در هر شرایطی مورد استفاده قرار بگیرند. با انجام تعدادی از اقدامات پیشگیرانه می توان خطرات ناشی از این عملیات ها را به حداقل رساند. در این مقاله از یگانه کرین به این موضوع می پردازیم که استفاده از تاور کرین در شرایط آب و هوایی بد چگونه است.

برای خرید تاور کرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از تاور کرین در شرایط بادی:

هنگام درک نحوه استفاده ایمن از تاور کرین ها در شرایط آب و هوایی بد، شرایط بادی در ابتدا به ذهن خطور می کند. همه جرثقیل ها دارای حداکثر سرعت باد تعیین شده هستند که تحت آن می توانند با خیال راحت کار کنند. اگر باد از این سرعت فراتر رود، جرثقیل نمی تواند به طور ایمن کار کند. درجه بندی باد بین جرثقیل ها، مدل ها و پیکربندی های مختلف، متفاوت است، بنابراین مهم است که بدانید شرایط آب و هوایی چگونه بر جرثقیل یا تاور کرین خاص شما یا تنظیمات آن تاثیر می گذارد.
اگر بالا بردن مصالح باید در شرایط بادی انجام شود، باید تعدادی از عوامل را در نظر گرفت. به طور کلی، سازندگان دستورالعمل هایی را برای حداکثر سرعت باد که یک بالابر می تواند انجام دهد، ارائه می دهند. اگر این توصیه ها در دسترس نباشد، سرعت باد 20 مایل در ساعت حداکثر مطلقی است که بالا بردن مصالح باید در آن زمان انجام شود. اگر باد در محدوده 15 تا 20 مایل در ساعت می وزد، می توانید به تعویق انداختن بالابری مصالح را در نظر بگیرید.
ویژگی های بار می تواند ایمنی بالا بردن مصالح را در شرایط باد کاهش دهد. اگر بار می تواند مقدار زیادی باد را بگیرد یا اگر باد آن را بگیرد کنترل آن دشوار است، به تاخیر انداختن بالابری را در نظر بگیرید. دانستن جهت وزش باد نیز مهم است، زیرا بادهای جانبی یا بادهای رو به عقب می توانند باعث شوند بار به گونه ایی حرکت کند که تاور کرین را تحت فشار قرار دهد یا حداکثر بار آن را کاهش دهد.
همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که سرعت باد به افزایش ارتفاع تمایل دارد، بنابراین بالا بردن بار بالاتر از سطح زمین می تواند بیشتر مستعد بادهای شدید باشد. اگر بالا بردن بار بین دو سازه انجام شود، می‌ تواند در معرض اثر تونل باد قرار گیرد، زمانی که وزش باد بین سازه ‌ها حالت قیف پیدا می کند، بنابراین سرعت باد افزایش می ‌یابد.

مشکلات سیستم کنترل قدیمی در تاور کرین

برای اورهال تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

استفاده از تاور کرین در شرایط آب و هوایی سرد:

به گفته اداره ایمنی و بهداشت شغلی ایالات متحده، دمای بسیار سرد نیز می تواند بر عملکرد تاور کرین ها تاثیر منفی بگذارد. دمای سرد می تواند بر بسیاری از عناصر تاور کرین از جمله هیدرولیک، دستگاه های دکل و طناب و بالابرها تاثیر بگذارد. هوای سرد همچنین می تواند استحکام کششی جرثقیل را کاهش دهد و در موارد شدید باعث خرابی فاجعه بار در حین کار شود.
در صفر درجه سانتیگراد، سرما شروع به تاثیر بر بالابرها و دستگاه های دکل و طناب می کند. در دماهای زیر صفر، آب و هوا می تواند بر هیدرولیک جرثقیل و حداکثر ظرفیت بار تاثیر بگذارد. اگر بالا بردن مصالح در سرمای شدید انجام شود، باید خرابی احتمالی سیستم های هیدرولیک را در نظر گرفت و حداکثر بار را تا 25 درصد کاهش داد.
اگر دما بین منفی 30 تا 40 درجه سانتیگراد کاهش یابد، حداکثر بار جرثقیل باید تا 40 درصد کاهش یابد و تاخیر در بالا بردن بار باید در نظر گرفته شود. اگر دمای محل کمتر از منفی 40 باشد، همه کارهای بالابری باید متوقف شوند، مگر اینکه دلایل اضطراری داشته باشید.

برای اینورترکردن تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

اقدامات احتیاطی تاور کرین در هوای سرد:

اگر تاور کرین در آب و هوای سرد کار می‌ کند، می ‌توان چندین تغییر را برای ایمن ‌تر کردن کارکرد آن اعمال کرد. روکش ‌های آب و هوای سرد، مانند اپوکسی ‌های دو قسمتی یا فولاد گالوانیزه نگهدارنده در دسترس هستند و می ‌توانند دما های منفی 57 را تحمل کنند. سیستم‌ های مسیر محصور که می ‌توانند از این مواد ساخته شوند و برای احاطه کردن قطعات متحرک استفاده می‌ شوند، می ‌توانند از ترولی تاور کرین در برابر تجمع یخ که در دماهای پایین ‌تر رایج است، محافظت کنند.
عملکرد سیستم های موتوردار می تواند در شرایط زیر صفر مشکل ساز باشد اما به طور بالقوه می توان با پیاده سازی سیستم های برق دار، مانند میله ها، آن را استفاده کرد. بخش‌ های میله رسانا به عنوان جایگزینی در هوای سرد برای محافظت از مسیر جعبه ایی عمل می‌ کنند. آن ها از فولاد گالوانیزه ساخته شده اند و طوری طراحی شده اند که جریان خاصی را بدون گرم شدن بیش از حد تحمل کنند. بخش ‌های میله رسانا می‌ توانند از تجمع یخ و سایر وسایل بر روی مفاصل جرثقیل جلوگیری کنند.
تعدادی از قطعات تاور کرین نیز برای عملیات خاص در هوای سرد در دسترس هستند. محفظه‌ ها و گیربکس‌ های کنترل گرمایشی، موتورهای قطبی و روان‌ کننده ‌های دمای پایین تنها چند نمونه از تجهیزاتی هستند که می ‌توان در شرایط کمتر ایده ‌آل از آن ها استفاده کرد.

واردات قطعات تاور کرین

برای اجاره تاورکرین و دریافت مشاوره با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سخن آخر:

شرایط بد آب و هوایی می تواند به راحتی مدت زمان لازم برای تکمیل یک کار را دو برابر کند. صرف نظر از این، هر پروژه ایی نیاز به اتمام دارد و این بدان معناست که گاهی اوقات، تاور کرین ها باید در هر شرایطی مورد استفاده قرار بگیرند.
همه جرثقیل ها دارای حداکثر سرعت باد تعیین شده هستند که تحت آن می توانند با خیال راحت کار کنند. اگر باد از این سرعت فراتر رود، جرثقیل نمی تواند به طور ایمن کار کند.
دمای بسیار سرد نیز می تواند بر عملکرد تاور کرین ها تاثیر منفی بگذارد. دمای سرد می تواند بر بسیاری از عناصر تاور کرین از جمله هیدرولیک، دستگاه های دکل و طناب و بالابرها تاثیر بگذارد.

منبع:

Operating Tower Cranes In Extreme Weather

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵